Kraujo donorystė #5

Ir vėl aš jums RSS skaitykles pašiukšlinsiu nieko vertais įrašais, bet čia jau jūsų problemos, kad skaitot mano rašliavas.

Su sąlyga, kad nuo ketvirto karto praėjo gerokai daugiau laiko, nei reikia, o Rasa (11 kartų) ir Vilhelmas (irgi jau tikriausiai 11 kartų) nuo manęs bėga tolyn, tai ir aš atidariau 2010 metų donorystės sezoną. Šiandien kaip tik laisvesnė diena po vakarykščio egzamino, tai ir nupėdinau. Žmonių praktiškai nėra (su manim gal kokie 4 prasilenkė), nors nėra ko stebėtis, kai ant durų kaba užrašas, jog šiandien priimami tik nemokami ir tų retųjų grupių mokami donorai. Man tik geriau, eilėse nereikėjo laukt.

Davė šįkart dar vieną papildomą anketą, kurios esmė buvo „Ar mes gražiai su jumis bendraujam“. Užpildžiau, negi sunku. Beje, galiu paneigt, kad per sesiją studentai nusilpsta, nei velnio, hemoglobino virš 150 (berods 153 ar 154). Pulsas berods buvo pasiekęs kosmines aukštumas, bet dar nematyta gydytoja praleido be jokių didesnių priekaištų, tik liepė truputį luktelėt prieš priduodant kraują, kad širdis apsiramintų.

Duodant kraują, dar atėjo krūva mokinių, ekskursija kažkokia, tai dar gavau papildomą mandagumo dozę.

Kadangi prisidaviau penktą kartą, tai leido išsirinkt dovanėlę, nieko ten labai doro nėra, pakabukai, užrašų knygelės, medžiaginis maišelis ir pan., tai pasičiupau puodelį. Ir standartiškai davė šokoladą. Geras šokoladas, su broliu prieš savaitę vieną pernykštį sužiaumojom, net jis priekaištų neturėjo.

14 komentarų apie “Kraujo donorystė #5

 1. str

  koks skirtumas, jus duodate nemokamai, jie parduoda i uzsieni ir tuos $ sau i kisene. bananu respublika 🙂

 2. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  O jau ką jie ten daro, man mažai rūpi, svarbu, kad šokolado duoda 😀

  Gi iš optimistinės pusės: parduoda užsienyje, atsiveža pinigų, išleidžia čia (tarkim), didėja vartojimas, didėja ir gamyba, reikia daugiau darbo jėgos, mažėja nedarbas, Kubilius susirenka daugiau mokesčių, visi laimingesni, nes reikia mažiau biudžetą karpyt… Nu ir tegu sau pardavinėja, negi gaila.

 3. Ramas_is_Obeliu

  Kai as pridavinedavau krauja apie devyniasdesimtuosius, tai gaudavau rubliu. Ir iskart su kolegom studentais (Xozzis, Skuodas ir kt) eidavom i „kibira“ Kaune, isgerdavom po 0,75, -1,00 l vyno stipraus vyno kraujo kuneliu atstatymui. Ir virindavom i bendrabuti miegot. Visa tai baigesi kazkokiu kraujo uzkretimu per kraujo emimo nesterilizuotas lenkiskas adatas. Nuo to laiko kraujo is manes nebeeme, sake, kad nepatikimas. Na, galvojau, kad sergu bent jau kokiu hepatitu A, B, C. Bet, siais metais, po 20 metu, pasidariau pilna kraujo tyrima. Ir ka jus manot- nieko, jokiu ligu ir hepatitu. Todel sakau jums, donorai, duokit krauja visur ir visada, jums nieko nebus, gyvensit 100 metu…

 4. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Aš čia truputį paskaičiavau, turėjau 5 litrus kraujo su 154g/l hemoglobino, tas yra 675g. Puslitrį nupylė, liko 4,5 litro ir 608g hemoglobino, per dieną kitą kraujas atsiskies vėl iki 5 litrų, hemoglobinas liks tas pats, tai gausis 121,6g/l (normali riba dar yra 135g/l), tai ne kaži kiek ir mažiau.
  Dar berods organizmas turi kažkur užsislėpęs sankaupų. Užtenka jam hemoglobino ir be vynelio 🙂

 5. Ramas_is_Obeliu

  Kam be vynelio, o kam ir su vyneliu geriau. Beje, dabar tokio nebegausi, „kibiro“ Kaune nebera. Dabar „Akropolis“ visus sildo- ir vyrus, ir moteris. Ypac kvailas merginas studentes is kaimu…

 6. ežiukai

  šaunuolis, Mantai ;). Šaunu, kad ir hemoglobino užteko ne tik tau, bet ir dar kažkam… O apie tuos vežimus, tai lygtais apie Kauną šnekėjo tik. Antra, gal tai buvo tik žurnalistų triukas, nieko nežinia.

 7. vyr

  šiaip tai įdomiai atrodo tas puodelis, o šalia tai iš pradžių pagalvojau, kad tetrapakas. Kraugerystė 🙂

 8. Mantas

  Kai duodi kraujo, ar reikia išsiimti donoro knygelę (ar kaip ji ten), kad tu sutinkti aukoti visus savo organus?

 9. Edvinas

  o krauja galima priduoti ir tam asmeniui kuris ruko? zinau kad negerai darau 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *