Kategorijos
Gyvenimas

Seimo rinkimai ir referendumas #2012

Šiemet kažkokiais būdais internetai susivokė, kad „blogai“. Nežinau, kiek žmonių susivokė savaime, o kuriems tai padaryti padėjo aplinkiniai, faktas tik tas, kad taip atsitiko. Susivokiau ir pats, dar pavasarį, kai pradėjo matytis visokių socdemų ir kitų nusišnekančius (o gal tiesiog kvailus) vadus turinčių populistų reitingų kilimas. Tuo metu Google+ internetuose nerinkiminiais tikslais jau senokai sveiką protą reiškė Teisingiausias teisingumo ministras, Remigijus Šimašius, kuris pusiau priklausė Liberalų Sąjūdžiui. Iki to laiko buvęs gerokai apolitiškas, supratau, kad nebalsuojant ir nejudinant savo aplinkos, Lietuva vėl pradės riedėti nuo kalno. Pradėjau daugiau laiko skirti politikai ir daugiau domėtis, kas ką gero daro.

Iki rudens paaiškėjo, kad iš milijono partijų, partijėlių ir violetinių klounų, sveiko proto terasta dviejose: Liberalų sąjūdyje ir Tėvynės sąjungoje. Tuo tik dar labiau įsitikinau klausydamasis LRT organizuotų beveik kasdieninių rinkiminių debatų, kurie dažniausiai primindavo humoro laidas. Pasidarė aišku, kad į Seimą kandidatuoja pernelyg daug puspročių. Tai netgi nebūtų bėda didelė, bet tokie patys puspročiai už puspročius kandidatus ir balsuoja.

Savaitgaliui specialiai buvau grįžęs į gimtąjį Rokiškį, išrūpinau, kad tėvas nebalsuotų už violetinius. Be to, išjudinau į apylinkę netgi savo visiškai apolitišką mamą, kuri laisva valia balsavo už tuos pačius liberalus ir jų neoficialų lyderį – Skirmantą Tumelį. Tiesa, jautė simpatiją Viktorui, nes prie ruso gi buvo geriau, bet nebuvo sunku palenkti į Skirmanto pusę:

– Reikia žymėt pirmą – liberalų sąjūdį – ir pirmam laukelyje rašyti 102 – Skirmantas Tumelis.
– O kas čia toks ir ką jis gero padarys?
– Man žinomas žmogus, gudrus, du vaikus mažus turi. Svarbiausia, kad šitas tikrai nevogs, ne toks žmogus.
– Du mažus vaikus turi, tai jam reikia vogt… Na, parodyk, kaip jis atrodo.
– (rodoma nuotrauka)
– Na, gražus vyras, reiks balsuot.

Taip ir nukeliavome į mano buvusioje mokykloje įrengtą rinkimų apylinkę. Per pietus jokių eilių (skirtingai nei kitur Lietuvoje) nebuvo rasta, stebėtojai atsipūtę irgi kamputyje linksminosi, nesikabinėjo nei prie po du pildyti einančių, nei prie kryželius dedančių ant suolo piliečių. Jokia gi ne paslaptis už ką ir balsavau, nuotraukos nepasidariau, bet gal patikėsite žodžiu:

Liberalų Sąjūdis. Kas be ko, partija nr.1 Google+ tinkle. Didelę reikšmę padarė ir tai, kad jame turėjome du tiesiogiai bendraujančius ir žinomus partijos narius: R. Šimašių (5) ir S. Tumelį (102). Rinktis kiek sunkoka buvo, nes antrojoje iš dviejų sveiko proto partijoje buvo A. Kubilius, D. Kreivys, o šalia ir partijos sąraše nesantys: I. Šimonytė ir R. Žylius. Gaila, kad už abi partijas balsuoti nepavyko, teko pasirinkti tą, kurios požiūris artimesnis manajam.

Pirmumo balsai? Žinoma, pirmos dvi vietos buvo paskirtos Tumeliui ir Šimašiui. Dėl likusių teko išvakarėse gerokai pagalvoti ir paskaityti informaciją, ieškojau teisininkų, ekonomistų, verslininkų… Radau!

  • 102. Skirmantas Tumelis – buvau žadėjęs jam antrą vietą, bet paskutinę savaitę jo Google+ tinkle reklamai išleisti milijonai pinigų padarė įtaką.
  • 5. Remigijus Šimašius – žmogus, kuris savo sprendimais ir sveiko protu požiūriu jau seniai užsitikrino visišką mano pasitikėjimą. Lai nesupyksta, kad krito į antrą vietą.
  • 7. Petras Auštrevičius – užkabino vis tik turima specialybė – pramonės planavimas.
  • 3. Gintaras Steponavičius – nors visi ant jo puola dėl švietimo reformų, aš vis tik linkęs pasitikėti, kad žmogus žino ką daro. O dar ir teisininkas.
  • 15. Mindaugas Lapinskas – teisininkas-verslininkas ir dar protingo veido. Pasirodė patikimas žmogus, nors nieko daugiau apie jį ir nežinau.

Vienmandatė?

Čia buvo sunku. Rokiškis neturi normalių lyderių šioje vietoje. Yra tokių, kuriais nesinori pasitikėti, kurie priklauso durnoms partijoms ir visiškai nežinomų. Teko rinktis pagal partijas. Konservatorius atstovavo dabartinis A. Kazulėnas. Mokytojas, žmogus gal ir protingas, bet man akivaizdžiai šviečiasi, kad ne jam vieta Seime. Teko rinktis Liberalų sąjūdžio atstovą – A. Šablinską. Inžinierius, verslininkas – skamba optimistiškai, nors apie žmogų anksčiau nelabai ką tesu girdėjęs.

Atominė?

Prisipažinsiu, per daug nesu įsigilinęs, kas ten vyksta. BET. Pasitikiu turimais valdančiaisiais ir tikiu, kad jie pradėjo šį projektą labai gerai apsiskaičiavę ir apie viską pagalvoję.

 

Taigi: šeimoje parūpinti du balsai Liberalų Sąjūdžiui, išvengta vieno balso violetiniams. Ir tikiuosi, kad tinklaraštyje mėnesį besisukusi laisvanoriška reklama, agituojanti balsuoti už R. Šimašių, padėjo apsispręsti bent vienam tinklaraščio lankytojui. Padariau, ką galėjau. Laukiame rezultatų. Gaila, kad jie nieko per daug nežada.

 

4 komentarai – “Seimo rinkimai ir referendumas #2012”

Aš irgi balsavau Rokiškio rajone ir mamos perkalbėt dėl taip vadinamų“violetinių“ nepavyko, o į ginčus ilgus veltis ir pyktis nebuvo prasmės.Vis gi palaikiau ją kartu balsuodamas už Binkauską,bet kadangi Rokiškio rajonas „raudonas“ įtariau kad į antrą turą pateks Saulis ir darbietis arba tvarkietis ir akurat . 🙂 Su tėvoku solidariai balsavom už konservatorius , nes nepaisant jų trūkumų ir klaidų aiškios alternatyvos nesimatė.Liberalų sajūdžiui irgi simpatizuoju , bet konservatorius palaikau ilgiau ir nemačiau reikalo mėtytis.Smagu ,kad ir jaunimas balsuoja,nors ne taip gausiai kaip norėčiau…

Laiks nuo laiko apsilankau jūsų bloge. Šiandien pirmą kart po rinkimų. Jūsų pasirinkimas. Tik naiviai jau atrodo argumentacija: pasitikiu, nes pasitikiu. Savo pažiūromis esu liberalas, net libertaras, bet šiemet na niekaip negalėjau balsuoti už liberalus: partija elgėsi kaip tikrų tikriausi populistai – ketino pasikviesti kokią: „sekspertės“ atsisakė, apsiribojo šachmatininke Čmilyte… „Visi kas dirba už mažiau nei 5000 lt yra vagys“ – nežinau kaip po tokių Masiulio žodžių dar galėčiau balsuoti už jį. Besaikis girimasis rezultatais kas nuo liberalų nepriklausė. Visiškas būvimas tėvynsąjungiečių šešėlyje, nė cyptelėjimas prieš privačių pensijų fondų karpimą (kaip čia su liberalizmo prinipais?), nė cyptelėjimas prieš priverstinius pirkimus iš planuojamo dujų terminalo (labai liberalu?), pasigavimas „energetinės nepriklausomybės“ idėjos – ko iš esmės laisvoje rinkoje negali būti. Apmastęs visą tai niekaip negalėjau balsuoti už liberalus, tiksliau LS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.