Kategorijos
Kompiuterija

Kaip blokuoti reklamas su Firefox

Blokavimas
Atsisiunčiame papildinį Adblock plus.
Perkrauname naršyklę.
Užsidedame Adblock plus mygtuką „Naršymo juostą“ (jei jis neatsirado automatiškai). Spaudžiame and „stabdyti“ mygtuko dešinį pelės mygtuką, pasirenkame „tvarkyti“ ir nutempiame jį, kur mums patinka. Spaudžiame gerai.

Paspaudžiame papildinio mygtuką, jis tikriausiai atsidarė apačioje, jei norime iškelti jį kaip atskirą langą, paspaudžiame žodelį „iškelti“.
Atsidarome puslapį su kuo daugiau reklamų 🙂

Ant nepatinkančio elemento spaudžiame dešinį pelės mygtuką ir spaudžiame „Blokuoti paveikslėlį, kadrą ar dar ką, žiūrint, ką pasiūlo“.

Atsidaro AdBlockPlus langas. Jame galime redaguoti blokuojamą objektą, nustatyti blokavimo taisyklę panašioms reklamoms (patariu taip elgtis).

Tarkime mums nepatikęs objektas yra
http://www.uch.lt/ads/GrozioNamai.swf

Suvokiame, kad tas ads, esantis adrese, reiškia reklamą. Aišku, norime blokuoti kuo daugiau panašių reklamų automatiškai.
Bet kokį tekstą esantį tarp / ir . ženklų galime pakeisti į *. T.y. bus blokuojamos visos atitinkamos nuorodos. * reikš bet kokį tekstą.

Tarkime
http://www.uch.lt/ads/GrozioNamai.swf

pakeičiame į
http://www.uch.lt/ads/*
Bus blokuojamos visos uch.lt reklamos, kurių adrese tarp yra žodelis /ads/ apribotas šiais pasviraisiais brūkšniais.

Galime pasirinkti dar platesnį variantą:
*/ads/*
Bus blokuojamos visų puslapių reklamos, kuriose yra /ads/

Na tikiuosi, ką nors supratote, nors ir nemoku rišliai rašyti.

Išimtys:
Jei norime, kad tam tikrame puslapyje AdBlockPlus neveiktų, papildinio lange (jį iššaukti galime su ctrl+shift+a) parašome @@svetainės puslapis, pavyzdžiui @@nezinau.lt

Atšaukiame blokavimą:
Kartais pastebime, kad prisižaidėme su blokavimais (nors abejoju ar taip atsitiks su šiuo papildiniu). Atsidarome konkretų puslapį, kuriame kažkas negerai.
Spaudžiame AdBlockPlus mygtuką ir žiūrime tarp raudonų adresų, kuris iš jų gali būti kaltininkas, ant jo spaudžiame dešinį pelės mygtuką, renkamės redaguoti ir atsidariusiame lange ištriname pasirinktą eilutę.

Sunkesni blokavimo variantai:
Įvairios flash reklamos nenori pasiduoti blokavimui, prie daugumos jų kampų atsiranda neryškus blokavimo mygtukas, kurį paspaudus nesunkiai užblokuosime elementą.
Jei tokio mygtuko nėra, spaudžiame AdBlockPlus mygtuką, paspaudžiame ant žodžio tipas ir blokuojame visas nuorodas pažymėtas žodžiu „objektas“ iš eilės.

Darome blokuojamų elementų kopiją ar ją importuojame:
Spaudžiame ctrl+shift+a
Renkamės filtrai ir eksportuoti arba importuoti, žiūrint kokie mūsų poreikiai.
Jei domina mano filtras, galite jį atsisiųsti iš čia. Perspėju, kad jame daug pasenusių nuorodų bei nekaltų, nereklaminių paveiksliukų, bet jei tingite pradėti nuo nulio, galite jį importuoti pas save.

Jei mūsų vis dar netenkina esama padėtis, atsisiunčiame kitą papildinį, AdBlock Plus: Element hiding helper.
Tai galingesnis AdBlock Plus pagalbininkas, kai kažką užblokuoti pasidaro gana sunku, ar norime, kad puslapis gražiai atrodytų, nors po blokavimo liko tuščių vietų. Būkite su juo atsargesni, nes nesunkiai galima priblokuoti tiek, kad teks pasinaudoti atblokavimu. Gerai, jau negąsdinsiu, nėra čia taip jau sudėtinga. 🙂

Taigi atsidarome norimą sutvarkyti puslapį, su ctrl+shift+h kombinacija iškviečiame šį papildinį. Vedžiodami pelę po puslapį pasirenkame norimą blokuoti elementą ar jų grupę, kurią pažymi raudoni rėmai.
Jei nesame tikri, kad nebus problemų, peržiūrime atidarytą puslapį ir tai uždėdami tai nuimdami atsidariusiame papildinio lange varnelę prie žodžio „peržiūra“, įsitikiname, kad viskas gerai.
Spaudžiame „pridėti filtro taisyklę“.
Siūlyčiau neblokuoti nieko, kas nuorodoje turi žodį CENTER, nes daugumoje puslapių po to daug kas paslepia.
Jei vis dėlto suklydome, panaikiname blokuojamą elementą taip pat kaip ir prieš tai aprašytame papildinyje, nes abu papildiniai naudojasi ta pačia filtrų saugykla.

Parašiau tiek kiek pats žinojau, žinau, kad tai dar ne viskas, jei žinot dar kažką naudingo, būtinai praneškite komentaruose, jei kokie neaiškumai ar dar kas taip pat klauskite. Ačiū už dėmesį ir sugaištą laiką. 🙂

PAPILDYMAS:

Taip pat užsisakykite ir Lietuvos interneto puslapiuose esančias reklamas blokuojantį filtrą.

17 komentarų – “Kaip blokuoti reklamas su Firefox”

Aha.. O kur rast tą „stabdyti“ mygtuką??
Pas mane nėra nei stabdyti kur, nei stop mygtuko.

Julija, Stabdymo mygtukas dabar sujungtas su perkrovimo mygtuku į vieną. Be to, tą meniu galima labai įvairiai atsidaryti, pvz., naršyklės meniu: View → Toolbars → Customize.

Taigi atsidarome norimą sutvarkyti puslapį, su ctrl+shift+h kombinacija iškviečiame šį papildinį.

ar aš kažko nesuprantu, bet ctrl+shift+h komanda FF naršyklėje iškviečia naršytų puslapių istoriją.

be to, priblokavus su tuo add-block ima neberodyti kai kurių youtube klipų, ypač kurie yra prikabinti kituose puslapiuose.

Matai, įrašas rašytas prieš ketverius metus, nesistebėk, kad kažkas pasikeitę.
ABP Element Hiding Helper komanda šiuo metu yra ctrl+shift+s (tai matoma paspaudus ant ABP piktogramos).

O kad blokuodamas persistengei, nelabai galiu kuo padėti. Atsidaryk puslapį su blokuojamu youtube elementu, atsidaryk ABP blokuojamų elementų sąrašą (ctrl+shift+v), ieškok, kas blogai, ir taisyk blokavimo taisykles.

tiesa, per laiką komandos pasikeičia. niekada su tuom nebuvau susidūręs, todėl pasitikslinau. dėl blokuojamų youtube vaizdų kažkaip buvo užblokuotas būtent youtube flash video. jūsų nurodyta komanda suveikė, viskas tvarkoje dabar. ačiū 🙂

Naudoju pačio sukurtą blokavimo filtrą, jau senokai susiduriu su viena problema. Alfa puslapyje negaliu peržiūrėti nuotraukų. Kai būna nuotraukų daugiau, gali peržiūrėti tik pirmą nuotrauką, o kitų ad block neleidžia net atsiversti. Kaip šią problemą spręsti?

O kaip panaikinti blokatoriu? kazkam darbe uzkliuvo, kad ji ideigiau, reikalauja reklamas grazinti atgal :(((

Spaudi ant AdblockPlus piktogramos ir pasirenki Disable everywhere. Arba nustatymuose atsidarai Add-ons ir per ten išjungi.

Sveiki. ar įmanoma būtų padaryti, kad 15min portale neiššoktų iškylantis puslapis raginantis atšaukti reklamų blokavimą. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.