Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #15

Mieli Lietuvos piliečiai, noriu informuoti, kad aš vis dar gyvas, nors visą vasarą nieko ir nerašiau. Tiesiog eilinį kartą užsienyje ruošiausi finansinę paklotę žiemai ir grįžau tik prieš savaitę. Grįžimo proga, žinoma, reikėjo atidaryti ir naują kraujo donorystės sezoną. Tiesa, paaiškėjo, kad didžioji dalis draugų šiuo metu nelabai tam tinkami: tai koją susilaužę, tai mažakraujystės užpulti, tai šiaip kažkokiomis sveikatos problemomis skundžiasi. Atsitiko taip, kad vietoje pulko žmonių buvome dviese. Bet juk ir du yra geriau nei vienas.

Taip penktadienį vakare Kraujo centre susitikome su Gediminu. Žmonių eilinį kartą vos vienas kitas, o ir iš tų dar nemažai mokamų donorų. Hemoglobinas per vasarą teužaugęs iki varganų 139 g/l. Aišku, eilinį kartą pralaimėjau hemoglobino karą, nes Gediminas turėjo berods 151 g/l. Centro personalui mano veidas jau, aiškiai, įgrisęs, nes tiek seselės, tiek gydytoja, jau atpažįsta etatinį svečią.

Eilinį kartą gavau velnių, kad venos mažos. Liepė kitą kartą iš vakaro 2l skysčių išgert – bandysim. Vis tik veną pradūrė nepriekaištingai, nė nepajaučiau. Bet paskui ilgai skundėsi, kad nė velnio nebėga tas raudonas skystis lauk, vis kartojo „kad tik neužkrešėtų“. Galų gale išvarvėjo reikiama norma, kaip ir visada.

Dovanų lentynėlė per vasarą gerokai ištuštėjusi. Gerųjų puodelių nebelikę, o be jų sunku ką ir išsirinkti. Priglaudžiau praktiškiausiai atrodantį daiktą – tušinuką, berods jau ketvirtą. Ir, žinoma, lietuviškas šokoladas.

Tad tokia ta penkioliktoji donorystė, be didesnių nuotykių. Tiesa, būčiau gi ketveriais metais anksčiau ją atlikęs, būčiau gavęs dviratį. O dar sako, gimiau nei per anksti, nei per vėlai…

2 komentarai – “Kraujo donorystė #15”

Vos tik pazvelgus i ta sokolado pakuote pagalvojau, kad ten tavo kraujas viduje:) Trbt del to kad turiu siokia tokia fobija kraujui…

Daug daug „Like“! Vien todėl, kad donorystė – užkrečiama liga, nuo kurios pasveikti tiesiog neįmanoma. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.