Kategorijos
Gyvenimas

Kraujo donorystė #9

Kraujo donorystė– Vienas, du, trys, keturi… Jūs jau penktą kartą šiais metais norite duoti kraujo?

– Taip.

– Negalima.

– Negalima?

– Taip, negalima.

– Bet juk parašyta, kad galima.

– Kas, kad parašyta. Negalima.

Štai šitaip prasidėjo pokalbis su daktare nužingsniavus į Kraujo Centrą, kuriame šiandien priėmė tik neatlygintinus donorus be išimčių, taigi ir žmonių nebuvo, o visas personalas (bent 10 žmonių) suėjęs į registratūrą ir šnekasi. Pastaruoju metu daro išvykas į aukštąsias mokyklas, tai nieko keisto, kad stygiaus nejaučia.

Kaip visada pirma išmatavo hemoglobiną, kuris dėl neaiškių priežasčių neatsistato ir stovi ties 146 kažko kažkur riba.

Po to pakliuvau pas daktarę. Kaip matot iš įrašo pradžios, galvojau, kad tuoj reiks eit namo nieko nepešus. Visgi kokius 5 kertus išmatavo spaudimą su pulsu (kuris vis dar nenormaliai didelis, bet numuštas gudobelių arbata) ir išleido kraujo priduot, su sąlyga, kad po procedūros dar užeisiu.

O pridavime tas pats per tą patį, Lipton arbata, o sausainių vis dar nerasta. Dovanos donorams vis dar nepapildytos, tai vėl paėmiau maišelį, kuriam pagal dydį visiškai netinka ilgos rankenos.

Pora stiklinių arbatėlės ir pas daktarę. Žiūrim, kad ir pulsas grįžęs į normos ribas.

Beje, nesiseka man su šita juodaplauke daktare, vėl donoro knygelėj gavau įrašą, kad nesirodyčiau 4 mėnesius. Atseit organizmui reikia pailsėt ir taip toliau ir panašiai. Iš tikrųjų tai man vienodai tas organizmas, jo problemos, tegu gamina eritrocitus.

Kalba žmonės, kad šuo kariamas pripranta, bet mano organizmas vis dar neįpranta suvaikščiot 8km pirmyn, priduot kraują ir grįžt 8km atgal. Vėl užsilenkė ties Baltupiais, kai reikėjo eit įkalne. Nieko, aš jį dar išdresiruosiu vaikščiot…

Tiek žinių šiandien. 2010 metų donorystės atkarpa įvykdyta sėkmingai – Negerovė niekur negalėjo pabėgt. Užtat kitais metais tikriausiai nebepavyks maksimumo įvykdyt.

p.s. Mielas kraujo centre, jeigu jūs muistysitės ir neimsit mano kraujo, tai išsiimsiu donoro kortelę ir pradėsiu vaikščiot į Santariškes, ten netgi perpus arčiau. Turėkit omeny.

p.p.s. Kažkas yra klausęs, kiek užtrunka pats kraujo pridavimo procesas. Šį kartą prieš laikrodį paguldė, tai pažiūrėjau: išlašinau normą per maždaug 9 minutes.

p.p.p.s. Kita donorystė planuojama apie kovo vidurį. Jei kas norės kompaniją palaikyt, informuokit.

34 komentarai – “Kraujo donorystė #9”

Man tai su kraujo donoryste nesiseka. Noriu duoti kraujo, o į venas nepataiko ir jas pradurinėja. Paskui ir vaikštai su mėlynių ratilais rankose…

>Silverwoof
Kas ten jau tokios per venos, kad nepataiko? Man pastoviai skundžiasi, kad labai mažos venos, bet vis tiek jokių problemų nekyla.
O kad venas praduria, tai normalu – iš jų kraują ima 😀
O mėlynės irgi normalu, gali laikytis iki 2 savaičių.

Tas organizmo pailsejimas … neaiskus, kazkada girdejau is senos mamukes kad labai negerai duot pastoviai kraujo, bet niekad netikejau. Ir dabar netikiu, reikia pagooglint 😀

Right on Mantai, visada laukiu kraujo istoriju!
P.S. Bent gematogeno gavai, nuostabumelis.

Matyt tavo kraujas jiems nepatinka 😀 man praėjus vos 2 mėn po davimo Kauno centras skambino ir kvietė, nors sako,kad merginoms negalima labai dažnai duoti..
O šiaip sveikintinas dalykas,kad daliniesi šiuo savo „turtu “ 🙂 gaila,kad daug žmonių randa skystų pasiteisinimų,kodėl negali duoti kraujo, nors neva nori..

>Mantas
Nes kažkada turėjau problemų su sveikata (mažakraujyste vos nesusirgau ) bet kaip sakoma žuvų taukus ir kitką ryjau ir dabar viskas ok. Na bet nebandyčiau dabar kraujo duot.

>Greta
Merginoms ta pati tvarka: kas 60 dienų, bet aiškiai nustatyta, kad ne daugiau 4 kartų per metus. Realiai mažai skiriasi. Jeigu kraujas bus per silpnas, tai ir neims.
Tie kraujo nedavimai dažniausiai apsiriboja „viena bobutė sakė“ 🙂

>Liudas
Dar vienas iš serijos „viena bobutė sakė“ 😀
Aš irgi vaikystėje kažkokią mažakraujystę turėjau. Praėjo.
Jeigu per mažas hemoglobinas bus, tai niekas iš tavęs to kraujo ir neims.

labai daug yra „bobučių pasakymų“ 😀 bet ir daktarai nelabai pritaria kraujo davimui.. man nenorėjo imti kraujo,nes migrena sergu, liepė pasikonsultuot su šeimos gydytoja,nuėjau į savo polikliniką, nesugalvojo jokios priežasties,kodėl negalėčiau duot, bet vis tiek patarė neduoti, nes jaunas organizmas ir pan.. kažkaip kaip tik manau,jog jaunam organizmui lengviau atsistatyti..
beje, nusprendžiau,kad geriau duoti kraują per akcijas,o ne centre 😀 centre žiūri kaip į nesveika,kai pasakai,kad nemokamai duodi, o per akcijas maloniai priima ir dovanų duoda 😀 pvz. šį kartą ir skėti ir kino bilietą gavom 😀

>Greta
Man irgi sakė. 5 kartų negalima per metus – per jaunas organizmas. Irgi nesupratau viso to jaunumo esmės.
Pats į akcijas neinu, nes tingiu jų ieškot ir jos vyksta (gal būt) nepatogiu man laiku. Lengviau susiorganizuot išvyką į Centrą.

O dėl to skėčio. Čia gal veiksmas Kaune vyksta? Ten, girdėjau, kad geresnių dovanų duoda nei Nacionalinis kraujo centras 🙂

Taip,Kaune 🙂 čia skėčius ir bilietus į saw kažkelintą dalijo universitetuose,o Kauno centras kartais aplamai dovanų neturi 😀 kai paskutiniu metu buvau jame nieko neturėjo neatlygintiniems, bet kažkaip išgyvenam ir be dovanų 🙂

“Iš tikrųjų tai man vienodai tas organizmas, jo problemos, tegu gamina eritrocitus.“
Įdomi nuomonė, bet sveikata didžiausias turtas !

>R$
Nenori imti dėl to, kad tokia praktika nusistovėjusi. Ir ne vien žiūri, kaip pinigo gaut plazmą pardavus, bet ir šiek tiek nori leist pailsėt organizmui. Jiems nėra jokio pagrindo nepriimt nemokamų.

Einamiausios visos tos retosios, nesidomiu aš per daug. Šiai dienai visų grupių turi pakankamai, nes mokamų nepriima.

Neprisižaisk gi. Skubi kažką pralenkti 🙂 Geri darbai yra ne lenktynės, o geri darbai.

Dėl per dažno davimo, kūnas įpranta daug sparčiau gaminti kraują. Todėl ilgaainiui tai nėra gerai – pradeda kraujuoti nosis, plyšta kapiliarai ir pan. Ne veltui daktarai pataria nesilankyti dažnai. Juk žmogaus kūnas nesudarytas tam, kad reguliariai nuo savęs nusiurbinėtų kraują, todėl tai nėra natūralu. O kas nėra natūralu, tas, dažniausiai, nėra labai gerai.

Dėl Santariškių – neik. Jie iš to pinigą daro ir yra ne valstybinis organas.

>buržujus
Nu nu nu, man čia į paskalas panašiau šitie nosies kraujavimai ir kapiliarų plyšimai. Kol man koks patikimas medikas į akis to nepatvirtins, tol laikausi nuomonės, kad kraujo gamina tiek, kiek reikia, t.y., kol atstato prarastą kiekį, o toliau organizmas veikia įprastu pajėgumu (kraujo ląstelių atnaujinimu). Jeigu teigi, kad dėl dažno kraujo davimo plyšinėja kapiliarai, būtų malonu išgirsti tai patvirtinančius argumentus.

Žaist aš nieko nežaidžiu. Jeigu Negerovė dar neužsilenkė, tai ir aš jam niekur neleisiu toli pabėgt. Haha. O geri darbai tai totaliai nusispjaut, ne dėl jų aš einu. Čia viskas „for fun“ ir „for nemokamas hematogenas ir maišelis“. Na, iš dalies ir geri darbai, bet jie nėra prioritetas. Iš tikrųjų tai net nežinau, kas čia prioritetas.

Kol organizmas neduoda jokių ženklų, kad tas kraujo pridavimas pradeda jį užknist, tol nematau reikalo stabdyt arklių.
Bus proga įsitikint, ar realiai pradės kas nors plyšinėt, kai užstabdysiu ilgesniam laikui. Nes kol kas aš nelabai tikiu to įmanomumu.

O kuo Santariškės blogai? Kažkaip tik Kraujo Centras skamba su savo pardavimais, apie Santariškes neteko nieko labai blogo girdėt. Gal turi kokios nuvikilykintos informacijos apie tai?

Aš tau jokių argumentų neturiu 🙂 Taip atrodo ir daviau suprasti. Tiesiog pasikartosiu – juk žmogaus kūnas nesudarytas tam, kad reguliariai nuo savęs nusiurbinėtų kraują, todėl tai nėra natūralu. O kas nėra natūralu, tas, dažniausiai, nėra labai gerai.

Ir dar keista, kai sakai „kol man koks patikimas medikas į akis to nepatvirtins“ – kas yra patikimas medikas? Kodėl kraujo centre n metų dirbantis žmogus nėra patikimas savo srities medikas? 🙂 Jie juk turėtų būti suinteresuoti imti kuo daugiau kraujo, nes iš jo, kaip pats žinai, išsilaiko. Tačiau nepaisant tokio fakto, jis tau primygintai siūlo pasidaryti pertrauką.

Dėl Santariškių: tai nėra valstybinė įstaiga. Ten kažkaip jie kitaip dirba, vos ne kaip uab’as. Nieko negaliu teigti. Buvau to užklausęs jų pačių – kuo jie skiriasi nuo Nac kraujo centro ir ar jie neuždirbinėja pinigų iš kraujo. Tai žinok man taip atsakė, jog net išsižiojau… Nemandagiai, grubiai, ignoruodami klausimus ir idiotiškai bandydami nukreipti kalbą. Toks elgesys didžiausią įtarimą ir sukėlė. Beje, Nac centras parduoda kraują ir dideliais kiekiais – bet tai yra normalu ir įstatymiška, nes jie dažnai parduoda plazmą, kurios per daug turi ir pan. Tam kad nereiktų po to išmesti sugedusio kraujo.

>buržujus
„O kas nėra natūralu, tas, dažniausiai, nėra labai gerai.“
Bet gal nėra ir labai blogai.

„Kodėl kraujo centre n metų dirbantis žmogus nėra patikimas savo srities medikas?“
Patikimas patikimas, bet kažkaip nė karto nesakė, kad man kapiliarai pradės plyšinėt ir kraujai taškytis. Kaip tik patvirtino, kad čia nesąmonė ir paaiškino dar kartą visiems žinomą tiesą, jog organizmas atgamina trūkumą ir toliau dirba normaliu ritmu. Kas man į lietuvių kalbą išvertus reiškia, kad gyveni kaip gyvenęs be jokių šalutinių poveikių. O pertrauką liepė daryt vien dėl to, kad organizmas pailsėtų.

O dėl tų Santariškių, tai visko gali būt, tik nieko nesigirdi. Realiai, tai man vienodai ką jie su tuo krauju daro. Bele man hematogeno duoda, ir gerai.

O ką tuomet reiškai tas „organizamas pailsėtų“? 🙂 Aš tai manau, kad tai ir reiškia – kad nekiltų nenatūralių pokyčių kūne, sukeltų per dažno davimo.

Negerovė dar neužsilenkė.

Šiandien kaip tik apturėjau 15 kartą. O dabar gali džiaugtis: uždraudė man lankytis dažniau kaip 4 kartus per metus. Argumentai – tradiciniai: labai dažnai duodi, per silpnos akys / per stiprūs akiniai, pats dar jaunas, iki pensijos suspėsi 40 kartų duoti, reikia organizmui pailsėti, ir bla bla. Taigi kitas kartas planuojamas tik apie kovo galą.

Kalėdų proga davė net du hematogenus (jau suvalgiau), taip pat išsirinkau tą raudoną maišelį (padovanojau mamai). Dar davė pseudoatviruką su kalėdiniu palinkėjimu ir pradinuko piešinį (jau išmečiau) su užrašu „Dėkojame už Jūsų gerumą“. Atvirukas ir piešinys buvo įdėti A4 formato baltame voke, nors būtų užtekę perpus mažesnio voko.

Ištrauka iš palinkėjimo: „Tegul Jūsų namuose netrūksta gėrybių ant stalo, nes ten, kur visi linksmi ir sotūs, ir ateinančiais metais viskas puikiai seksis!“

Žodžiu, tiek nuotykių. Linksmų Kalėdų.

Argumentai dėl kapiliarų plyšimo yra – pažiūrėk į narkomaną, kuris kasdien varosi švirkštą į tą pačią vietą: pas juos ir kapiliarai trūkinėja, ir opos toj vietoj atsiveria ir dar visokių dalykėlių pasidaro. Po savaitės gulėjimo ligoninėje, kai gauni lašalinę į veną, dar kokias dvi savaites reikia venai atsistatyti. Čia ne iš piršto laužti dalykai su kraujo davimo reguliarumu. Geriau užsiregistruok į kaulų čiulpų donorus ar pasidaryk organų donoro kortelę. Jeigu to kraujo yra šiuo metu pakankamai, tai geriau tikrai pasistengti, kad kraujas atsistatytų su visais jo komponentais. Juk tavo kraują kitam žmogui pila, reikia pagalvoti ir apie produkto kokybę 🙂

>Ievos nuomone
Tai aišku, kad po nuolatinių bedžiojimų atsiveria nuolatinės žaizdos, normalu. Bet gi ne į kapiliarus leidžia, o į venas. Kas keturis mėnesius praduriant veną (keičiant rankas), tikrai nieko blogo neatsitiks.
Į kraujo čiulpus jau užsiregistravęs pernai. Donoro kortos neturiu, bet čia vien dėl to, kad tingiu pildyt visokius popierius ir nesirengiu dar greitu laiku užsilenkt.
O kraujas gi normaliai atsistatęs mano, 146 hemoglobino norma yra vidurys tarp minimum ir maximum. Dėl kitų komponentų irgi niekas priekaištų neturi, kokybė gera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.