Kategorijos
Ekonomika

O gal, bedidindami mokesčius, pakelkime ir baudas?

National Geograpfic nuotrauka

Mūsų Lietuvėlė turi truputį skolų. Palyginus su BVP, gal netgi daugiau nei truputį. 2007 metais skolos siekė 17 procentų BVP. Aišku, skolos dar ne pasaulio pabaiga. Galima jas kada nors gyvenime grąžint. Vienintelė problema, kad tos skolos tebedidėja. Jeigu neklystu, buvo numatomas biudžeto deficitas, viršijantis ES nurodytas ribas. Valdžia nieko geresnio už padidintus mokesčius nebesugalvojo. Nors daug ką apkrovė dideliais mokesčiais, ypač dėl panaikintų PVM lengvatų, bet dar lieka nemažai vietų, kur prireikus būtų galima gauti papildomų pajamų. Daug kas keikia šį sprendimą (niekas gi nenorim didesnių mokesčių), bet nebebuvo iš ko rinktis. Gal kada nors gyvenime dar padėkosim Kubiliui (nors gal ir ne).

Gerai, iš tikrųjų ne apie tai turėjo būti šitas įrašas. Tikriausiai daugelis iš jūsų skaitė, kad kažkoks vokietis sugalvojo susimedžiot į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktą Lūšį, ir dar ne šiaip lūšį, o jauniklį. Vargšą mažą kačiuką.

Jį patį reikia sušaudyti už tokius darbelius. O ir šiaip medžioklę reikia uždrausti. Taip taip, čia tik mano, gyvūnų mylėtojo, nuomonė ir svajonės. Bet, kas mane labiausiai piktina, tai juokinga bauda, kurią jis gavo: 20000 Lt. Čia net lietuviui tokia bauda atrodo juokinga, o ką jau kalbėti apie vokietį.

Gal iš viso pradėkim dėt skelbimus į užsienio spaudą:

  • Nykstančių gyvūnų medžioklė Lietuvoje. Kaina tik nuo 20000 Lt.
  • Nušauk dvi lūšis ir trečią galėsi nušauti nemokamai.
  • Dėmesio. Tik šį mėnesį, lūšies ir jos jauniklių medžioklė tik 40000 Lt. Paskubėkite, liko tik 80 lūšių.

Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Bet pripažinkim, baudos Lietuvoje tikrai juokingos. Aš suprantu, kad nedaug visokių brakonierių ir panašių veikėjų pagauna ir mažai iš jų baudų gauna, bet pakelti mokesčius tikrai galima, vis vienas kitas papildomas litas į valstybės biudžetą.

Kadangi jau pradėjau kalbėti apie per mažas baudas, norėčiau dar atkreipti dėmesį ir į mokesčius už automobilius. Vos tik apie juos pranešta, iš karto kilo didžiulis nepasitenkinimas. Bet vyriausybei čia eilinis mokestis, stengiasi žmonės lopyt biudžeto skyles. Aišku, gal kiek logiškiau būtų visą tą mokestį užkraut kaip akcizą, bet čia jau jų pačių sprendimas, nieko nepakeisim. Taigi uždėjom mokestį už automobilį, užkėlėm akcizą, bet kažkaip nesigirdi, kad didintumėm baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Retkarčiais pažiūriu Rokiškio rajoninio laikraščio skyrelį „Gėdos stulpas“. Ir ką aš ten matau? Ką tik išsilaikęs teises, 1,5 promilės girtumo, bauda 1000 Lt. Girti sukėlę avarijas vairuotojai gauna iki 5000 Lt. Bet juk vis tiek juokingi dydžiai.

Galim irgi įdėt skelbimus, tikrai atsirastų norinčių užsieniečių:

  • Pasiskraidymas miesto gatvėmis, turint tris promiles. Tik 2000 Lt.
  • Įvažiavimas į kitą automobilį. Tik 1500 Lt.

Ir dar kur nors pakabinkim socialinį stendą su užrašu: Nebepaeini? – Vairuok! Kelionės kaina tik 3000 Lt.

Vėlgi juokas jau nebeima.

Pabaigai du sakiniai ir išvados:

  • Keliant mokesčius, visi tam prieštarauja
  • Keliant baudas, niekas net žodžio neištaria.

Tai kodėl mes negalim padidint tų prakeiktų baudų? Žmonių, darančių niekšybes gal ir nesumažės, bet bent jau susimokės daugiau. Vis vienas kitas papildomas litas į biudžetą.

33 komentarai – “O gal, bedidindami mokesčius, pakelkime ir baudas?”

Tie, kurie sėda už grotų, šiaip ar taip dauguma nelabai turi už ką susimokėt, tai vis tiek sės, ar baudos didesnės ar mažesnės.
O va visokie vokiečiai, kačiukų žudikai, tikrai pinigų turi.

padidėjums baudoms išauks ir kyšiai, bet iš esmės pritariu 🙂
dar vienas dalykas, viskas atrodo kitaip sėdint savo varpinėje, o valstybės valdymas reikalas rimtas, tik gaila kad valdytojai ______…., na bet naujos kartos jau aura Riomery ir ne tik 🙂

Visiškai pritariu, dabar pats tą vokietį nušaučiau.

Bet į kalėjimą girtų vairuotojų sodint nereikia, tegul geriau gatves pašluoja, invalidus prižiūri, sanitarais ligoninėse padirba. Tada noras važinėt girtiems praeis greičiau, nei sėdint cypėję už valstybinius pinigus.

O šiaip rimtai, kodėl nevaro dirbt viešųjų darbų?
Labai geras sprendimas. Paėmei ir padarei už rimtesnius nusižengimus privalomus viešuosius darbus. Žinos tada ir neturintys pinigų, ir turtingi.

Punktas įtrauktas į ateities planus, nuvertus Kubilių 😀

Šiandien seimas šnekėjo apie arklius ir kuinus, dabar tu apie lūšis. Įtartina.

Juokauju 🙂

Pritariu aš irgi baudų didinimui, o mokesčių kėlimas jiems dar atsirūgs…

Grybauskaitė pritarė mokesčių didinimui. Man ji – autoritetas.
Jeigu ji pritaria, tai reiškia, kad sprendimas nėra visiškai blogas.

Realiai, tai nelabai įsivaizduoju, ką daugiau būtų galima daryt be mokesčių didinimo šiuo atveju. Gal, tamsta, turit idėjų? Nes nieko nedarant, tai tikrai, laikui bėgant, būtų blogai 🙂

Nesimokiau aš labai tos ekonomikos ir kitų susijusių dalykų, bet skaičiau, kad Vokietija bandė identišką variantą ir jiems tai nepasiteisino. Smulkmenų nežinau, bet tikiuosi, kad lietuviai tuo pasidomėjo ir sugebės išvengt vokiečių klaidų.
Bet jau pati metų pradžia man iškart įtartinai pasirodė, kai Kubilius pasakė, kad reikia bandyt atgaivint verslą, nes nauji mokesčiai „užsmaugs“…

Žinoma, aš norėčiau, kad Lietuva galėtų atlikt tą patį, ką daro Anglija. Deja… Jie turi kur eit žemyn, o mes jau ne.

Dar vienas pastaba, kad mūsų valdžia nesiruošė recesiniam laikotarpiui, nieko netaupė, viską išdalindavo ir pan. Pavyzdžiui, estai tiek sutaupė, kad dabar patys gali kitiems skolint. Iš to net anekdotą sugalvojau:
Estai tokie lėti, kad net nespėja išleist uždirbtų pinigų 🙂

Ir išvis į diskusijas apie politiką nesu linkęs leistis, nes čia ta sritis, kur „visi teisūs“…

Nereaguok kaip mažas vaikas, pasitelkęs vien emocijas. Vokietis sumaišė ir netyčia nušovė tą lūšį. Gal bauda ir mažoka, bet nereikia čia kalbėt apie jo sušaudymus ir pan. Jis pats iškart nuvažiavo į policijos postą, kaip ir turi būt, prisipažino ir t.t., reiškia sąžiningas žmogus. Kad tik daugiau tokių būtų.

Vieną kartą netyčią lūšį, kitą kartą netyčia žmogų. Visko juk pasitaiko. Tegu nešaudo į viską, kas juda.

Na, kad pas prisipažino, gal ir palengvina situaciją, bet kurgi jam dėtis daugiau, tikriausiai ne vienas medžiojo. Jei pats nebūtų pranešęs, tai būtų atsiradę gerų „draugų“, kurie praneštų. O tada jau būtų dar blogiau.

Kad tik daugiau būtų? Dar bent 80 tokių ir vėl lūšis iš užsienio vešim į Lietuvą

O kad reaguoju kaip mažas vaikas, reagavau ir reaguosiu taip, kai pamatysiu, kad kažkas tokius mielus kačiukus šaudo 🙁

na del gyvunu tai pilnai sutinku, o 5000 už vairavimą išgerus tau mažai
? tu gal milijonierius koks? pvz bent as tai isgeręs vairuoju daug atsargiau nei blaivus, tai kuo as pavojingesnis patampu ? 🙁

Išgėrus iš viso vairuot negalima, vien dėl to reikia milžiniškų baudų, kad žmonės nors kiek prisibijotų.

Gerai, tu girtas atsakingiau vairuoji, na ir kas iš to? Tavo reakcija vis tiek sulėtėjus. Kad ir kaip stengtumeisi bet girtas vairuodamas esi žymiai pavojingesnis nei vairuodamas blaivas.

Gerai, tu išgėręs vairuoji atsakingiau. Bet kiek gi tokių žmonių yra? Daugeliui tas atsakingumas iš viso išnyksta išgėrus.

O ir šiaip linkiu tau daugiau girtam nevairuot 😉

nu čia tik kelis kart gyvenime teko, tai padariau tokį pastebėjimą 🙂

kas dar blogai – kad kai būni blaivus tai supranti kad išgėrus nevalia vairuot, o kai būni išgėręs tai dzin pasidaro tos baudos 🙁 aišku biudžetą tai papildytų bet nuo vairavimo žmonių tai greičiausiai neatbaidys kaip ir neatbaidė iki šiol keltas baudos ( o per keletą metų jos padidėjo bent mano akimis nemažai )

ir dar normalus alkotesteriai galėtų būt pigūs ir nedideli 🙂

Pritarčiau, kad pas mus baudos per mažos. Baudas už vairavimą galima kelti dar 2-3 kartus, bet reikia spręsti kyšininkavimo problemą… Ir reikia kuo daugiau stacionarių greičio matuoklių! Nors Lietuvoje bauda gauni tik jei viršiji 10 km./h (užtai visi važiuoja ne 50, o 6,), o kiek girdėjau Olandijoje baudos kvitą (iš stacionarių matuoklių) gausi net jei viršijai tik 2 km. štai kur skirtumas.

1. mane nervina, kai kaltinamas vienas žmogus. ne kubilius kaltas, o visa valdžia.
2. baudų dažnai nesumoka, nes paprasčiausiai neturi iš ko, o antstoliai jau nebeturi ką parduoti. yra gi kažkoks girtuoklis vairuotojas lietuvoj, kuris turi apie 30 baudų už vairavimą ir dar teisės atimtas. bet nieko nesusimoka ir toliau girtas vairuoja.

@Andrius
O kaip tos kalbos, kad spidometre rodo truputį daugiau nei važiuojama iš tikrųjų? Šiaip visai gudrus poelgis, jei ten iš tikrųjų taip yra. Galima truputį greitį viršyt 🙂

@m
1. Tas kaltinimas buvo juoko forma. Ir kaltas ne Kubilius, o Kirkilas 😀
2. O tai kartais nekonfiskuoja mašinos, jei kelintą kartą girtą pagauna?

+100 karmos taškų tau. pizė kaip pradžiuginai. kaip man pikta, kad lietuvoje daugybė žmonių, kurie kaltina kubilių su visa jo vyriausybe. o niekas neprisimena pediko kirkilo su visa JO vyriausybe, kuri švaistė milijonus į visas puses. juk kubilius su savo vyriausybe srėbia mėšlą, kurį paliko ana valdžia (nors aišku srėbia tai gan prastai, bet ką darysi). kaip smagu surasti blogerių tarpe nors vieną, kuris galvoja lygiai taip pat kaip aš 🙂

dėl konfiskavimo – tas bičas važinėja su draugų mašinom 🙂 jo turtas jau seniai visas areštuotas, bet tas jam netruko ir toliau pažeidinėti įstatymus. atsėdi mėnesį daboklėj ir vėl varo važinėt. ir tokių daug.

beje, stacionarūs fotikai fotografuoja ir baudžia tik tada, kai viršiji 20+ km. taip padaryta todėl, kad kai padarė normalų fiksavimą, kai viršiji nors vienu km, tai policija sulaukė tūkstančių fotografijų per dieną, todėl nebesugebėdavo susitvarkyti. bet vis tiek nesuprantu, kodėl negalima trumpam įsteigti kelių etatų, kurie susitvarkytų su tais baudų kiekiais – užtat kiek babkių gautų. ir visi tvarkingiau važinėt pradėtų 🙂

Kad Kirkilas (su visais savo pagalbininkais) mėšlo daug paliko dabartinei valdžiai, tai čia jau aišku.
O Kubiliui nieko negaliu prikišt, patinka jis man kol kas. Protingas žmogus, tikriausiai žino, ką daro. Neaišku, ar ten jam kas gausis, bet bent jau bando kažką.

O dėl tų baudų man vis tiek kyla neaiškumų. Jei su draugų mašinom važinėja, tai tų draugų mašinų neareštuoja? (O reiktų, arba draugams baudas uždėt, kad duoda girtam mašiną). Jeigu draugai keli nukentėtų, tai laisva ranka mašinos nebeskolintų 🙂

Lūšis.
Nesigilinau į faktus, bet vokietis pats kaip sąžiningas žmogus prisistatė p.pareigūnam. Pagirtina.
Jei tai būtų lietuvaitis ar jis būtų taip daręs? Kažin.
Baudos. 20000 lt man yra labai daug, bet tie kurie medžioja (dauguma jų manau nesiskundžia pinigais) galėtų ir daugiau pamokėti tarkim vieno gero džipo vetę apie 150000lt. Daugiau? Biskie ir da prie to metai viešųjų darbų, bet Lietuvėlę pagražins.
Girti už vairo. Tokių buvo, yra, bus. Sprendimas, kai nėra ką atimti ne daboklė, o viešieji darbai.
Valdžia. Kirkilas iki pat savo kadencijos pabaigos tvirtino, kad krizės nėra, o bet tačiau ką turime dabar? Turbūt ekonominį pakylėjimą. Ir viską teks srėbt Kubiliui, vienokiom ar kitokiom priemonėm. Ką liaudis manys – Kubilius sukėlė krizę.
P.Kirkilas galėjo prieš gerus metus ruoštis krizei, bet melavo ir nieko nedarė. Jei prieš metus – pusantrų būtų buvę imtasi priemonių šis nusileidimas nebūtų toks skaudus.

Nuo varkšo lūšies iki varkšo Kubiliaus.
Paskaičius komentarus darau išvadas, kad kol Kirkilas tvirtino, kad jokios krizės nėra, Kubilius buvo rankutėm užsidengęs akis ir ausis: „nieko nematau, nieko nežinau“.
Ir nesakykit, kad neturėjo žodžio, bet matyt ir pačiam buvo patogiau patylėt. Dabar tegul srebia. Nors kai pasižiūriu tai tikrai jau darosi gaila žmogaus.

na, jei draugų mašinos, tai lygtais negali areštuot. draugai gi gali sakyti, kad girtuoklis nieko nesakęs paėmė 🙂

O raktelius iš kur gavo įdomu? Gal užvedė laidus sujungęs? O gal visi lietuviai jau laiko raktelius mašinoje, vis tiek niekas nevagia? 😀

Logiškai mąstant, turėtų gi būt kažkokia atsakomybė ir mašinos savininkui. Jei jau ne mašinos konfiskavimas, tai bent bauda.

Žiūrėjau „Gamtos patruliai“. Ten kaip tik reportažas buvo apie tą lūšį. Sužinojau, kad šiais metais tai ne pirma tokia auka. Lietuvis tą irgi padarė, bet matai kažkoks žinomas yra, tai visi tyli ir nesako, kas toks.

Del baudu vairuotojams. Kas ten kalbejo apie baudas uz greicio virsijima 2km/h. Kiek proto reikia tureti, kad kalbeti tokias nesamones? Vilniuje apskritai vairuotojai virsija greiti koki 15km/h, bet ne del to kyla avarijos. Avarijos kyla del girtu idiotu, arba tu, kurie greiti virsija ne 10-15km/h, o kokiais 50km/h. Uzmiestyje tiesiame kelyje as visada vaziuoju 100-110, bet i avarija kazkodel dar nepatekau ir net avarines situacijos nesu sukeles. Is tu baudu didinimo dideles naudos nera, visu pirma reikia sumazinti korupcija, nes mentams i kisene duoda vos ne kiekvienas. O kas ta korupcija mazins, jei ir valdzioje visi korumpuoti? O apie kazkoki ejima i valdzia ir tvarkos ivedima pamirskit – ten visi savi sedi, ir jums ten durys uzdarytos, nebent noresite dirbti kartu tuos nesvarius darbelius.

Pirmiausia reiktų atskirti piktybinius ir netyčinius nusižengimus. Išvis nematau prasmės bausti netyčia kažkokią katę nušovusio medžiotojo. Aišku, įrodyti, kad netyčia – medžiotojo problema, o ne atvirkščiai. O dėl baudų dydžio… Baudos skirtos nusikaltimų prevencijai, o ne biudžeto formavimui 🙂 Kažkaip nenormalu būtų – daugiau baudų, geriau valstybei. Dar manau, kad baudos turėtų būti ne fiksuotos, o indeksuojamos. Pvz.: Bauda už lūšies sumedžiojimą = a + b*mėnesinės pajamos + c*papildomai, a – materialiai žalai atlyginti, b – nusikaltimo prevencijai, c – pagal aplinkybes (gali būti neigiamas). Kiek žinau, panašias baudų sistemas taiko skandinavai.

Ten dėl to girtaujančio maniako tai manau turėtų būt atsakomybė automobilio savininkui. Jei duoda automobilį, vadinasi pasitiki tuo, kam duoda. Jei pats pasiėmė, tai formuojam vagystę ir tada kaltinam tą chronį > teismas > laisvės atėmimas. Dėl baudų dydžio esu linkęs pritarti. Jei girtas, tai uždėt kosminę baudą plius auto konfiskavimas – nėra čia ko važinėt girtam. Aišku, čia reikia atsižvelgt į girtumo laipsnį. Jei ten vos porom promilėm viršijo vyras, turintis 10 metų stažą, tai nematau jokio blogio, jei susimokės 200lt ir viskas. O jei vidutinis girtumas + mažesnis nei 5 metai stažas, tai tada bauda, auto konfiskavimas + teisių atėmimas kuriam tai laikui. Manau sumažėtų džigitų skaičius gatvėse, kas tikrai sumažintų avaringumą manau. Tik va dėl korupcijos klausimas geras.

Dėl korupcijos galima padaryt tarkim 33proc baudos skiriami pagavusiam policininkui kaip premija. Turėtų užtekt, kad neimtų kyšio.

Kitas variantas, montuot policijos automobiliuose nuolat filmuojančias kameras. Tik čia jau brangoka būtų.

del skolu tai nera cia tragedija – zeitgeistus abu pazek kazkuriam apie skolas kalba. del tu baudu nu kas per daug tas ir nesveika. atrodo lyg pats nevairuotum kad taip rasai. ivaziavimas i kita automobili 1500 hmm.. nu jeigu ivaziavai netycia arba kelyje visko buna tai ka mokek 10 000 ir dar pats zala atsilygink?

@nimonas
Pats vairuoju.
Tos baudos turėjau omeny girtus vairuotojus. Dėl netyčinių (kai vairuotojas neapsvaigęs) avarijų tikrai nereikia didint baudų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *