Kategorijos
Gyvenimas

Gyvūnų globos namai

Apie Naujosios Vilnios prieglaudą pusantrų metų po žemiau aprašyto apsilankymo: http://mantas.malcius.lt/vsi-beglobis-arba-nesvarus-gyvunu-globos-verslas/


Naujausias veidas prieglaudoje – Teila

Kraujo davimas turi vieną esminį trūkumą – tai galima daryti tik kartą per 60 dienų. Likusios 59 dienos lieka deramai nepanaudotos. Ne gana to, vasarą dėl tam tikrų gyvenimo nenusisekimų atsirado laisvo laiko perteklius, taigi neliko nieko kita, kaip tik pagaliau apsilankyti kurioje nors gyvūnų prieglaudoje. Planavau tai padaryti jau nuo pavasario.

Bėda ta, kad visos Vilniaus prieglaudos įsikūrusios arba nelabai patogiai autobusais pasiekiamuose užkampiuose, arba kitame miesto gale. Bet Zuokas labai laiku įvykdė transporto reformą, dėl ko LGGD prieglauda (dar žinoma kaip Gyvybės vagonėliai) tapo gana patogiai pasiekiama, nes nuvažiuoti iš Fabijoniškių iki Naujosios Vilnios trunka nebe 80min, o tik 40min.

Birželio gale užsukau apsižiūrėti. Čiabuvių draugų buvau prigąsdintas, kad Naujojoje Vilnioje nelabai saugu. Atvykęs pamačiau, kad čia joks ne mikrorajonas, o nutolęs Vilniaus kaimas, gerokai prasigėręs kaimas, kur močiutės daržus augina. Agresyvių žmonių nelabai matėsi, bet girtuoklių ir/ar kitaip apsvaigusių koncentracija nemaža, visgi jie gana draugiškai nusiteikę, o ir šiaip dėl savo kominės būklės nelabai ką blogo sugebėtų padaryti. Kiek pažioplinėjęs, pagal garsą susiradau ir visai šalia stovinčius geltonus ir mėlynus vagonėlius, kur mane pasitiko viena savanorė ir viską aprodė. Likau nelabai draugiškai aplotas ir truputį apmiauksėtas. Dar pasimatė, kad yra savanorių merginų. Neliko nieko kita, kaip tik artimiausiu metu grįžti.

Liko apsispręsti – katės ar šunys. Paaiškėjo, kad šunims reikia daugiau žmonių, bet turi jie mažiau. Šiaip ir pats pas šunis labiau norėjau, kad būtų galima palei kaimą grynam ore prasijudint. Kačių irgi nevengiu, nors alergiją šiokią tokią turiu. Visgi lenciūginiams ten dėmesio labiau reikia šiuo metu.

Pirmą dieną, kaip vėliau paaiškėjo, man buvo įduoti vedžioti aktyviausi šunys. Pavedžiojimas virto pabėgiojimu. Susipratau, kad reikia kitą kartą neštis bėgiojimui tinkamą aprangą. Paaiškėjo, kad tarp krūvos draugiškų keturkojų yra ir keletas mėgstančių pasikandžioti, taigi prie jų kol kas per daug nesiartinau.

Taip visą liepą beveik kasdien ir pravažinėjau į Naują Vilnią. Iš pradžių po kelias valandas, vėliau kartais ir po aštuonias, savaitgaliais grįžtant paskutiniais autobusais. Savanorių velniškai mažai, šunų gal apie trisdešimt. Visiems norisi leisti prasibėgioti, ir taip vargšai uždaryti beveik visą parą pratūno.

Toks va ir įrašo tikslas. Jei jau pavyko išjudinti keletą žmonių į Kraujo centrą, gal pavyks išjudinti bent vieną ir į gyvūnų prieglaudą. Žinau gi, kad laiko tikrai turite, nes jį švaistote sėdėdami prie kompiuterio ir skaitydami šį įrašą. Gal darbo dienomis ir ne kiekvienas gali, bet savaitgaliais tikrai galima kelias valandas surasti. Bent kartą per mėnesį, juk jokių įsipareigojimų, nepatiks – nebeateisite.

Jei prikalbinau ateiti:

 • Kur? Skydo 44A, Vilnius (Naujoji Vilnia). Važiuojant autobusu – 6G nuo Žaliojo tilto iki Tremtinių stotelės. Jei prieglauda nesigirdi, tereikia paeiti keliasdešimt žingsnių autobuso važiavimo kryptimi, kairėje gatvės pusėje pamatysite geltonus ir mėlynus vagonus.
 • Kada? Kasdien maždaug nuo 13 iki 18h, dažnai užsibūnam ir iki dešimtos ar net ilgiau. Rekomenduotina pasiskambinti iš anksto: 8-602-63641
 • Ką atsinešti? Reiktų ko nors persirengti. Jei lietaus nebus, gal ir neišsipurvinsite, bet specifinio šunų kvapo prisigersite. Būtinai reikalinga patogi avalynė, nes aukštakulniams ten ne vieta (gal keista, bet ne jorkšyrai gyvena). Geriausia būtų kas nors tinkamo bėgioti. Šalia yra Maxima, tai valgyti galima nusipirkti. Vanduo – iš šulinio, jei netinka, teks atsinešti.
  Nepilnamečiai pirmą kartą privalo ateiti su tėvais (jei vėliau nori ateiti vieni – tėvai privalo parašyti sutikimą, rekomenduotina turėti tiek tėvų, tiek nepilnamečių asmens dokumentus). Pilnamečiai tiesiog ateina, bet jei labai jaunai atrodote, geriau pirmą kartą turėkite asmens dokumentą.
 • Ką atnešti? Norint užtikrinti konstitucinę šunų teisę į kaulą, reikia atnešti kelis maišelius kaulų (pagreitina ir sustiprina draugystę). Tik yra keli šunys su specialia mityba, atsiklauskit prieš dalindami. Taip pat tinka ir bet kokie kiti mėsos turintys produktai, konservai, sausas maistas (paprasto lyg pakankamai yra, bet visokie nuo sutrikusio virškinimo tikrai nepamaišys). Taip pat nepamaišys ir įvairūs nevalgomi dalykai: šluotos, semtuvėliai, neblizgančio popieriaus spauda, kartonas, antkakliai, ilgi pavadžiai, kibirai, metaliniai dubenėliai (plastmasiniai paslapčia susigraužia ir susidaužo), dar nepamaišytų keletas karabinų šunims prisegti, o kai kurie gyventojai mylėtų jus iki gyvenimo galo už vieną kitą cypiantį žaislą. Kitaip sakant, geriausia, kad daiktai atkeliautų fiziškai, taip bus užtikrinta, kad lėšos bus panaudotos pagal dovanotojo tikslą.

Kodėl ateiti:

 • Jei tikrai rūpi gyvūnai – tiesiog ateikite. Komentarų rašymas, šypsenėlių dėliojimas ir nykščių maigymas feisbukuose gyvūnams nepadeda nė per nago juodymą. Norite realiai pagelbėti – ateikite ir pavedžiokite (to jiems labiausiai trūksta) keletą šunų bent po pusvalandį.
 • Jei norite leisti akims pailsėti nuo kompiuterio – puiki proga išeiti į lauką kelioms valandoms.
 • Jei norite gyvūno užsigeidusiam vaikui parodyti, kad jis ne tik gražus, bet juo reikia ir rūpintis, maitinti ir valyti. O galiausiai jis pasidaro nebe jaunas ir mielas, o senas, aklas ir sunkiai paeinantis.
 • Jei norite numesti svorio ar tiesiog pasportuoti. Sporto klubas po atviru dangumi visiškai nemokamai: nuo 10-40 litrų tampymo iš šulinio iki lėto bėgimo ar greito bėgimo su staigiais stabdymais ir lietuviško vaikščiojimo su šunimi be šiaurietiškų lazdų, taip pat siūloma atrakcija bandyti nebėgti ir būti nutemptam į priekį. Jei trūksta adrenalino – galite pasirinkti piktų šunų priežiūrą nuo pirmos dienos prieglaudoje.
  Pradėjęs lankytis prieglaudoje, mečiau bėgiojimą, mečiau sporto salę, beveik mečiau kompiuterį ne darbo metu, sumažėjo maisto – ypač saldumynų – kramsnojimas. Svoris nukrito iki mažesnio nei buvo pernai vasarą. Nuo žiemos – minus 8kg, man čia mažai rūpi, bet gal merginoms kai kurioms aktualiau svoriai.
 • Galėsit skelbtis visiems, kokie jūs nuostabūs ir socialiai atsakingi. Tik būkit malonūs, tada ir ateikit bent porą kartų per savaitę. Ir ne tik pasifotografuot ir pažaist su jaunikliais, bet ir realiai padėt.
 • Jei ieškotės augintinio – čia rasit kasdien su žmonėmis bendraujančių ir beveik normalų gyvenimą gyvenančių gyvūnų, kurie nesunkiai pritaps jūsų namuose ir valdose. Yra tiek padūkusių jauniklių, tiek subrendusių, tiek senų ir pasiligojusių; tiek piktų, tiek gėles uostančių ir su katėmis miegančių;
  Mėjus ir Teila – vieni iš nedaugelio, kuriuos galima drąsiai vesti kartu

  tiek bėgančių į visas puses, tiek greta einančių; tiek mažaūgių, tiek tokių, su kuriais naktį per Naująją Vilnią būtų nebaisu eiti. Yra gi ir kačių: nuo rudų iki dailiai pilkų rainių; nuo gražiai nuaugusių kažkam nebereikalingų naminių katinų iki poros mėnesių visur besikarstančių ir peles stropiai naikinančių aktyvistų.

  Jauniklė KacKac kasdien pasigauna po vieną kitą pelę; nuotraukoje žaidžia su ką tik pagautu grobiu.

  Be to, jei vis tik per stebuklą nepavyks sugyventi su naujuoju augintiniu, prieglauda jį priims atgal.

Lapė snapė Akra. Inteligentė, kuriai netinka gyventi prie būdos.

Jūs čia gadinate akis skaitydami, o jie štai šitaip kiaurą parą laukia, kol kas nors ateis, išves pasivaikščioti, o grįžus paduos kaulą. O vėliau gal netgi pasiims su savimi namo. Tiek nedaug tereikia, kai pagalvoji.

2 komentarai – “Gyvūnų globos namai”

Va apie tave kaip tik ir galvojau, norėjau anksčiau pakviest, bet taip kažkodėl ir neparašiau.
Šį savaitgalį manęs nebus nei Vilniuj, nei prie interneto, tai galėsim pirmadienį pasiderint, kada tau patogu. Aš šiaip ar taip beveik kasdien ten.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.