Kategorijos
Kompiuterija

Avira AntiVir konfigūravimas

Avira – viena geriausių antivirusinių programų, kuri labai neženkliai apkrauna kompiuterį, todėl tiks net ir gana silpniems kompiuteriams. Dar vienas šios programos privalumas – ji turi nemokamą versiją, skirtą namų vartotojams.
Aš ne veltui minėjau, kad tai viena geriausių antivirusinių, nes jos „Premium“ (mokama) versija yra viena iš lyderių av-comparatives atliekamuose antivirusinių programų testuose.
Jei ieškote geros nemokamos antivirusinės, yra proga ją atsisiųsti:

O dabar žadėtieji patarimai:

 • Pirmiausiai paspartinsime kompiuterio darbą bei maždaug 10 sekundžių pagreitinsime jo užsikrovimo laiką
  Taigi atsidarome programos langą, spaudžiame „Configuration“.
  090412175614_2
  Uždedame varnelę ant „expert mode“.
  Pasirenkame „Guard“ ir pažymime „scan when writing“.
 • Sutaupome kelis megabaitus kompiuterio atminties.
  Kiekvieną kartą kraunantis kompiuteriui apatiniame dešiniajame kampe (tray) atsiranda ir Aviros piktograma, bet ji nieko naudingo nedaro, tai kam mums jos reikia? Ji tik veltui valgo resursus.
  Spaudžiame „Start“, „Run“, įrašome msconfig, atsidarome „Startup“ skiltį ir nuimame varnelę nuo avgnt.
  Tai programos darbo kokybei nepadarys jokios įtakos, tiesiog nebebus rodoma jos piktograma.
  O jei norėsite atsidaryti programos langą, bet kada galėsite nueiti į Start > All programs > AntiVir PersonalEdition Classic.
 • Automatinis atnaujinimas.
  Avira Personal pagal nutylėjimą atnaujina savo duomenų bazę kas 24 valandas bei parodo savo garsųjį atnaujinimo langą, tikriausiai ne vieną sunervina vidury darbo atsiradęs langas, o kodėl gi nenustačius atnaujinimo greit po kompiuterio įjungimo? Taip darbas nebus sutrukdytas, nes atnaujinimas įvyks iš karto įjungus kompiuterį.
  Atsidarome Aviros langą, „Administration“, „Scheduler“, ant „Daily update“ paspaudžiame dešinį pelės mygtuką ir renkamės „edit job“, dukart spaudžiame „next“, „o’clock“ langelyje nustatom tokį laiką, kada nesinaudojame kompiuteriu, pvz., 05:00, bei įsitikinam, kad uždėta varnelė ant „repeat job if time has expired“, spaudžiame „next“ ir „finished“.
 • Pilnas skenavimas
  • Nustatome, kad skenuojant būtų galima pilnavertiškai dirbti:
   Taip turėtų būti nustatyta pagal nutylėjimą, bet, jei būtų ne taip…
   Atsidarome Aviros langą, vėl renkamės „configuration“, „scanner“, „scanner priority“ pasirenkame „low“.
  • Nustatome, kad skenavimas būtų atliekamas periodiškai:
   Programos lange renkamės „Administration“, „Scheduler“ ir uždedame varnelę ant „Complete system scan“. Pats siūlau nenaudoti pilno skenavimo, nes jo metu veltui „drožiamas“ jūsų kietasis diskas. Padarykite jį tik vieną kartą, kai tik įdiegiate šią antivirusinę.

PAPILDYMAS:
Pasirodo galima išjungti iššokantį atnaujinimų langą. Kaip tai padaryti – šiame paveikslėlyje. Čia berods su Vista, bet su XP, galima sakyt, lygiai taip pat.
Kas tingite žiūrėti į paveikslėlį tai darykite, kaip sakysiu.
Start > Control panel > Administrative tools > Local security policy > Software restriction policies > Additional rules (ant jo spauskite dešinį pelės mygtuką) > New path rule >
C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avnotify.exe
Security level: disallowed
Ir spaudžiam „ok“.
Pastaba: Šis blokavimo būdas neveikia ant kai kurių apkarpytų Windows versijų, pvz., Windows Vista Home Basic.
Daugiau informacijos apie atnaujinimų lango blokavimą rasite šiame puslapyje.

PAPILDYMAS 2:
Jeigu manote, kad Avira užsipuolė niekuo dėtą failą arba galvojate, jog ji neatpažįsta kenkėjiško failo, pirmiausia patikrinkite konkretų failą su kitomis antivirusinėmis šioje interneto tarnyboje. Jeigu pastebėjote, kad Avira vis dėlto padarė klaidą – raportuokite apie tai čia.

PAPILDYMAS 3:

Naujausioje Aviros versijoje jau galima užblokuoti ne tik Aviros atnaujinimų reklamą (žr. Papildymas 1), bet ir patį atnaujinimų langelį, taip Avira jums taps iš viso nepastebima ir dirbs jums niekada į akis nebelįsdama, išskyrus tuos atvejus, kai pagaus kenkėją. Taigi atsidarome Aviros langą, šoninėje juostoje spaudžiame Administration, Scheduler, dešinį pelės ant Daily updates,  Edit Job, next, next, next, display mode: Invisible, Finish.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kaip ištrinti rastus virusus?

Radusi virusą, Avira išmeta lentelę su klausimų, ką daryti. Pasirinkite „Move to quarantine“ arba „Delete“.

Kaip panaikinti rastus „Warnings“?

Nekreipkite į juos dėmesio. Tai tik pranešimai, kad nepavyko patikrinti kai kurių failų (pvz., system volume information ir pan.). Nepainiokite, warnings – tik įspėjimai, o ne virusai.

Jau kurį laiką nepavyksta atnaujinti Aviros, ką daryti?

Kartais atsitinka taip, jog keletui dienų nulūžta Aviros atnaujinimų serveriai, todėl jūsų nepasiekia atnaujinimai. Per daug nesijaudinkite, viskas turėtų susitvarkyti savaime per 2-3 dienas (max. savaitę). Nesijaudinti siūlau dėl to, kad Avira sugauna apie 99,6% žinomų virusų ir berods virš 60% nežinomų (tai vieni aukščiausių rezultatų). Dėl kelių dienų atnaujinimų stokos jūsų saugumas vis tiek išliks labai aukštas. Vis dėlto, jei labai nerimaujate, galite Avirą atnaujinti rankiniu būdu (manual update), atsisiunčiame jos virusų duomenų bazę. Atsidarome Aviros langą, Meniu juostoje spaudžiame „Update“, „Manual update“ bei nurodome, kur yra mūsų atsisiųstas failas.

Baigiasi mano nemokamos Avira Personal versijos licencija, ką daryti?

Nieko nedaryti. Licencija turėtų prasitęsti automatiškai (jei tikrai naudojate nemokamą Avira Personal). Jeigu taip neatsitinka, tiesiog atsisiųskit iš naujo ir suinstaliuokit (senosios versijos šalinti nereikia).

18 komentarų – “Avira AntiVir konfigūravimas”

sveiki gal galite patarti ir padeti kaip ir koke antiivir galeceu i pc instaliuoti esu ant virusiniu ne asas ir pinigu neturiu nesti meistrui reik moketi noriu pats pabandyti instaliuoti koke nemokama paprasta kad laikytu nuo virusu gal galite padeti jai taip mana mail aagedux@gmail.com seip kompiuterija ira avg bet kazkode man ji puliuoja daba isvis isijungus kaip menesi prase kazkokio protected license

taigi numestas linkas atsisiusti nemokama versija.. ir buitiniam vartotojui tikrai to pakanka..

yra nauja versija , apie ja galit parasyt ka ir kaip nusistatyti butu malonu is jusu puses

Absolut, jau senokai naudoju Linux Mint operacinę sistemą, taigi jokių antivirusinių nebereikia. Esu atitolęs nuo šito reikalo. Jungtis Windows, diegtis Avirą ir iš naujo ten knaisiotis neturiu didelio noro, taigi šito tamstos noro, deja, neišpildysiu.

Labas Mantai,
Pasakyk man dabar kokią versiją parsisiunčiau. Kad būtų aiškiau, pacituosiu :
“Jei ieškote geros nemokamos antivirusinės, yra proga ją atsisiųsti.“

Labas,
Isidiegiau Avira, surado TR/Crypt.ZPACK.Gen8 virusa. Paspaudziau „Move to quarantine“ Ar dar reikia ka nors daryti, kad virusas issivalytu is kompo?

Arūnai, seniai Aviros akyse nemačiau, nes Windows nebenaudoju. Tiesiog atsidarius jos langą turi būti lengvai matoma kas nors panašaus į „Real time protection“ arba „Active scan“, ar pan. Tiesiog ten pelę paspaust reikia ir išsijungs.

labas, ką reiškia rasti detections ir ar tai kelia grėsmę mano kompiuteriui? ačiū už atsakymą

Egidijau, seniai Aviros nemačiau, bet grėsmės tikrai nėra. Detection ir reiškia, kad Avira kažką rado, o jei rado, tai ir nukenksmino.

turiu kausima zaidziu online zaidima po atnaujinimo antivirusine ji uzblokavo kaip man butu galima atstatysi parametrus antivirusines kad sio failo neblokuotu ir kaip ji pasalinti ir antivirusines programos atminties

Sveiki,

Pries trejus metus kompiuteristas irase „Avira“ visad ismesdavo lentele,kad reikia atnaujinti,bet kazkas nutiko ir toks jausmas,kad antivirusine isvis neveikia, kompo darbas suletejo, sketuko kampe nebeliko. Pacia programa kompe randu,bandau atnaujinti ir nueinu iki vietos kur praso ivesti varda, pavarde, kitus duomenis ir tada stop…ka daryti?kaip ja paciai susitvarkyti? ar ja reikia per naujo atsisiusti?

Daiva,
Jau labai seniai nenaudoju Windows, o kartu ir pačios Avira antivirusinės. Kas ten yra, iš tokio paaiškinimo negaliu pasakyt. Be to, jau daug naujų Aviros versijų išėjo, kurių akyse nemačiau.
Siūlyčiau pamėginti pašalinti antivirusinę (per Control Panel, kažkokia skiltis Applications arba Programs turėtų būti. Arba gal pačiame Start meniu yra kažkoks pasirinkimas Uninstall Avira ar pan.).
Tada perkrauti kompiuterį, atsisiųsti iš naujo Avira Personal (nuoroda įrašo pradžioje) ir suinstaliuoti.

Info tikrai pasitarnaus ne vienam antivirusinių patarimų ieškotojui. Šaunu, kad dalinatės dažniausiai užduodamais klausimais antivirusinių tema, nes dažniausiai žmonės tingi skaityti komentarus ir klausia to paties ne vieną ir ne du kartus. :))

Ačiū už informaciją. Kaip tik ieškau internete, kuri antivirusinė patikimiausia būtų. Kol kas renkuosi iš Kaspersky http://kaspersky24.lt/ ir Avast. Kurią patartumėte rinktis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.