Kategorijos
Kompiuterija

Pažintis su Symbian

n95Taip jau gyvenimas susiklostė, kad niekad rankose neturėjau jokio protofono. Pirmas aparatas buvo Nokia 3310, geras aparatas buvo, nieko neprikiši, tarnavo kelerius metus, kol brolis pasiėmė, davė vietoj jo berods Siemens C55 (o gal S55), nebeatsimenu, trumpai aš jį turėjau, bet irgi neblogas daiktas buvo. Berods ir šitą brolis pasiėmė. Jei atmintis neapgauna, tikriausiai kurį laiką buvau be telefono (nelabai man jo ir reikėjo). Paskui mano rankose atsidūrė nerealus aparatas, turintis VGA fotoaparatą – Siemens CX65, čia buvo kažkoks stebuklas, spalvotas, muzika groja (kas kad wav arba amr ir vos daugiau nei 11MB atminties), fotografuoja, filmuoja, net internetas yra GPRS (tais laikais dar nebuvo jokių limitų, susimoki 7 Lt Bitei ir mirk visą mėnesį prie interneto). Atkentėjo vargšas, kritęs neaišku kiek kartų, skendęs kaime tvenkiny ir t.t. Draugavo jis su manim gal kokius 2-3 metus, paskui dėdienė dar naudojo, dabar mamai patikėta jį pribaigt. Atsisveikinau su juo, nes brolis padovanojo SE K800i, čia jau buvo iš viso stebuklas (ir tebėra toks iki šiol), MP3, 3mpx, milžiniškas ekranas ir visi kiti privalumai, o nusipirkus 4GB kortelę, tai iš viso žvėris.

Bet taip jau nutiko, kad brolis antrą kartą per metus „sudrožė“ savo Nokia N95, paliko taisykloj ir grįžo uždarbiaut į Islandiją (taip, taip, pusiau bankrutavusioj šaly vis dar geresnės sąlygos nei Lietuvoj). Teko man ją pasiimt iš taisyklos (tokia taisyklėlė netoli „Europos“), ilgai taisė, lygiai tris mėnesius, bet taip ir grąžino nesutaisę (pastoviai dinginėjo ryšys). Parsinešiau aš ją, pažaidžiau namie kelias dienas, prisijungiau prie namų Pirellio Wi-Fi, atsitiktinai pamačiau, kame čia gedimo šaknys (užteko du varžtus stipriau prisukt, kažkas nekontaktavo), bet čia jau kita istorija. Žodžiu, vėl veikia tvarkingai.

Buvau prisiskaitęs kolegų įrašų apie Symbian, tai iš karto puoliau domėtis. Atsiradau du tinkamus lietuviškus puslapius: mobai.lt, paskui ir symbianity.com (kurio dar nebaigiau iki galo išnagrinėti).

Pirmiausiai atnaujinau programinę įrangą su Nokia Software Update. Bet pradingo lietuvių kalba, Google pakuždėjo, kad reikia pakeisti kažkokį produkto kodą. Tada dar kartą teko atnaujinti programinę įrangą, ir vėl turėjau lietuvišką meniu.

Apsitvarkiau nustatymus, vėl prisijungiau prie namų Pirellio.

Bei nieko daug nelaukęs įsirašiau keletą programų:

 • GarminGPS programa, kuriai nereikia interneto. Tik kažkodėl gana vangiai Nokia GPS’as man veikia.
 • TomTom – Alternatyvi GPS programa (su dėdės Broniaus balsu).
 • DivX Player – Video failų peržiūrai.
 • Core Player – Dar viena programa video peržiūrai, bet ši berods galingesnė.
 • MobblerLast.fm mobili versija. Reikia pasinaudot, kol dar leidžia.
 • mDiction – Lietuvių – anglų – lietuvių žodynas.
 • SlovoEd – Dar vienas lietuvių – anglų – lietuvių žodynas.
 • MSDict Concise Oxford English Dictionary – Labai geras anglų – anglų žodynas.
 • Gmail – Gmail pašto tikrinimas telefone.
 • Opera Mobile – Naršyklė.
 • Opera Mini – Dar viena naršyklė.
 • Skype Mobile – „Skype“ pokalbių programa telefonams.
 • YouTube Mobile – YouTube filmukų peržiūra telefone.
 • Multi scanner – Tekstų iš dokumentų skenavimui. Vieną kartą pabandžiau, prastokai sekėsi.
 • irRemote – Įvairių prietaisų pultelio funkcija. Tik nėra su kuo išbandyt.
 • Google MapsGPS programa, kuriai reikia interneto. Įtariu, kad bus nereikalinga.
 • SymTorrent – Programa, skirta siųstis failus torrent tinklais.
 • MobileMaths – Programa matematikai.
 • Best Calc – Skaičiuotuvas.
 • Office Reader – Įvairių ofiso programų failų peržiūrai.

Čia truputėlį sustojau. Per kelias dienas nesėkmingai bandžiau prisijungti prie MRU Eduroam ryšio, bet vis nesisekė. Aišku, ten yra ir alternatyvus neapsaugotas Wireless, bet vis tiek norėjau Eduroam. Taip pat kelias dienas nesėkmingai ieškojau būdų gauti sertifikatą, nes daug programų be jo neveikia.

Galų gale pavyko padaryti ir viena, ir kita. Prisijungiau prie MRU Eduroam ryšio bei pagaliau susiradau nepasenusį aprašymą sertifikatui gauti. Kitą dieną gavau jį bei įsidiegiau dar kelias programas:

 • Call Recorder – Programa pokalbių įrašymui. Veikia ne visai taip, kaip aš noriu, bet iš visų išbandytų čia geriausias variantas.
 • SuperShot – Ekrano nuotraukų darymui.
 • Adobe Reader – PDF failų peržiūrai.
 • FExplorer – Failų tvarkyklė.

Buvo minčių apie softo laužimą, bet nerizikavau, nelabai man to ir reikia.

Pradžiai tiek. Jei ko naujo daug susikaups, parašysiu dar vieną įrašą. Beje, nesivaržykit, siūlykit komentaruose, jei ką įdomaus žinot, nes aš vis dar nesu nei didelis Nokia, nei Symbian draugas.

17 komentarų – “Pažintis su Symbian”

[…] Symbian yra bene seniausia populiari išmanaus telefono OS ir dar visiškai gyva – bent jau programų telefonui dar galima susirankioti. • Kai jas reikės siųstis, pravers Manto patarimas studentams prisijungti prie Wi-Fi tinklo […]

Eeee naudojiesi pasenusia Garmin versija, jau laikas atsinaujinti i 5.00.40 ir naujus zemelapius isimesti.
Video grotuva isbandyk SmartMovie. Muzikai – TTPoD arba LCG Jukebox. Vien ties originalia skype versija nesiulyciau apsistoti, isbandyk Fring, Nimbuz, iSkoot.

@Jonas
Užsuku kiekvieną dieną, kai būna įjungiamas kompiuteris 🙂

@syliokas
Kur ta nauja Garmin yra? Kokią radau, tokią ir įsidiegiau 🙂
Video kol kas dar per daug nebandžiau žiūrėt, bet tikiuosi, kad pakaks tų dviejų įdiegtų.
Muzika. Esu patenkintas Nokios defaultiniu grotuvu, tai nereikia kito.
Be Skype nenaudoju kitų pokalbių programų, tai gal užteks ir originalios 😉

Symbianity visi Garminai 🙂 Ir visi patarimai 😀
Patiks symba – nebegalėsi naudotis „skambykle“ 😀 Bent jau man taip nutiko 😉

@scania
GPS ir man patiktų, bet kažkodėl labai jau sunkiai manoji (brolio 😀 ) Nokia jį gaudo, net gatvėje vaikštant ne visada pasigauna reikiamo skaičiaus palydovų.

A-GPS išjungti reikia. O ir Garmin pirmą kartą gaudo net iki pusvalandžio (kartais). Jei GPS įjungi ten, kur išjungei praeitą kartą – pasileidžia per pusę minutės, jei ne greičiau 🙂
Forume yra tema apie mechaninį GPS signalo stiprinimą, nerekomenduoju daryti, bet paskaityti – verta. Ten yra apie GPS anteną, ir patarimas, kaip nuvalyti dėl geresnio kontakto 🙂

Pirmadienį važiavau iš kaimo, bandžiau naująją Garmin versiją, berods greičiau dirbt pradėjo 🙂
Gana greit palydovus susirado.

O aš čia kada su iPhonu žaidžiau. Nu smagus žaisliukas, nieko nepasakysi. Symbian dar nieko nesu čiupinėjęs. Man telefonas bi tik zyzia ir gerai 🙂 Nors gero, rimto protofono neatsisakyčiau. Tik, kad kainuoja jie tiek, kad žmona iš namų išvarytų….

@Zibaila
Tai aš irgi nebūčiau pirkęs tos nokijos, nes kaip tikras veltėdis studentas nelabai turiu iš ko tokius daiktus pirkt 🙂
Bet kai pasitaikė tokia proga nusavint brolio telefoną, tai kodėl gi ja nepasinaudojus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.