Kategorijos
Kompiuterija

Reklamų blokavimas Operoje ir kitose naršyklėse

real_stop_sign

Paveikslėlis iš Google paieškos. Jei kas žinote autorių – praneškite.

DĖMESIO: Adblock Plus jau veikia ir su Opera naršykle. Rekomenduojama reklamas blokuoti su Adblock Plus Lithuania filtru, o ne žemiau aprašytu būdu.

Jau gana seniai rašiau, kaip reklamas blokuoti Firefox naršyklėje ir dar gana neseniai paskelbiau automatiškai didžiąją dalį reklamų užblokuojantį Adblock Plus Lithuania filtrą, skirtą Firefox ir Google Chrome naršyklėms (kuris nuolat po truputį papildomas ir pas jus atsinaujina automatiškai).

Bet liko nuskriausti kitų naršyklių mėgėjai. Aš tuo tarpu prisižadėjau paieškot kokių nors būdų ir reklamų blokavimui Operoje.

Gal Operos gerbėjai komentaruose pasiūlys ir kitokių variantų, bet man pavyko rasti tik vieną, kuris leidžia iš dalies pritaikyti Adblock Plus Lithuania filtrą Operai – neveikia elementų paslėpimo taisyklės. Taip pat dėl tam tikrų priežasčių teko išimti keletą eilučių iš blokuojamųjų sąrašo. Bet vis geriau nei nieko.

Kaip blokuoti reklamas Operoje?

 1. Atsisiųsti pagal Adblock Plus Lithuania sudarytą Operos reklamų blokavimo filtrą.
 2. Galite jį atsidaryti su bet kuria teksto rašykle bei ištrinti/pridėti norimas blokavimo taisykles.
 3. Atsidaryti aplanką
  C:\Documents and Settings\Administrator’s\Application Data\Opera\Opera\profile\

  • C – jei jūsų windows įrašyti ne į C diską, atitinkamai pakeiskite raidę
  • Administrator’s – vietoje šio užrašo turėtų būti jūsų Windows vartotojo vardas
  • Jei nerandate kurio nors aplanko, panaikinkite Windows aplankų slėpimo taisykles arba atidarykite aplankus su failų tvarkykle FreeCommander.
 4. Uždaryti naršyklę Opera.
 5. Įkelti atsisiųstą urlfilter.ini failą į atidarytą aplanką. Jei ten jau yra failas, tokiu pat pavadinimu, reiškia, kad jūs jau patys esate blokavę tam tikras reklamas su Opera. Galite tiesiog atsidaryti atsisiųstą failą ir blokavimo taisyklių eilutes perkelti į jau esantį failą (jį taip pat atsidarę su bet kuria tekstų rašykle) bei išsaugoti. Arba tiesiog ištrinkite esantį failą ir įkelkite atsisiųstąjį.
 6. Įsijunkite Operą ir patikrinkite, ar rodoma mažiau reklamų.
 7. Reklamų blokavimo nuostatas galite keisti Operoje atsidarę Tools > Preferences > Advanced > Content > Blocked content.

Kaip reklamas blokuoti visose naršyklėse?

Reklamas galima iš karto blokuoti visoms naršyklėms. Tai daroma per hosts failą. Deja, šis blokavimas dar silpnesnis nei Operos atveju. Vis tik kitų naršyklių mėgėjams turėtų praversti.

 1. Atsisiųskite vieną nedidelį RAR archyvą bei jį išarchyvuokite. Viduje rasite du failus, vieną blokavimui, kitą atblokavimui.
 2. Norėdami blokuoti reklamas, tiesiog spragtelėkite du kartus pele (paleiskite) failą Blokavimas.bat (viskas truks vos akimirką).
 3. Prieš užblokuodami galite pažiūrėti ką blokuojate. Ant failo blokavimas.bat spauskite dešinį pelės mygtuką bei pasirinkite „Open with…“ (Atidaryti su…) bei pasirinkite bet kurią teksto rašyklę. Jei nenorite kurių nors sąraše esančių puslapių blokuoti, tiesiog ištrinkite tas eilutes (taip pat galite ir papildyti sąrašą norimomis svetainėmis).
 4. Perkraukite naršyklę, kad pamatytumėte pokyčius. Jei pokyčių nematote, perkraukite kompiuterį.
 5. Jei norėsite panaikinti kai kurių puslapių blokavimą, pasileiskite failą Atblokavimas.bat bei ištrinkite tas eilutes, kuriose minima jums reikalinga svetainė.

Pastaba: Šis blokavimo būdas gali neveikti su kai kuriomis apkarpytomis Windows versijomis (pvz., Windows Vista Home Basic). Šio būdo nepavyks panaudoti, jei esate prisijungę ne administratoriaus teisėmis.

Pastaba: Visi čia aprašyti būdai gali turėti klaidų, nes pats juos naudojau gana trumpą laiką. Jei susidūrėte su kokiomis nors problemomis, rašykite žemiau esančioje komentarų formoje. Bandysime rasti sprendimą.

20 komentarų – “Reklamų blokavimas Operoje ir kitose naršyklėse”

man pirmo varianto nesigauna padaryt nes negaliu parsisiust to failo 🙁

Geras dalykas.
Jei naudojat Ubuntu/Kubuntu linux ir Opera, tai failas randasi
/home/YOUR_USER/.opera/urlfilter.ini

sudo kate ~/.opera/urlfilter.ini
sudo gedit ~/.opera/urlfilter.ini

neveikia nei vienas iš čia išvardintu variantų.. deja – nepadėjo… 🙁

Iš guglės pirmos nuorodos atkeliavau:)
Dėkui už informacija, pritaikiau, nes visokie flešiukai kreivi bando procesorių numarint 😀

Win 7 – C(ar D):-Users -UserName-AppData-Roaming-Opera-Opera

Ar įmanoma automatizuot tų blokuojamų reklamų (nuorodų) sąrašo atnaujinimą?
Pirma mintis buvo, pasiskolint iš kokios nors nuolat atnaujinamos programos sąrašiuką, pvz. AdMuncher. Nes dabar, kad tam tikras puslapis švariai veiktų, teko gal penkis adresus rankytėm suvedinėt 🙁

Žodžiu, einu dar pagūūūglint 😀
Edit: Kodėl backslasho nerašo?

>NJU
Žinok, operos aš nenaudoju, tai nelabai galiu čia kuo padėt. Jei neatsirado kokių protingesnių reklamų blokavimo būdų operoje, tai nieko čia ir nesuautomatizuosi.

O backslashą dėl neaiškių priežasčių blokuoja WordPressMU. Gal kas nors dėl saugumo skylių, neįsivaizduoju iš tikrųjų.

>samkius
1. Nieko nedaryti, arba susikurti naują. Realiai gi kompas nenudvės dėl to failo trūkumo 🙂
2. Apie kokias eilutes čia eina kalba?

>Dalius
Čia jau reik kompiuterinio intelekto kažkokio, kad atfiltruotų 🙂

bliat okia pisliava, net ziauru, ir sudas gaunasi, senai naudoju add muncher ir jokiu langu net nemaciau jau metai is metu, parodykite psl kur ju dar yra. o tu mantai i viaku darzely eik su savo nugooglintais vaiku patarimais

Labas. Ne, Mantai, AdMuncher nemokamas, ir jis puikiai veikia GoogleChrome, Operai. Naudoju jau keli metai. Cia nuoroda parsisiusti AdMuncher.
http://softlab-portable.net/index.php?newsid=291817
Tik turiu kita bedele, nerandu, kaip panaikinti automatinius atsinaujinimus OperaChrome 26.0.1656.60 Portable. Istrinu is Operos aplanko tuos failus, bet jie vistiek atsiranda. O naudojant modema, tai tik megabaitu netektis. Tenka tik del to naudoti Windows8FirewallControlFree-XP-Setup, kad blokuotu aut.atnaujinimus. Idomu, ar kitu varijantu nera? Jeigu kaip, parasyk Mantai, gerai? Tavo patarimus jau kelis metus skaitineju.
Kol kas sekmes.
Pagarbiai.
Maksas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.