Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #25

Kraujo centro atšvaitas

Nedidelis jubiliejus – 25. Bet gana nuobodus, nes norinčių eiti kartu neatsirado: vieni neseniai buvo, kiti – bronchitais serga (taip, ji ir vėl serga). Paliko niekšeliai mane vieną, jau seniai taip nebuvo.

Nuo praėjusio karto dariau eksperimentą ir beveik kasdien valgiau jautienas visokias. Neva mėsa padeda atstatyti hemoglobiną. Ir tik dar kartą įsitikinau – nė velnio, jokių nors minimalių hemoglobino augimo greitėjimo požymių nerasta. Apskritai – hemoglobino matuoklis parodė 130 ir jau buvau besistojąs eiti ir vėl išgirsti, kad esu blokuojamas mėnesiui, bet antruoju mėginimu per stebuklą pavyko išgauti net 136. Neblogos paklaidos? Tie aparatai pieno riebumą matuoja.

Žmonių kraujo centre gana nemažai, studentija tikriausiai uždirbinėja pinigus. O Centro kolektyvas vėl visiškai naujas, niekad nematyto jaunimo pilna, daktarytė sakė, kad tik nuo kovo mėn. dirba, tai nieko labai keisto, kad nemačiau dar.

Dovanų lentynoje eilinį kartą nieko naujo. Tik visai gražūs atšvaitai atsirado, tai pačiupau vieną vietoj milijoninio puodelio. Venos išsipūtusios, kraujas upeliais per kelias minutes ištekėjo, taip jau seniai nebuvo, ne veltui darbe 5 puodelius arbatos susiverčiau.

Tiek žinių, jei norite po dviejų mėnesių jungtis prie kompanijos – brūkštelkit komentarą.

Beje, +Indrė Ramanavičienė rugsėjo 30 d. 9-12 val. kviečia nusileisti kraujo Muitinės departamente (A. Jakšto g. 1). Susikontaktuokite, jei planuojate artimiausiu metu eiti.

10 komentarų – “Kraujo donorystė #25”

Kaip ten sakoma: „gimęs vafliu, tortu nebūsi…“. Tas pats ir su hemoglobinu, jei nėra, tai nėra. O beje, kada toks turtingas patapai, kad išgali kasdien jautienomis misti?

Saikingais kiekiais perkant, nelabai maisto išlaidos padidėja. Per dieną po 5Lt už gabaliuką jautienos ar veršienos dar sugebu sukrapštyt.

Užkabino jautienos poveikis hemoglobinui. Gal reikia daugiau laiko? Dar įdomu, jei atsisakytumėt mėsos, hemoglobinas didėltų/mažėtų/nekistų? Čia siūlymas eksperimentui 🙂

Aš beveik 2 metus mėsos praktiškai ir nevalgiau (ir tikriausiai grįšiu į šitą režimą). Jokio skirtumo. Hemoglobinas atsistatinėja tokiu pačiu greičiu. Aišku, racione daug vaisių ir daržovių, tai iš jų geležies, matyt, gaunu pakankamai. Galima puikiausiai gerą kraują be mėsos palaikyt.

Ir pats neseniai daviau kraujo pirmą kart, įspūdžiai – nieko ypatingo, ko gero labiausiai išgąsdino tai, kai ėmė tyrimus ir ant lapo uždėjo štampą – teigiamas, tada ėmiau sukti galvą, kas per velnias čia, nejaugi kokia liga sergu, vėliau paaiškino daktaras(jei galima jį taip pavadinti), kad nėra dėl ko nerimauti, paprasčiausias „Kell“ antigenas (atrodo, galbūt klystu). Kaip supratau skaitydamas googlėje, kad tai neįtakoja mano sveikatos, bet mano kraujas nėra tinkamas kitiems OrhD- donorams. 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.