Kategorijos
Gyvenimas

Bekontaktė mokėjimų priemonė „MokiPay“ atkeliavo į MRU

Vasarą, kai MokiPay prašė Lietuvos Banko licencijos savo būsimai veiklai ir kai per kažkokius krepšinio čempionatus pradėjo teikti savo paslaugas, aš ramiai sau šildžiausi kažkur užatlantėje ir šitais reikalais per daug nesidomėjau, nes ir taip turėjau ką veikti. Perskridęs Atlantą ir Lenkijos oro uoste nežuvęs, apie šią Lietuvai visiškai naują atsiskaitymų priemonę jau buvau ir pamiršęs. Bet… tikriausiai ne be Mariaus Laurinaičio įsikišimo visai neseniai išvydau kažkokį jaunuolį statantį MokiPay aparatus prie mano maitintojos – MRU valgyklos – kasų.

Aišku, visas tos dienos vakaras buvo sugadintas, nes teko iš smalsumo ieškotis informacijos apie šitą Marijos baltų žemės stebuklą, kurio pavadinimas nei lietuviškas, nei angliškas – MokiPay. Tiesa, logotipe puikuojasi raidės OK, tai gal daugiau angliškas visgi, nors jie labai teisinasi, kad yra lietuvių projektas ir netgi savo UABą bauginančiu pavadinimu susikūrė – Antigravity payment systems.

O pasiskaičius paaiškėjo, kad ir Lietuvoje turime tai, ką kiti jau seniai turi – bekontaktes mokėjimo priemones. Kaip kokią banko kortelę, tik patogesnį, ypač – atsiskaitymams mažomis sumomis, tomis, kur mus pastoviai nervina piniginėse besikaupiantys balti ir pageltonavę centai. Prisiskaitę beveik norėjome eiti į „Lietuvos spaudos“ kioską pirkti MokiPay lipdukų, betgi pamatėme, kad Antigravitacinės mokėjimų sistemos su studentų pamėgtu Tele2 tinklu dar nesusitarę, taigi teko idėją laikinai atmesti. Tiesa, MokiPay su telefonų sąskaitomis nesurištas, taigi realiai galima ir su kita kortele prisiregistruoti, jei bus atliekami mokėjimai iki 20Lt, nes didesnes sumas reikia patvirtinti su prisirištu telefono numeriu.

Visgi jau kitą dieną MokiPay per Marių Laurinaitį pradėjo gaudyti MRU studentus ir grasindami smurtu siūlyti savo NFC lipdukus, net šiokį tokį Tele2 palaikymą tiesiai per aplinkui padarė. Praėjo savaitė, MokiPay dėstytojui pardavė milijonus MokiPay pakuočių su 30 Lt sąskaitoje, o šis mums paskui juodojoje rinkoje jas pardavinėjo po 30 Lt. Pakuotėje nieko įmantraus nebuvo, tik pats lipdukas su NFC, kurį reikia ant telefono užsiklijuoti (beje – storesnis negu tikėjomės, po dangteliu tikrai netilps). O prisiklijuoja labai gerai, atplėšti taip lengvai nepavyks.

Šiandien kaip tik buvo proga pagaliau jį išbandyti MRU valgykloje. Visiškas gėris. Greita ir labai patogu. Tereikia prikišti telefoną prie MokiPay aparato, ir viskas, čekis jau lenda. Jeigu sistema įsitvirtins universitete, nebereiks tikrinti studentų pažymėjimų (nes MokiPay bus susietas su studijų sistema), be to, ženkliai pagreitės aptarnavimas, nes šiuo metu didžiausias valgyklos apsukų apribojimas – centų skaičiavimas. Jei nebeliks grynųjų, jau ir dabar neįtikėtinais tempais besisukančios pardavėjos, pradės iš viso skraidyti. Panašu, kad artimiausias apribojimas gali būti vietos valgykloje trūkumas, teks daugiau stalų pristatyti.

Grįžęs namo, prisijungiau prie sąskaitos. Pinigai nurašyti, pažymėta, kad juos išleidau MRU. O kas yra baisiausia – jie renka duomenis, ką aš valgau:

O apibendrinus, man, kaip naujoves mėgstančiam kompiuterastui, šita naujovė labai patiko. Smagu, patogu ir greita atsiskaityti. Visgi, reikia atsižvelgti į tai, kad sistema dar tik pradeda veiklą, gerokai trūksta atsiskaitymo vietų, vis dar nesusitarta su Tele2, norėtųsi išvysti galimybę susieti MokiPay ir telefonų/bankų sąskaitas ir pan. Bet perspektyva akivaizdžiai yra, tereikia tik dar šiek tiek laiko ir pastangų, o jų netrūksta: teikiama ne tik atsiskaitymų paslauga, bet ir į vieną vietą sujungtų lojalumo programų sistema, diegiamos su MokiPay lustais susietos įėjimo sistemos mokyklose ir pan.

O kol kas – neturiu ką prikišti. Atsižvelgiant į reikalingas investicijas, infrastruktūrą ir ne visada norinčius tartis potencialius partnerius, dabartinis paslaugos išvystymas ir atsiskaitymo vietų paplitimas yra visai pakenčiamas.

5 komentarai – “Bekontaktė mokėjimų priemonė „MokiPay“ atkeliavo į MRU”

Jei po telefonu dangteliu netelpa, tai nekoks tada tai dalykas. Neįsivaizduoju kaip jis prisiklijuotų prie nelygios Galaxy SII dangos. Na ir atrodytų galu gale nekaip 😀 Taigi nebent teks laukti, kol šis dalykas išpopuliarės ir suplonės.

Nebijok, klijai geri ten. Sakau, taip lengvai nebeatgramdysi prilipdęs.
Šiaip nebūtina to lipduko prie telefono ir klijuot, nes atsiskaitymams iki 20Lt jokio patvirtinimo nereikia.
O palaukt gali, jie planuoja ateityje susieti su savo sistema pačių telefonų viduje turimas NFC mikroschemas, t.y., iš viso jokių lipdukų nebereiks.

O koks skirtumas, su kuo fotkinta, ne tame gi esmė įrašo. Su tuo pačiu st15i, kurio dangtelis matomas.

Oho koks pigus pas jus maistas, galvojau, kad pas mus pigu, nors digubai barangiau nei pas jus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.