Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #6

Pirmą kartą pridaviau kraują nevėluodamas, kaip tik 61 diena praėjo, o galima kas 60.

Su sąlyga, kad nuo 10:00 Login’as, tai 8:00 jau pajudėjau link Kraujo centro. Ha ha, na ir kvailys, radau kada kraują nusileist. O ten pasirodo, kad šiandien priimami ne tik neatlygintini, bet ir atlygintini donorai (kaip supratau iš visų elgesio, taip jau retai būna). Bet tų mokamų tik po kelias dešimtis priima. Užtat kas pora minučių po skambutį su klausimu, ar galima mokamai prisiduot. Taigi žmonių ne taip jau ir mažai buvo, bet gerai, kad pėsčiom ėjau, o ne autobusu, tai spėjau kaip tik laiku, už kelių minučių tuntai žmonių pasipylė. Matosi, kad kai kurie ne iš gero gyvenimo tą kraują duoda, jei suprantat, ką noriu pasakyt.

O šiaip neturiu aš čia ką pasakyt, eilinį kartą va sau pasirašau įrašą, kad žinočiau, kada paskutinį kartą pridaviau kraują. Hemoglobinas tvarkingas kaip visada – 155 kažko kažkur. Pulsas eilinį kartą užšokęs viršun, bet nieko, šiaip ne taip praleido.

Kraujo nusiurbimas irgi be problemų. Tik va tikėjausi, kad tik šokoladą duos, bet vėl liepė rinktis dovanėlę. Užmačiau kietą tušinuką, kurio anksčiau nebuvo, tai ir pagriebiau. Nu bet pripažinkit, tušinukas tikrai kietas, raudonai rašo. Atrodo žymiai kiečiau už tą, kurį davė pirmą kartą.

Išgėriau pora arbatos (sausainių vis dar nėra) ir paskubom namo. Greit viską susirinkau ir kaip tik ant 10:00 stovėjau eilutėj prie Siemens arenos įėjimo. Apie Loginą gal kada vėliau brūkštelsiu, o gal ir nebrūkštelsiu, bus matyt. Dabar galvoju, ar eit į Havaną, nes po kraujo nusisiurbimo kažkaip sveikatos lygis sumažėjo. Tikriausiai tingėsiu eit.

10 komentarų – “Kraujo donorystė #6”

Na jo, tau tušinukas, o vokiečiai už tavo kraują gerus eurus pamokės. 😀

O nežinai, tos 60 dienų čia labai griežtai žiūrimos, ar tik rekomendacinio pobūdžio? Jeigu nueisiu praėjus kokiom 57 dienom nuo paskutinio karto, mane išvarys ar ne?

Gegužės pradžioje nusimato mano 13-as kartas. Niekaip manęs neaplenksi 🙂

>Eugenijus
Velnias, o aš jau galvojau, kad būsiu kietas ir išskirtinis su tokiu paišeliu 🙂
Nu nieko, ant šono bent užrašyta kraujodonorystė 🙂

>Laurynas
O man pavienodai, ką jie ten paskui daro, man svarbu šokoladas ir dar tušinukas. Aš mainais patenkintas. O jei jie su kuo nors tą mano produktą vėl pamainys, tai čia jau jų laimė 🙂

>Vilhelmas Negerovė
Tikras negerovė. Lėtink tempą blin 🙂
Bli, reiks gal kokią trombocitų donorystę pradėt ar dar kokį velnią, bent jau ten pirmesnis būsiu 😀

Dėl dienų tai labai abejoju, ar praleistų. Nes ten gi viskas į kompiuterius vedama. Jei ministras(?) įsakė kas 60d, tai taip ir turi būti, nes darbuotojai gautų labai daug velnių, jei pagautų. Visai kas kita mano pulsas, kurį galima užrašyt mažesnį ir niekas nepastebės 😀

LA.NORECIAU PIRMA KARTA DUOTI KRAUJO.TURIU ZEMA KRAUJO SPAUDIMA 90/60.GAL KAS GALI PARASYTI,AR IS MANES IMS KRAUJA?AR LIKSIU GYVA:-) O JUS VISI SAUNUOLIAI!

>veseta
Niekur nepavyko rasti informacijos apie kraujo spaudimo ribas. Reiktų susisiekti su pačiu Kraujo centru ir paklausti.
http://www.kraujodonoryste.lt/index.php?cid=334

Papildymas: suradau 🙂
11. Donoro pulsas turi būti ritmiškas, jo dažnis – nuo 50 iki 100 kartų per minutę. Sistolinis
arterinis kraujo spaudimas – 180–100, diastolinis – 100– 50 mm Hg.

Truputį pasportuok prieš eidama pas daktarą ir įtilpsi į normas 😀

Šiaip aš nueinu su per dideliu pulsu (kuris irgi netelpa į normas), tai paprastai užrašo mažesnį ir tiek, jeigu nedaug viršija.
Tau irgi turėtų spaudimą sunormalizuot.
Žodžiu, bandyk ir pranešk, kaip seksis 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *