Kategorijos
Kompiuterija

Kompiuterio tikrinimas nuo virusų internetu

Beveik kiekvienas Windows operacinės sistemos vartotojas turi į savo kompiuterį įsidiegęs kokią nors antivirusinę. Ne paslaptis, kad pats naudoju nemokamą Avira AntiVir versiją bei ją rekomenduoju visiems šio tinklaraščio skaitytojams. Bet juk yra ir tokių žmonių, kurie naudoja kitokias antivirusines arba jų iš viso nenaudoja. Vis dėlto jokia antivirusinė programa negali apsaugoti mūsų 100%. Todėl retkarčiais atsitinka tokia nelaimė, ir į mūsų kompiuterius patenka nelabai draugiškai nusiteikęs kenkėjas, nemažai tokių žmonių kreipiasi į draugus ar įvairių forumų narius su tradiciniu klausimu „ką daryti“?

Anksčiau per daug negalvojęs atsakydavau: išinstaliuok tą savo nodą (nortoną ar kitą panašią antivirusinę, su kuriomis dažniausiai kyla problemų), įsirašyk Avirą (arba Avast, arba Kaspersky) ir praskenuok. Ir tai beveik visada padėdavo. Bet iškyla viena problema, kai kuriems nepatyrusiems kompiuterių turėtojams yra gana keblu pašalinti turimą antivirusinę (kai kurias antivirusines iš tikrųjų gana sunku pašalinti) arba jie tiesiog nenori to daryti, o turėti dvi vienu metu veikiančias antivirusines yra nerekomenduojama.

Taigi yra viena išeitis – kenkėjų paieška kompiuteryje ne diegiant antivirusinę, o pasinaudojant antivirusinių kūrėjų suteikiama paslauga ir pasitikrinti tiesiog internete.

Dėmesio: visi skenavimai vykdomi naudojant naršyklę Internet Explorer. Taip pat skenuojant patariama išjungti savo antivirusinę.

Taigi išbandžiau keleto gerai žinomų antivirusinių paslaugas.

Pirmoji buvo ESET. Atsidarome šį jų puslapį. Atsidariusiame lange uždedame varnelę ir renkamės „scan“. Atsidariusiame lange turėtų būti parašyta „click here to install ActiveX…..“, paspaudžiame ir pasirenkame Install ActiveX Control…

O toliau iššoks lentelė, spaudžiam „install“, vėliau „start“. Palaukiame, kol ESET atsisiųs ir atnaujins viską, ko jai reikia. Ir pamatysime šį langą.

Siūlyčiau pažymėti tik antrąją varnelę ir spausti „scan“. Pats skenuodamas pažymėjau ir pirmąją ir pasigailėjau. Todėl nerekomenduoju to daryti.

Taigi pradės skenuoti kompiuterio kietąjį diską, palaukite, kol baigs. Jau praėjo kelios dienos, nebeatsimenu, kas ten toliau bus, bet berods turėtų parodyti, ką ir kur blogo rado. Dabar jums reikia išsiaiškinti, ar tie rasti elementai tikrai turi blogų kėslų ar tik yra apkaltinti dėl antivirusinės klaidos. Tai padarysti nėra sudėtinga. Tiesiog atsidarykite VirusTotal puslapį bei įkelkite kiekvieną rastą failą, jis bus patikrintas su daugeliu geriausiai žinomų antivirusinių programų. Pažiūrėkite į Kaspersky, AntiVir bei kitus rezultatus, turėtų paaiškėti, ar ten tikrai virusas ar ne. Jei vis tiek lieka neaiškumų, nusiųskite tą failą Aviros testuotojams. Jie per 1-2 dienas atsiųs jums atsakymą e. paštu.

Jeigu įsitikinote, kad rastas failas yra kenkėjas, ištrinkite jį. Jeigu paprastai jis neišsitrins, pasinaudokite programa „Unlocker“. Jeigu ir jis nepadės, atlikite viską „safe mode“ būsenoje.

Ir ką aš galiu pasakyti apie šį ESET darba? Tikrai nieko gero. Apkaltino tik du niekuo dėtus failus. Kadangi prieš skenuodamas buvau nustatęs, kad rasti failai būtų pašalinti, tai jų netekau. Bet nieko, ne itin svarbūs tie failai buvo, tai išgyvensiu.

Vėliau išbandžiau ir Kaspersky internetinį skenavimą.

Einame į Kaspersky Online Scan, spaudžiame „Kaspersky Online Scanner“, sutinkame su sąlygomis ir spaudžiame „accept“. Vėlgi palaukiame, kol jis atsisiunčia reikalingus failus. Pasibaigus siuntimui, kairėje pusėje spaudžiame „Scan > My Computer“.

Palaukiame, kol skenavimas bus baigtas. Ir vėl darome tą patį kaip ir aprašyme su ESET, žiūrime, ką Kaspersky surado. Įsitikiname, jog ten tikrai kenkėjas, ir ištriname.

Ką aš galiu pasakyti apie šią Kaspersky paslaugą? Vėlgi surasti du failai, bet iš karto pažymėti etikete „Not a virus“. Kasperskiui šie failai pasirodė įtartini. Vieną aš puikiai žinojau, todėl ignoravau. Kitas gi buvo nežinomas, nusiunčiau Avirai patikrinti, ji lyg ir taip pat nusprendė, kad ten kažkoks ne visai draugiškas failas, taigi ištryniau jį.

Yra ir daugiau tokių (ar panašių) antivirusų, pats nebesiruošiu daugiau bandyti (tikrai pasitikiu Avira ir Kaspersky sprendimais). Bet jei ką domina, galite išbandyti:

Panda ActiveScan

Norton Security Scan

Windows Live OneCare

McAfee

39 komentarai – “Kompiuterio tikrinimas nuo virusų internetu”

Na aš ir naudoju Avira. O šiap geras įrašas, nes žmonėms, kurie neturi antivirusinės savo kompiuteryje, galėsiu duoti šitą linką

Užteks ir tų kelių aprašytų programų. Gal kada reiks išbandyti koki online skenerį, o va nuoroda, kur galima nusiūsti failą tikrai manau pravers 🙂

Bandziau ir as kazkada ESET,skanavo skanavo,perpykau ir atsaukiau,labai jau ilgai,va zmones visai be antivirusines gyvena ir nieko …

kompiuteryje esu tik vartotojas, o ne gydytojas, todėl susidomėjusi perskaičiau, būtinai pabandysiu internetinį skenavimą, tik nežinau, kaip laikinai atjungti antivirusinę (NOD32) po to vėl prijungti reiks 🙂 o jeigu palikti neatjungtą?

man reikia laikinai isjungti kol irasysiu programa ir vel ijungti, bet nerandu kaip ja galima atjungti…o dabar galvoju, kad nezinosiu kaip ja ir ijungti..

@airina
Tai atsidarai jos langą, paieškai kur yra esamojo laiko skenavimas (real time protection), ar kaip ten jis vadinasi. Na ir išjungi. Aš nenaudoju tos antivirusinės, tai tiksliai nežinau.

labas.. gal patarsite , kaip atsikratyti , bereikalingu isokanciu langu …
pastoviai jungiu narsyke ir prasideda …dekoju..

Labas Mantai,
Aš vėl prašau tavo pagalbos,iki šiol naudojausi Norton Internet Security 15.5.0.23 versija,ji buvo nemokama tris mėnesius.O dabar jos galiojimas baigėsi kaip aš galėčiau ją vėl parsisiųsti.Jei ji nebegalioja ar būtina ją išinstaliuoti.

Nortonas – mokama antivirusinė. Nori prasitęst – eini į krautuvę ir perki licenciją.
Išnaikink Nortoną iš kompiuterio ir įsirašyk nemokamą Avira.

>liudas
Praktiškai taip.
HijackThis skenuoja tik aktyvius procesus, jei tarp jų nieko įtartino nėra, tai praktiškai galima gyvent ramiai. Vis dėlto geriau turėt ir aktyviai veikiančią Avira, ji viską rimčiau patikrins.

Edit: oj, čia ne hijackthis, o internetinės antivirusinės. Jeigu su Kaspersky skenavai, tai gali gyvent ramiai.

dabar kaspersky skenavimas tas neveikia isiverciau is anglu kalbos kas ten parasyta 🙂
“Netrukus:
Nauja, patobulinta versija
Kaspersky Online Scanner
Dabartinė Kaspersky Online Scanner nepasiekiamas – atsiprašome už nepatogumus. Nors esate laukia geresnė Online Scanner, kodėl gi ne bandyti nemokamą bandomąją Kaspersky Internet Security 2010, kuris yra viskas, ko jums reikia išlaikyti jūsų kompiuterį saugų“
tai as skenavau su ESET ta nieko nerado bet man kaskoks jausmas yra kad pas mane ten kaskas gyvena ir pc kraunasi ilgiau nei seniau kaskas ce yra tik nzn kas 🙁 ir su avira skenavau ji nieko nerado 🙁 bet noriu buti isitikines

tai jai ESET gaidys tai kodel ce jos skenery aprasiai 🙂
tikekimes nieko nera kai kaspersky skeneris pasitaisys tada skenuosiu ir ziuresiu o HijackThis tie x tai is 5x 3x pasalinau nes ten buvo kaskoki kenkejai kiti lyk ne
TAI ACIU US PAGALBA 🙂

Turėjau metus nemokamą COMODO, bet paskutiniu metu pradėjo nepatikt, todėl paskaitęs įstačiau Avirą. Norėčiau sužinot Tavo nuomonę apie Comodo. Ačiū.

Arūnai, neturiu apie COMODO iš viso jokios nuomonės. Yra trys antivirusinės, kuriomis pasitikėčiau: Kaspersky, Avira, Avast.
Be to, jau virš 2 metų aš naudoju Linux, tai man antivirusinės iš viso jau senokai nebeaktualios.

Praskenavau su ESET online Scanner. Kaip tuos kenkejiskus failus perkelt i VirusTotal? Aciu!

Romai, senas, labai senas įrašas. Tikrai nieko neatsimenu. Geriausia yra naudot normalią antivirusinę, yra įrašo pradžioj nuoroda į Avirą.
Bet jei jau atsakant į klausimą – Esetas turėtų rodyt juk, kur tie failai yra. Pvz.,. C:\Documentspiktas_virusas.exe, tai tiesiog virustotal atsidarai ir nurodai tą failą.
Daugiau nieko padėt negaliu.

as seiptai patarciau anti virusine programa naudoti Avast!
nes mane buvo uzpule 2000591 virusas ir nuo visu atsilaike 🙂
patarciau ir jums

Sveiki, noriu paklausti kaip panaikinti virusa kuris meta tas prakeiktas reklamas, ismeta po dvi ir daugiau praskenavau ir su Avira ir su kitom ir nieko neranda amzinai isijungiu narsykle ir ismeta tas reklamas kartais netgi ismeta kai būnu narsyklei. Padėkit!

Labai naudingi patarimai, ypač kaip man nieko nenusimanančiai apie kompiuterio apsauga. Kuo daugiau tokių įrašų!:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *