Kaip maršrutizatoriuje atidaryti prievadus

Kadangi gana daug mano įrašų yra su perspėjimu „atsidarykite prievadus, kad programa veiktų“, o juos atverti one.lt sugadintam žmogui bei kitiems mažiau patyrusiems kompiuteristams yra ne taip paprasta, tai esu priverstas kurti naują įrašą ir viską paaiškinti.

Pirmiausiai išsiaiškinkime, kas yra tas maršrutizatorius (router) ir kur jį surasti. Per daug nesiplėsim ir pasakysim tik tiek, kad tai yra tokia dėžutė, per kurią pas jus atkeliauja internetas (panašiai kaip modemas). O ji jus saugodama, neleidžia kai kurioms programoms lįsti į internetą, kol jūs neduodate leidimo atidarydami prievadus. Žemiau esančioje nuotraukoje matote pas mane stovintį TEO duotą maršrutizatorių Pirelli DRG A125G.

dsc00001

Apžiūrėkite dėžutę, kur nors ant jos turi būti ir pavadinimas.

Kaip prisijungti prie maršrutizatoriaus valdymo?

Kai gavote maršrutizatorių, turėjote gauti ir instrukcijų knygelę ar kompaktinį diską, kuriame būtų viskas paaiškinta, įskaitant ir prievadų (ports) atvėrimą. Jeigu instrukcijas kur nors numėtėte, apsilankykite PortForward puslapyje ir susiraskite savąjį maršrutizatorių (jei būtent tokio ten nėra, rinkitės bet kurį panašų tos pačios firmos maršrutizatorių).

Kadangi pas mus yra Pirelli DRG A125G, tai aš renkuosi panašiausią į savąjį Pirelli DRG-A225G (atsidariusiame lange spauskite „Click here to skip this advertisement…“, nes jie ten reklamas kiša).

Dabar iš sąrašo pasirenkame, kokiai programai norime atidaryti prievadus. Pasirenkame norimą ir pagal nurodymus atidarome nurodytus prievadus.

Kaip maršrutizatoriuje atverti prievadus?

Dabar aprašysiu, kaip viską atlikti su Pirelli DRG A125G maršrutizatoriumi.

Pirmiausiai prisijunkime prie maršrutizatoriaus valdymo, paspauskite ant šios nuorodos: http://192.168.1.254

Atsidariusiame lange įveskite savo prisijungimo duomenis (jeigu nieko nekeitėte, tai abiejose eilutėse įrašykite admin).

090207190414_1

Įvedę spaudžiame OK (įsitikinkite, kad jūsų naršyklė priima cookies, nes kitaip neprisijungsite). Atsidaro valdymo langas. Jo apačioje rodomas jūsų vidinis IP, užsirašykite jį, nes vėliau prireiks (žr. žemiau esantį paveikslėlį).

090207190740_2

Dabar spaudžiame Security > PortForwarding. Atsidarys štai toks langas:

090207191241_1

Jo sąrašo apačioje susirandame ir paspaudžiame „New entry“ (nuo čia pradedant, reiks atidaryti prievadus visoms norimoms programoms), atsidaro kitas langas. Pirmoje eilutėje įrašote savo vidinį IP, antroje iš sąrašo pasirenkate atitinkamą programą arba „User defined“.

090207192047_1

Pasirinkus „User defined“, atsidarys kitas langas.

Kaip atidaryti prievadus tam tikroms programoms?

utorrent

Service name įrašome, kokiai programai norime atidaryti prievadus (pvz., utorrent.exe) bei spaudžiame New server Ports.

090207192730_2

Dabar atsidarome uTorrent programą, einame Pasirinktys > Nustatymai > Jungiamumas. Atsidariusiame lange rasime programai reikalingą prievadą, nusikopijuojame jo numerį.

090207193212_3

Grįžtame prie maršrutizatoriaus nustatymų, iš sąrašo pasirenkame TCP. Atsiranda du nauji sąrašai, pirmąjį paliekame, o antrajame renkamės single bei įrašome nusikopijuotą prievado numerį.

090207193645_4

Spaudžiame tris kartus OK. Viskas, prievadai uTorrent programai atidaryti.

StrongDC++

Vėl „new entry“, įvedame vidinį IP, vėl „User defined“.

Service name: StrongDC.exe

Vėl renkamės New server ports.

Dabar naršykle atsidarykite šį puslapį http://www.ip-adress.com, čia parodys jūsų išorinį IP, jo prireiks vėliau. Užsirašykite kur nors.

Dabar atsidarome StrongDC++ nustatymus, Failas(File) > Nuostatos(Settings) > Jungsenos nuostatos(connection settings). Pasirinkite „Ugniasienė su rankiniu portų atvėrimu (Port forward)“, šalia esančiame laukelyje įrašykite savo išorinį IP. Taip pat jį įrašykite viršuje esančiame lange laukelyje. Galite spausti OK, arba tai padarysite baigus prievadų atidarymą, nes dar reiks keleto skaičiukų iš čia.

090207194454_5

Grįžtame prie maršrutizatoriaus nustatymų.

Vėl renkamės TCP ir įrašome StrongDC++ lange prie TCP esantį skaičių

090207195421_6

Spaudžiame OK (vieną kartą) ir vėl renkamės New server ports. Šį kartą renkamės UDP bei įrašome StrongDC++ lange buvusį UDP skaičių.

090207195709_7

Šį kartą jau Ok spaudžiame vėl tris kartus.

JetCast

Vėl ta pati procedūra,

Service name: JetCast.exe

JetCast nustatymuose susirandame reikalingus prievadus Preferences > Server > Details

Rodomi trys skaičiai, jiems visiems atidarome TCP.

Jeigu chatas neveiks, atidarykit jam server name: JetChat.exe TCP portą 9010. Pats jau senokai su radija nežaidžiau, tai nežinau tiksliai, kaip reikia viską atidaryt.

Kitos programos

Kokius prievadus reikia atidaryti kitoms programoms, galite sužinoti jų nustatymuose arba jau minėtame PortForward puslapyje.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 1. Ką daryti, jei neatidaro http://192.168.1.254?
  O kas sakė, kad turi atidaryti? Šis adresas tinka tik Pirelli maršrutizatoriams. Jei naudojate kitokį, adreso, prisijungimui prie maršrutizatoriaus, ieškokite portforward puslapyje.
  Taip pat yra ir kitas būdas jam sužinoti. Spauskite Start > Run (arba tiesiog win+r), atsidariusiame langelyje įrašykite šį tekstą cmd /k ipconfig bei spauskite Enter (arba OK). Atsidariusio lango trečiojoje eilutėje bus parašytas jums reikalingas adresas, kurį ir reiks suvesti į naršyklės adreso laukelį.
  090408164700_1

27 komentarai apie “Kaip maršrutizatoriuje atidaryti prievadus

 1. Donatas

  Labai padėjo. Ilgiausiai ieškojau kaip susitvarkyti dėl utorrent’ų. Dėkui 😉

 2. Mindaugas

  Sveiki. Turiu viena problema 🙁 Noreciau sukurti Minecraft serveri, Turiu toki pat modema kaip jus DRG A125G, Viska taip pat dariau kaip jus liepete, bet Jau kiek laiko bandau tai daryti visais budais – NEVEIKIA.. Turiu omenyje, kad kiti zaidejai negali prisijungti ir nei as negaliu 🙁 Prasau padeti labai. ACIU
  Labai jusu PRASAU 🙂
  KONTAKTAI = mpfabell@gmail.com

 3. justas

  Labai prasau padekit man.. Turiu Router’i „ZTE FX660.Ir noriu atsidaryti portus kad eitu , kitiem i mano serva ateit. help my : Mano skype : arklesnukiss

 4. Laurynas

  Sveiki. Turiu viena problema 🙁 Noreciau sukurti Minecraft serveri, Turiu toki pat modema kaip jus DRG A125G, Viska taip pat dariau kaip jus liepete, bet Jau kiek laiko bandau tai daryti visais budais – NEVEIKIA.. Turiu omenyje, kad kiti zaidejai negali prisijungti ir nei as negaliu 🙁 Prasau padeti labai. ACIU
  Labai jusu PRASAU 🙂

 5. :)

  Tie, kurie bando minecrafto serva sukurt, galbut vedat ne ta porta. Na tarkim kai counter strike vedat 27020-27039 tai minecraftui galbut kito reikia :). Na nezinau seip kokia dar galetu but problema. Man tas pats buvo kai garry’s modo serveri kuriau, tai as tik galejau prisijunkt, kiti ne. Tada sukuriau half-life[Nes jie kurejau gmod’o], ir tada veike. 🙂

 6. Petras

  Sveiki visi!
  Man jau ilgai neišeina atidaryti portų…
  Pas mane – linksys wrt54g
  Reikalingos programos:
  Sa-mp
  Counter strike
  Minecraft
  Jeigu man padėtumėte arba padarytumėte per Tiem Viewer ir pan. duočiau 5-10lt

  Kontakatai:
  Skype – icolors.tk
  El.paštas – p.slekys@gmail.com
  tel.nr. 867574401

 7. Mantas

  Viska išbandžiau,bet vistiek neveikia.Gal galėtumėt per teamviewer padėti ?
  Skype : mmaanntteex

 8. Lukas

  Pršau padėkit aš kai paspaudžiu PortForwarding man dingsta internetas.. Skype: bagirba590

 9. Stasiukas

  Labai nuoširdžiai visiems patariu, išmeskit velniop visus savo „PIRELIUS“ ir nusipirkit vieną sykį normalius maršrutizatorius.

 10. Valdas

  Man rikia UZDARYTI portus Pvz.:
  Hamachi [085-123-969] – UDP Any -> 3659
  EA Tunnel – UDP Any -> 3659
  Busiu labai dekingas uz informacija

 11. Klaidas

  Sveiki , visu pirma atidariau portus ant savo D-Link’o..
  Viskas normaliai veike, su draugais zaideme mano serveriuose
  O dabar is niekur nieko pradejo neveikt neivienas serveris manau cia routerio problema todel prasau pagalbos: SKYPE: ojaras666
  kuo greiciau

 12. Gvidas

  Žmones, padėkit man pasidaryti ant Warcraft3 The Frozen Throne išorini ipa bučiau labai dėkingas. Mano skype hariukas123 Dekuj už pagalba jeigu pagelbėsit.

 13. emka

  Sweiki,

  Pas mane ant teo marsrutizatoriaus atidaryti utorrent portai, bet visteik torentu nesiuncia, tai klausimas ar isvis ant teo neto galima siusti torentus? nes raso no conection kai paleidi programa.

 14. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Emka,
  Taip, su TEO internetu siųstis torrentus tikrai galima, jie P2P tinklo neblokuoja.
  Net ir su užblokuotais prievadais turėtų kažkiek siųsti. Tavo atveju gal tiesiog skleidėjų (seeders) nėra arba yra labai nedaug. Pamėgink kokį populiarų torrentą siųstis (su daug seederių).
  Daugiau negaliu niekuo padėt, nes nei windows, nei utorrent, nei TEO senokai nebenaudoju.
  Hm, na vietoj utorrent gali pamėgint pvz., deluge http://deluge-torrent.org/ , bet vargu, ar čia tame problema.

 15. Roman

  Gal aks galetu padeti su forwardingu league of legends?
  turiu TEO,Zebra interneta

 16. bukas

  Man atrodo kad paprastam žmogui tai neikandama, jei nėra paprastesniu, tai stengtis apsieiti be ju

 17. DMZ

  Galima įjunkti „DMZ Host“ (yra prie „Port Forwarding“) vienam kompiuteriui ir visi port’ai bus atviri (išskyrus blokuojamus kompiuteryje esančios ugniasienės).

 18. NeonEmile

  Prasau padekit man! Ten kur reikia ivesti Service Name: ivedziau i ta apacioje paspaudziau newer server ports. Protocol pasirinkau TCP, Source Ports: Palikau kaip yra Destination Ports: Pasirinkau Single ir kai atsiranda laukelis kur irasyti skaiciu tai nezinau is kur ta skaiciau gaut. Man reikia atsidaryti portus Minecraft serveriui kad galeciau su isoriniu ip zaisti. Va mano gmail: emile.skr@gmail.com cia man atrasykit ka daryti. Labai aciu 🙂

 19. Arturas

  Sveiki,
  Susiduriau su tokia problema.. Prisijungiu prie routerio (Pirelli DRG A226G) su login user pw user (admin admin – netinka). Tada Security > PortForwarding. Ir cia NERA „New Entry“.. Toks jausmas, kad neturiu privilegiju kazka keisti. Gal turite kokiu minciu? chris8@inbox.lt Buciau labai dekingas!

 20. DodoMC

  As tai zinau kaip ant marsrutizatoriaus atidaryti Minecraft prievadus.Tik man tokia problema kaip Lukui atsirado.As bijau atstatyti marsrutizatoriu i gamyklinius parametrus nes labai nenoriu kad marsrutizatorius nebeveiktu.Padekit prasau kam buvo teke ta dalyka daryti?

 21. Atgalinis pranešimas: Neprisijungiu prie Speedtouch 546 v6 valdymo | Gyvenimas - tai toks reiškinys.

 22. Valentinas

  Sveiki, beda del utorrent.. padekit atidaryti PORT’us ZTE F660 marsrutizatoriui, Premium sviesolaidis + ismanioji televizija. Jeigu kazkas rauket situose dalykuose ir galetumet uzmest aki per TeamVieweri, parasykit i email, atsidekosiu 😉
  cchhiippeerr@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *