Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #13

Tryliktukas, jubiliejus šioks toks.

Šį kartą į Kraujo centrą keliavome trise, su studijų draugais Gediminu ir Tatjana. Bandėm dar nors vieną prikalbinti, bet visi draugai labai baidosi, taigi nieko nesigavo. Bet buvo gerai ir trise.

Kraujo centre nieko naujo, gal galima išskirti tai, kad susistatė kameras, kuo jau neseniai baisėjosi Vilhelmas Negerovė. Fotografuoja dabar visus donorus ir susikelia į savo kompiuterius. Į klausimus, kokiais tikslais renka tokius duomenis, atsako šypsena ir net jokių sutikimų pasirašyti neprašo. Kvepia kažkokiais formalumų pažeidimais.

Hemoglobino karą laimėjo Gediminas, o aš tenkinausi vargingais 139 g/l. Gydytoja liepė daugiau karvių valgyt. Ir dar sakė, kad vištiena – ne mėsa. A, ir dar pulsas gana normalus buvo, apmažėjęs lyginant su ankstesniais kartais.

Tiesa, pasinaudojom nemokamų donorų privilegijomis ir eilėje pas daktarę visi užlindom prieš vieną mokamai duodančią panelę, berods jos iki išėjimo taip ir nepamatėm dar, nes po mūsų šiaip žmonių priėjo nemažai. Žinos, kaip save pardavinėt!

Žilvinas neseniai buvo ir dar gavo puodelį, tai suspėjau ir aš antrą pasiimti. Labai geri puodeliai, kol kas geriausi iš turimų donorinių. Keista, kad vis dar jų tebeturi, nes geri daiktai ten neužsibūna.

Matėm dvi paneles ties nualpimo riba, viena sakė, kad jai viskas gerai, o kita prisipažino, kad nelabai. Tikėjomės, kad ir mūsų Tatjana nualps, nes ji mėgsta, bet žinot, kai labiausiai tikiesi, tai ir neišsipildo. Teko nusivilti. Gal kitą kartą.

Kita donorystė lyg ir planuojama pačioje birželio pradžioje. Jei norite jungtis prie mūsų, galite užsiregistruoti apačioje esančioje komentarų formoje, susisieksim.

18 komentarų – “Kraujo donorystė #13”

puodeliai tikrai geri, o nuotraukos, jeigu donoras nesutinka, jie gali ir nedaryti – tai nėra privaloma. parašykite kai eisite, gal ir aš prisijungsiu :).

O Panevėžyje kažkaip keistai – standartiškai duoda šokoladą ir kvietimą į filmą (kuriuos dažniausiai kam nors atiduodu) ir jokių komentarų. Čia tik Vilnius dosnus dovanomis?

Anksčiau ir čia būdavo tik šokoladas kažkuriuo metu. Bet dabar jau galim šį tą gero pasiimt. Gal ir iki jūsų tokie dalykai kada nors nueis.
Šiaip juk kontorėlė ta pati, keista, kad iki Panevėžio gėrybių nenuveža. Užklausk tu jų, gal turi, bet slepia.

Parašyk ir man, jei būsiu Vilniuj – prisijungsiu. Kada čia ėjot duoti? Aš nusileidau kraują Romery, kai čia buvo prieš savaitę patys atvažiavę. Tai priims mane birželio pradžioj? Beje, kažkoks dalykas pas mane buvo 170, tai tikriausiai ten ir buvo hemoglobinas. Karą laimėjau aš 😀 Tik vandens liepė daugiau gerti, nes lyg ir tirštokas kraujas dėl tokio kiekio 🙂

Tai vakar ir ėjom popiet. MRU niekad nesileidžiu, nes čia eilės pastoviai, kiek teko girdėt. O ir terminas dar nuo praėjusio karto man netiko.
Priims, turi būti minimum 60 dienų pertrauka.
Hemoglobino karo sąlygos numato, kad norint kariauti, reikia eiti kartu su manimi į Kraujo centrą. Taigi esi diskvalifikuojamas.

Taip, tirštokas. Viršutinė riba yra 160 g/l. Nieko, dabar atsiskiedė nusileidus.

kai pas mus į darbą buvo atvažiavę tai leido rinktis ar kvietimus, ar puoduką 🙂
o kaip ir su kuo matuoja tą hemoglobiną? 🙂

Hemoglobiną matuoja, kai ima kraują iš piršto. Surenka su stikliuku tokiu kelis lašus kraujo ir į aparačiuką įdeda, jis per kelias minutes išmatuoja.

Nelabai galėčiau tuo patikėti. Hemoglobino kiekis yra esminis dydis, pagal kurį gydytoja sprendžia, ar leisti duoti kraujo, ar ne. Gal tiesiog nepastebėjai.

vat kad man ir buvo labai keista, kad ėmė iš rankos kraujo ir ten kažką ant plytelės maišė, bet į niekur nepylė, po gautų rezultatų tik paklausė ar tokia kraujo grupė ir nusiuntė kraujospūdžio matuotis ir viskas 🙂 aš matai mėgstu žiūrinėti ką ten man daro ir ką su tuo, ką paėmė daro 🙂

Įduria į pirštą, nušluosto, paima hemoglobino mėginį, tik tada pumpuoja iš piršto ir maišo ant mentelės, nustatinėja kraujo grupę, lyg ji keistųsi. Hah.
Netikiu, kad galėtų nematuot hemoglobino. Būtų itin grubus pažeidimas. Pasilieku ties savo mintimi, kad nepastebėjai. Ir nepatikėsiu, kol man taip atsitiks pačiam arba savo akimis pamatysiu.

Vyrams norma yra 140-180, moterims 120-160 g/l, tai aš dar patenku į ribas. Na tada parašyk kitą kartą keliaujant, pakariausim, jei pavyks susiderinti.

Gedai, nežinau, iš kur tokius skaičius ištraukei, bet 2005m. sveikatos apsaugos ministro įsakyme dėl kraujo donorų yra labai aiškiai nurodytas minimumas: vyrams – 135, moterims – 125.

Maksimumo nėra nurodyta, tai tikriausiai klydau dėl 160. Nors senesniame įsakyme yra nurodyta
Vyrai 135- 160 g/l
Moterys 125- 155 g/l

na aš irgi tuomet labai tikiuosi, kad jį matavo ir skaičius buvo toks, koks reikia, bet daugiau kraujo nebeduosiu, nebent labai reikės 🙂

Manau, kad kraujo donorystė yra kiekvieno žmogaus pareiga, ypač tų, kurie turi retą kraujo grupę. Juk niekada negali žinoti, kada pačiam gali prireikti kraujo perpylimo 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *