Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #11

Hm, kažkaip čia visas donorystės judėjimas mano kieme gerokai sustojo. Žiūriu, kad paskutinis įrašas buvo kovo vidury. Tai čia juk jau gerokai daugiau negu pusė metų. Na, pasiteisinimą gi turiu, buvo uždraudę man ten rodytis kurį laiką, paskui dar visokios amerikos ir pan. Taip ir nusikėlė viskas iki lapkričio.

Truputį laiko sugaišom, kol susiderinom viską, nes šį kartą jau keturiese važiavom (aha, nebe pėsčiom ėjau). Be Justinos dar kompanijoj turėjom porą teisininkų žmonių, kurie teigia nesą teisininkai, kuriuos baisu net paminėti, nes juk žinot tuos teisininkus, dar prisikabins prie ko nors.

Šį kartą atsitiko toks stebuklas, kad prireikė trombocitų Centrui, tai dviems mūsiškiams nusišypsojo proga po dvi valandas pagulėt. Man irgi nedaug trūko iki to, bet kraujo grupė tokia pat kaip Justinos, o ji pirma buvo, tai manęs nebeprireikė (Cha ha!). Atsargų nekaupia, ima tik, kiek reikia.

Tiesa, bent kartą laimėjau hemoglobino karą. 158 kažko/kažkur. Dar pora ir būčiau pasiekęs maksimalią ribą. Tai galim daryt išvadą, kad genetiškai pakeistas JAV maistas hemoglobinui nekenkia. Dar svertis liepė, apie 76 kg, reiks „kūdintis“, baisu. Net Justina mažiau sveria.

Gavosi taip, kad dvi valandas prabuvom ten ir prašnekėjom su personalu. Sužinojom daug visokių įdomių dalykų, kurių aš jum nesakysiu. Be be be. Jei norėsit kažką sužinot, teks prie mūsų jungtis kitam kartui, kuris, kaip suprantat, bus ne anksčiau negu po dviejų mėnesių. Norintieji anketą pildo žemiau esančioje komentarų formoje.

Ak, tiesa. Centras gi stipriai pasikeitęs, baldai išstumdyti, viskas kompiuterizuota. Kompiuterizacija gerai, bet vienas dalykas labai sunervino. Nebeduoda į rankas donoro knygelės. Dėl to tenka visą donoro anketą skaityt ir pildyt, nes anksčiau tiesiog senąją pasiimdavau ir nukopijuodavau. Ir niekas neduoda nusirašyt, va jum ir draugai.

Šį kartą vėl gavom seno gero šokolado. Dar paėmiau marškinėlius, kurių niekad nebūdavo. Gaila, kad normalių dydžių nebuvo, tik L. Man labiau prie širdies M arba netgi S, bet ir L dar tinka. Vis kažkas praktiško.

Tai tiek šiam kartui. Dar kartą primenu, kad mielai laukiami norintys prisijungti kitą kartą.

18 komentarų – “Kraujo donorystė #11”

„Be Justinos dar kompanijoj turėjom porą teisininkų, kuriuos baisu net paminėti, nes juk žinot tuos teisininkus, dar prisikabins prie ko nors“. Kaip ir reikėjo tikėtis – prisikabins 🙂 Nes buvo tik vienas teisininkas, o ir tas dar nedamuštas 😉

Ne, nu turi būti iš viso uždrausta teisininkams mano tinklaraštį skaityt. Nieko gero iš jų nelauk.
Rašydamas labai abejojau dėl Manto, kaip teisininko, bet preziumavau, kad jūs visi esat užsislaptinę teisininkai.

neklysti, Tomai 🙂
o šiaip, Mantyti, manau mano trombocitų būtų buvę ir šiaip daugiau nei Tavo 😉
Bet buvo super vakaras. Pasirodo galima tūsintis ir su nepažįstamais žmonėmis ne mažiau smagiai 😀

Kiek žinau, jei 10 metų nuolat neatlygintinai duoti kraujo senatvėje gauni valstybinę pensiją. Ar klystu?

40 kartų neatlygintina kraujo donorystė. 10 metų ten jau antriniai kriterijai ir išvedžiojimai eina.
Teoriškai, sulaukęs pensijos, gauni priedą prie jos.
Praktiškai, realiai žiūrint, nieko negauni, nes SODRAI 50 metų ištraukti vargu, ar pavyks.

Bet buvo super vakaras. Pasirodo galima tūsintis ir su nepažįstamais žmonėmis ne mažiau smagiai

Aha, visiškai pritariu. Būtinai kartosim šitą. Man irgi patiko.

ir šiaip… ką reiškia ‘NET JUSTINA MAŽIAU SVERIA’?????

Trololo

Eisim eisim, baisu man tave ten vieną leist būtų, o tai tik adatą pajungia, o tu ten purtytis, drebėt ir stingt pradedi.

Kaip vienuoliktą kartą davęs kraujo galėtum ir žinoti, kad hemoglobino kiekis rašomas gramais litre (t.y. 158 g/L).
10 metų yra ne „antriniai išvedžiojimai“, o būtina sąlyga: „Garbės donoro vardas (kartu su tai patvirtinančiu ženklu ir pažymėjimu) suteikiamas donorui, ne mažiau kaip 40 kartų nemokamai* davusiam kraujo ar 200 kartų – plazmos ir ne mažiau kaip 10 metų aktyviai dalyvavusiam nemokamos donorystės veikloje. Apie kiekvieną nemokamą kraujo ir plazmos davimą turi būti žymima donoro pažymėjime.“ http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=181757&p_query=&p_tr2=

Įdomiai, sveri 76 kg. ir esi +-22 metų . Man 16 metų ir sveriu 70 kg. įdomiai, nes esu kūdas ir norėčiau 10-15 kg. priaugti.

Koks skirtumas, kiek metų. Žiūrėk ūgį/svorį, o ne amžių. Pas mane kažkas apie 176cm (senokai nesimatavau) ir 76kg.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.