Kategorijos
Kompiuterija

Elektroninio pašto tvarkymas su Thunderbird

thunderbirdTikriausiai daugelis Windows operacinių sistemų naudotojų yra kada nors naudoję arba bent jau matę, jog kompiuteryje yra pašto programa Outlook 2003, Outlook 2007, Outlook Express ar pan. Man pačiam niekad neteko naudoti šios programos, nes iš pradžių nebuvo poreikio, kadangi teturėjau vieną Gmail pašto dėžutę bei kelias kitas, nepalaikančias pašto programų. Vėliau, atsirado dar kelios Gmail sąskaitos: reikėjo gi papildomos pašto dėžutės visokioms registracijoms, vėliau atsirado ir bendra grupiokų pašto dėžutė. Aišku, galima visus laiškus nesunkiai persisiųst į vieną pašto dėžutę, bet mane sudomino pašto programos. Kadangi Microsoft kurtomis programomis nelabai pasitikiu, nutariau išbandyti Mozillos sukurtą Thunderbird. Atsisiuntus ir įdiegus šią, mane pasitiko žmonėms (o ne robotams, kaip Microsoft programose) skirtas lietuviškas vertimas. Taip pat maloniai nustebino ir tai, jog prisijungti prie Gmail pašto galima papildomai nieko nekonfigūruojant – nustatymai įvesti iš anksto.

Na gal užteks mano tikriausiai nelabai įdomių kalbų, pereikime prie keleto patarimų.

Taigi pradžiai atsisiųskite Thunderbird bei įdiekite. Paleidus Thunderbird, jus pasitiks štai toks Paskyros vediklis:

090506220720_2

Ką reiktų pasirinkti?

 • elektroninį paštą, jei su Thunderbird norėsite prisijungti prie kokios nors pašto dėžutės
 • RSS naujienos, jei su šia programa norėsite skaityti RSS naujienas
 • Gmail, jei jei jungsitės prie Gmail POP3 protokolu.
 • naujienų grupių serverį. Tiesą sakant, nežinau, kas tai yra. Gal per informatikos paskaitą dėstytojo minėta NNTP?

Paminėjau POP3 protokolą, tikriausiai ne visiems aiškus terminas. Mano kukliomis žiniomis yra du protokolai pašto programoms:

 • POP3 – kai laiškai atsiunčiami į programą bei tvarkomi nepriklausomai nuo pašto serveryje esančių originalų. Jei programoje laišką ištrinsime ar kur perkelsime, prisijungę per naršyklę prie pašto paskyros, matysime visus laiškus ten, kur jie ir buvo (Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad daugelyje pašto dėžučių pagal nutylėjimą yra nustatyta, jog, atsisiuntus laiškus į programą per POP3, jie būtų ištrinti iš serverio. Jei to nenorite, teks pakeisti nustatymus).
 • IMAP – kai laiškai taip pat atsiunčiami į pašto programą, bet su jais ką nors padarius su pašto programoje, tas pats padaroma ir su serveryje esančiais originalais. Jei pašto programoje ištrinsite laišką, bus ištrintas ir originalas pašto serveryje.

Pradžiai pabandysime padaryti patį paprasčiausią dalyką:

Kaip prisijungti prie Gmail pašto dėžutės per POP3?

Pirmiausiai prisijungiame prie savo Gmail pašto paskyros per naršyklę. Meniu juostoje spaudžiame Nustatymai bei pasirenkame kortelę, pavadintą Persiuntimas ir POP/IMAP. POP3 skyriuje pažymėkite Suaktyvinti POP visiems laiškams arba Įjungti POP tik nuo šios akimirkos gautiems laiškams. Išsirinkę vieną iš šių dviejų, nustatykite ir žemiau esančią eilutę Kai laiškai pasiekiami naudojant POP. Pagal nutylėjimą, atsisiuntus laiškus į pašto programą, serveryje jie berods ištrinami (ar archyvuojami?), todėl siūlau pasirinkti Palikti Gmail kopiją gautuosiuose. Tokiu atveju, atsisiuntus laiškus į programą, jie ir toliau saugiai gulės serveryje.
Tai atlikę, spauskite Įrašyti pakeitimus.

Taigi grįžtame į programą, jei matote tą langą, kuriame siūloma pasirinkti paštą, RSS, Gmail arba Naujienų grupes, pasirinkite Gmail. Jeigu to langelio nematote, Thunderbird meniu juostoje spauskite Priemonės > Paskyrų nuostatos > Nauja paskyra bei pasirinkite Gmail bei Toliau.

Vėl spaudžiame Toliau bei Baigti. Jūsų turėtų paprašyti įvesti slaptažodį (jei neprašo, viršutiniame kairiajame kampe paspauskite Atsiųsti), įveskite jį bei uždėkite varnelę ant Slaptažodžiui įsiminti naudoti slaptažodžių tvarkytuvę, jei nenorite kiekvieną kartą įvedinėti savo slaptažodžio. Jei viską gerai suvedėte, laiškai bus atsiųsti į Thunderbird.
Dabar dar dėl viso pikto nueikite į Priemonės > Paskyrų nuostatos > Serverio nuostatos (prie savo sukurtos paskyros) > Pažiūrėkite, ar uždėta varnelė ties Palikti laiškų kopijas serveryje.
Dar kartą paprašys įvesti slaptažodį, kai bandysite išsiųsti laišką.

Kaip prisijungti prie Google Apps e. pašto per POP3?

Google Apps e. paštas – tai tas pats Gmail, skirtas tiems, kurie naudoja e. paštą su savo domenu (pvz., vardenis@pavardenis.lt).

Padarome tuos pačius nustatymus, kaip aprašyta prieš tai (pašto dėžutėje įjungiame Gmail POP3). Vėl kuriame naują paskyrą, šį kartą pasirenkame ne Gmail, o Elektroninį paštą.

 • Asmenvardis: Įveskite savo vardą, pavardę, slapyvardį ar ką kita, kaip norite būti pristatomas laiško gavėjams.
 • El. pašto adresas: Įveskite pilną el. pašto adresą (pvz., vardenis@pavardenis.lt)
 • Pasirenkame POP
 • Laiškų gavimo serveris: pop.gmail.com
 • Laikyti paštą bendruosiuose aplankuose: Nuimame varnelę
 • Laiškų gavimo abonento vardas: Įveskite pilną el. pašto adresą (pvz., vardenis@pavardenis.lt)
 • Paskyros pavadinimas: Galit palikt, koks yra, galit kitaip pavadint.

Viską pabaigę, einame į Priemonės > Paskyrų nuostatos > ties šia sukurta paskyra pasirenkame Serverio nuostatas bei prie Saugus ryšys nustatome SSL. Taip pat uždėkite varnelę ties Palikti laiškų kopijas serveryje.

Kaip prisijungti prie Hotmail POP3?

Vėlgi kuriame naują paskyrą, renkamės Elektroninį paštą.

 • Asmenvardis: Įveskite savo vardą, pavardę, slapyvardį ar ką kita, kaip norite būti pristatomas laiško gavėjams.
 • El. pašto adresas: Įveskite pilną el. pašto adresą (pvz., vardenis@hotmail.com)
 • Pasirenkame POP
 • Laiškų gavimo serveris: pop3.live.com
 • Laikyti paštą bendruosiuose aplankuose: Nuimame varnelę
 • Laiškų gavimo abonento vardas: Įveskite pilną el. pašto adresą (pvz., vardenis@hotmail.com)
 • Paskyros pavadinimas: Galit palikt, koks yra, galit kitaip pavadint.

Viską pabaigę, einame į Priemonės > Paskyrų nuostatos > ties šia sukurta paskyra pasirenkame Serverio nuostatas bei prie Saugus ryšys nustatome SSL. Taip pat uždėkite varnelę ties Palikti laiškų kopijas serveryje.

Thunderbird turi tokią bjaurią savybę, kuri neleidžia iš karto susitvarkyt SMTP (laiškų siuntimo nustatymų), todėl juos teks susikurti atskirai (žr. žemiau). Susikūrus SMTP paskyrą, einame Priemonės > Paskyrų nuostatos > pasirenkame mūsų sukurtą paskyrą (pvz., vardenis@hotmail.com) bei ties Išsiuntimo serveris parenkame naujai sukurtą Hotmail SMTP paskyrą.

Kaip susikurti naują SMTP paskyrą?

Einame į Priemonės > Paskyrų nuostatos > Visų paskyrų apačioje susirandame Laiškų išsiuntimo serveris (SMTP) bei spaudžiame Įtraukti.

 • Apibūdinimas: Hotmail
 • Serverio vardas: smtp.live.com
 • Prievadas: 587
 • Abonento vardas: Įveskite pilną el. pašto adresą (pvz., vardenis@hotmail.com)
 • Saugus ryšys: TLS

Jeigu prireiks sukurti Gmail SMTP:

 • Apibūdinimas: Gmail
 • Serverio vardas: smtp.gmail.com
 • Prievadas: 587
 • Abonento vardas: Įveskite pilną el. pašto adresą (pvz., vardenis@gmail.com)
 • Saugus ryšys: TLS

Kaip prisijungti prie kitų pašto dėžučių per POP3?

Žiūrėkite skirsnį „Kaip prisijungti prie Hotmail POP3“. Jame išdėstytos esminės nuostatos, jums tik reiks susirasti savo naudojamos pašto dėžutės parametrus (POP, SMTP ir pan.). Juos galite rasti, prisijungę prie pašto dėžutės naršyklėje bei atsidarę nustatymus, taip pat galite juos surasti visagaliame Google. Jei jau labai nesiseks, galite paprašyti komentaruose pagalbos, gal man pavyks rasti. Primenu, kad pašto programas palaiko ne visi e. pašto tiekėjai. Taip pat primenu, jog kai kurie pašto paslaugų tiekėjai suteikia galimybę jungtis su pašto programomis tik susimokėjus (pvz., Yahoo!). Atkreipkite į tai dėmesį.

Kaip prisijungti prie Gmail per IMAP?

Pirmiausiai prisijungiame prie pašto dėžutės per naršyklę. Einame į Nustatymai > Persiuntimas ir POP/IMAP. Uždedame varnelę ant Įjungti IMAP ir spaudžiame Įrašyti pakeitimus (ten rodo, kad IMAP išjungtas, bet čia tikriausiai dėl klaidos vertime).

Dabar grįžtame į Thunderbird bei kuriame naują paskyrą (elektroninio pašto).

 • Asmenvardis: Įveskite savo vardą, pavardę, slapyvardį ar ką kita, kaip norite būti pristatomas laiško gavėjams.
 • El. pašto adresas: Įveskite savo Gmail el. pašto adresą (pvz., vardenis@gmail.com arba vardenis@pavardenis.com)
 • Pasirinkite IMAP
 • Laiškų gavimo serveris: imap.gmail.com
 • Laiškų gavimo abonento vardas: Įveskite savo Gmail el. pašto adresą (pvz., vardenis@gmail.com arba vardenis@pavardenis.com)
 • Paskyros pavadinimas: Galit palikt, koks yra, galit kitaip pavadint.

Jeigu prieš tai dar nekūrėte jokios Gmail paskyros, tai prašys įvesti ir laiškų išsiuntimo serverį. Laiškų išsiuntimo abonento vardas bus jūsų el. pašto adresas, o serveris smtp.gmail.com
Jeigu kūrėte ne Gmail, o kokią kitą dėžutę, tai teks susikurti SMTP pagal aukščiau esantį aprašymą (tik tuo atveju, jei, kuriant paskyrą, neprašo SMTP)

Dabar einame į Priemonės > Paskyrų nuostatos bei pasirenkame šios savo sukurtos paskyros Serverio nuostatas.

 • Saugusis ryšys: SSL

IMAP prieigą taip pat siūlo ne visi pašto paslaugų teikėjai. Ar jūsų pašto dėžutė palaiko IMAP, sužinosite prisijungę prie pašto dėžutės naršyklėje arba pašto paslaugos teikėjo pagalbos puslapyje. Jei apie IMAP nieko neparašyta, tikriausiai jis nepalaikomas.

Kaip su Thunderbird skaityti RSS naujienas?

Vėlgi kuriame naują paskyrą, renkamės RSS naujienas (Jeigu norėsite grupuoti RSS naujienas, susikurkite daugiau paskyrų).

 • Paskyros pavadinimas: Naujienos (galima keisti, jei norite).

Sukūrę paskyrą, grįžtame į pagrindinį Thunderbird langą. Ten jau matome naujai sukurtą paskyrą bei spaudžiame ant jos dešinį pelės mygtuką. Renkamės Tvarkyti prenumeratas bei Pridėti.

 • Kanalo URL: Įvedame RSS adresą (pvz., http://feeds2.feedburner.com/settle )
 • Kur laikyti kanalo straipsnius: Pasirenkame paskyrą (jei sukūrėme tik vieną, ją ir paliekame).

Taip pridėkite visus norimus RSS srautus. Nuo šiol gausite norimas RSS naujienas į Thunderbird.

Kaip naudotis POP3 protokolu keliuose kompiuteriuose?

Žmonės peikia POP3 protokolą, nes jis nepritaikytas naudoti daugiau nei viename kompiuteryje. Tokiu atveju išeitis būtų naudoti Thunderbird Portable. Įsidiegiate ją į USB atmintinę ir visą savo paštą nešiojatės bei labai lengvai prisijungiate bet kuriame kompiuteryje (aišku, reikia Windows). Deja, nešiojamos versijos lietuvių kalba nėra.

Kaip viename kompiuteryje turėti kelias Thunderbird?

Jei kompiuteriu ir pašto programa naudojasi ne vienas žmogus, norėtųsi turėti atskiras Thunderbird programas. Paprasčiausia būtų kompiuteryje įdiegti kelias anksčiau minėtas Thunderbird Portable programas. Yra ir kitas būdas, bet kiek sudėtingesnis, tai profilių kūrimas:

Uždarome visus Thunderbird langus, spaudžiame Start > Run (arba win+r), atsidariusiame laukelyje įrašome

thunderbird.exe -ProfileManager

Atsidariusiame laukelyje spaudžiame Sukurti profilį.

 • Surinkite naujo profilio vardą: Profilis2 (arba bet koks kitas, kaip norite)

Sukūrus naują profilį, dar uždėkite varnelę ties Neklausti paleidžiant ir renkamės Baigti darbą.

Dabar darbalaukyje sukuriame du šaukinius (shortcut). Šaukinį galime sukurti ant darbalaukio paspaudę dešinį pelės mygtuką bei pasirinkę New > Shortcut. Atsidarys laukelis, kuriame prašys įvesti kelią iki programos.

Kuriant pirmąjį šaukinį į tą eilutę rašome (jei diegiant Thunderbird, sukūrėte ir darbalaukio šaukinį, tai jis jau yra, galite nebekurti iš naujo):

"C:Program FilesMozilla Thunderbirdthunderbird.exe"

Dabar reiks sukurti papildomą šaukinį antrajam žmogui. Į kelio eilutę rašome (vietoj Profilis2 rašote pavadinimą, priklausomai nuo to, kokį sukūrėte naują profilį):

"C:Program FilesMozilla Thunderbirdthunderbird.exe" -P "Profilis2"

Lygiai taip pat galite sukurti ir daugiau Thunderbird profilių. Kaip matote, visi jie panašūs, tik pirmajame nėra pabaigos -P „Profilis2“, taip yra todėl, kad jis naudoja numatytąjį (default) profilį.

Ar galima Thunderbird galimybes praplėsti su priedais ir apvalkalais?

Taip, su Thunderbird galite naudoti priedus ir grafinius apvalkalus kaip ir su Firefox. Iš Thunderbird priedų puslapio atsisiųskite norimus priedus ir pele užtempkite juos ant Thunderbird lango arba eikite Priemonės > Papildiniai > Įdiegti.

11 komentarų – “Elektroninio pašto tvarkymas su Thunderbird”

Naudoju Thunderbird jau kelis metus. Pradėjau su pirma versija, dabar išsižiojęs (jau gal metus) laukiu trečios versijos. Vakar žiūrėjau – neseniai išejo Beta 3. Dar po to reiks laukti RC1.

Gaila, kad thuderbirdas nepalaiko RegularExpression filtruose… 🙁

Be to mačiau tokį postbox produktą, galvojau pakeisti, tik Beta užrašas sustabdė, o vakar sužinojau, kad jis bus mokamas, tai nekeisiu…

Tokia bėda yra, taikant filtravimą pagal raktinį žodį ar frazę filtras veikia tik su pagrindiniu katalogu ir nefiltruoja subkatalogu.

kaip thunderbird laiskus siunti grupem kas gali pasakyti ar kita kokia programa
aciu

Sveiki,
kaip sutvarkyti, kad Thunderbird’as (8.0) pagaliau suprastų gaunamų laiškų koduotes, nes dabar kaip įkaltas stovi windows-1257, nors visuose man žinomuose nustatymuose uždėta UTF-8 ? Kaskart gavus laišką lietuviškomis raidėmis (UTF-8) tenka rankiniu būdu perstatinėti koduotę. Tas pats ir su News skaitymu.
Ačiū

Sveiki, norėčiau pasiteirauti, ar galima viename kompiuteryje turėti ir outlook, ir thunderbird? Ar programos „nesusipjaus“?

Edita, galima turėti abi. Negalima turėti tik dviejų antivirusinių, o bet kokios kitos paskirties tas pačias funkcijas atliekančios programos nesipjauna.

Sveiki, nesenai ir as pradėjau naudotis šia pasto dėžute.Gal pasakytumėte kur galiu nustatyti savo rekvizitus, kad siunciant laiska nereiktu visad pasirasineti. Dekoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *