Kategorijos
Mokslai

MRU Finansų ekonomika. I semestras

Sesijos rezultatus žinojau jau prieš dvi savaites, bet trūko vienos įskaitos, laukiau, kol ji atsiras. Taip ji dar ir neatsirado, bet nebėra kur tempti belaukiant, reikia apžvelgt pirmą semestrą Finansų Ekonomikoje.

090207001337_1

  • Anglų kalba (privalomas). Prastokas iš manęs anglų kalbos žinovas (59 iš valstybinio), tai sunku gyvent ir universitete. Dėstytoja D. Užpalienė per daug nespaudžia, tai pagal galimybes ir krutu į priekį. Įskaita gauta tiesiog atsiskaičius visus semestro darbus. Laukia dar du semestrai anglų kalbos.
  • Finansinių idėjų raida (privalomas). Dėstė labai maloni dėstytoja I. Mačerinskienė. Paskaitos buvo gana nuobodžios, teorijos skaitymas, o ir dėstytojai nelabai pavyko manęs sudomint šiuo dalyku. Visai kas kita buvo per seminarus, kiekvienas turėjom pasirinkta tema sukurti pranešimą bei jį pristatyti. Prasikeikiau viską bedarydamas, bet negaliu nuneigti, kad buvo labai įdomu.
  • Fizinis rengimas (laisvai pasirenkamas). Vadinu šitą dalyką „kreditai už dyka“. Nueini per pusmetį 22 kartus pasirinktu laiku į treniruoklių salę, pasportuoji ir turi įskaitą. Šiaip labai patogu, yra kuo užpildyt kai kuriuos langus.
  • Įvadas į studijas (privalomas). Čia buvo semestro pradžioje kelios paskaitos susipažinimui su studijų tarka universitete. Reikėjo visur išklausyt ir gaut parašus.
  • Matematinė analizė ir tiesinė algebra (privalomas). Žiaurus dalykas, nors ir esu neblogas matematikas, bet aukštoji matematika jau nebe man. Nors realiai, tai šiaip ne taip prasisukau. Dėstytojas A. Kaučikas dėstydamas labai blaškėsi, buvo sunku ką nors suprast. Bet per seminarus likusias spragas puikiai pašalino dėstytoja O. Lavcel. Prieš eidamas į egzaminą, galvojau: kad tik kaip nors penkis gaučiau. Išėjęs iš egzamino galvojau tą patį, tas septynetas buvo visiškai netikėtas.
  • Mikroekonomika (privalomas). Dėstytojas I. Panovas buvo nerealus. Aš vis dar stebiuosi, kaip žmogus beveik visą paskaitą belaidydamas juokelius sugeba puikiai viską išmokyt (labai panaši situacija mokykloje buvo su chemijos mokytoja Laima Kvedaravičiene, kuriai aš ilgai nervus gadinau). Per seminarus su dėstytoju V. Azbainiu sprendėm uždavinius, nieko itin sudėtingo, visi norintys galėjo tai daryti prie lentos ir užsidirbti papildomų kaupiamųjų balų, o kiti (įskaitant mane) sėdėjo ir dažniausiai nusirašinėjo nuo lentos. Per koliokviumą gavome komplektą santykinai lengvesnių uždavinių, pavyko susirinkt 4/5, nors daugelio balai pasiskirstė 0-3 balų ribose. Per seminarus dėstytojas nebuvo aktyvus, akcentavo studentų savarankiškumą, stengėsi, kad studentai patys išsiaiškintų uždavinių sprendimus. Man asmeniškai trūko diskusijų kėlimo, į akis pernelyg krito gana didelį laiko tarpą užimantis dėmesio sutelkimas į išmaniojo telefono ekraną, dėstytojui laukiant, kol mes išspręsim uždavinius (bendrakursiai spėliojo, jog dėstytojas seka akcijų kursus).
  • Specialybės kalba (privaloma). Dėstytoja V. Rudaitienė nebuvo itin malonaus charakterio, o ir balsas gana skardus, bet nieko, nebuvo taip jau blogai. Specialybės kalba universitete vadinama lietuvių kalba (kirčiavimas, leksikos ir visa kita). O man visai patiko kursas, tiesą sakant, nors buvau užkietėjęs realas, lietuvių kalba man patiko (kol lietuvių kalba nevirto literatūra, šito tai aš nekenčiau). Tai va, prisiminiau senus gerus laikus, kai lietuvių kalba man dar patiko. O ir dėstytojos darbo metodai buvo neblogi, tikrai puikiai viską išmokė (na gal paskutinėms temoms pritrūko šiek tiek laiko).
  • Asmeniniai finansai (laisvai pasirenkamas). Taip, tas pats, kurio nėra suvestinėje. Tiesą sakant, vienintelis semestro dalykas iš kurio tikrai buvo naudos gyvenimui (jei kas stojat į MRU – siūlau pasiimt šį dalyką, pravers). Asmeniniai finansai a.k.a „Kaip uždirbti milijoną“. Taigi turėjom labai šaunų dėstytoją, R. Jasinavičių. Kas gali geriau išaiškinti, kaip uždirbti milijoną, nei verslininkas. Gavome svarbius pagrindus pinigų investavimui. Įskaitą gauti vėlgi nebuvo itin sunku, tereikėjo perskaityti dvi knygas bei parašyti šiokį tokį „Finansinį tikslą ir planą“, nes be aiškaus tikslo ir plano sunku tikėtis sėkmės ateityje.

Tai tiek apie pirmąjį semestrą. Prasidėjo antrasis, universitete chaosas dėl alternatyviai pasirenkamų dalykų, knygų eilinį kartą nė velnio nėra, bet nieko, jau įpratau nepanikuot dėl to. Aišku tik viena, šis semestras bus nepalyginamai sunkesnis už pirmąjį. Tai tiek apie mokslus, laukite kito semestro ataskaitos.

44 komentarai – “MRU Finansų ekonomika. I semestras”

Netyčia užklydau į tavo blogą ir pamačiau tokį dalyką: ogi naudojam tą patį tempalte’ą. 😀 Tai sakau jau reik užsiprenumeruot RSS dėl to. 😀

Nu o kaip su rotacija, aukščiau pakilai, nei buvai įstojęs, ar kritai? Ar dar nebuvo?

Hmm, sudomino tiesa sakant kai kurie moduliai. Jei bus dar noro, kai baigsiu KTU galvosiu apie kokią nors specialybę, susijusią su finansais. Nes realiai beveik niekur daugiau to nemoko :/

Siaip destitoja Rudaitiene labai nemaloni moteriske, jai jau seniai laikas i pensija, sovietiniu paziuru.. Fui, net nemalonu prisiminti

Gal galetum kiek placiau papasakoti apie Rudaitienes ir [pavardė pašalinta dėstytojo prašymu] vedamus seminarus? t.y. ka sie destytojai vertina ir ko geriau per ju seminarus nedaryti?

@Furunda
Taip. Rudaitienė. Draugiška moteriškė (nors gali pasirodyti kitaip). Pasistengti taisyklingai kalbėti, kirčiuoti, aiškiai tarti dvibalsius ir pan. Nelabai mėgsta, kai su ja kas ginčijasi 🙂

[Pašalinta dėstytojo prašymu]

sveiki, man reikalinga jusu pagalba, gal kas yra lanke asmeninius finansus? gal galetumete pasiulyti kaip reiktu formuluoti finansini tiksla? pagrindines musu veiklos-gyvenimo- tiksla? jei galetumet parasykit i veikejas.m@gmail.com aciu

@Martynas
Nusimėtė mano planas kažkur, pats ieškojau pavasarį ir nebesusiradau (iš serijos visi darbai yra, o to kurio reikia nebėra 🙂 )
Tai tikslas gi „per tiek ir tiek metų aktyvuose susikaupt milijoną“. Jei gerai atsimenu.

Iš Karolinos laiško:

Labas,
noriu dar karta patrukdyt.Gal gali papasakot (jei dar pameni;)ar sunkus budavo matematikos koliai?Egzas?Mokeisi pas Kaucika?
Finansiniu ideju egzaminas sunkus?
Buciau dekinga uz informacija.

IKI!

Matematikos koliokviumai nebuvo itin lengvi, nes pats Kaučikas juos rengė bei pasistengė, kad nebūtų per lengvi. Bet tikrai išsprendžiami. Kas turi 8 vidurkį, nerašo egzo. O pats egzas tikrai buvo sunkokas, kokie 3-5 žmonės neišlaiko. Paskui perlaikinėja po 5 kartus, kol šiaip taip pavyksta.

Finansinių idėjų buvo lengvas, nelabai ką mokėjau, bet abu kolius apie 7 balam parašydavau berods.

Labas,
gal galetum dar siektiek apie FIR’o egzamina papasakot?
is ko susideda, is macerinskienes klausimu ir seminaru medziagos? ar kazkaip kitaip? ;?
Is anksto, dekui

@Emilija
Nu kaip buvo, kažkiek balų gavom per seminarus už parengtą pranešimą, o kažkiek gavom už du koliokviumus. Tokio kaipo egzamino ir nebuvo. Vietoj jo buvo antras koliokviumas. Testiniai klausimai. Nieko ypatingo, jei konspektas perskaitytas.

Hmm, šiais metais tokio dalyko, kaip FIR’o koliokviumas kaip ir nėr išvis 😀
bet, vistiek ačiū)

Labas 🙂
norėjau pasiteiraut ar Jums buvo per matematikos egzą teoriniai klausimai? Ir jei taip, tai ar labai sunkūs? 🙂 Ir kokie maždaug uždaviniai?
Ačiū už atsakymą 🙂

@m
2 teoriniai, 4 uždaviniai, jei gerai atsimenu. Tiek vieni, tiek kiti buvo tikrai pakankamai sunkūs. Dėl to ir neišlaiko bent 5 žmonės iš grupės 🙂

O uždaviniai iš kurso, nieko neįprasto.
Atsimenu man buvo išvestinės prasmė ir Leontjevo modelis, o iš uždavinių buvo lygtis su atvirkštine matrica, sunkokas funkcijos tyrimas, kitų nebeatsimenu.

Beje, lygtis su atvirkštine matrica tai čia kai duota lygčių sistema ir ją reikia išspręsti atvirkštinės matricos metodu? 🙂

Gerbiami pirmakurisiai, bet gi mums nebus is matricu uzdaviniu, o jei butu tai butu labai gerai, bet man regis nebus 🙁 Na nebent cia tas penktas uzdavinys, kurio jis neprisimine 😉

Ir dar..
Mantai, o tai cia to uzdavinio tikslas atrasti atvirkstine matrica? tai reiskia, kad reikes vienetine matrica pasirasyti, ar uz lygubiu esancius skaiciukus keisti stulpeliais (pradzioj i pirma, paskui i antra ir t.t.) ?

@;)
Na, studijų programas gan stipriai kasmet keičia, tai visko gali būt, kad jums ir egzas bus visiškai kitoks.

O tų matricų aš jau seniai nebeatsimenu, kaip ten ir kas, vos sąlygas pamenu 🙂
Berods buvo paprasta lygčių sistema ir reikėjo ją atvirkštinės matricos metodu išspręst, daugiau tikrai nieko neatsimenu.

@Justas
Semestro pradžioj sakė perskaityt „Du tėčiai, turtingas ir vargšas“, bet taip ir neperskaičiau 🙂
O tos dvi knygos – bet kokios, susijusios su investavimu.

Labas, perskaičiau visus tavo skyrių apie Mokslą, bet man jame trūksta vieno būtino įrašo – apie tavo baigiamuosius egzaminus. Matau ką studijuoji, bet su kokiais rodikliais ten patekai – neaišku. Būtų įdomu išgirsti tavo egzaminų rezultatus! Beja, jei nepaslaptis, apie kokias studijų kryptis svarstei ir kelintu numeriu MRU nurodei?:) Žinau, kad klausimų daug, bet suprask ir mane, kai egzaminai jau visai ant nosies, o aš vis dar dvejoju, norisi išsiklausinėti absoliučiai viską.

P.S. Geras SEO, jau kelintą kartą googlindamas į tavo blogą patenku:)

>Kęstas
Ai, susimoviau aš per egzus 🙂
Matematika 80
Lietuvių 67
Istorija 73
Anglų 59

Rašiau VU ir MRU ekonomikas pirma. Į VU net mokamą nepatekau, tai 4 numeriu buvo MRU mokama.

O SEO čia absoliučiai jokio nedaryta. Viskas savaime. Googlas labai myli visus tinklaraščius, stipriai kelia į viršų 🙂

Dar prie to pačio – kiek jau ten moki už semestrą? 2000lt gaunasi? Nes nujaučiu, kad į VF sunkiai įtilpsiu, o tikrai užkabinai mane su šita programa. Svarsčiau bandyti VU Eko, o paskui rinktis Finansus ir Bankininkystę, o čia finansai jau iš karto. Šiaip dėkui labai, turinio atžvilgiu tavo blogas neįkainojamas, matyt todėl ir myli gūglas 🙂

p.s. Errora meta, kai noriu užsiprenumeruoti :/

>Kęstas
Jie po truputį kainas kelia, tai šiais metais stojant jau turėtų būt apie 4000 Lt metams.

Užsiprenumeruoti per kur? RSS, RSS paštu, FB, įrašo komentarai paštu? Daug čia visokių prenumeravimų 🙂

EDIT:
Jei problemos buvo su įrašo komentarų prenumerata, tai turėjo susitvarkyt, pakeičiau įskiepį. Senasis jau kurį laiką man nepatiko.

Turiu klausimėlį – ar sunkus buvo mikroekonomikos egzaminas? 🙂 Iš kur mokeisi? KTU knygos? 🙂

>m
Jums yra stipriai pakeista programa. Mums tai buvo nesunkus, o dabar kaip ten vyksta, tai nežinau.

Taip, mokėmės iš KTU knygos. Pilnai užteko.

Labas 🙂

Paskaičiusi tavo atsiliepimus apie Asmeninius finansus juos ir pasirinkau, tikrai nenusivyliau. Tik va dabar reikia rašyti Finansinį planą ir net nenumanau , kokia forma jį rašyti. Galbūt tu bent kažką atsimeni ir galėtum ant kelio užvesti ? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *