„Gimtasis Rokiškis“ negerbia savo skaitytojų

gimtasis-rokiskis

„Gimtasis Rokiškis“ – visiems rokiškėnams bei aplinkiniams gyventojams puikiai žinomas rajono laikraštis. Nuo senų laikų vietiniai (įskaitant ir mane) jį dar tebevadina „Spaliuku“. 4 ar 5 kartus per savaitę pasirodančio maždaug 4–8 puslapių (dabar gal jau ir daugiau) laikraščio egzempliorius jau senokai kainuoja daugiau nei 1 Lt. Prenumeratos kainos irgi ne ką mažiau kandžiojasi – 217,48 Lt metams. Nors nėra ko norėti, kai dirbama be konkurencijos. Tikriausiai visuose rajonuose panaši situacija.

Bet ne apie kainas čia norėjau parašyti. Kaip ir tikriausiai daugelio rajonų laikraščiai, taip ir mūsiškis turi savo interneto puslapį, kur kiekvienas gali susipažinti su rajono naujienomis ir aktualiomis diskusijomis. Aišku, redakcija bijo dėti pilnus straipsnius, todėl įdeda tik jų pradžią, o kaipgi – kitaip niekas nebepirktų spausdinto varianto.

Ilgą laiką interneto puslapis buvo prastokos išvaizdos bei nefunkcionalus. Kai prieš maždaug metus aš pradėjau jame lankytis, pasigedau RSS skaitymo galimybės, rašiau redakcijai e. laišką su klausimu, kada bus RSS funkcija – ignoravo, rašiau tokius pat klausimus komentaruose – ignoravo. Bet čia dar ne vienintelė funkcija, kurios itin trūko, labai primityvi komentavimo forma, kurioje neleidžiama net perkelt teksto į kitą eilutę. Aš jau nekalbu apie kiekvieno komentaro moderavimą (labai smagu diskutuoti, kai komentaras pasirodo po kokių 3 valandų). Trūkumų sąrašą galima tęsti ir tęsti. Niekas nesirūpina, kad skaitytojams būtų patogu.

Bet štai prieš kokius 2–3 mėnesius buvo garsiai paskelbta, kad netrukus išvysime naują interneto puslapio versiją, aš dar kartą komentaruose priminiau, kad nepamirštų RSS (koks gi naujienų puslapis be jos). Aišku, mano komentaras vėl buvo ignoruojamas.

Žinoma, sulaukėme naujosios puslapio versijos, kuri atrodė jau gana šiuolaikiškai. Visa bėda, kad funkcionalumas išliko toks pat tragiškas, be to, skaitytojai skundėsi begale puslapio klaidų (aš kažkaip jų nepastebėjau, gal todėl, kad po archyvus nelandžioju). Taigi visi likome nusivylę www.idea.lt darbu. Aš, vis dar tebesitikėdamas RSS, pradėjau naują diskusiją forumą atitinkančioje Tribūnos skiltyje. Šiaip ne taip, pavyko gauti pirmą atsakymą, kuriuo leido suprasti, jog RSS matysiu kaip savo ausis dar ne vienerius metus.

RSS lieka RSS. Mane labiausiai nervina administracijos požiūris į skaitytojus. Jau minėjau, kad moderuojamas kiekvienas komentaras. Aišku, taip stengiamasi išvengti įvairių „robotų pasisakymų“, įvairių rūšių tolerancijos stokos bei įžeidinėjimų. Bet vieną dieną paaiškėjo, jog komentarus moderuoja visiškai ne dėl to. Prie eilinio straipsnio parašiau eilinį savo komentarą, po kokio pusdienio vėl atidaręs tą įrašą randu komentarą, panašų į „Malciau, snargliau tu“ (neberandu to įrašo, negaliu tiksliai atkartot). Na aš toks jau žmogus, kuris nuo tokių žodžių neįsižeidžia, bet vis tiek nelabai suprantu, kaip gali pro moderuojamus komentarus praslysti tokios frazės? Atrašiau dar vieną komentarą, susidedantį iš dviejų dalių: pirmojoje klausimas „Administracija, kam reikalingas moderavimas, jei praleidžiate įžeidinėjimus?“, antrojoje kažkas „į temą“. Po moderacijos liko tik antroji dalis. Po pusdienio apmąstymų padariau tokią išvadą: arba jiems absoliučiai nusispjaut į skaitytojus, arba pati administracija ir išvadino mane snargliumi. Taigi paaiškėjo, jog moderacija skirta ne apsaugai nuo „blogų“ komentarų, o nuo administracijai nepatinkančių žodžių. Tikra žodžio laisvė… Ne mane vieną tildo, dar vienas kraštietis skundžiasi, kad dingo jo mintys, nepatikusios administracijai.

