Prievadų atvėrimas programinėje ugniasienėje

Svečio įrašo autorius: Rainmaker


Tai tik pavyzdys, kaip reiktų atidaryti prievadus programinėje ugniasienėje. Šis aprašymas tiks ne tik Kaspersky, bet ir bet kuriai kitai programinei ugniasienei, nes visur principas iš esmės yra tas pats, skiriasi tik programų išvaizda.

Atsidarome „Kaspersky Internet Security“ settings.

Renkamės firewall > configure.

Spaudžiame „Settings“.

Iš sąrašo pasirenkame ApexDC.exe.

Jei sąraše jo nematome, spaudžiame Add ir iš sąrašo renkamės ApexDC.exe

Pasirinkę matome tuščią langą

Vėl spaudžiame Add… ir įvedame parametrus, kaip parodyta:

TCP ir UDP persijungia spragtelėjus ant jų. Čia nurodyta seka – pirmiausia įvedame TCP arba UDP (pasirinktinai), tada patvirtiname (OK), dar sykį spaudžiame Add, ir vėl tokiame pačiame langelyje įvedame kitą prievadą (port); patvirtiname (OK). Ir dabar mūsų programos, šiuo atveju ApexDC.exe, taisyklių langas turėtų atrodyti taip (žr. šį paveikslėlį).

Jį uždarome spausdami OK. Kitus langus taip pat uždarom spausdami OK. Esmė – kai tik pasikraus ApexDC.exe, „Kaspersky Internet Security“ iškart jam atidarys mūsų įvestus prievadus (ports).

Jei naudojame didesnį saugumo lygį, (pvz., Training mode), gali būti, jog ApexDC.exe iš sąrašo rinktis nereikės. Vietoj Add mygtuko teks spausti Edit, ir pamatysime tą patį langą taisyklėms įvesti, tik ne tuščią, o jau su keletu ar keliolika automatiškai sukurtų taisyklių. Savąsias pridėsime vėlgi spausdami Add.

O štai kaip turėtų atrodyti jūsų ApexDC++ langas (žr. šį paveikslėlį)

15 komentarų

 1. RainmakerLTU

  hehe… Komentarų dar nėra. Būk pirmas…

  Būsiu.

  Beje, visiškiems tinginiams galiu pridėti – tame lange, kur reikia įvesti taisykles (rule), tiesiog spaudžiam Template… ir renkamės Allow All – tokiu būdu programai suteiksime visišką laisvę ir kokiais portais ji norės, tokiais ir naudosis.

 2. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Juokais juokais, bet šiandien jau teko pasinaudot šituo straipsniu draugo kompiuteryje 😀

 3. RainmakerLTU

  Aš irgi buvau užsispeitęs save kampan, kai neturėjau po ranka portų numerių, šito teksto irgi – teko daryti pagal šabloną – leisti viską.

 4. RainmakerLTU

  Na, jei tau viskas veikia ir paieška ir uploadinimas kitiems ir atsisiuntimas nesnaudžia, tai Direct Connect yra pats geriausias variantas (nes man neveikė ar neveikia, neatsimenu, svarbu kad dabar veikia ir veikiančių daiktų netaisau). Nors port forwardintas irgi greičio nepameta šiek tiek, JEI antivirusas su fajervolu aktyviai neskenuoja.

 5. scania

  A, tiksliai, direct connect kokį pusdienį neeiškodavo, paskui, kai programa apšildavo, viskas susitvarkydavo.

 6. u-

  Šiaip manau įžanginiame tekste reiktų pakeisti vietą “ kaip atverti prievadus (port forwarding) su Kaspersky Internet Security 7.0″ į tekstą „kaip atverti prievadus (port forwarding) ativirusinėje programoje „Kaspersky Internet Security 7.0“.

  Man daugumą portų blokuoja interneto tiekėjas, tai perskaičius įžangą galima pagalvot, kad susiinstaliavęs kaspersky galėsiu su juo portus atidarinėti : ) (nepagalvojau taip, bet gali atsirasti kas pagalvos).

 7. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Labai tingiu taisyt, gal neatsiras nesusipratėlių 😀

  Bet dėkui už pastabas 😉

 8. RainmakerLTU

  Nu, matot, KIS nėra VIEN antivirusas, jis turi dar ir fajervolą, konkrečiai portai atidarinėjami jame. faktiškai tas turi būti įmanoma su kiekvienu fajervolu, Zonealarm`e, pvz., gan giliai paslėpta. Ir jeigu programose (kai kuriose) nustatyta automatiškai atidaryti portus windoziniam fajervole, tai apie kitus nė mur mur – o kaip tik tokiu atveju uTorrent negaus viso greičio – tam netgi yra testo puslapis, patikrinimui ar atidaryta (toks puslapio parodymas yra ir Apex`e).

 9. Atgalinis pranešimas: Mantas Malcius | » Kuriame savo radiją su JetCast

 10. Mantas Įrašo autorius(-ė)

  Būtų neblogai. Reiks dar man kada apie routerių firewallus parašyt, nes jau baigia užknist klausinėdami vaikiai. 🙂
  Poreikis yra.

  Aš tai naudojau WIndows firewall, bet dabar ir tą pačią išjungiau. Vis tiek gi iš jos jokios naudos 😀

 11. Atgalinis pranešimas: Kaip naudotis DC++ | Mantas Malcius

 12. Atgalinis pranešimas: Mantas Malcius » Kaip naudotis torrent

 13. vytautas

  sveiki, bandziau visaip nusistatyti savo torrentus, bet niekaip nepavyko. gal galite kas padeti? mano skype WyskaKatka. busiu labai dekingas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *