Kategorijos
Kompiuterija

Kaip padaryti ekrano nuotrauką

Kaip padaryti ekrano nuotrauką?

Man kažkaip net truputį gėda rašyt tokius dalykus, nes dauguma skaitytojų garantuotai ir taip viską moka, bet vis atsiranda tokių skaitytojų, kuriems tenka aiškinti. Taigi esu priverstas parašyti viską.

Pradėkime nuo standartinio Windows ekrano nuotraukos (printscreen) darymo. Savo klaviatūroje susiraskite Printscreen mygtuką (jis gali būti pažymėtas įvairiai: Prt Scr, Print Scrn, Prt Scn, Prt Sc arba Prnt Scrn). Atkreipkite dėmesį, kad nešiojamų kompiuterių klaviatūrose jis paprastai būna kitos spalvos, taigi aktyvuojamas tik laikant paspaudus kitą mygtuką Fn, kuris tikriausiai yra kairiajame apatiniame klaviatūros kampe.

Taigi tiesiog imkite ir spustelėkite tą PrintScreen mygtuką klaviatūroje (nešiojamųjų kompiuterių turėtojai pagal poreikį taip pat laiko paspaudę ir Fn mygtuką). Ekrano nuotrauka išsaugota kompiuterio iškarpinėje (clipboard). Dabar atsidarykite MS Paint (Start > All Programs > Accessories > Paint) ar kitą vaizdų redagavimui skirtą programą, spauskite Edit > Paste (arba tiesiog ctrl+v). Programos lange pamatysite jūsų padarytą ekrano nuotrauką. Dabar galite ją išsaugoti kaip failą. Spauskite File > Save as, pasirinkite, kur išsaugoti, kokiu formatu išsaugoti, įrašykite pavadinimą ir spauskite Save.

090206184737_1

Jeigu norite padaryti ne viso ekrano nuotrauką, o tik aktyvaus lango, spausdami PrintScreen mygtuką laikykite nuspaudę ir mygtuką Alt (nešiojamų kompiuterių savininkai pagal poreikį nepamirškite ir Fn). Toliau procedūra tokia pat.

Kadangi standartinis ekrano nuotraukų darymas yra gana nepatogus, siūlau tam naudoti kokią nors programą. Pats naudoju FreeCommander, tai labai patogi failų tvarkyklė, kuri turi ir labai puikią ekrano nuotraukų darymo funkciją. Taigi atsisiųskite šią programą, išarchyvuokite, įdiekite bei pasileiskite. Pirmiausia susilietuvinkite ją (Extras > Settings > Language: lithuanian.lng) ir spauskite Gerai. Dabar susitvarkykite ekrano nuotraukos darymo nustatymus (Papildoma > Darbalaukio nuotrauka), siūlau pasinaudoti tokiais nustatymais, kokius matote žemiau esančiame paveiksle (Skiltyje Aplankas būtinai nurodykite, kur saugoti padarytas ekrano nuotraukas, pvz., darbalaukyje)

090206185729_1
Spauskite Gerai. Dabar, kai FreeCommander bus įjungtas, paspaudę klaviatūros kombinaciją ctrl+shift+F10, galėsite padaryti pasirinktinos ekrano vietos nuotrauką (tereiks su pele apibrėžti norimą plotą). Ekrano nuotrauka automatiškai bus išsaugota jūsų nustatytoje vietoje (pvz., ant darbastalio).

Taip pat ekranų nuotraukų darymui galite naudoti ir tam skirtą Lightscreen programą.

Jeigu nė vienas ekrano nuotraukos darymo aprašymas nėra aiškus, perskaitykite kolegos Radiocool įrašą Ekrano(darbastalio)/programų/interneto puslapių/video/žaidimų nuotraukų darymas.

Gal dar reiktų atskirai paminėti, jog šie ekrano nuotraukos darymo būdai netinka žiūrimo filmo (ar kitos video medžiagos) nuotraukai daryti. Tai galite padaryti su savo grotuvais, pvz., žiūrint filmą su JetAudio, nuotrauką padarysite paspaudę Alt+C kombinaciją.

Kaip įkelti padarytą ekrano nuotrauką į internetą bei leisti peržiūrėti kitiems?

Būdų yra įvairių, bet paminėsiu gal tik vieną, nes esmė visur panaši.

Atsidarykime ipix.lt (arba garsų jo užsienio analogą imageshack). Jeigu planuojate dažnai naudotis šia paslauga, geriau užsiregistruokite, vienoje vietoje turėsite visas savo padarytas nuotraukas. Toliau spaudžiame „Talpinti paveikslėlį“. Paspaudžiame „Parinkti“ bei nurodome, kur yra paveikslėlis, kurį norite patalpinti. Telieka spausti „Talpinti“ bei palaukti, kol paveikslėlis bus įkeltas. Tada nukopijuojame eilutę „Nuoroda į paveikslėlį“. Šį paveikslėlio adresą (pvz., http://www.ipix.lt/images/93209216.jpg) galime nusiųsti kitiems, kurie galės jį peržiūrėti.

42 komentarai – “Kaip padaryti ekrano nuotrauką”

@Domantas
Gali būti, kad patogi, bet aš bet kokiu atveju FreeCommander naudoju, tai nebereikia nieko papildomo. Kitiems žmonėms turėtų būt patogiau su Lightscreen.

@Rest
Esu priverstas, nes atsibosta aiškint kiekvienam atskirai 🙂
Dėl šios priežasties šitas blogas ir atsirado.

Mantai, jei dėl šios priežasties atsirado šis blogas, tai kodėl tokia nuostata jo „tėvų“ atžvilgiu? Ne visi gimsta mokėdami arba iškart turėdami kompiuteristes – „nianes“. Ar dėkingumas tau jau per silpnas argumentas? (Pvz.:Rest)

@Vilma
Prieš du metus pats buvau kompiuterijos srity visiškai bukas, pasėdėjau forumuose ir maždaug po metų jau galėjau patarinėt kitiems. Aš irgi negimiau mokėdamas.
Dėkingumas iš skaitytojų yra labai geras dalykas, visada malonu išgirst, kad kažkam padeda įrašai 😉

ar man irgi būti dėkingu? 🙂
ok, aprašytas būdas ne naujiena man. bet naujiena – freecomanderio funkcija. ar tai reiškia, kad tą failų tfvarkyklę reikia laikyti visad įjungtą? hm… neįdomu. arba vėl reikia priprasti prie jos.
bet naujiena lighstcreen. va ir dėkui. pabandysim 🙂

@Rokas Arbušis
Norint daryti printscreenus su FreeCommanderiu, reikia, kad jis būtų įjungtas. Nebūtina jį visą laiką laikyt įjungtą, galima įsijungt tik, kai reikia daryt printscreeną.

Brangučiai-pasinaudoje programėle FastStoneCapture,jokios kitos programos nepripažinsite.NUOSTABI PROGRAMELĖ DARYTI SAITŲ,KOMPIUTERIO IR KT.NUOTRAUKAS.

Ant klaviaturos yra toks stebuklingas mygtukas: prentscreen vadinas 🙂 Paspaudzhiate ji, atsidarote painta, Edit->Paste ir wolia! Stebuklas! 🙂

@Greta
Kokių dujų reikia? 🙂
Pvz., užvirini vandenį ir turi vandens garus (dujinė būsena) 😀

Šiaip ne dujų gamybai skirtas šis blogas. Bet visada galima padaryt išimtį 🙂

kai per ipix bandau ikelti nuotraka tai raso kad paveikslelis yra nekorektiskas

kai aš nueinu į paint (jau padaręs foto) paspaudžiu edit ir paste foto įsikelia viskas gerai bet kai tik pasirenku kur ją išsaugoti ir paspaudžiu save tai man ismeta langa atsiranda „this program is not responding to return to windows and check the status of the program, click cancel. if you choose to end program immediately , you will lose any unsaved data. to end the program now , click end now“ ir tada spaudžiu end now mygtuką. foto neišsisaugoja. ką daryti? aš kitos programos (pavyzdžiui irfanview) naudoti nenoriu

Sveiki,

pas mane yra Apple kompiteris ir jokiu print skrn nera, taip pat ir paryskintu mygtuku nera 🙁 .Fn mygtukas yra. Kaip man visdelto reikia nusikopijuoti?

Isanksto dekoju uz atsakyma

@Agne
To print the screen, press the Command key (with the loopy clover thing on it), Shift, and the numeral 3 all at the same time. While in Windows the image goes on your Clipboard, on a Mac a PICT file is created and saved, I think either in your hard drive or on the desktop.

If you use the numeral 4 instead, you’ll get crosshairs so you can choose what part of the screen you want an image of.
http://www.google.lt/search?q=apple+printscreen&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:lt:official&client=firefox-a

@tadas
Neįsivaizduoju. Niekada tokių dalykų neprireikė.
Nebent bandyk tarp kompo failų ieškot to screensaverio, pasileist jį ir daryt nuotrauką įprastai.

labas kad galima ekrana nufotografuoti sita zinojau bet ar galima nufilmuoti ka darai 🙂

bet ar tas xvidcap skirtas tik linux ar kaip isvis kaip ja naudotis gal zn iskur atsisiusti nes kaskoki arhyva parsisiunciau tai nei instalo randu nei ka 🙂

>Liudas
Jeigu naudoji ne Linux, tai pasidomėk kitomis mano parašytomis programomis. Kad ir tuo pačiu FreeScreen Recorder. Aš jį kažkada anksčiau esu irgi naudojęs.

labai aciu us patarimus mantai FreeScreen Recorder veike puikei 🙂
du geriauses blogeris !!!! 🙂

AČIŪ!! visur rašo kaip nufotkinti bet kaip ant nešiojamo kompo tai niekur neradau, ir apie tą ‘fn’ nieko nežinojau, diiiidelis dėkui ;]

gal galit padet nufotografuoti aipad ekrana.labai reikia.ten nera tokiu klavisu.is anksto aciu

Sveiki, noriu isikelti nuotrauka is autoscauto bet ten neleidzia issaugoti nuotrauku. taigi kokia programa atsisiusti, nes niekas netinka 🙁

Vožtuvai, variantas ne vienas:
1. Darai kaip ekrano nuotrauką, apie ką šis įrašas ir yra.
2. Spaudi dešinį pelės, renkiesi ką nors panašaus į Save page as (taip funkcija vadinama Firefoxe), tau išsaugo aplanke visus puslapio failus, telieka atsirast reikalingą paveikslėlį. Pabandžiau – veikia.
3. Naršyklių įskiepių tam yra, bet pavadinimų dabar neatsimenu.
4. Naršyklės nustatymuose išjungti Javascript. Tada leidžia saugoti paveikslėlius, bet puslapio funkcionalumas kreivesnis tampa.

ACIU, MANTAI. TOKIU KAIP TU DEKA AS TUREDAMA 68 METUS BE NIEKENO KITO PAMOKYMU AR FORUMU GANA NEBLOGAI ISMOKAU NAUDOTIS KOMPIUTERIU. DABAR TOBULINUOSI KIEK TA SUGEBU IR ACIU, KAD NEPASIDIDZIUOJI IR GANA SUPRANTAMAI ISDESTAI MEDZIAGA . aTLEISK, KAD PARASIAU DIDZIOSIOMIS RAIDEMIS, VAT AKINIUS KUR NUKISAU, GOOGLE NEZINO 🙂

Dėkoju Mantai, buvo įdomu paskaityti.
Turiu tokią problemą. Išsaugojęs nuotrauką ant ekrano noriu ją įvardinti su nuoroda į papildomą informaciją. Nuorodą įrašo nepilnai, be kai kurių ženklų, kuriuos parodo langelyje kaip negalimus. Kaip juos įrašyti, nes kitaip nuoroda neveikia?
Dėkoju už patarimą.

Jonai, nuorodos į failo pavadinimą pilnai tikrai neleis įrašyti. Bet panaikinus pradžią „http://“, kuri yra nereikalinga – turėtų leisti. Pvz.:

www.kazkokianuoroda.lt.jpg

Būtinai palikit gale tuos keturis simbolius (mano pavyzdyje .jpg – bet gali būti įvairūs), kokie yra. Aišku, pas jus gali būti nustatyta, kad jų nerodytų, tada nekreipkit dėmesio į šitą pastabą.

Pasvirais brūkšneliais operacinė sistema atskiria aplankus.
Todėl failo pavadinime tokie ženklai draudžiami. Nieko čia neprigalvosit, paprasto sprendimo nėra. Failo pavadinimas tiesiog neskirtas nuorodoms talpinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *