Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #8

Ką gi gerbiamieji, kol tamsta Negerovė dar niekur toli nepabėgo, atidariau naują kraujo donorystės sezoną. Kadangi nuo šiol gyvenu MRU bendrabuty Didlaukio gatvėj, tai taupydamas 1 Lt autobuso bilietui, ėjau pėstute. Užsigalvojęs dar pusiaukelėj nugrybavau ne į tą gatvę, tai truputį didesnį ratą teko apeit. Nieko, tarp Didlaukio ir Antakalnio užtrukau pusantros valandos.

Kraujo centras kraujo stygiaus per daug nejaučia, nes priima tik retųjų grupių mokamus donorus. Gal dėl to nei vieno donoro ir nesutikau. Darbuotojos irgi sėdiniuoja neturėdamos darbo.

Registratūroj davė nebe vieną, o dvi anketas pildyt. Naujojoj reikia pasirašyt, kad, jei kas tau blogo atsitiks, tai tu pats kaltas. Ar tai kažkas panašaus.

Tiesa, primenu, kad jau priimami ir donorai, gyvenę kempinligės šalyse, nes tas punktas anketoj išbrauktas.

Hemoglobinas pakritęs berods iki 146 kažko/kažkur. Nieko, su lietuvišku maistu atstatysim. Pulsas eilinį kartą viršija normas, bet šį kartą ne taip baisiai.

Sausainių vis dar neturi, dovanų irgi nieko nelikę beveik, paėmiau užrašų knygelę (paskui paaiškėjo, kad ten įvairių dydžių lipnūs lapeliai). Ir standartiškai Hematogenas (šokoladas labiau priimtina).

Grįžt planavau autobusu (nelabai rekomenduotina žingsniuot tolimus atstumus), bet 50 autobuso greitu laiku nebuvo, o man reikėjo į paskaitą nusigaut, tai teko žingsniuot, pavyko nupėdint atgal per maždaug 70 minučių, idealiai laiku. Bet po paskaitos pasijautė šioks toks silpnumas. Tikrai nerekomenduoju kopijuot mano veiksmų.

Be to, nuo šiol vejamės nebe tik Negerovę, bet ir Žilviną, bet jis jau per daug nutolęs: 37 kartai kol kas neįkandamas rezultatas. Gal kas nors daugiau norit palenktyniaut? Prašom surašyt, kiek kartų jau prisidavėt.

15 komentarų – “Kraujo donorystė #8”

>Linas
Negaliu to patvirtint 100%, bet punktas ranka išbrauktas (buvo išbrauktas ir birželio mėnesy). Panašu, kad Sveikatos Ministerija truputį pradėjo mąstyt šitoj vietoj. Tas ilgalaikis ribojimas buvo absurdiškas.

taip taip taip, jeigu neapleisiu šio reikalo, sunku bus mane pavyti :). beje, džiugu, kad vis dar duodi kraujo. tarp kitko, paskutinę savaitę buvau pas daktarus ir jau ne iš vieno girdėjau, kad nerekomenduoja duoti kraujo dėl vienos paprastos priežasties – rizika užsikrėsti hepatitu, nes, anot jų, „aplinka juo ten prisisotinusi“. pamenu dar kaune kai duodavau kraują, tai toje pačioje palatoje kitiems perpylinėdavo kraują, dabar tokių dalykų nepastebėta.

>Dratas
Vyrams max5, Moterims max4 per metus. Tai va plius minus ir laikaus to maksimumo. Aišku, vasara iškrenta paprastai, dar kartais apsergi, tai paprastai pavyksta tik 4 kartus priduot.

>bbzn
Velnias, negąsdink tais hepatitais. Aš taip saugiai jaučiuosi, kai prie mano akių atplėšinėja vienkartines priemones. Kažkaip man nesitiki, kad ten gali būt padidinta rizika.
Bet nustot duot vien dėl to, kad yra kažkokia tikimybė apsikrėst, irgi būtų kvaila.

Mantai, jei teisingai supratau, tai bbzn pasakojo apie mitą, kuris gajus net ir tarp medikų.

O dėl davimo dažnio. Kurį laiką negalėjau duoti (dėl įvairių priežasčių), bet manau, kad svarbu ne tik pačiam ardytis ir duoti kraują maksimaliu leidžiamu dažniu, bet daryti taip, kad nedavusių (neduodančių) kraujo procentas būti mažesnis – pasakoti draugams, kviesti į akcijas, rašyti tinklaraštyje ir pan.

>Linas
Taip, su tais mitais ten jau sunku atsirinkt. Aš jų neimu į galvą. Realiai tai daugelyje tų mitų stipriai trūksta logikos. Na, tarkim šitame pavyzdyje man šiek tiek trūksta žinių: puikiai žinau, kad kuo nors per kraują užsikrėst nelabai realu, bet mažum kuo įmanoma užsikrėst kažkokiais kitais būdais. Kita vertus, centre sergantys asmenys pasirodo itin retai. O jei ir pasirodo, tai pirmąjį ir paskutinį kartą 🙂

Draugai irgi nelabai linkę priduot. Vieniem sveikatos problemos, kiti šiaip nemato, kokia prasmė duot, kiti turi „protingų“ daktarų giminių, kurie nerekomenduoja ir pan. Na, vienas draugas kaip ir prikalbintas, bet vis nepavyksta mum kartu nueit, reiks gal kitą kartą kaip nors paderint, jei nebus užsivertęs mokslais.
Visgi tikiuos, kad šitie įrašai ką nors paskatino padaryt pradžią.

Kas dėl maksimumo, tai būtų įdomu sužinot, kaip reaguoja į tą nuolatinį kraujo nepriteklių mano organizmas ir eritrocitų gamybos fabrikėlis. Vis dėlto, nejaučiu jokių nesklandumų dėl to, taigi nematau reikalo mažint apsukas 🙂

Airina, vienas būdas sužinoti – nueiti į duoti kraujo. Ten kraują ištirs. Tai bus dvipusė nauda – kažkam (gal) išgelbėsi gyvybę (nekalbu apie moralinį pasitenkinimą) ir sužinosi apie savo sveikatą.

>Airina
Jeigu netinkamas davimui, tai netinkamas ir tau pačiai. Reikia būtinai išsitirt, o greiti ir nemokami tyrimai tik Kraujo Centre. Taip, kad maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų ir apsilankyti 🙂

Mantai, o kaip reaguotum sužinojęs, kad Lietuvoje priduodamas kraujas po tyrimų yra išvežamas parduoti į kitas išsivysčiusias pasaulio šalis, o tuo tarpu mūsų poreikiai yra patenkinami jį importuojant iš trečiojo pasaulio šalių?

>Justas
O apie šitą jau ne kartą buvo diskutuota mano tinklaraštyje 🙂
Jei gerai pamenu, pardavinėja tik plazmą (taigi drąsiai galima vykdytis eritrocitų/trombocitų aferezę, jei jau taip nesinori išsiųst savo kraujo užusienin).
Be to, kraują galima priduot Santariškių kraujo centre – nieko neteko girdėt apie jų machinacijas.

O šiaip tai man visiškai vienodai, kas ką kur su mano krauju daro. Aš laimingas įvykdęs natūrinius mainus (kraujas į šokoladą/hematogeną) ir tolesne savo produkto istorija nesidomiu 🙂

Be to, jei lietuviai pardavinėja kraujo komponentus, tai tikriausiai gerina Lietuvos eksporto rodiklius 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.