Mantas Malcius

Vasaros atostogos 2010: Islandija

Ką gi, gerbiamieji, baigėsi vasara, baigėsi atostogos. Atidarom naują mokslo metų sezoną, kuris berods bus vienas sunkesnių, atidarom ir naują bloginimo sezoną. Nepamirškit atidaryt ir naujo kraujo donorystės sezono.

Jei jau kalbam apie tinklaraštį, tai tikriausiai pastebėjot, kad per vasarą matėt mano komentarus savo tinklaraščiuose kaip savo ausis be veidrodžio. Tai reiškia, kad tinklaraščių neskaičiau, ir dabar Google Reader šviečia užrašas 1000+ (reiks kažkaip permest antraštes akimis bei stipriai apmažint prenumeratų kiekį). Neskaičiau ir komentarų, o jų per vasarą susikaupė apie 140. Vakar šiaip ne taip surašiau visiems atsakymus.

Jei jau kalbam apie atostogas, tai iš nuotraukos tikriausiai supratot, kad Lietuvoj šito veikėjo nėra. Jei neklystu, kažkas panašaus yra Belgijoje. Bet tik panašaus. Iš tikrųjų čia yra niekam nežinomas fontanėlis Islandijoje, net ir ten buvę tikriausiai jo nematė. Su sąlyga, kad brolis Islandijoj gyveno, tai ir aš patraukiau poros kronų užsidirbt. Po krizės darbo vietų apmažėjo, bet vis dar įmanoma šį tą susirasti, nors ir nebelabai lengvai. Truputį nemokamus „Fréttablaðiðlaikraščius panešiojau (visada jie laukia išskėstomis rankomis, bet kapeikas moka), truputį „Castello“ picas pakavau, vėliau pavyko gaut darbą 8 valandoms keturių žvaigždučių skylėj „Grand Hotel Reykjavik“. Planavau pagerint savo skurdžius anglų kalbos sugebėjimus, bet mažai ten tos kalbos man prireikė, nes viešbutuke dirba beveik vien lenkės, su kuriom teko tobulint rusų kalbos žinias (kas galėjo pagalvot, kad kada nors gyvenime man prireiks rusų kalbos, ir dar Islandijoj). O šiaip visi islandai be problemų angliškai šneka (kai kurie senukai nacionalistai, apsimeta, kad nešneka, bet puikiai supranta). Ir šneka labai aiškiai, kad net aš viską suprantu. Ko nepasakyčiau apie anglus, teko dirbt su pora Londono gyventojų, reikia baisiai gerai įsiklausyt, kad iššifruočiau tą akcentą. Grįžtant prie viešbučio, maitina dukart per dieną, valgomo maisto ruošt nelabai sugeba, bet kentėt galima. Alga po 50% kronos nuvertėjimo nestebuklinga, bet Lietuvoj tiek neuždirbsi. Be to, dabar krona vėl pradėjo kilt po truputį. Picerijoj gaudavom po picą kiekvieną darbo dieną, ką jau ką, bet picas jie moka skanias gamint. Taigi maisto per daug pirkt net ir nebereikėjo.

Kainos lietuviškai kišenei vis dar didokos, bet pagal jų uždarbius tai situacija daaaaug geresnė nei Lietuvoj. Maisto produktų kokybė nepriekaištinga, beveik viską vietoj gamina, tai net pigiausias dešreles iš mėsos gamina (keisti ane?) ir netgi glutamato niekur nepastebėjau. Kalbos apie stojimą į ES jau rimsta, berods referendumą darys, bet jis pasmerktas žlugt.

Tingiu labai plėstis, tai gal dar pora trumpų minčių ir pakaks:

Visko neišpasakosiu, ką atsiminiau, tą surašiau. Aišku, norit nuotraukų:

Namo su keltu grįžom, tai dar porai valandų išleido Farerų salose: