Asus Eee PC 1215P

 

Atėjo laikas į užtarnautą poilsį išleisti penktus metus skaičiavusį senuką Asus S96J (tiksliau, kažkokį BMS gaminį, kuris anais laikais dar milijonus kainavo). Geras buvo senolis, turėjo 120 GB diską, 1 GB RAM (vėliau gavo dar vieną dovanų), WiFi, Bluetooth, Kortelių skaitytuvą, dvigubą 1,83 GHz procesorių, 15,6′ ekraną su 1280×800 rezoliucija ir t.t. Geras buvo aparatas, negedo, stabiliai veikė, tik svėrė kiek daugokai, o ir darbinė 60C temperatūra nelabai maloni buvo. Taip jau nutiko, kad pavasarį mano galvoje pradėjo suktis mintys apie galimybę vasarą pavergauti JAV. O be naujų kompiuterių iš ten žmonės negrįžta gi, taigi mano senolis Asus nenoromis, bet visgi sutiko ieškoti kažko naujo. Norėjosi kažko pigaus (visiška nesąmonė pirkti brangų kompiuterį), lengvo, nekaistančio ir gal kiek labiau nešiojamo. Senolis Asus, žinoma, iš karto nukreipė paieškas į savo puslapį, kad apžiūrėčiau jo šeimyną. O čia pasirodė, kad Asus Eee PC serija turi 12,1′ dydžio kompiuterių, kurie mane jau lyg ir tenkina. Pirmiausiai akis užkliuvo už gražuolio ASUS-AUTOMOBILI LAMBORGHINI Eee PC VX6. Net permokėti buvau pasiryžęs už tą grožį, bet motulė Google įsakė atsisakyti savo planų, pranešusi, kad jis nėra suderinamas su normalia (nervų negraužiančia) operacine sistema. Toliau į akiratį pakliuvo tos pačios serijos Asus Eee PC 1215B su stebuklingai nauja AMD technologija. Ji buvo tokia nauja, kad vėlgi su normaliomis operacinėmis sistemomis dar strigo. Teko žvilgtelėti į techniškai jau kiek pagyvenusį Asus Eee PC 1215P. 400$ nesiekianti kaina maloniai nustebino, o Google tepasakė, kad bus problemų su Touchpad ir Pirštų antspaudais ant korpuso. Tokios sąlygos mane tenkino.

Taip jau atsitiko, kad į JAV visgi išvažiavau (apie tai, kai grįšiu), senąjį kompiuterį už jūrų marių palikau, porą dolerių užsidirbau, net banko sąskaitą atsidariau. Paskutiniai pasigooglinimai, geriausios kainos paieška, ir čiumpam neseniai atnaujintą Asus EeePC 1215P iš niekam nežinomos krautuvės – Abe’s of Maine. Čiumpam dėl to, kad kainą geriausią pasiūlė per PriceGrabber. Be to, pasiūlė nemokamą siuntimą ir optinę pelę dovanų.  Dar pasigooglinam truputį informacijos, ar parduotuvė patikima – panašu, kad blogiausiu atveju vėluos siuntimas. Beieškant tos informacijos, atsiranda dar ir 10$ nuolaidos kuponas. Per Google Checkout pervedam pinigus (viso 383$) ir laukiam. Žadėjo atsiųsti per 6 darbo dienas, atsiuntė per 3, nors UPS ir ratais siuntinį vežiojo.

Išsivyniojam dėžę. Spindi mano kompiuteris, dar gražesnis nei nuotraukose, o ir 12.1′ ekranas nėra taip baisiai mažas, kaip bijojau.

Taigi specifikacijos:

 • Genuine Windows® 7 Home Premium. Buvau porą kartų įjungęs, bet sėdi kamputyje ir verkia. Dar tą pačią dieną valdžią paėmė Linux Mint 11 Katya.
 • 12.1″ LED Backlight WXGA (1366×768) Screen. Rezoliucija didesnė nei anksčiau turėto, bet ekranas mažesnis.
 • Intel® Atom™ N570 (Dual Core; 1.66GHz) Processor. Jaučiasi, kad kiek silpnesnis, bet didelių nepatogumų nesukelia.
 • DDR, SO-DIMM, 1GB. Planuoju dar ir antrą nusipirkt, nes dvi jungtys yra.
 • 2.5″ SATA 320GB HDD. Neįsivaizduoju, ką su tiek daryt. Aš senojo 120GB nepripildydavau.
 • WLAN 802.11 b/g/n@2.4GHz
 • 0.3 M Pixel Camera. Dar ir su fiziniu slankikliu paranojikams.
 • 6 cells Li-ion Battery Pack, 8hrs. Aštuonių gal ir nelaiko, bet šešias – be problemų.
 • 29.6 x 20.3 x 2.3 cm (WxDxH)
 • 1.45 Kgs (w/ 6cell battery)
 • Matte Silver

Dar tik kelias dienas naudoju, bet nuomonei susidaryti užteko. Visų pirma, labai gražus gludinto metalo spalvos korpusas. Kaip ir žadėta, puikiai veikia su Linux be jokių konfigūracijų. Temperatūros tikėjausi dar žemesnės, bet ant kelių laikant, nepatogumų nekelia. Pirštų antspaudai matomi, bet nėra taip blogai, kaip tikėjausi. Touchpad tikrai nėra itin kokybiškas, bet naudoti galima. Nėra niekam nereikalingo CD/DVD įrenginio, taigi niekas nesidaužo įjungus kompiuterį. Kompiuteris pakankamai didelis, taigi klaviatūra berods nesumažinta, nors pirštai dar kiek pinasi. Nieko, įprasiu. Vėliau dar pastebėjau, kad neturiu Bluetooth, bet tas daiktas gi irgi nelabai reikalingas. Patiko, kad mikrofono ir ausinių lizdai yra šone, o ne priešais mane kaip senolyje, taigi nereiks laužyti kištuko. Maloniai nustebino ir apačioje įtaisyti garsiakalbiai, dėl kurių garsas gražiai atsimuša ir yra išsklaidomas. Nelabai patiko, kad mažasis dugno dangtelis slepia tik RAM jungtis, tai reiškia, kad negalėsiu ramiai dulkių valyti kaip pas senuką – teks visą korpusą mokytis ardyt.

Trumpai sakant, kaip kompiuteris, kuris nekainuoja nė 1000 Lt, čia visai pavykęs pirkinys. Ir gana rekomenduotinas, ypač, jei su touchpad per daug nedirbat.

Žiūrėsim, kaip man jį seksis naudoti kaip savo pagrindinį kompiuterį. Blogiausiu atveju, senolis Asus visada pasirengęs grįžti, bet nemanau, kad to prireiks.

Artėja telefono eilė. Kol kas akiratyje naujasis Sony Ericsson Xperia Mini Pro

PAPILDYMAS 1

Touchpad nesklandumus, kaip ir tikėjausi, pavyko išspręsti atidarius korpusą ir pašalinus vieną plastmasės gabalą, esantį po touchpad. Nelabai domėjausi, kam jis yra reikalingas, bet be jo veikia gerai, tai ir nesuku galvos.

PAPILDYMAS 2

Iš eBay už 3$ gavau antrą identišką 1GB RAM, daugiau lyg ir nieko nebetrūksta. Puikus kompiuteris už nuostabią kainą.

23 komentarai

 1. Koreliacijus

  Būtų įdomu ateity sužinoti kaip Katya bendrauja su batareika.
  Pas mane toks kompas, tik RAM’o 2GB, su Mint 10 LXDE tempia apie 5h.

  Dėl Bluetooth – kažkodėl bent jau man modulis pats dažnai neužsikrauna. Tad pasitikrink, gal visgi yra 🙂
  etc/init.d/bluetooth restart

 2. Gedas

  Kokia temperatūrą laiko, kad ant kelių laikant problemų nesudaro? Pas mane įsijungus chrome, winampą ir skaipą, laikosi 40-41C, tai man ant kelių nesmagu laikyti 🙂

 3. Gleb

  Hey Mantas,

  I don’t understand Lithuanian much, but I just wanted to draw your attention to alternative Windows system you can actually put there. It’s called „Windows ThinPC“ (you can google it) and it’s basically Windows 7 sp1 „stripped“, so it consumes only ~300MB RAM (!) and occupies less than 3GB disk space.

  I wrote about it here cause it was not widely advertised and I think it’s worth trying as a system for netbook.

  And just by the way – thanks to you I’m now lucky Linux Mint (Debian Edition) user on my MSI Wind – first place I read about Mint was on your blog 🙂

  Cheers!
  Gleb

 4. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Koreliacijau, nematavau, kiek tempia normaliai kompiuteriu naudojantis, nes nelabai yra laiko be perstojo prie jo 5-6 h kabėt (ok, stand by yra, bet vis tiek tingiu prasidėt).

  Praeivi, tikėjausi šito sąmojo rašydamas. Paradoksas, bet ir normalios operacinės ne iš karto pritaikomos prie naujovių. Mano atveju: Normali = Nervų negadinanti.

  Gedai, kažkas panašaus, apie 40 turi būti (sensorių pas mane berods nėra, nes programos temperatūros negaudo). Bet visgi geriau nei ankstesnis su 60C.

  Gleb, It’s nice to see you again. Actually, I’m not using Windows any more. I feel more comfortable with Linux family. That’s why I have installed Linux Mint.
  I tried Debian edition few times but I still prefer using Ubuntu based Linux Mint.

 5. Ramunas_is_Apple

  Sorry, kokia čia naujiena, kad nusipirkai Asus is USA, galėjai tokį modelį ir LT už panašią kainą nusipirkti. Aš Asus 1000H gal jau tris metus turiu, pirkau pigiau nei 1000 Lt is Pixmanijos Veikia, su Ubuntu 10.04 nėra jokių problemų, greičio prasme gal ir lėtesnis, bet gal nežymiai, tik HDD teko pakeisti, EE garantija negaliojo. Todėl labai apgailestauju, kad savo energija skiri visokiu Gariūninių PC (Asus, Dell, etc) pirkimui. Gal pagaliau Apple galėtų nusipelnyti tavo dėmesio, nors ir labai nemėgstama tavo kompanija. Apple USA yra pigiau, pastėbejai gal jau, babkių gi truputį užsidirbai, gal antro karto nebus…

 6. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Apie Apple telefonų pirkimą nė minties niekad nebuvo. Kainos ir principo reikalas.
  Jeigu jau turiu kompą su Linuxais, tai man bus patogiau susiderint turint telefoną su Androidu.
  Dėl vėlumo, dar ne vėlu. Net nežinau, ar pirksiu telefoną JAV ar LT. O gal iš viso nepirksiu.

  Lietuvoj šitas kompiuteris 1400Lt kainuoja. O čia 900Lt, truputį skirtumas yra.
  Nieko keisto, kad 10** pigiai gavai, jie iš viso centus kainuoja.

  Apple kompiuteriai yra labai dailūs ir patrauklūs, bet turi du esminius trūkumus, kurie man maišo:
  1. Per brangu
  2. Sunkokai suderinami su Linux, kiek žiūrėjau. O ta MacOS tai dar bjauriau už Windowsus, kiek teko naudot (bent jau nekonfigūruota papildomai).

  Nenorėjau daug išleist kompiuteriui, tai ir neišleidau. Šitas suges, bus galima dar du tokius nusipirkt, ir vis tiek bus pigiau nei vienas Apple.

 7. Ramas

  Skūpas moka du kartus, galėsi du Asus-us nusipirkti :).
  Beje, kiek USA kainuoja nepririštas arba unlockinamas iphonas, pvz. 3gs ar 4? Nupirk, pinigus tikrai grąžinsiu, rasyk į PM.

 8. Jonas

  Mantai, o kaip kompiuterio sparta? Susitvarko jis su 720p ar net 1080p raiškos vaizdo įrašais?

 9. Darius

  Kelioneje toks kompas – pats tas. Turejau kelis panasius netbukus, bet su laiku visus pardaviau, vis del to norejau didesnio ekrano. Pries daugiau nei pusmeti isigijau DELL vostro 1014, ekranas 14 coliu, baterija laiko 5 valanadas narsant internete, 4 gm RAMu, HDD 500 gb…Procesorius taip pat dual..Na, svoris aisku didesnis, nei netbuko, nepamenu dabar koks, bet ne ypaingai didelis, vienintelis trukumas man – garsas kaip is kibiro.

 10. Darius

  beje, kai pirkau, tai tame Delle jau buvo irasytas UBUNTU gamykliskai, tik kad as, vis del to, perrasiau i Win 7 🙂

 11. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Jonai, nelabai galiu pasakyti, nes neturiu tokių video. Bandžiau atsisiųst kelis klipus iš interneto, abiejų minėtų kokybių. Vienus VLC lyg ir švariai groja, kituose vaizdas striginėja.

 12. Darius

  tiesa, tie linux mint ir man patiko, tik uzmeciau kazkodel juos…ir is viso linuksus uzmeciau…. 🙁

 13. Jonas

  Tai tokiu atveju gali pabadyt kad ir youtube.com pasižėt kokį video. Imčiau kaip tavo modelį, jeigu normaliai Full HD atkurtu, nes Lietuvoj 1215N ir 1215B kainos kosminės…

 14. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Youtube 1080 – be šansų, 720 – lyg ir traukia, procesorius ant 90% apkraunamas.
  Bet per visą ekraną išdidinus, kartais lyg ir sutrukinėja vaizdas, tas pats ir su mažesne raiška. Gal tiesiog Linux kažko nesusitvarko.

 15. Tomas

  Sveiki, o kokia Jusu nuomone del ASUS Eee Pad Transformer’io su klaviatura? Vertas demesio ar nelabai? Zaisti jokiu zaidimu nesiruosiu…

 16. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Nesu rankose to daikto turėjęs, nelabai galiu komentuot. Bet pats principas jo yra gana juokingas.

 17. vasinkus

  Mantai, susigundžiau ir aš tokiu, nes kelionei patogus. Klaviatūra patogi, bet Windows Starter visokių funkcijų pridėjo su ja, kad sunku ir atsiminti visas:)). Tiesa man pakliuvo modelis Asus EEE PC 1215N. Pas jį procesorius Core Duo 1,8 GHz ir atmintis RAM 2 GB, diskas 500 GB (per didelis tokiam). Spalva RED (tamsiai vyšninė), bet tik viršus. Mantai, kokį patarimą gali duoti dėl liekančių dėmių ant paviršiaus? Pamatęs tokį efektą, stengiuosi imti už apačios ir šonų:)). Šiaip klaviatūra patogi, kad priekis kompo plonesnis nei galas, todėl yra nuolydis į priekį nemažas.

 18. Darius

  Vasinkau, o kiek mokejai uz ta Asusa? O del tu demiu tai manau, teks susitaikyti, maniskis Dell taip pat tepasi, tai karst nuo karto pravalau tokiu specialiu skudureliu, skirtu akiniams valyti, parsiduoda Maximoje, kompjuteriniu prekiu skyrelyje

 19. Koreliacijus

  @vasinkus:
  kad 1215N labai jau skiriasi nuo 1215P. Performance’as turėtų būt kurkas geresnis, tačiau baterijos sąskaita. Jei jau pakankamai iščiupinėjai, išties būtų įdomu sužinot kiek laiko šitas kompas ištempia.

 20. vasinkus

  Mokėjau 1593 Lt. Čia tokioj shop24 parduotuvėj. Yra ir flex.lt truputį brangiau. Bet su W7 nieko. Šiaip išvaizda nebloga ir dydis pats tas – nereiks atskiro čemodano tampytis:)). Dėmeles pravaliau truputį flaneliniu skudurėliu. Bet už patarimą – dėkui, bandysiu ieškoti. Vargau ilgokai, kol susigaudžiau kaip įvesti skaičius prie LT šrifto – juk klaviatūra be Num LK. Pasirodo Fn, kartu Num LK ir tada skaičiai įsijungia. Na nieko. Dėl akumuliatoriaus – nebandžiau dar. Vargau dar su visais nustatymais. Galiu tik tiek pasakyti – 10,8V, 5200 mAh, 56Wh. Kartoninė dėžė – beveik kaip čemodanėlis:)). Su rankenėle ir neblogu dizainu – su dėže kaip normalus noutbukas. Tiesa, gal kas žinot W7 kaip galima transformuoti ir ar galima WE į ,,normalią“ būseną (kaip W XP) ar būtina diegti Free Commander?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *