Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #4

Atidariau naują kraujo donorystės sezoną. Šiandien pasitaikė laisvesnė diena, o nuo trečio karto beveik praėjo 4 mėnesiai, per kuriuos daktarė liepė man nesirodyt, tai ir nupėdinau. Žmonių absoliučiai nėra, krūva darbuotojų per televizorių žiūri TV3 ir aptarinėja. Beje, kaip supratau, yra trombocitų donorų stygius, nes kai vienas vyriškis užėjo, jam pasiūlė duot trombocitus ir labai apsidžiaugė, kai sutiko. Reiks vėliau pasiskaityt, kur ten katė po tais trombocitais pakasta. Bus galima kada nors išbandyt.

Tai tas vyriškis ir buvo vienintelis atėjęs, kol aš ten buvau. Gal dėl to, kad ant durų kaba „Šiandien tik neatlygintini ir visi 0 grupės (berods) donorai“. Bet man nuo to tik geriau, nereikėjo eilėse stovėt. Visgi vėliau į anglų paskaitą nebespėjau – bent jau bus pasiteisinimas.

Ką čia dar parašius, nieko įdomaus šįkart nenutiko. Hemoglobino truputį sumažėjo iki 151, bet čia vis tiek stipriai daugiau nei pakankamai. Pulsas net nustebino, vos 97, čia stipriai daugiau nei turėtų būt, bet leistina norma. Gal ta gudobelių arbata rimtai padeda?

O Kraujo centre krizė tebesitęsia, kaip ir aną kartą, taip ir šį sausainiams pinigų vis dar neužtenka. Gerai, kad bent arbatos su cukrum dar sugeba užpirkt. Dovanų vėl davė šokoladą, tiesą sakant, jau pradeda atsibost, trečią kartą tas pats. Dabar turiu tris šokoladus, reiks pradėt valgyt. Tiesa, šįkart net negavau jų visai gražaus popierinio maišelio, negi rimtai pinigų nebeturi net jiems? Nors čia gal kokie rėmėjai gamindavo juos, net nežinau.

Tai tiek trumpai šįkart. Žinau, kad jums neįdomu, bet man čia labai patogu pasižymėt, kada paskutinį kartą buvau.

Jeigu kas iš Vilniaus norėtų priduot kraują, bet prisibijo vieni eit, tai už poros mėnesių galiu palydėt iki Centro.

18 komentarų – “Kraujo donorystė #4”

@Linas
Dėkui, paskaitysiu.
Na, kaip supratau, ir Žolyne ima, nes tyrimus tam vyriškiui vietoj darė ir sakė, kad iki darbo pabaigos šiandien spės tik iš dviejų paimt.
Dėkui už nuorodą, pasiskaitinėsiu.

@Vilhelmas Negerovė
Oho, man dar ilgai teks tave vytis 🙂
O dėl skaičiaus, tai galėsi pasižiūrėt savo donoro knygelėj.
Ir jei dešimtą kartą, gal jau ir dovanėlę kokią rimtesnę gausi.

Na as jau ilga laika planuoju eiti duoti kraujo, bet kazkaip prisibijau. O ten ilgai trunka ta pati kraujo issiurbimo procedura ?
Dar pastebejau kad pildant anketa galima pasirinkti ko donoru nori buti t.y. kraujo, trombocitu ir dar kazko, man atriodo kad jie visi yra kraujo komponentai, ar yra koks skirtumas ka priduosi ?

@Linas
Kraujo siurbimas kokias 10 minučių, o tie visi kraujo dalių siurbimai gali ir pora valandų užtrukt. Paskaityk pirmame komentare duotą nuorodą.

Kai mano draugas davė trombocitus, tai sakė kad nemalonių dalykų nebuvo, tik kai suleidžia atgal išfiltruotą kraują-juto vėsą.. O savijauta geresnė nei po kraujo davimo.

P.S. man Jus dar vytis ir vytis..

Šiaip visada esu už donorystę, bet pats kadangi esu nepilnametis duoti kraujo negaliu 🙁
Ar nebaisu? Kiek laiko maždaug tai užtrunka? Ką daryti norint nustatyti savo kraujo grupę?

@Mantas
Nuo 17 metų su tėvų leidimu galėsi eit duot.

O kas čia labai baisaus? Jei adatos bijai, tai baisu 😀
Nu man vis baisu ten eit, kad neišvarytų dėl mano išdurnėjusio pulso. O šiaip nebaisu.

O trunka priklausomai nuo to, kiek žmonių yra. Gali ir per pusvalandį apsisukt, na gal truputį daugiau. Greit ten laikas eina.

O kraujo grupę nustato vietoj, kiekvieną kartą patikrina, kartu su hemoglobinu.

Seniau sirgau mažakraujyste – hemoglobino nepakankamumu, bet tikriausiai viskas susitvarkė 😀
Dėl laiko tai klausiu, kiek laiko aplamai iš tavęs pumpuoja kraują? 😀

@Mantas
Aš irgi sirgau mažakraujyste kadaise 🙂
Patikrina visada hemoglobiną, jei per mažas, tada varys lauk.

O kiek ten laiko pumpuoja kraują, aš tikrai nežinau. Gal kokias 10-15 minučių, čia priklauso nuo kiekvieno individualiai.

„10-15 minučių“ – ilgokai 😀

„Nuo 17 metų su tėvų leidimu galėsi eit duot. “ – Nelabai išeis, kadangi gyvenu Kėdainių r… Nebent kai jau vyksiu studijuot 18+ metų.

@Mantas
Tai sakau, nuo žmogaus priklauso, kaip jam sekas lašint kraują. Adata gi ne tokia jau stora, kad per minutę pribėgtų 🙂

Na dėl vietos, labai norint galima susiorganizuot į Kėdainius nusigaut, kai atvažiuoja imt kraujo. Bet nėr kur skubėt, suspėsi dar nusisiurbt 😉

Pamąstymui: Hemoglobinas senovėje buvo didinamas cianidu.
Gyvsidabris ir Kadmis didina, bet jis kancerogeniškas. Cianidas sukelia panišką deguonies pernešimo trūkumą, organizmas atsibunda ir pradeda gaminti didesnį kiekį hemoglobino. Pats buvau netyčia apsinuodijęs bromciano garais – amilonitritas priešnuodis, jeigu ką. Buvo įdomu, kiek išsilaiko – štai jau dvidešimt metų, pas mane smarkai ir pavojingai per didelis hemoglobinas. taigi, efektas ilgalaikis. Taip pat, kaip ir ilgalaikis efektas kai geležies pertekliumi motinos peršeria savo atžalas – išsivysto ilgalaikė anemija.
Dabar gal pusę šimtmečio jau nerizikuoja gydytojai cianidu gelbėti – nes ribinės dozės < 0,01 g tokia jautri ir nevienoda riba.
Apibendrinus šituos faktus darau prielaidą, kad dažnas nardymas, body-flex pratimai išvažiavimas į kalnus sukelia ilgalaikį hemoglobino padidėjimą dėl deguonies bado. Kas buvo kalnuose iš mano pažįstamų – ne mažiau kaip tris metus o gal ir ilgiau efektas. Reiktų geresnės statistikos. Tiesa – sportininkai treniruojasi kalnuose dėl H padidinimo.
O gydytojai priešingai – šeria geležimi, tai padaro pacientus priklausomus.
Bet ne visada – yra įgimtų patologijų, nuo kurių nepabėgsi.

Keista buvo skaityt straipsnį, kai žmogus pasiskundė,kad gavo šokolado ir net sausainių nebuvo…Toks jausmas,kad tik dėl jų ir ateini. Aš esu jau 3m. kraujo donorė bet net šokolado ir to neimu, o ar yra ten arbatos ar sausainių išvis nežinau, pirmą kartą tik paėmiau tušinuką ir 2šokoladus 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *