NOD32 reklamuojasi negarbingais būdais?

Kaip jau kolega dievublogai.wordpress.com pastebėjo, praeitas mano įrašas apie antivirusinių programų testus buvo, galima sakyt, „mėšlo krūva“, neatitinkanti realybės bei klaidinantis žmones. Kaip jau ten yra, jums patiems spręsti. Galite paskaityt visą jo įrašą (blogo adresas duotas viršuje).

Kaip jau pastebėjote, čia yra, galima sakyt, mano blogas, aš neįsipareigoju būti objektyvus, nors ir stengiuosi toks būti. Galutinį sprendimą, ar pasitikėti mano skleidžiama informacija, ar ne, turite priimti patys. Juolab, kad paprastai įdedu nuorodas į šaltinį, kuriame galite apie viską pasiskaityti plačiau.

Dabar grįžkime prie temos. Mane papiktino šiandieninė NOD32 reklama.
Pirmiausiai į GoogleReader atėjo įrašas iš elektronika.lt, vėliau – tas pats ir iš alfa.lt.

Pirmajame buvo nuoroda į šaltinį NOD Baltic, pagalvojau, kad elektronika eilinį kartą kopijuoja straipsnius net neskaitę, taigi nenuostabu, kad straipsnis iš nod puslapio liaupsina pastarąją programą.

Vėliau, kaip jau minėjau, gavau tą įrašą ir iš alfa.lt.
Autorė – Gabjota Alūzaitė – „VRP | Hill & Knowlton“ projektų vadovė. (pagal google 🙂 )
O reklama pasirodo paskelbta ne tik šiose dviejose svetainėse, google jau rado tą patį ir pas verslo bangą, įtariu, kad bus ir daugiau puslapių, kuriuose skelbiamas tas įrašas.

Taigi kuo man užkliuvo šis straipsnis?

 • Akivaizdžiai liaupsinama NOD32 antivirusinė. Kam priskirti įrašą prie technologijų temų, jei čia akivaizdi reklama? Galėjo pabaigoje bent jau prirašyti: parengta pagal NOD Baltic užsakymą.
 • Testuose dalyvavo 16 antivirusinių, o straipsnyje paminėta tik berods 14. Spėkite, kurių trūksta? Trūksta vienos iš prastai pasirodžiusių (užmiršo gal, arba aš nematau jos) ir dar ko?
  Teisingai, Aviros. Palaukit, o kas testuose geriausiai pasirodė? Argi tik ne pastaroji? Kažkaip Gabjota „netyčia“ ją pamiršo ir straipsnyje nei karto nepaminėjo. 😀
 • Toliau pereikime prie prisikabinėjimo prie teksto:
  • Iš kitų testuotų apsaugos priemonių šie įrankiai išsiskyrė itin gerais naujų virusų aptikimo rezultatais, mažu klaidingų pranešimų kiekiui ir sparčiu darbu
   Kaip galėjo išsiskirt iš kitų geresniu gaudymu, jei Avira ją aplenkė 15 procentų? Tai galėjo rašyt, kad rezultatai buvo vieni geriausių arba, kad nod su dar viena antivirusine pasirodė geriausiai. Vis tik buvo galima išvengti Aviros paminėjimo 😉
   O nod skenavimo greitis prilygintas tik vidutiniam.
  • svarbu ir nepateikti vartotoją klaidinančių išvadų – nėra nieko blogiau nei potencialiu virusu įvardyti iš tiesų nekenksmingą programą ar bylą“
   Ė, žmonės, NOD32 padarė 7 klaidas. Gal reiktų paminėt, kad ji nėra idealiai atitinkanti šių reikalavimų. Na nieko, šitas dar tegu būna, negaliu per daug prisikabint.
  • „NOD32 Antivirus“ aptiko didžiąją dalį iš daugiau nei 11 tūkstančių nežinomų, programų virusų parašų bazėse neaprašytų, virusų ir kenkėjiškų programų.“
   Na 57 proc man labiau panašu į pusę, negu į didžiąją dalį, bet užskaitykim šitą, tebūnie.
  • „Daugelio populiarių apsaugos nuo virusų paketų rezultatus žymiai sumažino didelis klaidinančių pranešimų skaičius, kai kuriais atvejais siekęs net iki keturių šimtų.“
   Žmonės, arba jūs akli, arba lietuvių kalbos nemokat: tiek daug klaidų padarė tik viena antivirusinė – daugiskaita netinka.

Na gerai, reklama tai reklama, bet gi galėjot straipsnių pabaigoje taip ir parašyti, o ne kelti kaip technologijų naujienas į bendrą krūvą. Klaidinat žmones.

Man atrodo, kad prieš tai buvęs mano įrašas yra objektyvumo viršūnė lyginant su šiuo alfos „straipsniu apie technologijas“.

Artėdamas prie pabaigos, norėčiau grįžti prie pradžios, kurioje dievublogo autorius(ė) užsipuolė mane už nekokybišką informaciją apie testų rezultatus (nors realiai taip ir nesupratau, ką ji(s) norėjo pasakyt). Kodėl mane galima užsipulti bloge rašantį apie prastą informaciją, bet neužsipuolamas naujienų portalas, kuris remiasi tais pačiais šaltiniais?

Ir pabaigai klausimas NOD atstovams (jei čia kada užeitų):

 • Ar gražu iš akių pašalint konkurentus, norint parodyt savo super duper galias? Gal žaiskime sąžiningai? Reklama tai reklama, bet kodėl nuslepiami esminiai faktai?

p.s. žiūrėkit, aš dabar paimsiu ir parašysiu tokį straipsnį:

Pagal naujausius av-comparatives testų rezultatus, geriausia antivirusine tapo VBA32, aplenkusi visas kitas geriausias antivirusines: „Symantec“, „Sophos“, „TrustPort“, „F-Secure“ bei „eScan“.

Ne durnai atrodo?
Iš esmės jūs parašėt lygiai tą patį.

30 komentarų

 1. Darius

  Matosi jog nelabai ką supranti šituose dalykuose ir rašinėji nesąmones klaidindamas žmones. Visu pirma niekas iš av-comparatives.org neskirsto į pirmas, antras trečias vietas, ten yra tik apdovanojimai „advanced +“ „advanced“ ir „standart“
  Jei programa atitinka tam tikrus nustatytus reikalavimus ji gauna aukščiausią apdovanojimą, jei dvi programos atitinka, tai gauna dvi, ir jos NESKIRSTOMOS į pirmą ir antrą. Niekus straipsnyje neparašyta jog NOD32 pirma vieta, visur minimas, jog AUKŠČIAUSIĄ įvertinimą gavo. Manau atidžiau reikia skaityti prieš užsipuolant ir rašant nesąmones

 2. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Žinau aš tą jų skirstymą, nebe pirmą kartą žiūriu į testų rezultatus. Žinau, kad jie patys neskirsto į konkrečias vietas, bet gi matosi, kad avira pasirodė geriau:
  15 proc daugiau rastų kenkėjų, aišku, padarė viena klaida daugiau, +skenavimo greitis didžiausias, o nod – vidutinis.

  Na tiek to – sakykim, kad jos pasirodė lygiavertiškai. Čia kiekvienam pagal save spręsti, nors man atrodo, kad vis tik avira truputį geriau pasirodė.

  Jūsų reklaminiame straipsnyje tikrai nebuvo parašyta, kad nod – pirma vieta, dėl šito aš nesiginčysiu, bet kaip tada suprast tą frazę, kad ji gavo advanced+ ir iš kitų testuotų programų išsiskyrė visomis gerosiomis savybėmis(greičiu, klaidomis, dideliu aptikimu). Bet juk iš kitų ji neišsiskyrė, nes už ją tikrai ne blogiau pasirodė avira, iš viso kodėl taip bijoma paminėti aviros vardą?

  kitas neatsakytas mano klausimas dėl tos frazės: „kai kuriais atvejais siekęs net iki keturių šimtų“. Tai, kad tik viena buvo tokia programa.

  Ir neatsakėt į mano pagrindinį klausimą:
  „Ar gražu iš akių pašalint konkurentus, norint parodyt savo super duper galias?“

  Aš jokiu būdu nesakau, kad NOD yra bloga programa, bet šitie reklaminiai straipsniai tikrai buvo neobjektyvūs.
  Ir tai ne vien mano nuomonė, pažiūrėkit į kitų alfos skaitytojų komentarus:
  http://www.alfa.lt/komentarai/straipsnis?id=c75159&dateFilterId=&cityFilterId=&top=&puslapis=

  Skaitant tą straipsnį, akivaizdžiai matosi, kad norima įpiršti mintį, jog nod32 yra dievas, o visos kitos prastesnės.

 3. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  hitas>

  O nodas legalus buvo?
  Nes kalba žmonės, kad laužto apsauga žymiai prastesnė nei legalaus.

 4. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Tikiuosi, kad po kitų av-comparatives testų jau būsite dievo lygyje 😀
  Tada nebegalėsiu nieko prikišt 🙂

  Bus taip:
  advanced+ : avira
  god : nod32
  :mrgreen:

 5. hitas

  Šūdas paskutinis tas nod32. Vapšie jokios apsaugos jame. Naudojant jį jokių virusų nebuvo randama, bet tikrai smarkiai lagino kompas. Chujarinau tą gaidį lauk. Įsirašiau kašpirauskį ir vuolia – 23 virusai.

 6. Darius

  Wo, kazkas pradejo pasakeles is rusio sekti :)) kiek zmoniu tiek nuomoniu 🙂 o sudais drabstytis nereiketu, yra posakis, kuom pats kvepia tuom ir kita tepa 😉

 7. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Aš neatsimenu kuris, bet kažkas iš blogerių tuo įsitikino.
  Namuose turėjo laužtą nodą, darbe legalų.
  Namie viename faile viruso nerado, o darbe rado.
  Ir, jei atmintis neapgauna, tai atnaujinimai abiejuose buvo padaryti.

  Na čia mano tuščios kalbos, nes to įrašo rasti nepavyko.

 8. FaXe

  Sveiki turiu labai nepadoru klausima uzduot nes noriu ysigyti eset smart security bet ne lausta tai reik man licence key gall kas zinot iskur gaut ilgam laikui toky?

  Sry us toky nepadoru klausima.

 9. Saulius

  Užsiciklines tu ant tos savo Aviros ir pudrini smegenis dėl NOD32. Čia tas pats kas teigti, kad GIMP geriau nei Photoshop. Išmok rašyti nešališkai ir suprasdamas, kodėl kas vyksta. Spėju jeigu Avira būtų reklamuojama tai tu sėdėtum ausis suglaudęs.
  Ir galų gale jei jie gauna pajamas už savo antivirusine tai jie ir išleidžia jas tam, kad ji būtų populiari. Ir jeigu čia būtų tokia neteisybė tai čia ne vienas ir ne du rėktu.

  Štai tau pavyzdys: turi įmonę kuri gamina botus ir pardavinėja, o kita įmonė irgi gamina botus bet dalina žmonėms už dyką. Tai tu savo reklamos stende rašytum, kad tavo botus gali nusipirkti ten ir ten, o po apačia užrašytum konkurentų adresą kurie dalina nemokamai? No logic. 🙂

  Išvada tokia, kad kiekviena tarnyba antivirusines vertina kitaip ir pagal kitus kriterijus ir taip yra visur tiek kompaktų, kietųjų diskų ir kitose srityse.

 10. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Tegu jie reklamuojasi kiek nori, bet nenusišneka savo reklamose, tada jokių priekaištų dėl šito neturėsiu.
  Užsipuolu nodą, nes jį vienintelį kol kas pastebiu bekuriantį dalinai melagingas reklamas. Jei kitos taip pat elgtųsi – mano reakcija būtų tokia pat.

  Dėl to nutylėjimo su Avira – tiek to, elgiasi kaip kiaulės, bet tiek to, tegu sau. Bet tegu nenusišneka reklamose skelbdami nebūtus faktus.

  Dėl užsiciklinimo ant Aviros – nėra tokio dalyko. Jei kam pasiūlau Avirą ir nepatinka – siūlau AVAST arba Kaspersky kaip panašaus pajėgumo alternatyvas. Pats Avirą naudoju, tai ir kitam siūlau, normalu.

  + įrašai apie AV testus jau užbaigti visam laikui šiame bloge, gali gyvent ramiai 😀
  http://mantas.malcius.lt/av-comparatives-20/

 11. Saulius

  Ir tu sakai neužsiciklines esi? Tame įraše rodai, kad nod32 yra prastesnė, o kitų ne. 🙂 Matai čia paprasta psichologija žmogaus, kad jis nori būt visada teisus ir nori užlenkti tai kas jam atrodo neteisinga. 🙂

 12. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Kai kitos pradės kurt reklamas su melagingais faktais – tada ir ant kitų „varysiu“. O kol tai daro tik nodas – apie jį ir kalbu.

  Jei geriau apšniukštinėtum visur mano mintis tai rastum, kad ant Nortono varau žymiai labiau nei ant nodo.

  Jei jau kalbant apie http://mantas.malcius.lt/av-comparatives-20/ tai nerodau, kad nodas blogesnė. Kai rašau apie AV-Comparatives, paminiu tik geriausiai pasirodžiusias testuose.
  Iš viso, apie nodo blogumą lyg ir nerašiau šįkart, esmė buvo ta, kad Avira testuose pasirodė lygiai taip pat kaip ir jis. Viskas.

 13. SpeedeRiS

  Tose naujienose ten kasperskis tipo
  standart..
  Ir nodą bandęs esu, tai kompas lagino. Po ištrynimo, žymiai greičiau veikt pradėjo.

  P.S. I use legal antivirus.

 14. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Nodas logiškai neturėtų labai jau stabdyt, nes pagal testus yra vienas iš mažiausiai stabdančių darbą. Gal susipjovė su kuo nors kompe.

  O dėl legalios AV – pritariu. Pats naudoju Avirą nemokamą, apsaugos per akis, ir nereikia rūpintis visokiais crackais ir blacklistais 🙂

 15. Buves darbuotojas

  Del negarbingos reklamos, tai pasiziurek i ju bloga, gal zinai kaip visiskai neidomus ir reklaminis irasas gali sulaukti po 7-14 kliku?? Ogi paprastai, sedi chebra skype ir rasineja savo draugams su prasymais kad paklikintu ir taip isreitinguotu i virsu…
  Ir dar galiu pridurti, jog pati ESET kompanijoje dirbatikrai saziningi zmones, taciau ju distributorius Lietuvoje, UAB „NOD Baltic“, o tiksliau tos kompanijos „direktorius“ TOMAS jei taip ji galima pavadinti, tikrai nesaziningas zmogus ir pasitelks visus imanomus saziningus ir nesaziningus budus, kad ikistu i galva informacija kuri nera teisinga o labiau reklamine. KAd ir tie patys klikai bloge, ar gi cia garbinga ir sazininga? Zmones galvoja jog idomus straipsnis nes isreitinguotas, o atsidare pamato visiska reklama…

 16. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @Buves darbuotojas
  Žinau aš tuos jų triukus, kiša savo reklamą, kur tik įmanoma. Žinoma, ta reklama būna labai išgražinta ir dažnai nebeatitinka realybės.
  Bet ko tik žmonės dėl pelno nepadarytų 😉

  Taip, galbūt tie paprasti žmonės ir dirba sąžiningai, bet ką gi jie padarys labai, jei valdžia liepia daryti kitaip.

 17. Buves darbuotojas

  na manau kad blogeriu bendruomene yra pakankamai isprusus, tad tas isreitingavimas manau tures atvirkstine reakcija. O be to, gandai greitai sklinda ir varda susigadinti labai lengva… O siaip tai saunuolis kad pastebi tokius dalykus ir apie juos parasai 😉

 18. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @Buves darbuotojas
  Kai šį įrašą parašiau, jie buvo visiškai mane iš kantrybės išvedę. Ne vien dėl to, kas parašyta šiame straipsnyje, bet ir dėl to, kad tas savo reklamas visur masiškai paskelbė. Atsibodo matyt melagystes ant kiekvieno kampo 🙂

 19. Gazeliux

  Aš nežinau Mantai, ar tu pastebėjai, bet tas ‘buvęs darbuotojas’, kurio yr paskutinis komentaras, ir Darius, kurio yra pats pirmas komentaras – vienas ir tas pats asmuo. Ir labai negarbinga yra dirbant įmonėje rašyti vienokius atsiliepimus, o išėjus iš įmonės varytis 🙂 Tuo labiau, kad tie visi straipsniai rašyti Dariaus (buvęs darbuotojas) vardu, kuris viską darė tą patį kas yra daroma dabar. Tiesiog kai nueini pas konkurentus pradedi peikti ir neigti visą istoriją 🙂
  Man visiada buvo įdomus toks dalykas, Dariau (buvęs darbuotojas), kaip gali važiuoti pas tuos pačius partnerius ir dabar sakyti, kad kita antivirusinė yra geresnė, nei prieš tai 3 metus girta? 🙂
  O šiaip tai, Mantai, tai žmonės savo nepasitenkinimus išreiškia iškart po straipsnio komentaruose. Nebūtina čia kurti straipsnių ir save reklamuoti, kadangi nedaug publikos ir reakcijos sulauki. Nori daugiau – komentuok po straipsniais 😉

 20. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  @Gazeliux
  Pastebėt nepastebėjau, o ir negalėjau pastebėt, nes IP kitas. Bet gali būti 🙂

  O dėl to, kur rašyti, tai yra truputį ir po straipsniais, bet ne tiek.
  O tinklaraštis kaip tik ir skirtas tokiems paburbėjimams 😉

 21. Arūnas

  @Gazeliux
  Matyt naujas darbuotojas pas ponaitį esi? :)) Nu nu, pažiūrėsim kaip giedosi po gero pusmečio 😀 Ypač kai algų diena bosas giedos: uhuuu.. nėra pinigų..kol skolininkai nesumokės, algų nemokėsiu.. :)) Na, nabent toks pas tokį dirba 😀

 22. nauris

  Sveiki,dirbu su kompais ir ju apsauga jau daug metuku,bet tikrai testuojant Avira vistik turi neblogu vis naujinamu savybiu,o kai tik pas klijenta NODas tai amzinai 2-4virusiukai,o dirba jis kaip ir legalus,bet didesnio seeee….turbut nera,nes galiu lyginti daugiausiai tik su Microsoft esentials antivirusine.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *