Kategorijos
Kompiuterija

Darome atsargines kopijas su „Acronis True Image“

Pirmiausia paaiškinimas tiems, kurie dar nežino, kas tai ir kam to reikia.

Atsarginės kopijos daromos tam, kad nutikus nenumatytiems atvejams, būtų galima atstatyti svarbius duomenis. Pavyzdžiui, žmogus saugo kokios nors įmonės dokumentus kompiuteryje. Jeigu pasidarbuos virusai, suges kietasis diskas ar atsitiks kažkas panašaus, bus prarasti labai svarbūs duomenys. Tam daromos atsarginės kopijos, pavyzdžiui, tie patys dokumentai išsaugomi kompaktiniuose diskuose ar kitose laikmenose. Tokiu atveju, nutikus nelaimei, duomenis bus galima nesunkiai atkurti.

„Acronis True Image“ yra viena iš žinomiausių tokio tipo programų, kurios kuria atsargines kopijas.

Nors su ja galime padaryti bet kokių duomenų kopijas, viso kietojo disko kopiją ir panašius veiksmus, šį kartą aš plačiau kalbėsiu apie windows operacinės sistemos atsarginę kopiją.

Kam ji reikalinga?

Visi žinome, kad windows operacinės sistemos yra toks daiktas, kuriam laikas nuo laiko prireikia kapitalinio remonto (Windows perinstaliavimo). Šis procesas užtrunka gana ilgai, disko formatavimas, windows instaliavimas, atnaujinimų atsisiuntimas, nuostatų pakoregavimas pagal poreikius, būtiniausių programų įsirašymas bei sukonfigūravimas. Visa tai gali atimti visą dieną.

Labiau įgudę vartotojai patys koreguoja windows intaliacinio disko turinį su tokiomis programomis kaip nLite. Pakoregavus instaliacinį diską, windows perinstaliavimo procesas kiek pagreitėja, bet tai vis tiek nėra optimalus variantas.

Gal norėtumėte perinstaliuoti savo windows per mažiau nei pusvalandį ir rasti jau įrašytas tvarkykles, nustatytas mėgiamas nuostatas, jau turėti didžiąją dalį windows atnaujinimų bei mėgiamų programų? Tam puikiai gali pasitarnauti atsargines diskų kopijas darančios programos (įskaitant jau minėtą „Acronis True Image“).

Koks veikimo principas?
Jūs pasidarote disko (particijos), kuriame yra jūsų windows kopiją. Vėliau, atsiradus kažkokioms problemoms, tiesiog atstatote tą kopiją ir turite tokius pat windows, kokius turėjote prieš darydami kopiją.

Taigi dabar pamokysiu, kaip reiktų pasidaryti kopiją bei ją atstatyti.

Acronis True Image įeina į Hirens Boot CD sudėtį, bet juo naudotis aš nemoku, tai patarti negaliu 🙂
Normali programos versija yra mokama. Ją teks nusipirkti arba įsigyti kitais būdais (torrent puslapių, DC ar pan.).
Primenu, kad piratavimą įstatymai draudžia. Už jį galite būti nubausti. Taigi geriau nusipirkite programą 😉

Taigi, jei jau kažkokiais būdais programa atsidūrė jūsų kompiuteryje, reikia ją instaliuoti.

Pats naudojuosi tokia pat versija, kaip ir esančia linkomanijoje, Acronis True Image 10 Home, bet ir kitos versijos neturėtų per daug skirtis.

Taigi instaliuokime ir paleiskime programą. Matysime panašų į šį programos langą.

Pirmiausiai reikia nustatyti, kur saugoti atsargines kopijas. Šis darbas vienkartinis, vieną kartą atlikus, daugiau kartoti nebereiks.
Spaudžiame ties „create and configure backup locations“, „create backup location“, next, atsidariusiame failų medyje reikia pasirinkti aplanką, kuriame bus saugomos kopijos. Kadangi mano windows yra C diske, tai D diske sukūriau acronis aplanką ir jį pasirinkau (nelaikykite kopijų ten pat, kur yra windows operacinė sistema, pasirinkite kitą diską). Pasirinkę aplanką, spaudžiame next, mums dar leidžia pasirinkt kelias nuostatas, galite nuimti visas tris varneles, niekam tų apribojimų nereikia. Spaudžiame next ir proceed. Vieta kopijų saugojimui jau sukurta.

Dabar reikia susikurti kompaktą, iš kurio vėliau reiks užkrauti sistemą, jei norėsime atstatyti kopiją.
Spaudžiame „Create Bootable Rescue Media“, next, next, cd-rw įrenginys, next, įdedame į įrašymo įrenginį tuščią kompaktą (aš naudojau cd-r, bet tiks tikriausiai bet kokie) ir spaudžiame „proceed“. Programa įrašys jums kompaktą. Įrašius, pasidėkite kompaktą, kol kas jo daugiau neprireiks.

Dabar pasidarysime disko, kuriame yra operacinė sistema, kopiją.
Spaudžiame „backup and recovery“, „backup“, next, (my computer) next, pažiūrim, ar tikrai nustatytas tas diskas, kuriame yra operacinė sistema, next, folder eilutėje pažiūrime, ar nurodyta ta vieta, kurią anksčiau nustatėme kaip „backup location“ bei spaudžiame next, create a new full backup archive, next, use default options, next, next, pažiūrime, ar tikrai viskas savose vietose ir renkamės proceed. Programa sukurs atsarginę kopiją.

Pastaba: Atsarginė kopija užima maždaug pusė tiek, kiek užėmė operacinė sistema su savo failais. Pasirūpinkite, kad užtektų laisvos vietos diske, kuriame saugomos kopijos.

Pastaba2: Patartina laikas nuo laiko atnaujinti atsarginę kopiją, t.y. sukurti naują „full backup archive“ arba „incremental backup“, kuris užims mažiau vietos nei pilnas, nes jame bus saugomi tik pokyčiai lyginant su pilna kopija.

Pastaba3: Kai prisikurs per dag atsarginių kopijų, galite jas laisvai ištrinti visas bei vėl sukurti „full backup“.

Pastaba4: Patartina pasidaryti vieną kopiją ir ką tik perinstaliuotų windows, kol sistema dar nebūna užsikimšusi nereikalingais failais.

Pastaba5: Kopijas galite įsirašyti ir į kompaktus. Iš jų taip pat galima atkurti kopijas, nors pats šio varianto naudojęs dar nesu.

Taigi kopijos sukurtos, galite gyventi ramiai, kol prasidės kokios nors problemos 🙂

Atsarginės kopijos atstatymas

Pirmiausiai reiks susitvarkyti BIOS, kad pirma krautų sistemą ne iš kietojo disko, o iš cd/dvd įrenginio. Tai atlikti reikia tik vieną kartą. Vėliau atstatyti nebūtina, nes kompiuteris, neradęs disko, kraus sistemą iš kietojo disko. Be to, labai gali būti, jog taip pas jus jau ir nustatyta.

Pirmiausiai reikia atsidaryti BIOS, tai galima padaryti įjungus kompiuterį (kol dar nepradėjo krautis windows) maigant mygtuką F2 (kituose kompiuteriuose gali būti kitaip, Del, F6, F8, F12 ar kiti. Bet kokiu atveju, kažkuris tiks). Jei pavyko viskas sėkmingai, turite matyti BIOS langą, panašų į šį.

Susirandame ką nors panašaus į „boot priority“ bei ant jo spaudžiame „enter“.
Atsidaro sistemos krovimo pirmenybių sąrašas. Naudodamiesi ekrane matomomis instrukcijomis, nustatykite į pirmą vietą savo cd/dvd įrenginį, į antrą – kietąjį diską (HDD), visi kiti nėra svarbūs.
Spauskite „save and exit“ (tikriausiai F12) ir išsaugokime pakeitimus.

Įdėkime mūsų anksčiau pasigamintą kompaktą.
Užsikraus programos langas, pasirinkime „Full version“. Palaukite, kol užsikraus programos langas su visomis funkcijomis. Pasirinkite recovery, next, pasirinkite, kur laikote atsarginę kopiją, next, restore disk or partition, next, pažymime C diską (tą kuriame yra windows), next, vėl pasirenkame C diską (tą kuriame windows), next, active, next, atsidariusiame lange nieko nekeičiame, next, No, I don’t, next, next.

Turite išvysti galutinį langą. Atidžiai jį peržiūrėkite, atkreipkite dėmesį, ar viskas teisingai nurodyta. Nes per klaidą galite ištrinti kito disko duomenis!
Mano atveju tas langas atrodo štai taip.

Spaudžiame proceed bei palaukiame, kol kopija bus atstatyta.
Išimame kompaktą bei užsikrauname savo „buvusius“ windows.

PASTABA: Jei norite atstatyti kopiją iš kietojo disko, jį įdėkite tik tada, kai reikia nurodyti atsarginės kopijos būvimo vietą (negarantuoju, nes pats visada atstatinėju iš kietojo disko, taip daryti neteko).

Tiek tam kartui, ačiū už dėmesį 🙂
Jei kilo nesklandumų, rašykite komentaruose.

88 komentarai – “Darome atsargines kopijas su „Acronis True Image“”

Jeigu motininė turi XpressRecovery funkciją tai nereikia jokių kompaktų ir pan. Kelių mygtukų paspaudimu kraunantis BIOS aš galiu atstatyti atsarginę kopiją.

Ne visi moka ir gali 🙂
Aš darau taip ir dalinuosi savo žiniomis su kitais, kuriems to gali prireikti.

Tikiu, kad yra ir daugiau variantų, tiesiog jais nesinaudoju, tai ir pliurpt apie juos negaliu 😉

Geras ir labai reikalingas straipsnis. Labai padejo, dekingas. Daugiau tokiu. Aciu 😉

swx gali pasakyti kaip tu pasileidi kopija is hardo lukiu is anksto aciu

O kaip pasidaryti ta incremental backup? Cia juk tas kur pakeitimams po pagrindinio backup? Ten raso kad reikia grizti ir pakeist failo varda ar kaip, nelabai angl. suprantu… Ir kas yra differential backup?

Iš pradžių susikuri normalų backupą, o paskui gali kurt incremental arba differential papildymus tam pagrindiniam.

Jie fiksuoja tik pokyčius, kurie atsirado po prieš tai padaryto backupo.

Jei darai incremental, tai pirmą kartą darai jį iš full, o paskui iš paskutinio incremental. T.y. kuri kopijas palaipsniui.

differential – kuri kopijas ne dalimis, o lyginant su pradiniu full backup.

(ne nemoku paaiškint)

Aš paprastai darau tik full. T.y. kas 1-2 mėnesius ištrinu seną full backup ir pasidarau naują, kad vietos daug neužimtų.

Dėl tų nepilnų backupų, tai kuriant reikia nurodyti, kur yra pagrindinis backup.
Žr. paveikslėlį šį:
http://fliiby.com/images/_original/2d23725ja5.jpg

Na aisku, dekui, rodos taip ir dariau, tik vakar vienoj vietoj niekaip next nesiaktyvavo 🙂

„Primenu, kad piratavimą įstatymai draudžia. Už jį galite būti nubausti. Taigi geriau nusipirkite programą ;)“

Va cia tai rimtai prajuokinai, jai kas nors baustu, tai tektu didziaja lietuvos dali nubausti, beto apie uzsieni isvis nekalbu… Na bet pamoka tai nebloga, nors as naudoju Drive Image programele. Beto kai kurias nuotraukas reiketu atnaujinti, nes talpykla arba uzsidarius arba neveikia, ar dar kas nors atsitike. Talpink geriau situose nes cia ilgai laiko screenus: http://www.imageshack.us. http://ipicture.ru/

@Saulius
Talpykla apturėjo problemų, kai kėlėsi į kitą serverį. Dingo 3% visų failų (įskaitant 100% paveikslėlių).
Kadangi atsarginių paveikslėlių kopijų neturiu, tai ir neplanuoju atnaujint. Jeigu kam kas bus neaišku, paklaus. Atsakysiu raštu.

Bet ar visokie virusai yra pilnai istrinami per backup, va vienintelis kankinantis klausymas ;)?

PASTABA: Jei norite atstatyti kopiją iš kietojo disko, jį įdėkite tik tada, kai reikia nurodyti atsarginės kopijos būvimo vietą (negarantuoju, nes pats visada atstatinėju iš kietojo disko, taip daryti neteko).

Cia man atrodo padarei klaida,man atrodo turetu but is cd disko.O visdelto ydomu kaip turetu vykti tastatymas is cd disko?

@Rimante
Aha, tikrai klaida 🙂

Iš kompakto turėtų viskas vykt lygiai taip pat, kaip ir iš kietojo disko. Sakau, nesu bandęs, tai negaliu pasakyt.
Visada atstatinėju iš kietojo disko 😉

O tai jei isirasyt i kompakta tai kada reikia isirasyt,ar pirma redikia pasidaryt atsargine kopija d diske,o tik paskui ja persirasyt i kompakta,ar galima tiesiai i kompakta daryt

Mantai, neina padaryti win. kopijos su Acronis, paleidus programą, po kiek laiko išmeta lentą bad sektor hdd, ignoruoju, kopijos nesukuria, gal galima kaip tą problemą išspręsti?

atsisiunčiau programą, testuoju, o kas gali pataisyti tuo blogus sektorius? formatavimas padėtu?

@Džiuka
Ištaisyt jų nepavyks, nebent kitą hardą nusipirktum 🙂
Sakau, pats nesu naudojęs, bet ji kažkaip turėtų sugebėt paslėpt tuos blogus sektorius, kad jie daugiau nelįstų į akis.

protingas tu vyras, Mantai, viską konkrečiai paaiškini ir greit, o HDD dar skenuoja, kai bos rezultatai parašysiu.
p.s.visiškai atsitiktinai suradau tavo saituką, ir galiu pasakyti liuks, taip ir toliau laikyk

Ir kaip ji ten darbą atliko, rado kokių nors blogų sektorių?
Kaip jau sakiau, pats niekad tokių dalykų nedariau, tai nelabai ir žinau.

Patarčiau kreiptis į kompiuterastus, jie gal ką plačiau sugebės paaiškint šia problema 😉
http://forum.lrytas.lt

O ar galima nurodyti atsargines kopijos vieta ne C ir ne D diske o tarkim dar atskiroje hardo dalyje???

sveikas mantai,zodziu man reik tavo pagalbos nes apie kompus ne ka ismanau,turiu tokes kelias problemas pirma kazkada instalevau zaidima star force,bet ten cd kazkokspadroztas buvo zodziu neinstalevau,bet po to karto kai tik yjungiu kompa meta lentele tipo taip raso star force draiveris blokuotas prasome tikrinti onlaine,ten tikrini nieko,zaidimo kas buvo ta istrynia,o ta lentele mane visalaik biesina kai tik yjungiu kompa jau nervai nelaiko ir kas svarbiausia nerandu kur kas like dar to star forco per search ir tai neranda,kita uzpuole virusai nu antivirusine naudojau avg bet pastebejau kad s… tai istryniau dabar bandysiu avast gal pades,noreciau isvis perinstaliuot windausus bet kazkam saibu moket nenoriu,o be to esu ne lietuvoj ir nezinau jokio zmogaus cia kuris galetu tai padaryt,pats bijau nes nezinau kaip gal padesi?ta prasme paaiskinsi bukam kas kaip buciau labai dekingas mano el. pastas asmasrad@one.lt

@ovas
Dėl to žaidimo, gauk kaip nors jo kompaktą ir pilnai instaliuok, tada gal nebemėtys tų lentelių.
Kitas variantas: start > run > msconfig > startup > pažiūrėk ar nėra varnelių uždėtų prie objektų, panašių į tavo žaidimą. Tokiu atveju nuimk varneles.
Dar gali akį užmest į start > run > services.msc > gal ten koks į žaidimą panašus pavadinimas yra, reiktų disable’inti, bet servisuose nemanau, kad gali būti.
Dar kitas variantas būtų pravalyt registrą, gal ten kas užsilikę nereikalingo.
http://mantas.malcius.lt/bendra-profilaktika-windowsams/

AVAST antivirusinė neblogas pasirinkimas, bet jei jos dar neįsidiegei, siūlyčiau Avirą naudot
http://mantas.malcius.lt/patarimai-avira-antivir-vartotojams/

Windows perinstaliavimas nėra jau toks sudėtingas procesas, tereikia windows kompakt ir draiverių kompakto (arba draiverius atsisiųst iš interneto pagal turimą kompiuterį ir jo sudėtį). Aš irgi nemokėjau perinstaliuot, bet užpuolė virusai ir teko išmokt greit 🙂

Sveikas, Mantai,
reikia pagalbos, parisiunčiau Acronį, o ten viename foderyje daug suzipintų failų. Kaip susiinstaliuot iš tos košės?

@Džiuka
Jeigu tie visi failai panašaus dydžio (kas labai tikėtina), tai reiškia, Acronis suarchyvuotas ir padalintas į dalis. Spausk ant bet kurio iš tų archyvų ir išarchyvuok.

[…] Pasidarom atsarginę C disko kopiją (arba kito disko, priklausomai nuo to, kur laikote savo Windows). To daryti nėra būtina, bet labai rekomenduoju dėl dviejų priežasčių. Jei netyčia perinstaliavimas nepavyktų, turėtumėt galimybę susigrąžinti senąją sistemą. Ir iš savo patirties pasakysiu – beveik visada prireikia kokio nors failo, buvusio C diske. […]

labas Mantai , pasidariau C particijos kopija,jos dydis 10 gb.neisivaizduoju kaip galeciau atkurti is dvd ,juk triju reiktu . Ir jeigu luzta hardas „kapec“ taip iseina?

@arunas
Sudėtinga situacija, mano XP kopija užima apie 3GB, čia tikriausiai Višta pas tave, nes normalios OS tiek neužima.
O patart nelabai galiu ką, pirktis flash atmintinę arba išorinį hardą.

Taip, jei diskas pasimirs, tai pasimirs ir visi failai jame, įskaitant ir tą kopiją.

XP prof su programom ,nezinau kodel tiek daug uzima .Is didesniu programu tai nero ,pinnaclis.

Tavo praktiški patarimai labai padėjo. Ačiū labai.

Tik man neduoda ramybės vienas klausimas: ar galiu nusiinstaliuoti Acronis True Image kai turiu jau pasidaręs atkuriamąją (atsarginę) WinXP kopiją? Logiškai mąstant – taip. O kaip iš tikrųjų?

@Žalias
Kompiuteryje pačios programos iš viso nereikia, jei įsirašei tą Bootable Rescue Media kompaktą. Iš jo pakrovus sistemą galima tiek daryti kopijas, tiek atstatyti iš padarytos kopijos.

Tikiuosi, gerai supratau tavo klausimą 🙂

Pirma karta noriu perinstaliuoti windowsus. Kompas Asus f3jr, Win buvo vista, po draugu perinstaliavimo liko xp, servis pack 2. legalumo nulis. Tad nutariau instaliuoti nauja, Windows 7, ar instaliuojant, programa pati nurodys zingsnius ar reikia buti profu ir viska ismanyti ??? Taip pat neaisku su tom atsarginem kopijo, bandysiu perkelti is C i D diska visa informacija. Taip suprantu, kad perinstaliuojant dirbama ir formatuojama C diska , ar ne taip ? Taigi nukopijavus muzika, nuotraukas ir visa kita issisaugotu, taip ? Dar, instaliuosiu is usb, ten sukeliau windows 7 32 bit.
Vienas dar klausimas, ar galima D diske issaugoti zaidima kuris jau yra instaliuotas ? nesinori prarasti to, kas jau praeita (kalbu apie NFS zaidima) vaikinas supyktu, jeigy jo pastangos nueitu ….., manau supratot.
Taigi, kad ir kaip tai skambetu lauksiu patarimi ir atsakymu 😉

@Mantas

@zalia
http://mantas.malcius.lt/kaip-perinstaliuoti-windows/
Skirta XP, bet mažai kas skirsis, esmė ta pati.

Dėl žaidimo. Kai kuriuos užtenka tiesiog nukopijuot (pvz UT2003), kitiems gali reikti ir kokio nors registro rakto.
Paprasčiausia būtų išsaugot visą tą žaidimo aplanką kitame diske, perinstaliavus windows, instaliuot iš naujo žaidimą bei sugrūsti atgal tą anksčiau išsaugotą aplanką. Arba pasiaiškink, gal yra koks nors failas, kuris atsakingas, už žaidimo progreso išsaugojimą, tada pakaktų tik jį nusikopijuot. Žaidimų nežaidžiu praktiškai, juolabiau NFS, tai negaliu pasakyt, kaip ten viskas yra.

Bet kokiu atveju, pirma pasidaryk c disko kopiją, jei kas blogai bus, sugrąžinsi atgal.

Kitas variantas – palikt xp ir diegt 7 į kitą disko skirsnį (particiją), bet čia gal jau per sudėtinga bus tau 🙂

Sakykim palieka c particijoj xp, diegia win 7 i D particija, tai kas buvo D sakes gi ?

@arunas
Jei formatuosi, tai šakės. Bet galima ir neformatuojant instaliuot.
Bet kokiu atveju, operacinės sistemos ir visų failų tame pačiame skirsnyje geriau nelaikyt.
Reiktų atriekt dalį D disko kitai operacinei, bet čia jau papildomas vargas (ypač neturint išorinio kietojo disko), todėl ir nesiūlau to daryt.

„Primenu, kad piratavimą įstatymai draudžia. Už jį galite būti nubausti. Taigi geriau nusipirkite programą ;)“

Prajuokinai 😀

Iš skaitytojų laiškų:

Jei galima, paaiškinkit naujokui, kai darom os kopiją, tai kopijuojam visą c diską ar tik iš c disko Windows. Ir dar jei nesunku.Į vieną dvd -r diską irašinėja, o į kitus, nupirkęs 2 tokius pačius[verbatim] rįrašo, rodo kad pilni.Kame reikalas. DĖKUI.

Čia kalbu apie viso disko kopijavimą, gali pasirinkt, kad kopijuotų tik windows aplanką, bet iš jo nebus jokios naudos.
Dėl tų įrašymų/neįrašymų į kompaktus nelabai galiu padėt. Pas mane irgi panašios problemos. Atsargines kopijas laikau kitame diske (kitoje particijoje), taipogi turiu išorinį diską, tai ir į jį kopiją esu įsimetęs.

Jei galima paaiškinkit naujokui, kai darom os kopiją, tai kopijuojam visą c diską ar tik iš c disko Windows. Ir dar į vieną dvd -r diską irašinėja, oį kitus tokius pačius dvd-r [verbatim] nerašo, rodo kad pilni. Kame reikalas. DĖKUI.

Landziojant po interneta, ieskodamas apie acronio programa bei ju kopiju
pasidaryma. Rades tavo puslapi man patiko visa isdestyta informacija.
Taciau dabar galima su acroniu 11v home version, kad acronis padaro
partica (NEMATOMA) kurioje dedi savo imidza ir reikalau esanr reiktu
perinstaliuoti , (ijungiant kompiuteri po BIOSo ismeta acronio imege
recover) ,SPAUDI F11 ir paskiau paleidi ta kopija.

TACIAU MAN NEPAVYKSTA 🙁 , uzkroves acronio programa paisirinkes recovery ,po jo isvis nesikrauna OS XP . Manau kazkurioje vietoje blogai sukonfigines 😀

GAL galite su sia versija pabandyti ir aprasyti vel sia informacija 🙂

AČIŪ

@Giedriuxs

Viskas teisingai. 11 versija šią opciją palaiko ir ji tikrai veikianti. Dėl ko tau neveikia… yra trys varijantai.
1. Neteisingai sudarei kopiją. Jei anksčiau kopiją rašydavai į opšorinio disko direktoriją, tai šiuo atveju reikia dėti kopiją į „Acronis Secure Zone“ (išsirenki ten pat , kur ir anksčiau, tik keliom eilutėm aukščiau). Ši zona turi būti būtinai sudaryta. Bet jei pas tave F11 veikia , tai ji tikrai yra.
2.Analogiškai, darydamas „Restore“ , turėjai kopiją pasiimti iš ten pat -„Acronis Secure Zone“.
3. Išsirinkus kopiją, vienas iš užklausų langų („Resored partition type“) klausia , ar nori padaryti šią particiją aktyvią. Turi būtinai pažymėti „Active“, nes priešingu atveju naujai perrašytas diskas nestartuos. Čia būtų tas pats , kaip nuimti Partition Magic pabalba nuo sisteminio disko „varnelę“ Active- Windos-ai yra , bet automatiškai paleidus PC nestartuoja.
Pats su šia programa dirbu- tikrai sutaupo laiką ir nervus , kai užspaudžia reikalas perinstaliuoti sistemą. Kas mane nustebino, tai kad net pasikeitus metalui (pvz senelį HDD pakeitei nauju SATA HDD)- jokių problemų, dirba. XP šiaip į „metalo“ pakeitimus ganėtinai griežtai žiūri. Mėlynas langas su baltom raidėm ir atsipalaiduok 🙂

labas mantai
moriu pasiteiraut ar su acroniu galima padaryt toki dalyka mano atveju? windowsai pasikrauna patys o yra pasikeite kazkokie nustatymai ar tiesiog nuluze ir nepasikrauna kai kurie www puslapiai raso kad yra isjungtas java skript palaikymas nors tas palaikymas gal ir neisjungtas bent as neisjunginejau butu galima pasinaudot sistems restore bet kai tik si problema pas mane ivyksta ir restore kazkaip issijungia o galvoju su acronis gal gali atstatyti pradinius vindovs parametrus neatstatinejant visu vindowsu nes jie puikiausiai pasikrauna .

@raimis
Kažką blogai tu čia supratai. Kopiją reikia pasidaryti instaliavus OS, kitaip tu nieko neatstatysi. Šiuo atveju tau netinka.

Bandyk naudot Firefox, Opera arba Chrome naršyklę, gal su jomis viskas tvarkingai veiks.

Labas,nieko nesuprantu kas darosi su pc!atidaro tik:My dok.My comp.My network,siuksliu deze ir interneta.Cia kalbu kada sprakteli du syk pele.Kitas programas atidaro tik (desiniu ir pasirenkant Run as…Ir neduoda nieko parsisiusti nei is interneto,nei is dc++.Kas svarbiausia tai nieko neraso,kai bandai atidaryti programa kokia neatidaro ir tiek.Neatidaro nedgi system restore:(kas cia galetu buti?????negi reiks perasyti windus:(((

@jurga
Valyt registrus, gal ten kas užsikišę
http://mantas.malcius.lt/bendra-profilaktika-windowsams/

Jei nepadeda, tada gali būti kokių nors virusiukų darbas.
Čia galima per pora minučių pasitikrinti, ar jų yra http://mantas.malcius.lt/hijackthis-greitas-patikrinimas-nuo-kenkeju/

Reikalui esant, reikia patikimos antivirusinės
http://mantas.malcius.lt/patarimai-avira-antivir-vartotojams/

Jeigu niekas nepadeda, tada siūlau nebevargt ir perdiegti operacinę sistemą, nebūtinai Windows, galima juk ir Linux, mažiau vargo su jais 🙂
http://mantas.malcius.lt/linux-mint-draugiskas-metinis-pingvinas/

Aciu Mantai,kad bandai padeti:)Kadangi negaliu nieko siustis tai praskenavau su Nod32.Visur cia raso eerora..Pradzio raso Error occurred while scanning MBR sector of the 1.physical disk.Error reading sector.O praskenuotus failus raso:error opening(Access denied(4)Ir pabaigo:Notes:(4)File cannot be opened.It be may be in use by another application or operating system.Nieko cia nesuprantu:((Neatidaro nedgi Add or Remove Programs.Istrinti galiu,bet is instaliuoti neduoda,tiesiog niekas neatsidaro.Ka nors patarkit kvaisai!Na aisku gal dar nemoku ir paaiskinti kas tiksliau dedasi tam mano pc:((

Labas , Jurga. Svarbiausia – nepanikuok . Nod-as negali tikrinti failų , kurie yra šiuo metu sistemos naudojami . Tai toli gražu nereišia , kad turi virusų (kol kas). Sistemą tokiu atveju reikia skanuoti „Safe mode“ režime. Jei dar nesusidūriai – paaiškinsiu. Prieš pasileidžiant Windows operacinei, spaudyk mygtuką F8. turi išlįti pasirinkimas (keli punktai). Vienas iš jų „Safe mode“. Pasirink jį. Krausis sistema lėčiau ir keisčiau ,nei įprasta. Bet tokiu atveju užsikrauna tik būtiniausi servisai. Tada ir skanuok su Nod-u. Jei ras virusus -sunaikins. Po to perkrauk kompiuterį.
Beje, programas, kurių neduoda išinstaliuoti po Windows sistema irgi liuosiai gali išpūsti per „Safe mode“, nebent tų programų pavadinimuose yra lietuviškų simbolių. Tada reiks unicodą keitalioti.
Sėkmės ir linksmo savaitgalio.
P.S Nervų ląstelės žūsta ir neatsistato, o celiulitas lieka visam gyvenimui 🙂

Deja ir safe mode nieko nepakeite:((Ten visai nieko neatidare:(kai bandau atidaryti kokia nors programa du sik paspaudus ismeta erora:Run-time error’10050′ Network subsystem failed.O per(desiniu ir Run as..ismeta:Adevice attached to the system is not functioning.Matyt jau teks meistro ieskoti:((Bet vistiek labai Aciu,kad pataret man vistelei:))

kitos narsykles niekaip netinka butent internet exploveris. dar pasikartosiu gal netiksliai isdesciau problema. tarkim ivyko kazkokie nustatymu issiderinimai ir ar acronis gali pries tai pasidarius atsargine kopija pasikrovus windowsus ta atsargine kopija paleisti. va kazkaip taip.

Labas.Perinstaliavo windus.Mestrukas padare windu kopije,bet kompakta sau pasiliko.Aisku tam,kad prireikus jis man sutvarkys,na tipo pigiau bus.Kaip man daba paciai pasidaryti ta kopije,jei jau ji yra perkelta i d.diska?Aciu

negaliu padaryti c disko atsarginės kopijos.rodo kad užima daugiau kaip 12gb./diske yra windows,pragram files,documents and settings,nvidia,config msi,Qoobox ir 3 tekstiniai.windows ir documents and settings neleidžia nukuopijuoti pvz: į d diską.ką patartumėt padaryti kad galėčiau padaryti c disko kopija nenumatytiem atvejams perinstaliavimo metu ačiū

@vytas
Gal galima būtų pamatyt tą klaidos pranešimą, kur rašo, jog negali padaryt kopijos, nes užima daugiau nei 12GB? Man kažkaip nesitiki, kad taip gali būt 🙂
Ir kokią versiją acronis true image naudoji, tokią pat kaip mano home 10?

Galima būtų naudoti kitą alternatyvią programą: Norton Ghost, bet aš ja nesinaudojau, daugiau nežinau.

Kitų variantų nelabai ir sugalvoju.

,, negalima padaryti kopijos,nes programa naudoja kitas vartotojas ar programa,, aš naudojau programa ubcd4win pagal aprašą ,,windows live cd,, gal ji šitam atvejui netinka ? ačiū

Mantai, sakai kad du visiski skirtingi dalykai. Tai jai jis nezino kad jie skiriasi, tai nemanai kad jam butu neprosali paaiskinti kuom jie skiriasi… ?

@saulius
Aš tikrai rašiau šituos du įrašus ne tam, kad komentaruose iš naujo aprašinėčiau. Jeigu žmogus nesupranta, kuo skiriasi, tai tegu ima ir perskaito aprašymus.

Sveikas 🙂 yra tokis klausimas
bandei kadu koki kita backup iranki? Acronis man nepatinka del savo greicio atstatinejant 7 Pc per tinkla 🙂 siuo metu bandau isidiegti clonezilla serveriukja (skaiciau, kad 41 kompa 5,4GB info diskuose atstate per 10 min), o paciam siulau pameginti clonezilla Livecd, man asmeniskai patiko 🙂

@Ruslanas
Ne, su windows naudojau tik Acronis, o su Linux dar iš viso nieko nebandžiau, reiks kada nors apsižiūrėt kaip kas veikia, bet tingiu prasidėt. Pasitikiu pingvinu 😀

perskaiciau cia kaip atnaujint kopija,bet ka daryt jei kompas biski uzluzo ir reikia atnaujint,o tu rasei apie cd kopija,bet cd neturiu nes man tvarke vienas zmogus.as isvykes i londona tai su jo niekaip nepavyks.kaip galima atnaujint?

>igoris
Nelabai suprantu, ko tu nori.
Jei kompas užlūžo, tai gal ne kopiją atnaujint nori, o kopiją atstatyt, kurią anksčiau pasidarei.

Toliau cd kopija, ką čia turi omeny, acronis programą diske, skirtą atstatymui, ar atsarginę kopiją, įrašytą į cd.

Jei tu neturi pasidaręs atsarginės kopijos arba jos netekai, tai nieko atstatyt nepavyks.

atstatyt ne taip parasiau.turiu omeny atsargine kopija.tai atsargine kopija turi atskyri kompai ar tas pats prie visu?ir ta atsargine kopija niekur negaut?

>igoris
Atsarginė kopija yra atskira kiekvienam kompui, nes ten gi skirtingi draiveriai suinstaliuoti ir pan.
Iš tikrųjų galima atstatinėt ir kitokio kompiuterio kopiją, bet nebūk garantuotas, kad korektiškai veiks, o gal ir iš viso neveiks.

Geriausia yra susiinstaliavus operacinę, susirašius draiverius ir programas, pasidaryt kopiją. Tada tikrai būsi garantuotas, kad atstatęs ją turėsi normaliai veikiančią sistemą.

>tomas
Lygiai taip pat kaip ir bet kurią kitą programą. Įkiši nusipirktą programos kompaktą į CD/DVD, ir turėtų automatiškai pasileisti įdiegimo įrankis.

“Kadangi mano windows yra C diske, tai D diske sukūriau acronis aplanką ir jį pasirinkau (nelaikykite kopijų ten pat, kur yra windows operacinė sistema, pasirinkite kitą diską).“
bet jai pas mane viskas vienam harde ? ty vindausai ir visa kita nes tik 1 yra diskas C 🙂

>Liudas
Blogai, kažkas durnai diską suskirstė (tiksliau nesuskirstė).
Tada imi išorinį diską, kitą diską, USB, Atminties kortą, galų gale į kompaktą įsirašai. Galvok.

>Liudas
Ką man žinot, apie kokią čia operacinę sistemą eina kalba ir kiek į C diską visko prirašyta. Jei gerai pamenu, kopija užima mažiau nei 50% originalo užimamos vietos. Jei C diske užimta iki 20GB, turėtų tilpt.

eina kalba apie windows aisku 🙂 na manu tilps nes kelis failiukus didesnius pratrynsim kurie man visai nereikalingi nes lentynoi diskuosiu stovi o jie kaskodel neistrinti 🙂 na tai komentara pratesiu kad daugiau taves nenerwint 😀 as darysiu kopija nes bandysiu perpust win nes jau biski susirgo 🙁 tai kad neprisidirbtau noretau turet kaskokia garantija beje kaip tu zmogus viska nusimanai koki yra draiwerei nes ismetes garso vaizdo interneto usb kas dar ar viskas 🙂 seip visus draiwerius turiu dabr pc tik kai perinstaliuosiu ju nebus 😀 tai reik suzinot kiek ju turi but 🙂 kiek man ju ieskot pas save diske 🙂 aciu uz komentara daugiua netrukdysiu man taip atrodo 😀

win xp pro 🙂 legenda 🙂 tai as su everestu esu praskenaves pc ir turiu garso plokstes pawadinima tinklo plokstes vaizdo ir dar ten worde everesto prirasyta gal 5 puslapei 😀 esme tame kad ar tik tiek ir reike draiweriu dar usb reik zn tik pagal ka cia juos susirast 🙂 nors everestas ir apie usb kazka raso nu vienu zodziu aciu uz pagalba pasidarysim kietojo disko kopija jai ka 😀 ir bandysim perinstaliuot 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.