Kategorijos
Kompiuterija

Mac OS X diegimas į VirtualBox

Pagalvojau, kad laikas ir man pabandyt truputį tą stebuklingąją MacOSX bei išsiaiškint, ką tokio stebuklingo ji turi, kad visi taip alpsta. Kadangi naujoji Linux Mint dar nepasirodė, tai viską formatuoti ir diegti normaliai neskubėjau, pasirinkau iki šiol mažai naudotą virtualią mašiną „VirtualBox“, į kurią galima saugiai įsidiegti operacines sistemas. Esu įsidiegęs WindowsXP, esu bandęs diegti ir įvairias Linux distribucijas, bet problemų nekildavo, visgi su MacOSX viskas nebuvo taip sklandu: teko keletą kartų siųstis įvairius disko atvaizdus, paskui dar ieškoti su Google, kas čia per velniai vyksta, kad ta MacOSX man neveikia. Aišku, bandant diegti MacOSX iš originalaus kompakto atvaizdo, sekėsi prastokai, teko siųstis gerų dėdžių patobulintus variantus. Ir paskutiniu bandymu mane lydėjo sėkmė (o gal dievas padėjo?). Nenoriu, kad čia būtų visiškai beprasmis įrašas, tai pateikiu šiokią tokią instrukciją, jei patys norėtumėte išbandyti šitą XXI amžiaus stebuklą.

Visų pirma reikia įsidiegti naujausią VirtualBox versiją (pas mane 3.2.10). Ubuntu/LinuxMint vartotojai geriau įsidiekit UbuntuTweak, per jį prisidėkit VirtualBox repozitoriją ir naujausią VirtualBox versiją įsidiekit per paketų tvarkyklę.

O kol tą VirtualBox siunčia ir diegia, galime pradėti siųstis pačią MacOSX, tiksliau – Hackintosh. Naudosime MacOSX Snow Leopard 10.6.3 pagrindu pagamintą iATKOS S3 version2. Ją pasiskoliname naudodami torrent tinklą. Baigę siųstis, išsiarchyvuojam ir turim 4,4GB užimantį disko atvaizdą.

Dabar grįžtam prie VirtualBox. Viršutiniame kairiajame programos lango kampe paspaudžiame mygtuką „New“, praleidžiam pasisveikinimus ir spaudžiam „Next“, kitame lange paprašo įvesti pavadinimą ir operacinės sistemos tipą, įrašom MACOSX ir mums automatiškai parenka MAC OS X bei MAC OS X Server.

Toliau prašo nurodyti, kiek virtualiajai mašinai skirsite RAM: pas mane pagal nutylėjimą 1024MB, toliau pasiūlo sukurti virtualų kietąjį diską (Boot Hard Disk / Create new hard disk) :

Toliau siūlo rinktis tarp „Dynamically expanding storage“ arba „Fixed-size storage“, renkamės pirmąjį, kad virtuali mašina naudotų tik tiek, kiek jai reikia. Vėliau prašoma nurodyti, kiek daugiausiai disko vietos gali užimti operacinė sistema, paliekame 20GB (net jei tiek ir neturite, realiai sistema užims mažiau nei 10GB). Pora „Finish“ ir vėl grįžtame į pagrindinį VirtualBox langą, bet šį kartą jau matome savo sukurtą MACOSX. Spragtelime ant jo pele ir spaudžiame „Settings“. Čia susirandame System ir nuimame varnelę nuo „Enable EFI (special OSes only)“.

Lieka laukti, kol turėsime operacinės sistemos disko atvaizdą, tada tame pačiame lange paspaudžiame „Storage“, pasirenkame „Empty“ ir paspaudžiame dešinėje esančią mažą aplanko piktogramą:

Iššokusiame lange spaudžiame „Add“ ir nurodome, kur yra mūsų turimas iATKOS_S3_version2.iso disko atvaizdas. Jį pasirinkę, renkamės Select ir OK. Vėl esame pagrindiniame VirtualBox lange. Dabar spaudžiame Start ir taip paleidžiame virtualią mašiną. Ten nieko spausti nereikia, palaukiame, kol išvysime diegimo langą:

Pasirenkame siūlomą anglų kalbą. Continue, Next ir pasiekiame langą, kuriame prašo pasirinkti diską, į kurį bus rašoma operacinė sistema, visa bėda, kad nėra iš ko rinktis, bet nepanikuojam. Viršuje jau matome MacOSX meniu juostą, joje pasirenkame Utilities, Disk utility:

Atsidariusiame lange tiesiog pažymime turimą diską, įrašome pavadinimą ir spaudžiame Erase:

Palaukiame kelias sekundes. Baigus trinti diską, tiesiog uždarome tą langą. Vėl esame sugrąžinami į pagrindinį diegimo langą, tik jau matome mūsų turimą diską, jį ir pasirenkame. Dar iššoka langas su galimybe pasirinkti, ką diegti. Kadangi nei jūs, nei aš nieko nesuprantam, tai nelendam ir spaudžiam OK. O dabar laukiam, laukiam, laukiam.

Lange matome užrašą, kad diegimas užtruks 18 minučių. Iš tikrųjų man jis užtruko apie valandą. Kol vyks diegimas, apatinėje dešinėje lango pusėje matysite mirksinčias piktogramas, reiškiančias, kad kažkas vyksta. Jeigu pamatysite, kad progresas sustojo, o tos piktogramos nebesumirksi, reiškia, kad diegimas baigtas, nors rodo, kad dar liko kelios minutės (vieną kartą diegiant man berods įdiegė normaliai, kitą kartą – ne). Jeigu diegimas jau baigtas, reikia atjungti disko atvaizdą, virtualios mašinos lange renkamės Devices >  CD/DVD devices > nuimame varnelę nuo iATKOS S3 version2.iso

Dabar reikia perkrauti sistemą: paspaudžiame VirtualBox mašinos lange esantį uždarymo mygtuką (x) arba tiesiog iš meniu pasirenkame Machine > Close ir iššokusioje lentelėje pažymime „Power off the machine“. Vėl grįžome į pradinį programos langą ir vėl paleidžiame savo MACOSX (Start).

Šiek tiek palaukus, užsikrauna mūsų nuostabioji Mac OS X ir pasiūlo šiek tiek nustatymų, manęs paprašė paspausti šalia kairiojo Shift esantį mygtuką, kad galėtų tiksliai nustatyti klaviatūros išdėstymą bei pasirinkti kažkokį jos tipą. Vėliau pasiūlo pasirinkit, kur gyvename (norint pamatyti Lithuania, reikia spausti Show all), pagal tai pasiūlo ir klaviatūros išdėstymą. Vėliau klausia, ar norime importuoti kokius nors duomenis. Dar pasiūlo įvesti AppleID ir jungtis prie Apple Store, bet mūsų tai nedomina, taigi tiesiog spaudžiame Continue. Vėliau prašo įvesti duomenis apie save, irgi nebūtina. Galiausiai pasirodo langas „Create your account“, kur turime suvesti vartotojo vardą ir slaptažodį. Galiausiai pasiūloma laiko zona, ir viskas. Turime veikiančią (nors ir virtualiai) Mac OS X, kurios ekrano nuotrauką matote pirmajame paveikslėlyje. Na ir viskas, Machine > Enter full screen mode ir žaiskit, nagrinėkit… Bandant išjungti šią virtualią mašiną irgi sėkmė nelydi, tai standartiškai Machine > Close > Power off machine, arba dar geriau Save the machine state (tas pats kaip Hybernate).

Dabar, žinoma, reiktų šiokios tokios nuomonės. Nesiryžtu kritiškai vertinti MacOSX sistemos, nes ją išbandžiau tik VirtualBox aplinkoje, o ne normaliai įdiegęs į kompiuterį, taigi visus nesklandumus, pradedant kreivai veikiančiu klaviatūros išdėstymu (ko nebūdavo su Linux ir Windows bandymais) ir baigiant gana lėtu veikimu (kas irgi nelabai jaučiasi su lin/win), nurašau sistemos ir virtualios mašinos nesuderinamumui.

Visgi keletas žodžių:

  • Pasijaučiau kaip pasileidęs kažkokį Linux ir Windows hibridą: nieko keista, kai sistema pastatyta ant Unix, o vartotojo sąsaja yra itin paprasta.
  • Aišku, iš Unix atkeliauja ir sistemos stabilumas bei saugumas, kas irgi yra svarbu.
  • Palyginus su Windows/Linux gana neaiškus diegimas. Be Google nebūčiau išsivertęs.
  • Išvaizda irgi visai nieko, bet nepasakyčiau, kad labai patogi. Prie tos viršutinės bendros meniu juostos gal kada nors ir įprasčiau, bet apačioje esančio vadinamojo „doko“ daugiau kaip žaisliuku pavadint negalėčiau: taip 1-2 valandas pažaist smagu, bet jis užima per daug ekrano vietos. Taip, galima nustatyti automatinį pasislėpimą, bet man norisi viską matyti iš karto, o ne tik užvedus pelę. Nors šiaip nieko nesakau, gal kam patinka, skonio reikalas. Visgi norėtųsi pasirinkimo laisvės tarp dockbar ir taskbar.
  • Didelių priekaištų neturiu, viskas veikia, veikia stabiliai. Nors pirmą kartą prisėdau prie MacOSX, ji pasirodė labai paprasta ir greitai perprantama, tikrai pritaikyta kiekvienam eiliniam vartotojui.
  • Iš tikrųjų tai MacOSX man labai panaši į Windows, tik čia Firefox atsisiųsti yra skirta ne Internet Explorer, o Safari.
  • Be to, čia man vienam tas besisukantis MacOSX ratukas primena LGBT vėliavą?

Ir žinot, vis dar nesuradau atsakymo į savo pradžioje užsiduotą klausimą: Ką Mac OS X turi tooookio, kad visi taip dėl jos alpsta? Gal jūs žinot?

PAPILDYMAS 1

iAtkos yra pritaikyta kompiuteriams su Intel procesoriais (tikėtina, kad su AMD neveiks). Plačiau apie įvairias Hackintosh versijas galite pasiskaityti kolegos įraše “Mac OS X” PC pagrindu.

32 komentarai – “Mac OS X diegimas į VirtualBox”

Na šiek tiek man yra nesuprantamas tavo požiūris į linux, kam diegtis kažkokius virtual box, jei tarkim panašų variantą gali gauti ubuntu plius docky, panašiai kaip mano darbastalis atrodytų http://twitpic.com/324l4a
Ir taip mac’o tas ratukas tau tikrai primena vaivorykštę.

Įdomu Mac OS X man visai patiko priedo pasiskaičiau mažai reikalauja kompiuterio resursų kaip tik mano seniui, tik man įdomu kaip gi šioje os su draiveriais.Galbūt čia os kaip tik man 😀
Bet dėl VirtualBox ji kiek “paguglinau“ ima daugiau ram nei visa os tai man neprijimtina tai gal tiesiok man šią os reiktų įsidiegti tiesei į tuščią patriciją.Be VirtualBox tik tuomet gali būt didesnės problemos tik va svarbiausia draiveriai kad viskas veiktų ypač internetas jai jis veiktų tai jau visą kita kažkaip susirasčiau.

Mūsų pasaulis sutvarkytas taip, kad vos tik pasisukę į vieną pusę iš karto susiduriame su kokia nors reguliuojančią sistema, kurios normoms turime paklusti iš karto.

>benamis

Nesupratau, prie ko čia požiūris į linux? Manau, kad Mantas ne norėjo nusiklonuoti OS X išvaizdą, o išbandyti ją pačią.

Mantai, klaviatūros išdėstymas nėra kreivas – tiesiog Mac’uose yra visai kiti klavišai, pavyzdžiui, jei neklystu, vietoj Ctrl yra Command (kuris, bent jau pas mane susiinstaliavus Mac OS buvo ant Super (Windows logo) mygtuko). Aišku, galima pasikeisti, tačiau jei po to parsisiųsi programą, kuri nesilaiko visos šitos tvarkos, tada joje viskas vėl bus kitaip… Žodžiu, nelieka nieko kito, kaip tik įprasti prie tokių keistenybių.

„Ką Mac OS X turi tooookio, kad visi taip dėl jos alpsta? Gal jūs žinot?“- Žinom, nusipirk Apple kompiuterį ir tu sužinosi, kaip tik nauji modeliukai pasirodė….

Sveiki. Kam kvaisint galva ir det Hakintosa? Dabar imanoma Instaliot originali Mac OS X Snow Leopard i PC komputeri. Vienas saligas komputeri turi but Intel Core 2duo procesorius, arba dar nauesnis ir motinine plokste Gigabyte arba MSI. AS Pastaciau Mac OS X Snow Leoprd 10.6.3 original per 35 minutes ir iskart gavau pilnai darbinga sistema; buvo pripazinta visi isoriniai irenginiai, Vebkamera, printeris, skaneris, antras ketesis diskas IDE( Pagrindinis, kur stovi pati sistema SATA) viskas dirbo be prekasciu, kaip ne keista bet ir su garsu irgi ne jokiu problemu. Atnauinau iki paskutines versijos 10.6,4 be jokiu problemu, tik atnauinimas uztruko 1val 20min. Nu cia priklauso nuo interneto greicio, todel kad reikejo parsisiusti 1,2Gb. Norejau instaliot Windows kaip anta sistema, o dabar galvoju, o kam is man reikalingas, Mace viskas ira. Idejau Mikrosowt Ofisa, o dabar galvoju, kam is man reikalingas, kada Mace ira TextEdit kuris visko daro ir ni kiek ne blogiau uz OFISA.
Kas susidomejo, rasikite i emeil — aliaf48@mail.ru

Dar noriu dadet; Apple komputeriai kainuoja gana brangokai, o pastatit Snow Leoparda i PC kainos kazkur dvigubai pigiau.

Pritariu Ramunui. Esmė ne vien tit MacOSe. Reikalingas bendras produktas kompiuteris ir operacinė. Tada jie veikia kaip vienas. Ir net suinstaliavus MacOS į PC negausim pilno vaizdo (t.y. nepasijaus visavertis veikimas).

Mano sunus turi apple komputeri, o pas mane paprastas PC. Pas abu stovi Mac OS X Snow leopard 10.6.4 ir dirba vienodai. Vienintelis skirtumas kiek kainoja jo kompas ir kiek mano. Apie Hakintosha nera kalbos- ten tikrai ne pajausi tikro Mako.

Bent jau aš tą Retail instaliavimą į PC vis tiek hakintošu vadinu. Tiesiog kitas etapas – anksčiau eidavo vien iš tų modifikuotų distribucijų, dabar jau iš retail 🙂

Ne noriu ginciotis, Bet ne pabandes ne suprasi. O taip kam ka patinka; Kam Windows su virusai ir problemami, Kam Linuxai( deja, ne viena desimtuka Linux distributivu isbandziau ir is visu tik vienintelis Elive Debian normaliai padaritas.) O kam ir Mac Os X. As isrinkau Maca. Tik ne pirkau Mac Pro, kuris kainoja apie 10 000, O man pasiseke mano kompo konfiguracija atitinka Mac Pro 3.1.Ir man kainavo idet Mac OS X Snow Leopard 10.6.4 – Paskutine versija tik apie 100lt. Pakeiciau klaviatura su pele uz 67lt ir isorine audio plokste uz 26lt.Ir dabar turiu pilnai funkcionali operacine cictema su kuria dirbu jau antras menesis.Gersnes ir patogesnes uz Leoprda operacines kol kas ne sutikau. Bet kiek vienas renka pagal save.

[…] šiai progai. Jei šiaip neturite ką veikt ar tiesiog įdomu (kaip man), tai galite pabandyti ir Mac OS X įdiegti į VirtualBox’ą, apmąstyti sekmadienio mintį ar tiesiog geriant kavą atlikti nedidoką testą, kuris jei bus […]

Debian dalykas neblogas, bet vienas iš užknisančių dalykų – jos repozitoriumai. Softas pasenęs, pvz. Wine dabar yra stabili versija 1.2.1, nestabili 1.3.6. Visose debian repose stovi 1.0, išskyrus experimental su 1.1. Ir čia ne vienetiniai atvejai. Šiuo atveju ubuntu repos geriau 🙂 Pats šiuo metu sėdžiu su Crunchbang (debian-based), bet be pokyčių ilgą laiką netveriu 🙂

>benamis
Norėjau išbandyt sistemą, o ne išvaizdą.
Išvaizdą tai per pora minučių galima pasidaryt pasileidus Macbuntu.
Galbūt bandysiu diegti ir normaliai į kietąjį diską bei pasinagrinėti plačiau, nes virtualios mašinos galimybės ribotos. Vis dėlto, MacOS yra labai bjauri ir labai nenoriai lenda į ne Apple gamybos kompus.

>Liudas
Nieko keisto, kad per virtualią mašiną ima daugiau resursų, vis tik virtualizacija.
O į mašiną ir diegiau dėl to, kad nėra jokios rizikos ir nereikia draiverių.
Ir kaip jau minėjau, macosx diegimas į PC gali būti gana problematiškas. Draiveriai, kaip supratau, yra kexts.com

>Ramunas
Na, mac kompiuteriukai dailūs, nieko neprikiši 🙂

>Aleksandr
Bandžiau ir originalą grūst į VirtualBox – nepavyko. Tada perėjau prie hackintosh. Pasižvalgyt po operacinę užtenka, o daugiau man nelabai ir reikia, vis tiek nuo Linux artimiausiu metu bėgt neplanuoju.

Teisingiai,Mac det i virtuali masina gana sudetingai, originala ne idesi, o is hakintosa mazai naudos. O i paprasta kompa dabar galima idet originali Mac OS X be jokiu problemu, nereike ne jokiu kexstu eskot. As rosausi virs metu, nagrinejau medzaga. O pasirodo idet Mac OS zimiai prasciaun negu Windows, arba Linux. Man uztruko visas deimas ligiai 35 minutes. Vienintele ko reike – turi but atitinkama kompo konfiguracija. O toliau ne jokiu problemu. AS is pradziu irgi bijoau, kol ne idejau.

Visi alpsta ne del MacOS, o kaip kazkas sake – del kompiuteriu 🙂 As pats su mielu noru veliau nusipirksiu maca, tik dabar dar kolkas man jo taip nereikia, o veliau – butinai 🙂 Koky iMac 😀

turiu priekaistu- galejai bent jau pamineti kad tavo pasiulyta mac os x versija skirta tik pc su intel procesoriais ir nieko gero nesigaus jei kazkas bandys sekti tavo nuorodomis zmonems kurie naudoja pc su amd proc,tik laika tusciai sugais….o siaip butu visai neblogas straipsniukas ir tema 😉

Viktorui.
Perskaitik visos mano komentarus.
Ten parasita, kad turi but Intel Core 2 Duo ir aukstesnis processorius ir Gigabyte arba MSI motinine plokste. O i kitu kompo kofiguracija instakiot irgi galima, tik daug vargo.

O kaip failus perkėlinėji iš VirtualBox į pagrindinę operacinę sistemą? Tinklo jokio padaryti nepavyko, copy paste irgi nlb veikia…

>amonas
Su XP tai nesunku. Virtualboxe mašinai pašarini, pasileidi XP, dešinį ant my computer, map network drives (berods) ir ten lieka tik prisiskirt tą pašarintą aplanką.

Kadangi kompas (Dell Latitude D620) per silpnas paleisti „Mac OS X“ per VB, tai bandžiau paleist rimtai. Ir iš CD nepasileidžia. Meta: „parsing file not found“ ir panašiai…

I Linuxsus siuloma vbox programa nelabai pilnaverte pas mane ji is ubuntu programu centro tai jei nera kokio wireles draiverio idieta i CD/DVD tai internetas neveiks nes vbox orginaliu kompiuterio draiveriu nepripazysta neturi USB prijungimo . Pas windowsus kai naudoju vbox programa tai as per USB keicios failais nustatai kad matytu ta USB atmintine abi OS ir siaip pas winus vbox turi jau daugiau galimybiu nei pas linuxsus cia ji ir senesnes versijos ir kaiptai lyg nepilna tad kokio Macos gali ir nepaleisti . O del ram atmintes tai ji pati naudoja gal koki tik nuo 30 iki 100megabaitu , o visa kita tai kiek tu skiri virtualiai OS .

>jonas
1. Jei internetas veikia hoste (ubuntu), tai veikia ir mašinoje. Prisijungia kaip local connection, jokių papildomų draiverių nereikia.
2. USB palaikymas yra. Tik su MacOSx mašina dar neveikia. Jie dar tik pradeda obuolių palaikymą, tai nėra ko norėt.

O naujausią VBOX versiją turėsi prisidėjęs jos repozitoriją arba atsisiuntęs deb įdiegimo failą iš kūrėjų.

Na dėl stabilumo, tiek mano draugui tiek man Mac os x Snow Leopard užluštą be priežasties, kartais net nesinaudojant šita operacinę sistemą, o tiesiog palikus ją įjungtą. Galėtu būti ir patogesnių būdu isidiegtį šia OS į savo PC, o ne permokėti 10 KARTŲ DAUGEU UŽ TĄ PATĮ INTEL GAMINĮ! Pinigų lupimas, man asmeniškai Linux labeu patinką, jai dėl virusu kas pergyvenat tai isidieget tarkim „Ubuntu“ ir pamirštat kas yra antivirusinė… O Mac’ą palikit storiem amirikonam kurie taukuos šių „ŠEDEVRŲ“ klavietūras MAC’donalduosę ;D

Sveiki visi.smagu skaitynet kas geriau kol nepabandziau)))Deja galiu pridurt su windows naudojaus pirmus 5 metus,kol ismokau,na aisku kiekvienam pagal sugebejimus)))programavimo tik truko).po to kazkokias reikalais uzsukau pas drauga,jis 5 metus kazkur naudojo mac kompiuteri,na kaip ir sakau jam kad windows geriau nei mac,nes pilna ivairiausiu programu ir taip toliau,ir pigiau viskas atsieina.
Siuo metu esu nusistates pries windows.pirma-nestabili sistema,antra windows kopijuoja daug ka is apple,trecia surinkit tokiu pat parametru pc-kaina bus didesne,ketvirta-geriau moket pradzioje daugiau uz patikrinta preke nei pc kuris po 5 metu veiks patikimiau nei naujas nupirktas pc.lietuviu liaudies patarle-skupus moka du kartus.teise rinktis jums

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *