Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #2

kraujocentrosokoladas

Nebėra, ko į blogą parašyt, tai teko eit ir kraują priduot.

Nuo pirmo pridavimo jau praėjo beveik 5 mėnesiai, nors galima priduot kas 2 mėnesius. Būčiau anksčiau davęs, bet, kai vasarį nuėjau, išvarė mane, atseit pulsas per didelis ir temperatūros turiu. Pulsas kaip pulsas, visą gyvenimą gana aukštas, bet iš kur atsirado 37,7 temperatūros? Kadangi jaučiausi visiškai gerai, pavyko surast tik vieną realiai viską paaiškinantį dalyką:

Kiek padidėjusi kūno temperatūra sveikiems žmonėms gali būti po didesnio fizinio krūvio, kaip trumpalaikė reakcija į stresinę situaciją<…>

Nuėjus sparčiu tempu nuo Antakalnio žiedo iki jų būstinės (anot Google, 2,3 km), tikriausiai normalu, kad temperatūra užkilo, o ir prisirengęs buvau neblogai. Na bet Kraujo centro daktarė turėjo kitokią nuomonę. Sakė ateit ne anksčiau kaip po 3 savaičių. Bet visą kovą buvau stipriai užspaustas mokslų, o balandį tai visokios atostogos, tai šiaip tingisi.

Ta proga, kad šiandien turiu laisvą dieną, tai vėl nutariau išbandyt laimę. Prieš eidamas apsižiūrėjau temperatūrą – 36,4 (OK), pulsas – 92 (truputį per didelis), bet vis tik nutariau eit. Aišku, nuėjus tas pulsas jau buvo virš 100, bet praleido.

Kaip ir pirmą kartą ilgai žaidė su mano ranka, kol venas surado. O paskui skundėsi, kad kraujas nebėga.

Bet po truputį ištekėjo.

O šiaip tai man keista jų pozicija, priimam tik neatlygintinus donorus, bet savo internetiniame puslapyje skelbiame, kad trūksta kas antros kraujo grupės kraujo. O ir pačiame centre donorų vos vienas kitas.

Vos neužmiršau, šįkart davė savo maišiuką ir šokolado, kurį tikriausiai matote aukščiau.

38 komentarai – “Kraujo donorystė #2”

negi nebepriima už babkes? tai tikriausiai jau visiška pizė jiems. nes anksčiau visau nemažai surinkdavo iš visokių už pinigus.

@m
Kai prasidėjo visa pizė, itin padaugėjo norinčių duot už pinigus, jiem to kraujo per daug buvo. Tai sugalvojo kas kiek laiko padaryt neatlygintos donorystės mėnesį, kad sankaupos apmažėtų. Bent jau aš taip supratau.

Be to, buvo kažkada apsiskelbę, kad jiems per akis užtenka ir neatlygintino kraujo, įdomu, kodėl jų puslapyje rašo, jog trūkumas kai kurių grupių yra 😀

jei jums įdomu, tai neatlygintos donorystės kraujas daug geresnis, nes už pinigus duodamo kraujo apie 80% reikia išpilti, nes ištyrus randama ne tik nuslėptas ligas, bet net alkoholio ir narkotikų liekanas…

Šauniai čia tu. Net užpavydėjau, nes kraujo davimas mane kažkaip tonizuojančiai veikia(daugiau vietos kraujagyslėse, gal greičiau kraujas“ bėgioja“ ?). Norėjau kada imt ir duot to kraujo nesulaukus liepos mėnesio, nes tik tada pusė metų bus praėję nuo savanoriško badymosi tatuiruočių salone, bet pagalvojau, kad taisyklės turbūt ne šiaip sau kurtos ir gal vis dar pas mane tūno kokia infekcija:DPakentesiu ir palauksiu dar pora mėnesių :d

@vjusta
Visos tos tatuiruotės – puiki proga užsikrėst hepatitais ir visu kitu gėriu. Tikriausiai užsikrėtus ligos požymiai ne taip greitai pasirodo, todėl reikia to laikotarpio.
O šiaip, jei viską steriliai atliko, tai jokia infekcija pas tave nesėdi 🙂

Aš irgi po kraujo davimo kurį laiką geriau jaučiuosi, medžiagų apykaitos suaktyvėjimas tikriausiai kaltas.
O kraujagyslėse vietos neturėtų būt daugiau, nes didžiąją to kraujo dalį užima plazma, kuri atsistato per 24 valandas.

O aš va, kaip sirgęs gelta, donoru būti negaliu. Bendradarbės seseriai kadaise operacijos metu darė kraujo perpyulimą ir pakliuvo būtent toks kraujas. Ir suėdė per laiką kepenis, neseniai darė kepenų persodinimo operaciją. laimei, pasisekė su donoru, ir operacija pavyko. tad tas kraujas „už pinigus“ yra kažkiek rizikingas

Nežinau iš kur tos nesąmonės apie tai, jog kraujas už pinigus būna blogesnis, gi nežinodami š atsineša ir geradariai. Šiaip jau, jeigu pakalbėtumėt su minimo kraujo centro darbuotojais, tai jie jums pasakytų, jog pats geriausias kraujas yra būtent visų bomžiukų, kurie tik kraujo davimo dienai prasiblaivo. Jokios ligos jų neima – gyvena žiemą/vasarą po atviru dangumi ir nieko. O šiaip yra ES reikalavimai kiekvienais metais mažinti mokamą kraujo donorystę – iki kažkada tai turi tapti neatlygintinu reiškiniu, kas yra visai normalu. Gal tik kol kas ne visų suprantama.

o aš girdėjau dar apie tai, kad kraujo davimas (nuolatinis) nėra gerai. Tai tampa tarsi narkotiku tavo organizmui – kraujo gamyba labai suaktyvėja, ir tada jau turi ir turi duoti kraujo nuolat.
Žinoma, galima ginčytis su šia nuomone, bet aš atlikau tokį eksperimentą: paprašiau savo draugų-medikų-vaikų paklausti tėvų, ar jie leistų savo atžaloms duoti kraujo. Ir ką jūs manote? Sakė, kad ne. Kažkaip tokios mintys mane labai atgrasė nuo šitos idėjos. Bet kažkada tikrai bent sykį tapsiu kraujo donoru, tačiau nežinau, ar nuolat galėčiau juo būti.

@Gintarė
Girdėjau ir aš apie tą kraujo davimo priklausomybę 🙂 Nebijau aš jos, tegu gaminasi tas kraujas, nesunku man nueit ir priduot 😀

O ir šiaip visokių smulkmenų dovanų duoda, malonu gi jų gaut. Priedo dar kraują ištiria nemokamai.

Prieš kokią savaitę daviau Panevėžyje, tai viskas kaip ir anksčiau – 40 Lt.

@nu
Tai ir Vilniuj ir Panevėžy tie patys žmogai užsiima, tai viskas taip pat ir yra. Tiesiog Vilnius buvo padaręs nemokamos donorystės mėnesį, mokamų neėmė.

Man tai nesinori duoti nemokamai. Bo poto dar silnai jaustis turi. Ir siaip man pilvas kazkodel skaudeti pradeda galvojant apie visokius nemalonius dalykus 🙁

@A
Pirmą kartą kai pridaviau, silpnumo absoliučiai nepajaučiau.
Antrą kartą pridavęs, tą dieną šiek tiek apsilpęs jaučiausi, bet kitą dieną jau OK buvo.

Na o man atvirkščiai, nesinori duot mokamai. Nemokamai pridavus, dar duoda kokią nors smulkmeną dovanų, kuri man žymiai malonesnė nei tie pinigai. Turėtų būt labai prasta finansinė situacija, kad duočiau už pinigus 🙂

@paulius / g-taskas.lt
Matau tu visai baikes mėgsti, ar pats kramtai ką sakai?

@Gintarė
Dar viena super sajanė su super nuomone.

Aš pridavinėju jau seniai ir nejaučiu jokių šalutinių poveikių, mane priima ir su aukštesne temperatūra ir su žemesne ir su didesniu pulsu ir su mažesniu nes gražiai pamirksiu. Žinoma duodu tik nemokamai, nes buvo gyvenime atvėjis kai man daug kraujo teko perpilti, tai dabar bandau atsilyginti.
Priklausomybė nuo kraujo davimo tai tokia aukšto lygio nesamonė kad net juokčiausi į veidą tam žmogui kuris taip nusišneka.
Bomžiukų kraujas jai pats geriausias tai gal ir bomžiukai patys geriausi, sveikai maitinasi, dažnai prausiasi, kojos jiems nepūna, su super bomžiukėm sergenčiom beležin kuo nesipisa.
Manau iš jų spermos užaugtų supermenai.

„Nebėra, ko į blogą parašyt, tai teko eit ir kraują priduot.“

Na, kai nebera ko rasyti, tai gal geriau nerasyti nieko?
beje, po „“Nebėra“ kablelio nereikia.

@anon
Tamsta, nesupratot šito mano pašmaikštavimo 🙂
Kai nėra, ko parašyt į blogą, tai ir stovi jis bent mėnesį be įrašų.

Kableliai. Nesu didelis žinovas, bet skyriau kaip šalutinį papildinio sakinį. Jeigu čia jo nėra, tai gal ir nereikia skirti. Reiktų daugiau informacijos apie tai, nes mano mokyklinės žinios senka pastoviai.

Na, nesuprantingas matyt as 🙂

Del nedidelio zinovo drisciau gincytis. Teko matyti tamstos pastabas kituose bloguose del autoriu rasybos klaidu, o tai leidzia manyti, jog zinote tikrai nemazai… Be to, skatinate ir domites taisyklinga rasyba.

nuo kraujo donorystės į lietuvių kalbos pamokas persimetėt? 😀
buvau ir aš neseniai nuėjusi kraujo duot, bet kad hemaglobino kiekis per mažas, tai neėmė, liepė po poros savaičių ateit, jei dar norėsiu :))

na pas mus lietuviai tokie zmones idomus , siaip tai uz VI rezus minus , Kaliningrade duoda 800LITU , taip litu o ne rubliu . O cia 40 lt , ir patys pardavineja rusams . Del to ir nenoriu eit nemokamai duoti krauja , nebent duotu tuos 800lt tada eiciau . Mano sia grupe teturi 3% pasaulio zmoniu , pati naujausia kraujo grupe ji atsirado tik pries 1000metu .

Kas dėl neatlygintinos donorystės, tai kažkur skaičiau, kad pablogėjus ekonominei situacijai kraujo priduoti pradeda eiti visiokie narkomanai (reikia juk iš kur nors sukrapštyt dozei), iš kurių daugumu yra užsikrėtę hepatitu B, tad tikrai po to reikia išpilt daug kraujo. Buvo net tokių atvėjų, kad perpylus kraują žmogus užkrečiamas tuo hepatitu.
Dėl priklausomybės drįsčiau abejoti…
O dėl aukšto spaudimo, Mantai, tai gal širdis silpnoka? Sportuoji?

@AMIGO
Spaudimas mano normalus, pulsas per didelis.
Dėl tų narkomanų – vieną kartą nueis, aptiks ligą ir antrą kartą nebepriims, maža čia problema.
O dėl tų užkrėstų perpylimų, tai nebent kada rusų laikais. Dabar tam labai jau maža tikimybė, nors, aišku, visko gali pasitaikyt.

Laba diena.
Daug kur platina reklamas, skatina zmones, kad tapti kraujo donorais. Siandien nemaloniai buvau nustebinta nuejusi i Alytuje esanti kraujo donorystes centra. Buvo parasyta, kad donorai duodantys krauja neatlygintinai, aptarnaujami be eiles. Uzregistravo be eiles. Buvau tinkama donore. Bet kai pradejo kviesti zmones atlikti proceduros, manes niekas nekviete. Teko man pasisakyti, kad esu neatlygintina donore, sake laukti. Buvau vienintele donore kuri uz krauja neeme pinigu. Bet netekusi kantrybes, po dvieju laukimo valandu as isejau… Man keista, kad zmones kurie uz tai paima pinigus, juos aptarnauja pirmiau… Negi jau nebereikalingas neatlygintinas kraujas?!

@Inga
Labai keistas ir neatsakingas darbuotojų elgesys. Siūlyčiau kreiptis į Kraujo Centrą ir išsiaiškinti, kas dėl tokių nesąmonių kaltas.
Nes bent jau Vilniuje pačiame centre tokių dalykų tikrai nebūna.

Na stai. Viska issiaiskinom. Klaidos istaisytos:) Saindien vel ten mane pakviete. Ten jauku ir malonu!

Norejau kelis kartus duoti kraujo neatlygintinai skirtinguose centruose, jau buvo patikrine krauja ir ruosiaussi gultis, bet pasakiau kad noriu tik 200ml atiduoti, nesutiko tiek paimti, as daugiau duoti nesutikau, teko apasisukti ir iseiti. Man keista, noriu padovanot kraujo ir neima, atseit mazai is visu vienodai ima po 450ml. Mano nuomone kraujo kiekis juk pas zmones nevienodas, pvz zmogus raumeningas 2m ugio 120kg turi daugiau kraujo, negu pvz mergina 50kg, 160cm, tai kodel vienodai is visu ima 450ml kraujo, ar kas gali paaiskinti?? Kodel negali imti po maziau jei zmogus nori padaryt gera darba ir atiduoti kiek jis gali ir mano kad saugu

>Saulius

Tai standartinė kraujo paėmimo dozė. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad 450 ml. yra optimalus kiekis, kuris nekenkia organizmui. Paskaičiuota, kad organizmui nekenksminga prarasti iki 10 proc. cirkuliuojančio kraujo. Nustatyta, kad 50 kg sveriantis žmogus turi vidutiniškai apie 5 litrus kraujo. Todėl kraujo centrų medikai negali imti kraujo iš žmogaus sveriančio mažiau nei 50 kg , tiesiog nenorima jam pakenkti.

Ir kur problemos. Tiek nustatyta, tiek ir duodi. 450ml yra optimalus kiekis, kuris niekam žalos nepadaro. Tiem tavo raumeningiem piliečiam gal galėtų ir daugiau nusiurbt, bet tada ten vargas būtų proporcijas matuot kaskart. Žymiai paprasčiau yra naudot nustatytą konkretų kiekį.

Jei žalos nėra, tai koks skirtumas, ar 200 ar 450. Jei pradės leist rinktis, tai atsiras visokių, kurie po 10ml priduot norės. Be to, dėl kelių lašų reiks gadint visą donorystės pakuotę instrumentų, didint eiles ir pan.

Nepatinka sąlygos – neduodi, maža problema. Yra pakankamai žmonių, kuriem negaila standartinio kiekio.

>Paulius
Nu jo, runkelių šalis. Viena valstybinė įstaiga parduoda kraują kitai ir dar apie pelną kalba.
Kam tam Nac kraujo centrui tas pelnas iš viso reikalingas, jei kaip VšĮ jie negali jo teisėtai išsigryninti. Kita vertus, galima nutekinti jį nelegaliai.

Aš šiaip iš viso nesuprantu, kokio velnio kraujo donorystės centrai atskirti nuo gydymo įstaigų, nebūtų tokių nesąmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.