Kaip atidaryti Microsoft Office 2007 failus

Microsoft Word

(Pasiskolinta iš Motivatedphotos.com)

Kaip jau dauguma žinome, senieji Microsoft Office (2003 ir senesni) nesugeba atidaryti naujųjų Microsoft Office 2007 formatų (docx, pptx, xlsx ir pan.). Ir, žinoma, Microsoft proto bokštams neužtenka sumanumo, kad su visais operacinės sistemos atnaujinimais atsiųstų ir Microsoft Office 2007 suderinamumo atnaujinimą. Nors gal greičiau užtenka sumanumo jo nesiųsti, nes žmonės bus labiau linkę pirkti naująjį ofisą, jei galvos, kad tik taip galima atidaryti naujuosius failus.

Gerai, nesiplėskim, trumpai apie galimus šios problemos sprendimo būdus:

 • Eiti į Google ir pasiklausti, kaip galima būtų atidaryti docx failus, turint Microsoft Office 2003. Galimos užklausos frazės:
  1. how to open docx with word 2003
  2. kaip atidaryti docx word 2003

  Abiem atvejais atsakymą randame jau pirmame paieškos rezultate.

 • Eiti į bet kurį forumą ir pasiklausti (bet kam tai daryti, kai yra pirmas variantas)
 • Atsisiųsti ir įdiegti Microsoft Office 2007 suderinamumo paketą. Tokiu atveju bus galima atidaryti naujuosius failus su senuoju Microsoft Word 2003 (ar senesniu).
 • Pradėti naudoti Microsoft Office 2007.
 • Naudoti nemokamą Open Office. Jis atidarys ne tik senuosius (doc, ppt, xls…) ir naujuosius (docx, pptx, xlsx…) MS Office failus, bet ir atviruosius formatus (odt, odp…). Be to, į OpenOffice labai paprasta įdiegti ir lietuvių kalbos tikrinimo žodyną, taigi nauda dviguba. Taip pat yra ir nešiojama OpenOffice versija, kurią galima laikyti USB rakte. Kadangi tikriausiai klausite, ar galima su OpenOffice sukurtus dokumentus atidaryti MS Ofise, tai iš karto pasakysiu: OpenOffice gali išsaugoti senuoju (doc, ppt, xls…) MS Office formatu, taigi dėl to bėdų nekils.
 • Konvertuoti naujuosius failų formatus į senesnius specialiose tarnybose, pvz., zamzar.com. Konvertuoti Office failus su interneto tarnybomis yra dviračio išradinėjimas, bet gal kam patiks toks variantas, nereiks nieko instaliuoti. Beje, ši tarnyba konvertuoja įvairius failus (muzika, video ir pan.). Gal šiaip kada pravers.
 • Galima susikonvertuoti ir su Google Docs.
 • Paprašyti draugų, kad jie sukonvertuotų ir jums atsiųstų. Naudoti nepatartina.

16 komentarų apie “Kaip atidaryti Microsoft Office 2007 failus

 1. Bunnybrains

  Pats racionaliausias visada yra kitas variantas. Išsaugant MS Office dokumentus naudoti išsaugojimo office 97-2003(berods) formatu.
  Taip darau ir vargo nematau. Kitiems taip pat sukeliu mažiau problemų gaištant laiką bandant rasti būdą tą dokumentą atidaryti. O tuo pačiu ir sau, nes anksčiau ar vėliau kreipsis klausdami „Kaip atidaryti?“, „Man neatidaro…“ ir pan.

 2. surskis

  2 trumpi pastebejimai:
  1) Is straipsnio supratau, kad Microsoft’o galvos yra debylai (ir kaip tas Bill’as sugebejo tiek uzdirbt?). O Offisas kaipo toks must die (pats geriausias visu laiku ofiso rinkinys, tik aisku ne mistinei „atvirojo kodo bendruomenei“)
  2) Zinok, budamas visai ne prastas ITesnikas, prasi** mazdaug pusvalandi kol kazkur kazkaip atradau kaip i naujausia OO sukisti LT kalbos tikrinima (ju web puslapis yra kazkas tokio. Nenuostabu, kad is to nesugeba uzdirbti)

 3. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @surskis
  Mėgstu kritiką, dėkui 🙂
  MS žmonės nėra tokie, kaip sakai, tai ir parašyta įžangoje. Žmonės siekia pelno, o dėl to neretai nukenčia vartotojai (šiuo atveju pagal nutylėjimą neatsiunčiami atnaujinimai, kurie sutvarkytų problemą).
  Aišku, kaip ir kiekvieno Linux vartotojo, taip ir mano, įrašai apie Windows yra daugiau ar mažiau „Windows sucks, Linux rocks“ tipo, niekur nuo šito nepabėgsim, taip jau savaime atsitinka rašant 🙂

  MS ofisas irgi ne „must die“. Aš irgi pripažįstu, kad už MS Office 2003 nieko geresnio mano akys nematė. OO yra geras daiktas, bet dar neišbaigtas. O įrašas ne apie tai buvo, tai ir nesiplėčiau.

  Dėl lietuvių kalbos tikrinimo. Net nežinau, kokia pas mane versija, bet aš kaip ir kitose programose esu įpratęs tiesiog užtempti įskiepius ant programos lango, veikia. Tai man pusvalandžio nereikėjo 🙂
  Bet ir ne apie tai buvo įrašas, tai vėlgi nesiplėčiau. Yra juodraščiuose kitas įrašas, kuriame apie viską plačiau aprašyta, per artimiausias pora savaičių turėčiau paskelbt.

 4. Bunnybrains

  Va čia tai geras… Niekada nesusimąsčiau, kad įskiepius galima tiesiog užtempti ant lango. Tai tiesiog atrodė per daug kvaila man, kad veiktų 😀 Dėkui už naujieną, dabar žinosiu.

  O vat iš surskio vis dėlto nekoks IT’ išnikas, nes pusvalandžio nereikia. Dvi užklausos googlej ir rezultatai pats žodynas ir „how-to“.

  O ir šiaip patebėtas mano dalykas: daugelis žmonių nemoka ieškoti informacijos. Ta prasme, nelabai jiems gaunasi paieškos varikliams pateikti teisingas/optimalias užklausas. Įdomu kokia to priežastis.

 5. pow

  na biški per ilgas straipsnis 😀 aš vis pamiršdavau savo įrašą paviešinti, bet šiaip nemanau,kad apsimokėjo dėti nuorodas į google :)))) užtektų tik tos vienos į priedo parsisiuntimą 🙂
  aš tai visiems anksčiau sakydavau, kad reikia saugoti tuo senesniu variantu, bet senesniems žmonėms, net užsirašius ant lapuko, po kažkiek laiko pasimiršdavo ne tai, kaip išsaugoti, bet tai, kad reikia saugoti kitu formatu :)))) todėl džiaugiausi, kad atsirado tas įskiepis 🙂 ir man atrodo(?) jau senokai visiems, kas turi 2003-ius rodo, kad formatas yra naujesnis ir nukreipia į atsisiuntimo puslapį 🙂

 6. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @pow
  Emm, nežinau dėl to nukreipimo, kodėl tada grupiokės su MS 2003 skundžiasi pastoviai, kai gauna ką nors nauju formatu.
  Visko gali būt 🙂
  Ai, tiesa, naujieji formatai gi nesusieti berods su MS 2003, tai žmonės nepagalvoja su juo ir atidaryt per open with, dėl to nepamato pasiūlymo į atsisiuntimo puslapį ir skundžiasi.

  Ai, velniai žino kaip ten yra, stovėjo šitas įrašas pora mėnesių juodraščiuose, gaila buvo trint, tai ir paskelbiau 🙂

 7. vidas

  yra tokia nemokama programa Universal Viewer,kuri viską skaito,nereikia ir 2007-ų.Parašyk googleje ir parsisuntęs įdieg ir jokių problemų.

 8. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @vidas
  Pas mane Linux su OpenOffice, tai ir taip jokių problemų 🙂
  O ta programa tavoji docx redaguot gali, ar tik atvaizduot?

 9. GODhack

  > Ir, žinoma, Microsoft proto bokštams neužtenka sumanumo, kad su visais operacinės sistemos atnaujinimais atsiųstų ir Microsoft Office 2007 suderinamumo atnaujinimą.
  Just IMO jiem kaip tik atv. uztenka komercinio sumanumo, kad to tiesiog nedaryti. Nes tipines sekretores logika yra:
  ~Ai sitas senas kompas *, reikia naujo ->
  taip ir perkami nauji ofisai kas trys metai, nes siap tai pointo nera turetu nusipirkes kas koki MSO 2000 ir gerai butu.

 10. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @GODhack
  Ė, o tu paskaitei dar sakinį už cituojamojo 🙂
  Nors gal greičiau užtenka sumanumo jo nesiųsti, nes žmonės bus labiau linkę pirkti naująjį ofisą,

  Tas pirmas sakinys buvo iš pikto vartotojo pusė, o antrasis iš MS. Visiškai sutinku.

  Tarp kitko, šiandien reikėjo paredaguot vieną rašto darbą, kurtą su MS2003 Wordu, paredaguoju – dontsendas, paredaguoju – dontsendas, liepiu grupiokui paredaguot – dontsendas. Nors visas jis buvo kurtas su tuo pačiu ofisu. Tai teko redaguot su OO 😀

 11. Diana

  man asmeniškai nepadėjo, vis tiek neatidaro.. gal ne tame problema.. ;/

 12. di

  pabandziau , nepatiko , sudas, ilgiau uztrunki kol atidarai. isbuvo kompe 5 min. gera programa nebent kurie nori tureti kazka ofise nemokamai

  saulius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *