Kategorijos
Kompiuterija

Last.fm muzikos išsaugojimas

Nežinau, ar ką nors domina toks dalykas, bet negi man sunku, parašysiu.

Last.fm – internetinė radija, kuri mums leidžia nemokamai klausytis įvairių pasaulio muzikos grupių ir atlikėjų. Taip pat leidžia ir atsisiųsti keletą kūrinių, bet toli gražu ne visus. Kita vertus – per daug nesistengia, kad kam nors sutrukdytų įsirašyti grojamą muziką.

Aš pats žinau du būdus, kaip išsisaugoti kompiuteryje per last.fm grojamas dainas:

Pirmuoju būdu tiesiog pasileiskite norimą dainą, atsidarę last.fm naršyklėje bei išsaugokite dainą pagal aprašymą.

Antruoju būdu atsisiųskite programą TheLastRipper, įdiekite bei pasileiskite ją. Kol naudosite šią programą, laikykite last.fm išjungtą, nes bent jau man jos nenori draugauti viena su kita.

Paleidus programą, prašoma suvesti last.fm vartotojo vardą bei slaptažodį, taip ir padarykite bei paspauskite Login. Jei bijote vesti savo tikruosius duomenis, galite susikurti atskirą last.fm profilį.

090313180340_1

Skiltyje „Storage“ nurodykite, kur saugoti dainas. Peržiūrėkite kitas nuostatas bei spauskite OK, atsidarys pagrindinis programos langas.

090313180838_3

Dabar telieka pasirinkti pagal ką atrinkti saugomas dainas.

Artist – pagal panašų į nurodytą atlikėją
Tag – pagal kažkokią žymę
Personal – pagal kokio nors last.fm vartotojo biblioteką (library)
Playlist – pagal sudarytą grojaraštį
Loved – Pažymėtos širdute dainos

Vienintelė problema, kad atsirinkti konkrečias dainas galima tik su Playlist ir Loved (pataisykit, jei klystu), o abi šios last.fm paslaugos yra mokamos, taigi paprastas vartotojas turės tenkintis atsitiktinėmis grojamomis dainomis (lygiai taip pat kaip ir klausant pačios last.fm).

Tiesa, programa muziką išsaugo labai tvarkingai. 128kbps. Kiekvienos grupės muzika suskirstoma į atskirus aplankus, o šiuose rasite paaplankius su grupės albumų pavadinimais.
Gal kam ir pravers šis įrašas, bet man pačiam toks muzikos vogimas atrodo juokingai, per daug vargo. Žymiai paprasčiau yra pirataut torrent bei DC tinklais.

17 komentarų – “Last.fm muzikos išsaugojimas”

As tai labiau patarciau naudoti LastSharp, ten visa daina ripina, tik kad neatsimenu is kur atsisiut instalas kompe 🙂 taigi kam reikia google ras manau 😛

Atsirinkti dainas naudojantis mokamomis funkcijomis man patogiausias yra pagal savo paties užrašytus tag’us. Bet kuriuo atveju, netgi naudojantis mokamomis paslaugomis toli gražu nereikia tikėtis, kad paleidus groti loved tracks, tai jos visos ir bus sugrotos. Ten yra daug apribojimų -pvz. negalima tam tikro autoriaus dainų sugroti daugiau negu tiek ir tiek kartų per tam tikrą laiką, taigi jei į loved tracks įsimesi vos keletą albumų, tai jų neišgros 🙂

Jei nemokamai, tai muziką galima atrinkt pagal savo „Library“. Jį leidžiama pergroti nemokamai ir Library turinys yra pilnai kontroliuojamas, kaip ir loved tracks 🙂 Kuomet klausoma muzika yra „Recomendations“, „Tags“, „Friends“ ar dar bet kuri kita stotis, tuomet patartina išjungti scrobbling’ą ir tuomet kai išgirstame patinkančią dainą ją užtaginame. Tokiu atveju tik ta užtaginta daina papuola į tavo Library. Po kurio laiko taip ir rekomendacijų kokybė smarkiai pagerėja 🙂

@ichmbch
Anksčiau leisdavo ir loved tracks nemokamai naudot, kiek pamenu. Esu kažkada bandęs pagal jas pirataut 🙂
Na bet kokiu atveju, sakiau ir dar pakartosiu – vogt iš last.fm yra absurdiškas darbas 😉

@Ramshis
Tai, kad viskas gana paprastai žmogaus surašyta. Paprasčiau kaži ar įmanoma.

Tikrai absurdiškas darbas. Yr tikrai geresnių programų. Su ja galima iš visų stočių muziką vogt. Rekomenduoju StationRipper. Šita geresnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.