Kategorijos
Gyvenimas

Čia ne pagrindinis kelias, čia – perėja

Važiuoja Malčius dviračiu ramiai į darbą, neskuba, kad galvos sau ar kam kitam nenusuktų, nusileidžia nuo kalniuko autobusų juosta (KET 181.1), gražus rytas, šilta, sausa, maloni rytinė mankšta. Autobusų juosta baigiasi, tvarkingai nulipa nuo dviračio, žiede persivaro dviratį per perėjas ir paskutinę atkarpėlę iki darbo palengva juda šaligatviu – tai jam leidžia KET 57.

Visai netoliese šilta žiema ir neapšalusiais stiklais džiaugiasi ir maždaug 35 metų savimi pasitikintis, puikiai KET išmanantis (bent jau jam taip atrodo) naujo blizgančio automobilio vairuotojas. Strykteli į savo lizingo šedevrą ir pajuda į darbą.

Staiga abiejų lempų šviesos romantiškai susilieja į vieną. Tiek pagrindiniu keliu (nors ir šaligatviu) lempomis ir liemenėmis (KET 56) apsikarsčiusio Malčiaus, tiek savimi pasitikinčio vyriškio. Pirmasis – ne kartą KET skaitęs ir žinantis savo pirmumą. Antrasis – jau senokai vairuotojo pažymėjimą pirkęs, bet per televizorių irgi puikiai KET išstudijavęs automobilio vairuotojas. Abu vienas kitą mato, prilėtina greitį, bet nė vienas pasiduoti neplanuoja. Kuris sustos pirmas – štai kur intriga.

Visgi durnumo užtenka abiems: tiek pasimetusiam dviratininkui Malčiui, kurį tokiais atvejais iki šiol visada vis tik praleisdavo, tiek ir kažkokio raudono trikampio (KET 203) apspigintam automobilio vairuotojui. Pastarasis užvažiuoja ant dviračio priekinio rato.

Pamažu atidaromas automobilio langas. Vairuotojas galvoja, kurį argumentą ištarti pirmą:
A) Tu ne transporto priemonė, tu – dviratis!
B) Dviračiu per perėjas važiuoti draudžiama!
C) Žiūrėk, kur važiuoji, ****, gai**!

Trečias variantas atkrenta, nes solidus dėdė taip nebekalba nuo to laiko, kai pardavė antrą golfą, pirmas irgi toks labai neapibrėžtas, tenka rinktis vienintelę žinomą KET taisyklę – dviračiu važiuoti per perėją draudžiama (KET 64.9)!

Dviratininkas Malčius sekundei suglumsta, net žvilgteli, kur čia koks stulpas su pėsčiųjų perėjos ženklu (KET 533-538) ar bent jau horizontaliai pažymėta perėja (1.13.x). Į klausimą, kur čia perėja, vairuotojas atsakyti negali, bet leidžia aiškiai susiprasti – visi kelių susikirtimai, išvažiavimai iš kiemų ir pan. yra pėsčiųjų perėjos! Bandymai aiškinti, kad žmogus išvažinėja iš kiemo, kur jam blizga šalutinio kelio trikampis ir nepraleidžia pagrindiniu keliu važiuojančio eismo dalyvio, vairuotojo ausų nepasiekia. Jis tvirtai žino – jokio čia pagrindinio kelio nėra, čia perėja!

Kadangi abu vadovavosi skirtingomis KET taisyklėmis, nė vienam savo tiesos išaiškinti nepavyko. Mažasis eismo dalyvis tik paprašė nuvažiuot jam nuo padangos, apsižiūrėjo ir nuvažiavo į darbą. Visgi teisybė yra: po dviejų minučių aiškinimosi dviratis „perėją“ kirto pirmas.

4 komentarai – “Čia ne pagrindinis kelias, čia – perėja”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *