Kategorijos
Gyvenimas Tinklaraščiai

Login 2011 apibendrinimas

Nuotrauka pavogta iš Login Facebook puslapio. Autorius afoto.eu

Visiškai netikėtai, susiklosčius milijonams nepalankių aplinkybių, taip jau atsitiko, kad ir šiemet sudalyvavau Login, nors to visiškai neplanavau. Visų pirma, tai jau seniai žinojau, kad bilieto nepirksiu, nes už tą konferenciją išmest 50Lt būtų nesąmonė. Buvo maža tikimybė, kad vėl pasiūlys tapti ambasadoriumi ir duos bilietą, bet jie kasmet vis labiau spjauna į tinklaraštininkus ir šiemet liepė patiems maldauti ambasadoriaus statuso. Nusprendžiau, kad dėl tokio renginio žemintis neverta. Vėliau liko tik tikimybės kur nors laimėti bilietą: konkursuose arba ambasadorių konkursėliuose (pastarųjų šiemet neliko, gal kitąmet ir ambasadorių neliks?). Taip jau atsitiko, kad kažkokiam konkurse tą bilietą laimėjau. Visgi jau seniai buvau pasižadėjęs atiduoti bilietą Justinai, jei kartais gaučiau. Taip jau atsitiko, kad ji eiti negalėjo, nors ir norėjo, skirtingai nei aš. Vėliau dar galvojau, ar iš viso eiti, bet vis tik nusprendžiau apsilankyti. Kaip aname įraše minėjau, dėl dviejų priežasčių: susirinkti nemokamų daiktų ir „susitikti Rabinovičių ar bent jau Selską“.

Paaukojau vieną litą ir nuvažiavau link Litexpo. Reikėjo dar vieną stotelę pėsčiom paeit, tai susitikau kažkokį senuką, kuris bandė iš manęs iškvosti, kodėl čia kainos tokios didelės, o jaunimas taip eina. Sakau, laimėjau bilietą, tikrai nebūčiau pirkęs. Taip ir išsiskirstėm. Labai šaunu, kad pasirinktas Litexpo. Visų pirma dėl to, kad prie įėjimo jokie apsauginiai nesigraibalioja ir pinigų rūbinėj neprašo. O dar ir kavos dykai duoda (nors šiaip aš jos ir negeriu).

Taigi užduotis nr.1 įvykdyta. Daiktai susirinkti:

 • Medžiaginis maišelis. Būtų visai nieko, bet nei Login, nei juolab niekam tikusios ESET produkcijos aš reklamuot su juo eidamas nesiruošiu.
 • 3D(?) akiniai. Bandžiau namie, tik akis gadina.
 • Login laikraštis. Gerai, kad programa buvo, o tai nežinojau, kokie ten pranešimai vyks, nes gi visiškai neplanavau eit.
 • Pakabukas ant kaklo, kad Login dalyvis.
 • Pora kažkokių Login atviručių(?)
 • laikas.lt žurnaliukas, nieko doro berods
 • Versus žurnalas už 7,90Lt. Permečiau akimis, berods gana neblogas. Reiks paskaityt.
 • 15min skrajutė
 • Kažkoks ale Login sąsiuvinis užrašams
 • Mamareklama skrajutė, tiksliau dvi
 • Hostex 90% nuolaida svetainės talpinimui. Imkit kodą, kam reikia: yrw9sh5
 • Kažkokia ESET licencija 6mėn, penkiems įrenginiams. Jeigu kas nors ryšis patikėti savo saugumą tokiai netikusiai programinei įrangai, tai imkit kodą: LT70-8254px4n
 • Dar kažkokia ESET reklaminė šiukšlė
 • Zebra wi-fi 5Lt kuponas parai. Kodą pasilaikysiu sau.
 • Omintelio šiukšlė
 • Windows reklama-programa
 • Bilietų pasaulio suyrantis vienkartinis tušinukas, visai smagiai atrodo.
 • 0.5l Vichy mineralinio (visai nieko)

Pernai berods geresnės dovanos buvo, šįkart skysčiau, daug šiukšlių. Truputį paklaidžiojus, paaiškėjo, kur yra salės (susigaudyt visgi lengviau negu Siemense pernai).

Kaip ir kiekvienais metais, organizatoriai tebelaipioja ant to paties grėblio: viena didelė salė ir kelios degtukinės, į kurias niekas netelpa. Be to, ta didžioji salė silpnai atskirta nuo viso kito ploto, tai triukšmas per gerai ateina.

Žiūrim, ką žiūrim pirmąją dieną:

 • Už patogumo ribų: emocinio dizaino menas Aral Balkan, Naklab. Atėjau pavėlavęs ir nagrinėjau programą, tai praklausiau, bet žmonėms patiko, kiek girdėjau.
 • Individualios skaitmeninės komunikacijos galimybės Rytis Laurinavičius, Soundest, Vadovas. Degtukinė salė, vienas nualpęs žmogus. O pranešimas man visai patiko.
 • Įkalinti tinkle: ką priklausomybė nuo interneto daro mūsų sveikatai, ekonomikai vei visuomenei? Milo Yiannopoulos, The Daily Telegraph, technologijų kolumnistas. Čia kartais ne tas, kur apie porno ir nesveiką maistą visą valandą šnekėjo? Praklausiau, nieko neatsimenu.
 • Elektroninės parduotuvės atidarymas sunkmečiu Saulius Jonaitis, MAXIMA LT, UAB Rinkodaros ir pardavimų departamento direktorius. Ok, ok, nebuvo kur eit realiai. Berods truko 18min, visiška nesąmonė, be didelių pastangų.
 • The Pirate Bay istorija ir intelektinės nuosavybės teisių vizija Peter Sunde, The Pirate Bay, Flattr.com. Oooo, kažkas gelbėja visiškai niekam tikusią dieną. Ne veltui visi taip laukė pranešimo. Dedam pliusą.
 • Kaip Lietuvai patekti į Interneto greitkelį? Euroblogo diskusija, Ilja Laurs, Domas Mituzas, Dr. Kastytis Gečas, Jurgita Žemaitytė. Nepykit, galuje ant fotelio sėdėjau, nelabai girdėjau. Praklausiau.
 • Interneto ribojimas ir tinklo neutralumas Darius Didžgalvis, TEO Tinklo technologijų tarnybos vadovas. Protingas žmogus su talentu išsivartyti iš nepatogių klausimų. Smagiai. Patiko.
 • Autorių teisių ateitis Andrius Iškauskas, AAA Baltic Service Company – Law Firm. Ir trečias pranešimas apie autorines teises, irgi labai geras.

Nuo pat ryto susitikau Mindaugą Voldemarą, netgi mane atpažino, kietai. Manau, galima įskaityt vietoj taip ir nesutikto Rabinovičiaus. Vėliau vėl užtikau Paulių su paskui jį besivalkiojančiu vienu bjauriausių Lietuvos trolių, buržujiniu kleckiniu Mykoliuku. Vėliau netgi Pocių pasigavau, beigi Džiugą su Pečiūra, Benamį, Povilą ir daug kitos liaudies. Pagaliau per 3 Blogr.lt veiklos metus išvydau ir tą bjaurų Selsko veidą (kaži, neatims iš manęs admino teisių už šitą sakinį?).Paskui kažkas suorganizavo pasisėdėjimą „Būsi trečias“, kur buvo gal beveik 20 žmonių (Pečiūra berods buvo susirašęs visus, tai gal pasidalins sąrašu, nes tikrai visų neatsimenu). Gaila, kad Iškauskas užsiėmęs buvo, tai neprisijungė. Būčiau mielai užvartojęs normalesnį kiekį alaus, bet 7Lt/0,5l nelabai skatino gert. Pargrįžau namo pėstute, sutaupiau vieną litą (mūhua).

Antra diena

 • Kaip muziejai ir galerijos bendraus su savo auditorija ateityje? Marc Sands, Tate Modern, skaitmeninės komunikacijos vadovas. Užėjau prisėst ir pasižiūrėt šios dienos programą, nežinau, ką jis ten šnekėjo.
 • Faktai, kurių tikriausiai dar nežinojote apie „Facebooką” Lietuvoje Arnoldas Rogoznyj, Publicum Media, Projektų Vadovas. Šiaip žadėjau neit į jokius pranešimus apie soc. tinklus (nes nu užkniso jau seniai). Šiuo atveju nebuvo iš ko rinktis, o ir iš Arnoldo kažko tikėjausi. Deja, teko visiškai nusivilt, nes atšnekėjo „iš reikalo“.
 • WEB 3.0? Kada nustosime apie jį kalbėti ir pradėsime naudoti? Ben Hammersley, WIRED UK. Apie šitą visi labai kalbėjo iš anksto, bet nulis sveikų.
 • Kokios įtakos įmonės reputacijai gali turėti darbuotojų įpročiai ir noras laisvai reikšti mintis internete? Publicum diskusija, Artūras Jonkus, Živilė Valeišienė, Dainius Blynas. Pavadinimas skambėjo įdomiai, bet čia net diskusija nepavadinsi. Irgi iš reikalo susodinti šneka, ir didžiąją laiko dalį nelabai į temą.
 • Kas yra Prezi ir kaip sukurti tikrai gerą prezentaciją? Adam Somlai-Fischer, Prezi.com, vyriausiasis dizaineris. Nieko nesupratau, bet tas projektas, tai gana smagus.
 • Žinios, kūryba, ateitis ir …kosmosas ?! Vladas Lašas, Verslininkas, dėstytojas, inovacijų entuziastas. Tikrai kažkas apie kosmosus. Be to, anglų kalba nėra pakankamai rišli, tai sunkoka klausyt.
 • Ką daryti, kad internetas taptų dar geresnis? Christian Heilmann, „Mozilla“ programavimo technologijų evangelistas. Kai jau atrodė, kad visa diena bus visiška š*do krūva, Heilmanas padarė nuostabų pranešimą apie HTML5. Išgelbėjo visą dieną.
 • LOGIN 2011 uždarymas. Pora sakinių, galėjot kažką rimtesnio skelt.

Į Loftą nebėjau, apie eilinį kartą nesąmoningus apdovanojimus delfyje paskaičiau, užtat tradiciškai pėstute namo iš Litexpo į Didlaukį, pusantros valandos. Vėl litą sutaupiau (mūhua).

Apibendrinimas: pati konferencija buvo šlamštas, kaip ir eidamas tikėjausi, tai nebenustebino. Užtat susitikiau nemažai liaudies, tai galima vertint teigiamai.

Gal ir kitais metais susitiksim, jei vėl kaip nors bilietą gausiu, nes mokėt tai tikrai nė lito neplanuoju. Pasvajokit.

PAPILDYMAS: Login savanoriai pernelyg nesidžiaugia sąlygomis

16 komentarų – “Login 2011 apibendrinimas”

Gerai kad ir nebuvau o žmonės bereikalo moka 50 LT jeigu po to ir pigiau galima gauti 😀

Agne, ir taip aišku, kad dėl susitikimo „Būsi trečias“ jis ten ėjo 😀
Smagu buvo susitikti – nepamiršk grąžinti seno blogo headerio- Malcius be č 😉

Agne, rašiau juk, kad ėjau dėl dviejų dalykų:
1. Susirinkt daiktus, kuriuos duoda įeinant.
2. Susitikt su blogeriais

Adomai, dėkui, kad priminei. Padaryta.

Ore, delfį atsiverčiu itin retais atvejais. Šį kartą tiesiog ten greičiausiai informacija atsirado, tai ir nuėjau ieškot. Paprastai lietryčio portalą naudoju.

bet tai kiek neigiamų emocijų :)) jeigu nenori eiti – neik. ir litus sutaupysi, ir tuo metu ką nors gero nuveiksi. susitikti su blogeriais ir vakare galima, gi ten bilieto nereikėjo 😉

Pow, na gal nėra taip, kad nenoriu, tiesiog nelabai noriu eit, jei kalbam tik apie pačią konferenciją ir jos pranešimus. O prie ko čia litų taupymas? Nes aš bilieto nei esu pirkęs, nei planuoju tą daryt ateity: yra bilietas dykai – ok, nėra – apsieisiu.
O vakare ne visi blogeriai susirenka.

Paulius mano mokytojas. Tą jam šiandien ryte priminiau. Didžiuojuosi sekdamas jo pėdomis.
Ir man atrodo, per daug mane išgyrei. Yra geresnių trolių už mane, daug geresnių 😐

„reklamuot su juo eidamas nesiruošiu“ isverti ir dingsta reklama, bulvems ir kefyrui parsinesti tiks.

Šiemet turbūt net ir neliko jokių blogerių pranešimų..? Tai tik geekų dirbtuvės ir reklama, kaip įsivaizduoju, nes pats pirmą kartą nėjau. Galbūt tas paaiškina, kodėl niekas tų blogerių nekvietė, kad jau praktiškai pernai iš blogin buvo likę tik login. Na, dar pernai buvo įdomių dievorezimo ir panašių pranešimų, bet šių metų programoje, tai nei vieno įdomaus kalbėtojo ar temos net ir nemačiau, kad būtų buvę verta net su nemokamu bilietu dieną ar dvi aukoti.

Sim, ESETo užrašas labai gerai persišviečia ir išvertus.
Originale, taip, blogeriai visiškai išstumti velniop. Nė gyvos dvasios nelikę pranešimuose. Kaip sakiau, nenustebčiau, jei kitąmet ir ambasadorių nebedalintų.

vadini save tinklaraštininku… bet neturi nė lašelio savigarbos… toli tau, net iki pezalų bobos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *