Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #12

Šį kartą vėl mėginau žmonių surinkt, bet vienas negali, kitas dingęs, kitas dezertyravęs ir anksčiau jau pridavęs, kitas į Vokietiją šiandien išskrenda… Taip ir likau Forever Alone, kaip anksčiau. Šiaip santykinai liūdna ten vienam, grupėje smagiau. Aišku, pasišneki-pajuokauji su seselėmis, bet vis tiek ne tas.

Manyje lyg ir nieko naujo, hemoglobinas – 147 g/l (Linas liepė neberašyt kažko/kažkur), dar gydytoja pažiūrėjo į ankstesnį ir sakė atkreipt dėmesį, kad jis krinta, bet realiai jis visada gi pas mane toks, tai viskas gerai.

Žmonių neįprastai daug. Galvojau, kad visi bus pridavę tą kraują Sausio 13-ąją. Šį kartą kažkokia anomalija: neįprastai daug buduliškos stovėsenos jaunimo, visi pirmą-antrą kartą eina, ir tik už pinigus. Vienas, išgirdęs, kad nereikalinga jo kraujo grupė už pinigus ir kad gali duoti nemokamai, tiesiog išėjo negalvojęs. Šiaip, šaunuoliai jaunuoliai, kad uždarbiauja. 40 Lt – nedaug – bet gi vis šis tas. Nesvarbu, kad penktadienį viską pragers. Jeigu išlaikys tuos pinigus taip ilgai…

Dar buvo dvi moterys, pas vieną minimali hemoglobino norma, pas kitą, kaip supratau, iš viso 125 g/l nesiekė. Liepė abiems mėsos užvalgyt ir grįžt už savaitės kitos. O iš ko joms tą mėsą, įdomu valgyt, kai neužsidirbo tų varguoliškų 40 Lt? Įtariu, kad ne iš gero gyvenimo tų pinigėlių ateina… Tiesą sakant, mielos moterys, nereikia gi visą gyvenimą virtuvėj sėdėt, išeikit kartais ir į lauką pasivaikščiot, gryno automobilių išmetamųjų dujų oro pakvėpuot, gal atsistatys kraujas… Huh.

Tiesą sakant, iš visų buvusių žmonių tikrai daugiau nei pusė tikėjosi gauti išmokas. Ar čia jau naujas ekonominis krizius artėja, ar tiesiog atėjo laikas Pipedijos kreditui prieš Kalėdas paimtas paskolas grąžint?

O pačiame Kraujo centre kažkokia įtampa akivaizdžiai tvyro. Sprendžiu iš darbuotojų kalbų. Vis dar tęsiasi neramumai, prasidėję Kraujo skiedimo skandalu. Nuolatiniai patikrinimai, skundai ir panašios nesąmonės ne juokais graužia mirtinguosius darbuotojus. Dabar net atsisako priimti kraują su minimaliomis leidžiamomis normomis, kad tik visokie dibilai nesugalvotų vėl kabinėtis dėl kraujo skiedimo.

Tiesa, gavau gi eilinį kartą dovanų, atsirado nauji stikliniai puodukai, dar tebėra ir marškinėlių (bet tik moteriškų), tai galite paskubėti. Geras daiktas ten ilgai neužsibūna. Pats, aišku, pasiėmiau puodelį, berods trečias skirtingas mano kolekcijoje. Pastebėjau, kad labai smagu žiūrėti, kaip užplikytos arbatžolės po truputį krinta į dugną. Ir, žinoma, standartiškai, gero šokolado plytelė.

Kitas kartas dėl nuo mano valios nelabai priklausančių priežasčių gali būti dar negreit, bet visi norintys prisijungti ir eiti kartu (neskaitant ankstesnių kolegų) galite užsiregistruoti komentarų formoje palikdami savo el. pašto adresą. Suorganizavus pavyksta padaryti visai smagų tinklaraštininkų ir šiaip bendraminčių susiėjimą, taigi nesibaidykit. Nesuvalgysim.

16 komentarų – “Kraujo donorystė #12”

na nuostabu, kad ir vienas nuėjai. 🙂 Gal kada nors ir aš pabandysiu bent darbe, kai bus galimybė. O dėl tų 40lt, tai kažkada mano tėvai taip irgi bandė pagerinti gyvenimą, tai nereikia labai smerkti tų, kurie nemokamai nenori dalintis savo paskutiniu likusiu išgyvenimo šaltiniu 🙂

Tai aš įpratęs vienas, bet su kitais smagiau žymiai. O dėl tavęs, tai centriukas dirba iki 19h, galima ir po darbo.
Dėl 40 Lt nesmerkiu gi tikrai, gal kai kuriems tikrai reikia, nors ir nedaug teduoda. Aš tik kiek kreiviau žiūriu į jaunimą, kuris akivaizdžiai juos pragers, bet čia jau irgi jų reikalas. Patys gi užsidirbo, nepavogė.

Aš irgi duodu neatlygintinai – nors pinigų niekada nebuvo per daug, bet kokį gerą darbą padarai, jei eini ten dėl pinigų?

Bendraklasiai dažnai sako: „Einam kraujo duot, gausim 40lt“. Labai kreivai žiūri, jog duodu neatlygintinai, bet tyli :).

Kas kiek laiko galima vyrams eiti duoti? Buvau paskutinį (antrą savo karjeroje) kartą, kai buvo į Romerį atvykę spalio 4d. Pirmas kartas taip pat Romery prieš kokius pusantrų metų buvo. Tai kada vėl galiu eiti prisiduoti?

Pauliau, o kas sakė, kad tie, kas neturi už ką valgyti vaikams nupirkti galvoja apie gerus darbus ir kraujo davimą nemokamai? Nejuokauk. Turėti pinigų ne per daug ir jų neturėti yra du skirtingi dalykai.

Gal kada nors ir aš pasidalinsiu.

Pow, aš kalbu apie bendraklasius – juos dažniausiai išlaiko tėvai. Turėjau omeny tuos, kurie su mašinom į mokyklą atvažiuoja ir baruose lankosi. Nelabai panašu, kad būtent tokiems žūtbūt trūksta pinigų.

P.s. Vienas jų netgi buvo gavęs pirmąjį honorarą – beveik pusšimtį litų. Po pirmojo savaitgalio pinigų neliko. Ryžių ar kruopų nepirko… 🙂

tai matai, tai kad turi mašiną, dar nereiškia, kad tau po jos turėjimo ir naudojimo liko :))) čia panašiai kaip už paskutinius pasiėmei paskolą butui ir jei reikės mokėti papildomai turto mokestį – bankrutuosi :)) šiaip galėtų vaikams tuomet pinigų ir neduoti…

Būna, smaugia paskolos, sutinku :). Jei jau mašinos išlaikyt nepavyksta, ją visuomet galima parduoti – ir kurui pinigų leist nebereikės, ir paskolą lengviau bus padengti. O kad vaikas pėstute dažniau pasivaikščios… Maža problema.

Matai, terminas „vaikas“ baigiasi sulig 18 metų amžiumi. O kad duoda pinigus – gal ir gerai, bent kiek daugiau duodančių atsiranda, o po to supras, jog galima duoti nemokamai :).

Pauliau, aš turėjau minty, kad tavo tie draugai gal ir turi tą mašiną, bet daugiau grynų neturi, nes visus išleido ant mašinos :)) na bet mes čia ne į temą.

Nesmerkiu tų, kurie už kraują ima pinigus. Moka – imk. Jau geriau, negu vogtų ar apiplėšinėtų.

puodelis tai stopudovai granionas stakanas, reikės užsukti ir man tokio :), nors nusprendžiau pertraukėlę padaryti sveikatos labui.

40litu mazi pinigai tau? Apsitaukaves turciau!!! Eik i baliu su iphono kaledoms negavusiom verkslentojom…..

to radioman: idiotizmo? o kai žmogus miršta dėl tokio atsainaus ir abejingo, kaip tavo, aplinkinių požiūrio – čia normalu? Ne idiotizmas? O jei, neduok Dieve, kažkam iš tavo pažįstamų skubiai prireiktų kraujo, ir tavo vienintelio būtų tinkamas irgi sakytum „idiotizmas kraują nusileist“? Toks požiūrius į donorystę tik parodo žmogaus(?) ribotas mąstymo galimybes… Tik užuojauta tokiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *