Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #7

Vėl truputį nuo plano atsilieku, bet turiu visiškai pateisinamą priežastį, prieš pora savaičių buvau pasigavęs tą epideminę ligą. Tai teko truputį palaukt. Aišku, Negerovė džiūgauja, nes turėjo progą nuo manęs truputį pabėgt. Nieko, bėk tu nebėgęs, tolk netolęs, bet aš visad sliūkinsiu tau iš paskos.

O Kraujo centre jaučiasi, kad prasidėjo vasara: vėl priima visus mokamus donorus, bet žmonių tik vienas kitas, jokių eilių.

Hemoglobinas mano dėl neaiškių priežasčių apmažėjęs, šį kartą tik 150 kažko/kažkur, bet čia vis tiek žymiai daugiau negu reikia. Pulsas eilinį kartą šiandien stipriai pakilęs, bet vėl užtaikiau ant tos draugiškos juodaplaukės daktarės, kuri dėl to per daug nesuka galvos. Supranta gi, kad man čia truputį nuo nervų jis užšokęs, daug aiškint nereikia.

Na ką, keliaujam į kraujo siurbimo vietą, eilinį kartą sausainių nėra. Įtariu, kad po tų plazmos pardavinėjimo skandalų, truputį užsilenkė pajamos, tai dabar tenka taupyt. Ką padarysi, gerai, kad bent cukrui ir arbatai dar užtenka. Dovanų pasirinkimas irgi stipriai mažėja, tai pasičiupau šįkart maišelį, vis nauda šiokia tokia. Kaip kažkas sakė, šokolado irgi jau pora mėnesių nebėra, šįkart tik Hematogeno gavau.

Nuleidus kraują, seselė kažkodėl sugalvojo, kad man silpna, tai dar liepė geras 10 minučių gulėt, žmonių nėra, laiko turiu, tai kodėl gi ne. Paskui dar pora kartų vėl paklausė, ar tikrai gerai jaučiuosi.

Tai tiek, baigiam šių mokslo metų donorystės sezoną ir darom atostogas iki rudens (pasidžiauk, Negerove, kol gali).

Ak, tiesa, girdėjau, kaip darbuotojos šnekėjo, kad dviračių nebėra, tai kažkaip stipriai nuslopino mano norą juos šelpt krauju. Jei Negerovė nebėgtų tolyn, tai rimtai pagalvočiau apie šito dalyko retinimą. Ypač, kai šokolado nebėra.

Ir užbaigiant įrašą pora sakinių būsimiems komentarams:

  • Jeigu neduodat kraujo tik todėl, kad jį parduoda, turėkit omeny, kad galit duot tik eritrocitus ir/ar trombocitus, jų tikrai niekur neišveža. Toks kraujo davimas aferezės būdu berods trunka apie 2 valandas, bet galėsit būt ramūs.
  • Jeigu vis tik norit duot kraujo, bet jums širdį skauda, kad Kraujo centras parduos jo plazmą, duokit jį Santariškių kraujo Centre, jie ten berods viską vietoj sunaudoja. Ten pat galėsit dar ir užpildyt anketą dėl anoniminės kraujo čiulpų donorystės, ką aš prieš pora mėnesių irgi padariau (gaunu karmos taškų už tai?).

8 komentarai – “Kraujo donorystė #7”

O aš jau galvojau kas tamistai atsitiko.. Lyg ir atsimenu, kad praeitą kartą prieš manį davei, o jau ir man laikas atėjo duoti ir praėjo jau. O kaip neatsiranda pas tave įrašas taip neatsiranda.

Spėju rasiu kitą savaitę laiko nukulniuot tan centran.

Kaži jei prieš porą savaičių skiepijaus nuo encifalito neatisakys kraujo priimti…

>tinginius
Nu matai, prasirgau, paskui namo savaitei Rokiškin išvažiavau, tai va dabar tik ir prisiruošiau.
O dėl skiepų šiaip mėnuo turi praeit, bet gali bandyt laimę 🙂

Į Lietuvos (tuo pačiu ir Pasaulio) negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą. Šis registras reikalingas todėl, kad rasti tinkamą kaulų čiulpų donorą tarp brolių/seserų yra sąlyginai nedidelė tikimybė. Tai buvo pataisymas dėl „anoniminių“ 🙂

Lietuvoje užsiregistravę keli tūkstančiai – lašas jūroj. Todėl visus skatinu užsiregistruoti visus, nepriklausomai duoda jie kraujo ar ne. Procedūra ilgai neužtrunka (kraujas tyrimams, dokumentų užpildymas). Kad tapsi negiminingų kaulų čiulpų tikimybė nedidelė (per metus jais tampa keletas iš Lietuvos), o džiaugsmas padėjus tikriausiai gerokai didesnis – juk kažkieno sveikatai (ar net gyvybei) išsaugoti buvai tinkamas vienas iš tūkstančių ar milijonų užsiregistravusių.

KCentras šiek tiek apkarpė mano viltis duoti kraujo lygiai kas 2 mėn.

Prieš mėnesį buvau, sako, tai gal kitą kartą ateikit ne po 2 mėn., bet bent po 3, nes atseit jūsų hemoglobinas mažėja tiesiniu trendu ir taip dažnai vaikštant kitąkart jau gali būt per mažas, be to, šiais metais jau ir taip 3 kartus buvot, o po penkto karto būsit priverstas daryti ilgą pertrauką iki kitų metų. Klausiu, tai jeigu galima duot kas 2 mėn., tai išeina 6 kartai per metus. Ne, sako, galima duot ne daugiau kaip 5 kartus per metus. Žodžiu, prieš sistemą nepapūsi.

Tai dabar pasidarysiu ilgesnę pertrauką tarp davimų ir eisiu tik rugpjūtį ar net rugsėjį. Šiems metams dar liko du kartai, o metus baigsiu su 15 davimų. Kitų metų gale turėsiu 20 davimų, dar kitų metų gale – 25. Ir taip iki begalybės kasmet baigsiu su apvaliu skaičium.

O šiaip tikrai gaila, kad šokolado nėra.

>Vilhelmas Negerovė
Ai, gera ta 5 kartų taisyklė. Nelabai galėsi kur toli nuo manęs pabėgt 😀
Pas mane hemoglobinas laikosi stabilus, visa kita irgi stabilu, tik dėl pulso pastoviai nori siųst velniop, bet šiaip taip susitariam, ypač kai pulsas nėra griežtai reglamentuotas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *