Kategorijos
Gyvenimas

Šiaurės rytų Lietuvos kaimas: 2009 05 23

Buvau savaitgaly grįžęs namo maisto parsivežt, su sąlyga, kad kai kurios maisto dalys deklaravo savo gyvenamąją vietą kaime, tai apsilankiau ir ten. Ta proga išbandžiau brolio (savo) niekam tikusią Nokia N95 ir padariau kelias nuotraukas su automatiniu režimu (fotografai jau tikriausiai kreivai į mane žiūri). Na nepykit, žmonės, nebuvo ir nebus iš manęs fotografo, bet pabandyti juk galima:

20090523005
Karkvabaliai ant kaštono šakelės

Visų pirma, pastebėtas įtartinai didelis karkvabalių (bent jau mūsuosna juos taip vadina) kiekis. Mama, pažiūrėjusi į aukščiau esančią nuotrauką, prisiminė, jog tiek daug jų nematė nuo „rusų laikų“.

20090523008
Žydinti kriaušė

Pats matau, kad tragiškai nufotografavau, galit ir nebesakyt. Čia viena geresnių mūsų kriaušių, kuri kiekvienais metais priaugina krūvas didelių kriaušių, bet dėl kažkokių ligų jos gana greitai pūna, todėl stengiamės jas kuo greičiau sudorot.

20090523019
Geltonai žydinčios braškės

Čia mano iš vidurio pievos atgabentos ir užveistos laukinės braškės. Šiais metais kiek apleistos, pienių nemažai priaugo. O šiaip labai geros braškės, praktiškai nereikalauja priežiūros, tik nereikia leist, kad piktžolių daug priaugtų, kol braškės dar mažos. O paskui jau jos savo ūsų visur tirštai prileidžia, ir jokios piktžolės nebeprasikala, išskyrus varpį (čia piktžolė tokia, neprisigalvokit nesąmonių), kuris jas per per kelerius metus pribaigia. Todėl šitos braškaitės mėgsta itin skurdžią ir sausą žemę, kur niekas kitas praktiškai nebeauga. Braškės užauga gana mažos, bet labai saldžios ir skanios. O dėl didelio daigų kiekio kvadratiniame metre, pačių uogų būna palyginus tikrai nemažai. Aišku, nepalikau jų likimo valiai, pasėdėjau kelias valandas ir pranaikinau piktžoles, kiek spėjau.

20090523028
Baltai žydinčios braškės

Tarp gausybės geltonų žiedų buvo galima rasti ir keletą baltų. Žiūrėsim po sesijos, kaip ten jiems seksis be manęs gyventi.

20090523030
Mirta

Viena iš pikčiausių kaimo gyventojų – Mirta. Žinot, kai kaime iš viso gal kokie 4 šunys, tai tenka ir jai būt vienai pikčiausių. Buvau jos jau labai pasiilgęs, kaip nepasiilgsi, kai su ja praleidi kokį trečdalį savo gyvenimėlio. Niekas nežino, kiek jai dabar metų, bet mąstant, kad ji pas mus apsigyveno man dar neinant į mokyklą, tai maždaug 13–14. Jūs gal nelabai patikėsit, bet ji kiek unikali – valgo praktiškai viską: neskaitant tradicinio maisto, neignoruoja ir gyvų karosų, pirmoje nuotraukoje matytų karkvabalių, pačios pasigautų pelių (žiurkių ir kurmių nevalgo) ir kitokių gėrybių. Ir ne, badu mes jos nemarinam, maisto yra pakankamai.

20090523031
Katė, kurios vardas Kac Kac

O čia mūsų lepūnėlė tinginėlė, kuri retkarčiais net vieną kitą pelę pagauna ir visada atneša parodyt. Nuotraukoj ji nuo Mirtai priklausančio kaulo vagia mėsą. Šiuo metu jos tikriausiai viena į kitą žiūri, nes abiems aišku, kam priklausys kaulas, kai aš nueisiu kiek toliau.

Pas mus jau tokia tradicija, visų kačių ir katinų vardai buvo ir yra Kac Kac, lengviau pasišaukt visus. Šitai gražuolei jau 9 metukai, gerai atsimenu.

22 komentarai – “Šiaurės rytų Lietuvos kaimas: 2009 05 23”

Ech, pažiūrėjau tavo reportažą, tokia nostalgija suėmė, prisiminus mano vaikystės kaimą, kurio jau nebėra 🙁
O tu fotografuok ir rašyk – nebūk ponas, kuris stiklinėje spintoje kalvio amato mokėsi 😉

@grumlinas
Fotografuosim ir rašysim, kai tik kitą kartą kur į gamtą nusigausim 🙂
Blogo IT tematika baigiasi, reikia kažką daryt, kažkuo IT įrašus pakeist. Kol kas mano galvoje sukasi daug įvairių padrikų minčių dėl blogo ateities, kai jos susidėlios, gal parašysiu atskirą įrašėlį, kada nors iki atostogų.

O dabar artėja sesija, teks blogą ir visa kita trumpam ramybėj palikt 🙂

Mantai, nenuilstu kartoti – ne fotoaparatas daro nuotraukas, o fotografas 😉
Reportažas tikrai liuksinis, puikiai iliustruotas. MIAno nėra, o ir ne toks tikslas turbūt buvo? Sunkiausia yra parodyti gyvenimą tokį paprastai kasdienišką, koks jis yra. Ir ypač sunku – gyvenimo fragmento grožį. O visi fotodzinguliukai – visa tai ateina, jei jų tikrai reikia tavo jausmams ir mintims išreikšti.

MIAnas – tai tas dalykas, kurį kuria „priemenininkai“ (tie, kurie „prie meno“)
MIAnas – tai tas visas absurdas, kurį mums bando prastumti kaip meną 🙂
Spėju, kad Grumlinas nelabai bars už tokį paaiškinimą 😉

Teisingai Grumlinas sako. Tu tik fotografuok, nesvarbu su kuo. Svarbu, kad bandytum ir eksperimentuotum. Su laiku pats pamatysi kas, kur ir kaip. Vienos nuotraukos bus reportažinės – informacinės, kurios puikiai tiks įrašo iliustravimui, kitos – tiesiog bus gražios.

Žydinti kriaušė man patiko labiausiai – dėl rakurso.

Na, dėl MIAno tai scania idėją gerai išdėstė. Čia toks pasišaipymas iš manieringo tarimo – „Žynoce, aš esu mIAnininkas, kuriu amžino mIAno kūrinius“.Tad mIAnas yra tai, kas pretenduoja į meną, bet juo dar nėra. Kodėl? Kažko trūksta. Kartais tai gali būti gerai padarytas dalykas, puikus amato dirbinys. Pvz – dabartiniai automobiliai – dauguma iš jų tiesiog kokybiški gaminiai, bet dizaino požiūriu iki meno jiems toli-toli. Ir kai awto-žurnaluose nupirkti žurnaliūgos putoja apie puikų estetinį vaizdą, mano įspūdis būna: „Eilinis euroboxas, nuo kitų euroboxų tesisikiriantis didžiule emblema ant kapoto“.
O kartais mIAnas – tiesiog šiknarankių santechnikų kreivai suvirintas surūdijęs vamzdis.
Rašydamas, kad tavo fotkėse „MIAno nėra“, turėjau omenyje, kad jos be pretenzijų į meniškumą puikiai iliustruoja pasakojimą ir todėl yra labai funkcionalios. O tai yra gerai. Nes dalykai visų pirma turi būti funkcionalūs.

O tai apie ką daugiau? 🙂 Negi daugiau Rokiškio rajone yra įstaigų su tokia pravarde? Turiu omeny būtent rajoną, o ne patį miestą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.