Kategorijos
Kompiuterija

Irulu U4 Mini – Telefonas už 36 EUR

Irulu U4 Mini

Mano senas geras neužmušamas Sony Ericsson Xperia Mini vos po 5 metų tarnavimo po truputį pradėjo prašytis į užtarnautą poilsį – visgi šiais laikais dirbti su 512 RAM ir 320 MB vidinės atminties darosi vis sunkiau. Jeigu atnaujinimą iš Android 2.3 į 4.0 šitas tvirtas aparatas dar atlaikė, tai visokie Google Play Services su atnaujinimais, suryjančiais visus resursus, kokius tik randa (kaip kokie Windowsai), pasidarė nebepakeliama našta. Tiesą sakant, net tą Google Play Services ištrynus (o tas virusas paskui neprašytas vėl susiinstaliuoja!), telefonas pusę minutės vargdavo, kol kokią Endomondo programą atidarydavo.

Pradėjau žiūrėti, kokių čia šiais laikais protingo dydžio išmaniųjų telefonų galima rasti. Aišku, nieko panašaus į tą tobulo dydžio 3″ Xperia Mini šiais laikais nebegamina. O gamyklos, prisidengdamos žodžiu „Mini“, štampuoja visokius 5″ sniego valymo buldozerius. Plytos. Panašu, kad likę du variantai, ieškant išmaniojo: perki plytą arba perki kelių metų senumo aparatą.

Bet vėliau dar nutariau pažiūrėti, ką siūlo Aliexpress. Pasileidau paiešką – kad ekranas neviršytų 4″, Androidas bent jau 4.4 ir nors 1GB RAM. Ir vienintelis reikalavimus atitiko Irulu U4 Mini. Dar kaip tyčia akcija buvo po 36,69 EUR, tai nutariau pažiūrėti, ką galima gauti už tokią juokingą kainą:

 • Ekranas: 4″ – 800*480 – prastas matymo kampas ir spalvų atkūrimas.
 • Matmenys: 120×62.8×9.8mm – pakenčiamo dydžio, bet vis tiek plyta, senąjį Xperia Mini galima tvirtai saujoj sugniaužt, o šitas jau kiek per platus. Dviračiu važiuodamas, iš kuprinės šoninės kišenės traukiu toli gražu nebe taip drąsiai.
 • Android™ 5.1 Lollipop – apynaujė versija.
 • MTK6735M, 1.0GHz Quad Core – Keturi branduoliai, telefonas tikrai skraido, net programų priinstaliavus. Visokie Endomondai ir kitos riebios programos per nepilną sekundę atsidaro, o per antrą sekundę GPSą pasigauna.
 • RAM: 1 GB – užtektinai.
 • ROM: 8 GB – iš jų pusė sistemai ir pusė vartotojui, daugiau negu reikia, net microSD kortos nedėjau.
 • Kamera su blykste: 5.0MP – nuotraukos labai neįspūdingos, bet iš bėdos naudot galima.
 • 4G FDD LTE: Band 1(2100) – su Tele2 Pildyk pavyko ištraukti iki 20 Mb/s greitį, kas yra labai neblogai. Puikiausiai galima naudoti kaip 4G modemą ir jungti prie kompiuterio per USB ar WiFi.
 • Support GPS and AGPS – Labai greit pasigauna poziciją, veikia tiksliai, kol kas jokių nusiskundimų.
 • 1600mAh baterija – nieko įspūdingo, gana lėtai kraunasi. Bet parai užtenka, kai baigsiu su juo žaist ir maigyt viską, tai gal ir ilgiau išlaikys,
 • Na ir standartiniai pigūs priedai: ausinės ir įkroviklis.

Jei ne prastas ekranas ir vargana kamera, būtų visai geras telefonas. O kai kaina tokia, tai netgi labai geras. Mielai sumokėčiau ir daugiau, jei tik būtų iš ko rinktis 3-4″ kategorijoj. Mano poreikiai nedideli, bet pasirinkimas praktiškai nulinis. Arba aš pražiūrėjau kažką vertą dėmesio.

5 komentarai – “Irulu U4 Mini – Telefonas už 36 EUR”

Šiaip, tikrai komfortiškam gyvenimui 3 GB RAM reikia. S5 turėjo 2 GB, tai jei kokį žaidimą instaliuodavai, tai lagindavo kaip velnias.

Prastas matymo kampas ir spalvų atkūrimas= totalus šūdas. Sveikinu pasirinkus. Tikras aukso puodas!!!
P.S. Tokius telefus už kraują vietoj puodelių tuoj hipsteriams padalins, nereiks ilgai laukti.

Google play bet kokiu atveju reikia atjungt ir ištrint, tai padaryti galima nurootinus su kingoroot pavyzdžiui, toliau įsidiegt f-droid parduotuve, kurioje visos programeles open source ir be reklamu, o jei dar reikia kolkios nors ne open source programos tai pavyzdziui apkpure isidiegt programeliu parduotuve- ten nereikia registruotis, navigavimui gera yra osmand programele- offline zemelapiai pasirinkimas tarp dviracio, automobilio ir pesciojo rezimu, kas nori turet offline wikipedija gali dar parsisiust kiwix ir lietuvos zim faila apie (1.7gb), =inutems siuntinet gera programele silence- galima siust sifruotas zinutes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.