Taigi apibendrinimas, kodėl „Gimtasis Rokiškis“ negerbia savo lankytojų:

 • Ignoruoja klausimus e. paštu bei komentaruose
 • Neatsižvelgia į skaitytojų pasiūlymus
 • Moderuoja visus komentarus, taip lėtindami galimas diskusijas
 • Skatina netoleranciją, patvirtindami komentarus su įžeidinėjimais (o galbūt net ir patys įžeidinėja)
 • Riboja žodžio laisvę
 • Trina visas sau nepatinkančias skaitytojų mintis
 • Redaguoja komentarus pagal savo užgaidas

Įrašo papildymas

Parašęs šį įrašą, neskubėjau jo skelbti. Tikėjausi išsiaiškinti, ar administracija tik praleidžia įžeidžiančius komentarus ar pati juos ir rašo. Žinote, kyla įtarimas, kai kokius tris kartus atsitinka tokia situacija: parašau komentarą, jis po kokių 2 valandų patvirtinamas ir iš karto po jo atsiranda kiek įžeidžiantis atsakymas. Ilgai laukti nereikėjo. Prie vieno įrašo ginčijomės, ar mažiems miestelių projektams, praktiškai neturintiems finansavimo, tiktų WordPress sistema. Viename savo komentare įkėliau keletą nuorodų į susijusius straipsnius, taip pat paminėjau ir blogofermas – kaip nemokamą alternatyvą, jei visiškai nėra pinigų, kaip pavyzdį daviau ir http://blogr.lt nuorodą bei keletą blogerių įrašų apie WordPress sistemos panaudojimą. Aišku, mano komentaras „pasiklydo“ kažkur moderavimo džiunglėse, bet bent jau gavau atsakymą:

malcius didysis protas. uzteks juokint zmones. kazkam maza tos tavo reklamuojamos blogafermos.

(Jeigu kas nesuprato, mano komentaras pasirodęs nebuvo, jį matė tik administracija, o atsakymą į šį komentarą gavau, taigi darau išvadą, jog pati administracija jį ir parašė. Žinoma, nieko įrodyti negaliu. Tiesiog prielaidos.)

Nepykit, bet save ir lankytojus nors kiek gerbianti administracija tikrai neturėtų rašyt tokio stiliaus komentarų.

Aišku, ne man vienam su tokiu administracijos elgesiu teko susidurti. Atsirado ir daugiau panašių nusiskundimų. Pats nesidomėjau, kas redakcijoje prižiūri internetinį puslapį, bet minėtoje nuorodoje žmonės spėja, jog už viską atsakingas „Gimtojo Rokiškio“ kompiuterininkas Kęstutis. Galų gale nesvarbu, kas ten viską prižiūri, faktas, kad darot gėdą laikraščiui. Tikiuosi, kad bent jau be vadovybės pritarimo.

Ir būkime realistai – jei ir toliau laikysitės tokios pozicijos lankytojų atžvilgiu, greit viskas gali pasikeisti. Ir visa tai jau prasidėjo, neseniai įkurtas puslapis rokiskyje.net. Galbūt jis, galbūt kas kitas, laikui bėgant, tams naująja rajono žmonių susitikimo vieta internete. Pasaulis nestovi vietoje, jeigu nenorite likti užmarštyje, turite ir patys nors šiek tiek keistis.

Ir dar vienas papildymas (2009 vasara)

Atėjo vasara, komentarai kartais patvirtinami po kokių 2–3 dienų. Norit pasakyti, jog tai normalu?

Ir dar kartą papildysiu, jei nesupyksit (2009 spalis)

Tiesą sakant, labai kvailai atrodo, kai administratorius savavališkai pradeda trydeliot tryneliot komentarus iš prasidėjusios diskusijos (net neabejoju, kad bent vienas iš komentarų priklauso administratoriui). Gerbiamasis, jei jau trinat, tai trinkit viską diskusijos šaką, nes dabar tikrai labai kvailai atrodo. (Jei kam labai įdomu, tai straipsnis buvo apie rokiškėnus, laimėjusius automobilius „Teleloto“, o aš parašiau, kad tokios naujienos rajono laikraštyje yra bevertės ir beprasmės).

grfail

8 komentarai apie “„Gimtasis Rokiškis“ negerbia savo skaitytojų

 1. Justinas

  Leisk paklausti, o kam tau reikalingas tas rss srautas, jei ten nepilni straipsniai, kaip minėjai, bus skelbiami?

 2. Paulius

  Baisu. Nebandei nueiti pas tuos į redakciją? Gal jie tiesiog bijos draskyt akis ne „už akių“..

 3. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @Paulius
  O kas čia baisaus. Dėl tokių smulkmenų tikrai nesiruošiu aiškintis 🙂
  Faktas tik vienas: tas žmogus, kuris prižiūri interneto puslapį, stipriai išsidirbinėja, na ir tegu.
  Suindeksuos Googlius šitą mano įrašą ir būsim atsiteisę 🙂

  @Justinas
  RSS mane jau išlepino. Pilnų jie neskelbia ir neskelbs, bet su RSS juk žymiai patogiau. Nereikia nuolat žiūrėt, ar yra kas naujo parašyta.
  Be to, dabar vasarą prie interneto retai būnu, tai reikia po kreivai veikiantį archyvą knaisiotis ir ieškot poros dienų senumo straipsnių (o tas archyvas tikrai kreivai veikia, ne veltui žmonės skundėsi 🙂 )

 4. linuxr

  Sveiks, Mantai, pagaliau sulaukiau labiausiai laukto Tavo rašinėlio 🙂
  Klausimas: ar galiu jį paskelbti ir rokiskyje.net?

 5. linuxr

  Dėkui, įdėjau. Jei nuoroda nepatinka, sakyk, kaip pataisyti 🙂
  Šiaip galiu Tau sukurti paskyrą, ir pats galėtum įdėti į rokiskyje.net ką nors įdomaus, jei nori 🙂

 6. buvys rakiškėnas

  autarius yr 100% teisus. Straipsniai apkarpyti, mol kamercija, dundukų kampanija a ne redakcija. Reikalinga alternatyva šitma elektroniniam išsigimėliui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *