Kategorijos
Kompiuterija

Failų tvarkyklė FreeCommander

Visi įvairių Windows operacinių sistemų turėtojai ne kartą yra naudoję ir tikriausiai tebenaudoja standartinę failų tvarkyklę – Windows Explorer (1 pav.).

1

1 pav. Windows Explorer

Daug kas nemėgsta šios tvarkyklės dėl jos lėtumo, nestabilumo bei nefunkcionalumo. Vis dėlto žmonės ją naudoja, nes nežino, kad yra alternatyvų arba tiesiog jau yra įpratę prie šios failų tvarkyklės ir nenori bandyti nieko naujo.

Vis dėlto alternatyvių programų yra tikrai nemažai. Tikriausiai geriausiai žinoma iš jų – mokama „Total Commander“. Bet yra ir kiek mažiau žinomų puikių nemokamų failų tvarkymui skirtų programų. Šį kartą pristatysiu vieną iš jų – FreeCommander (2 pav.).

2

2 pav. FreeCommander

FreeCommander – viena iš populiariausių bei funkcionaliausių nemokamų failų tvarkyklių, skirtų Windows operacinėms sistemoms. Kaip matote paveikslėliuose, FreeCommander turi du skydelius, taigi atstoja du atidarytus Windows Explorer langus. Ne gana to, kiekviename skydelyje dar galima atidaryti po keletą kortelių (apie tai kiek vėliau). Taigi naudodami šią programą, galėsite pamiršti apie krūvą atidarytų Windows Explorer langų, nuo šiol jums pakaks vieno FreeCommander lango.

Taigi susipažinkime su šia programa artimiau. Interneto naršyklės adreso laukelyje įrašykite http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm bei pele paspauskite ant užrašo fc_setup_.zip

Atsisiuntę failą, jį išarchyvuokite, įdiekite bei paleiskite programą.

Pirmiausiai sulietuvinkite FreeCommander. Spauskite „Extras“ bei pasirinkite „Settings“, atsidariusiame lange ties žodžiu „Language“ pasirinkite „lithuanian.lng“ bei paspauskite „Gerai“ (taip pat galite pasirinkti ir bet kurią kitą iš daugiau nei 30 kalbų).

Sulietuvinę programą, nepamirškite ir pritaikyti ją savo poreikiams pasirinkdami tinkamas nuostatas. Tai padarysite paspaudę „Papildoma“ bei pasirinkę „Nuostatos“. Kiekvieno žmogaus poreikiai skirtingi, todėl šioje vietoje sunku patarti ką nors konkretaus. Norėčiau tik pasiūlyti skiltyje „Peržiūra > Priemonių juosta“ pasirinkti tik jūsų darbui reikalingas priemones, kad visos kitos nenaudojamos netrukdytų.

Taip pat norėčiau pristatyti ir kitas šios failų tvarkyklės savybes, dėl kurių ji gana stipriai lenkia jau minėtą Windows Explorer:

 • Kortelės
  Kaip jau minėjau, FreeCommander yra dviejų skydelių failų tvarkyklė. Jei dviejų skydelių nepakanka, galite kiekviename iš jų papildomai atsidaryti ir neribotą skaičių kortelių. Naują kortelę galite atsidaryti paspaudę klaviatūros kombinaciją ctrl+t arba pasirinkę „Rodymas“, „Nauja skydelio kortelė“. Jeigu kortelių naudojimas nepatogus, dar kartą paleiskite programą ir pamatysite antrą FreeCommander langų su dar dviem skydeliais.
 • Nešiojama programa (angl. portable program)
  Įdiegtą FreeCommander su jūsų pasirinktomis nuostatomis galite persikelti ir į USB laikmeną. Tiesiog nukopijuokite programos aplanką, esantį C:Program FilesFreeCommander ar kitoje diegiant programą nurodytoje vietoje.
 • Failo (failų) sunaikinimas
  FreeCommander turi galimybę saugiai ištrinti (sunaikinti) failus taip, kad jų nebebūtų galima atkurti. Šią funkciją rasite paspaudę „Failas“ ir pasirinkę „Sunaikinti“.
 • Multipervardinimas
  Tai funkcija, leidžianti pagal jūsų pasirinktą taisyklę pakeisti keleto failų pavadinimus. Ši funkcija ypač praverčia tvarkant muzikos kolekciją (3 pav). Ją rasite pažymėję norimus pervardinti failus, paspaudę „Failas“ ir pasirinkę „Multipervardinimas“.
  3
  3 pav. Multi pervardinimas
 • Darbas su archyvais
  Į FreeCommander įdiegta funkcija, kuri leidžia peržiūrėti bei išarchyvuoti rar, zip ir cab archyvus nenaudojant papildomų programų. Taip pat galima turimus failus suarchyvuoti į zip arba cab archyvus. Galėsite pasirinkti suspaudimo lygį bei apsaugoti archyvą slaptažodžiu. Šią funkciją rasite paspaudę „Failas“ ir pasirinkę „Archyvuoti“ arba „Išarchyvuoti“.
 • Failo suskaidymas
  Tarkime, turite kokį nors failą bei norite jį įrašyti į kompaktinį diską. Bet negalite to padaryti, nes failas yra per didelis. Šiuo atveju jums pravers „failo suskaidymo funkcija“. Galėsite suskaidyti failą į keletą pasirinkto dydžio dalių bei įrašyti jas į keletą kompaktinių diskų, o kitame kompiuteryje jas vėl sujungti į vieną failą. Šią funkciją rasite paspaudę „Failas“ ir pasirinkę „Suskaidyti…“.
 • Failų paieška
  FreeCommander turi ir integruotą paiešką, kuri galimybėmis mažai skiriasi nuo įprastos Windows paieškos, tiesiog su ja viskas patogiau ir greičiau. Šią funkciją rasite paspaudę „Failas“ ir pasirinkę „Ieškoti…“.
 • Mėgstamiausi aplankai
  Tai vieta, kurioje galite susikurti nuorodas į dažniausiai lankomus aplankus bei juos atidaryti vos dukart spragtelėjus pele (4 pav.). Susikurti mėgstamiausių aplankų sąrašą bei jį redaguoti galite paspaudę „Aplankas“ bei pasirinkę „Mėgstamiausi“. Taip pat patariu „Mėgstamiausių aplankų“ piktogramą įsidėti ir į „Priemonių juostą“, taip bus žymiai patogiau. Taip pat pirmiesiems dešimt į šį sąrašą įtrauktų aplankų priskiriamos klaviatūros kombinacijos (ctrl+shift+aplanko numeris sąraše).
  4
  4 pav. Mėgstamiausių aplankų sąrašas
 • Mėgstamiausi įrankiai
  Tai galimybė priemonių juostoje sukurti tiesiogines nuorodas į jūsų dažniausiai naudojamas programas, aplankus ar programos funkcijas. Taip jūs galėsite vienu pelės spragtelėjimu paleisti programą, atidaryti aplanką ir pan. (5 pav.)
  6
  5 pav. Mėgstamiausi įrankiai
  Susikurti mėgstamiausius įrankius galite paspaudę „Papildoma“ bei pasirinkę „Mėgstamiausios nuorodos“ ir „Redaguoti“ (6 pav.). Atsidariusiame lange nepamirškite uždėti varnelę ties užrašu „Priemonių juosta matoma“.
  61
  6 pav. Mėgstamiausių įrankių kūrimo langas
 • Failų sinchronizacija
  Tai galimybė palyginti failus, esančius dviejuose aplankuose, bei juos sinchronizuoti pagal pasirinktus nustatymus. Šią funkciją rasite paspaudę „Aplankas“ ir pasirinkę „Sinchronizuoti…“.
 • Darbalaukio nuotrauka (angl. Print Screen)
  Programa suteikia galimybę labai patogiai padaryti viso arba dalies ekrano nuotrauką bei ją išsaugoti jūsų pasirinktame aplanke. FreeCommander programos lange paspauskite „Papildoma“ bei pasirinkite „Darbalaukio nuotrauka“. Atsidariusiame lange pasirinkite jums tinkamiausis nuostatas. Prireikus padaryti darbalaukio nuotrauką, tiesiog paspauskite ctrl+shift+F10 kombinaciją klaviatūroje.
 • FTP klientas
  Tai integruota galimybė naudotis FTP failų talpyklomis. Pasinaudoti FTP galite paspaudę ant jos piktogramos arba per meniu juostą (Papildoma > Nuostatos > FTP > Nustatyti).
 • Slepiamų failų peržiūra
  Windows operacinės sistemos slepia kai kuriuos failus nuo vartotojų akių. Norint juos pamatyti su Windows Explorer, reikia atlikti keletą papildomų veiksmų. Tuo tarpu FreeCommander juos rodys automatiškai.
 • Plačioji peržiūra
  Tai visiškai nauja programos galimybė, kuri turėtų atsirasti naujoje FreeCommander versijoje. Ji turėtų pasirodyti sausio mėnesį (galbūt jums skaitant šį įrašą, ji jau yra). Panaudoję šią galimybę, galite matyti visus failus iš keleto aplankų vienoje vietoje.
  Aktyvuoti šią funkciją galite paspaudę „Rodymas“ bei pasirinkę „Plačioji peržiūra
 • Klaviatūros šaukiniai (angl. Keyboard Shortcuts)
  Įvairioms su FreeCommander atliekamoms užduotims galite priskirti klaviatūros kombinacijas, kurios pagreitins darbą. Nustatyti šaukinius galite paspaudę „Papildoma“ bei pasirinkę „Klaviatūros šaukiniai…“.
 • Failų peržiūra
  FreeCommander turi integruotą failų žiūryklę, kuri jums suteikia galimybę peržiūrėti įvairius jūsų failus (nuotraukas, filmus, muziką ir pan.) nenaudojant papildomų programų. Yra du failų peržiūros variantai:
  Paprastoji peržiūra: tai failų peržiūra naujame FreeCommander lange. Peržiūrėti galite paspaudę „Failas“ bei pasirinkę „Peržiūrėti“.
  Greitoji peržiūra: tai viename skydelyje pasirinkto failo peržiūra antrajame skydelyje (7 pav.). Pradėti greitąją peržiūra galite klaviatūroje paspaudę ctrl+Q kombinaciją arba paspaudę „Rodymas“ bei pasirinkę „Greita peržiūra“.
  7
  7 pav. Greitoji peržiūra

Šis įrašas buvo paskelbtas UAB „Pačiolis“ leidiniuose

2 komentarai – “Failų tvarkyklė FreeCommander”

Nieko gero iš tos programos, neleidžia failų surikiuoti pagal jų realaus sukūrimo datą. Paprastas dalykas, o nėra.

[…] Failų tvarkyklė FreeCommander | Mantas Malcius – Mozilla Firefox Visi įvairių Windows operacinių sistemų turėtojai ne kartą yra naudoję ir tikriausiai tebenaudoja standartinę failų tvarkyklę – Windows Explorer (1 pav.). 1 pav. Windows Explorer Dell Inspiron 1520 Laptop Memory Ram Upgrade :: Dell Inspiron 1520 Ram Upgrade :: Offtek.co.uk, the Memory Superstore – Mozilla Firefox atliekama kalkuliacija … <b>Dėmesio </b> – jei kalkuliacija sustojo ir nieko nevyksta daugiau nei 20min., tai, turbūt, yra kietojo disko blogų sektorių problema (žr. 2 etapą). […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.