Kategorijos
Gyvenimas

Kamščiai grįžo. Durniai irgi.

Sveikinu visus su pagaliau pasibaigusiais karščiais ir prasidėjusiu kamščių sezonu gatvėse.

Važiuoju gi šiandien Ukmergės gatve darbelin iš Fabijoniškių į Centrą. Septinta ryto, pikas dar neprasidėjęs, Fabijoniškėse mašinų nedaug. Eilinis rytas. Tradiciškai dviračių taku iki Batų kalno, o ten jau kur nors prie šviesoforo į Autobusų, taksi, 4+, elektromobilių juostą stengiuosi pervažiuoti, nes ten saugiau ir lygiau nei važiuot dviračių taku, kuris veda į niekur.

Užsidega žalia, normaliose juostose kamštis beveik stovintis, autobusų juostoje už manęs irgi pilna mašinų. Važiuoju ne visai prisispaudęs prie dešinės, bet ir ne per vidurį. Pypsina. Dar dėl visa ko atsisuku, kad įsitikinčiau, kad prie šviesoforo neapsižiūrėjau. Tikrai ne – už vairo durnius. Nesuklydau. Vienas durnius, ne keturi. Nejučiom vairas pasisuka į kairę ir dviratis, kaip visavertė transporto priemonė, važiuoja geriausia juostos dalimi – viduriu. Rodau žmogėnui keturis pirštus… O, rikiuojasi į kairę… oi, ne, per durnas, visgi bando aplenkt apžergdamas juostas skiriančią liniją. Bet va dviratis netyčia dar kairiau pavažiuoja. Neužtenka vietos. Deja, prie poliklinikos juosta praplatėja ir nejučiomis pasitraukiu į dešinę. Visi praskrenda ir dar džiaugsmingai pasveikina mane papypsindami. Mielai tiems durniams užblokuočiau pravažiavimą visiškai ir ilgam, bet gaila autobusų, nes jiems reikia važiuot tiems durniams iš paskos ir jie vėluotų dar labiau.

Už Šeškinės poliklinikos vėl situacija panaši, vėl mane vienas kitas aplenkdamas sveikina papypsindamas, bet nebetrukdau važiuot. Sako – duok durniui kelią. Aplenkia ir nuvažiuoja iki Šeškinės tilto, ten juostų susiaurėjimas, todėl susidaro nedidelis durnių kamštis. Aplenkiu dabar jau juos aš. Važiuojant nuo kalno, kažkodėl visi durniai grįžta į normalias juostas – gal dėl to, kad apačioje autobusų juosta užsibaigia ties stotele, gal dėl to, kad juostų daugiau yra ir erdvės net jiems pakanka.

Bet dėl šitų ne savo juostomis važiuojančių durnių persirikiavimų eismas prie tilto taip užsikemša, kad ties Ukmergės-Geležinio vilko sankirta visiška tuštuma, net vasarą ten taip mažai mašinų nebūna. Tai sveikinu jus, durniai: kamščiai didžiąja dalimi susidaro dėl jūsų egzistavimo.

Manau, reiktų tokiems autobusų juostų durniams bent mėnesiui teises atiminėt – greit kamščių neliktų. Aš šiaip tolerantiškas gana žmogus, na bet durnių niekaip neprisiverčiu toleruot, nes per jus visi vėluoja. Laimei, važiavau ne autobusu, o dviračiu, nes kitaip keikčiau jus dar labiau.

Uaaaaaaaaahhhhhh!!!!

2 komentarai – “Kamščiai grįžo. Durniai irgi.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *