Kategorijos
Tinklaraščiai

Tinklaraščio pajamos iš reklamos #1

Pagaliau po puspenktų metų šis niekam tikęs tinklaraštis pradėjo generuoti apčiuopiamą naudą. Po dvejus metus trukusių Google Adsense reklamų rodymų šiaip taip susikaupė tie milžiniški 70 eurų, kuriuos Google man perdavė per WesternUnion.

Tiesa, pajamos niekad nebuvo tinklaraščio tikslas, todėl tėra tik viena Google reklama virš įrašų. Ir tik senų įrašų, todėl prenumeruotojai jų tikriausiai nė nepastebėjo.

Ir štai kokį neįtikėtiną pelną turime iš 4,5 metų tinklaraščio rašymo:

  • Pajamos: 70€ = 240 Lt
  • Mokesčiai: 240*0,15=36 Lt (taip, sąžiningai susimokėsiu GPM, nors galėčiau nuslėpti ir niekas nepastebėtų)
  • Išlaidos: 154 Lt (tinklaraščio domenas 5 metams)
  • Pelnas: 240-36-154=50 Lt (arba po 1 Lt kiekvienam tinklaraščio gyvavimo mėnesiui)
  • Pelnas, jei būtų imamas tik laikas, kai buvo rodomos reklamos: 240-36-61=143 (arba 6 Lt/mėn)

Jei taip ir toliau, greit būsiu turtingesnis už Karlosą Slimą.

 

15 komentarų – “Tinklaraščio pajamos iš reklamos #1”

Gal keistai nuskambės, bet man tai vienas iš įdomiausių pastarųjų tavo straipsnių (kitas apie google dviejų žingsnių prisijungimą).
Nors pajamos menkos ir ne dėl jų rašai, bet džiugu, kad nors atperka išlaidas. Beje, pamiršai paminėti hostingo išlaidas.

Hostingas nekainuoja – Blogr.lt. Plius dar administratoriaus teises turiu, tai jaučiuosi beveik kaip savame hostinge.

O jei mokesčiams skaičiuoti ne tik GPM, bet ir PSD, bei VSD. Ar tada beliks to pelno?

Klausiau VMI ką ir kada mokėt, sakė susimokėt GPM:

Atsakydama į Jūsų paklausimą, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) paaiškina, kad fizinių asmenų pajamos, kurios pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. nėra priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, yra apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu ir deklaruojamos formoje GPM308, pasibaigus metams iki gegužės 1 d.

VMI atsakymas teisingas. PSD ir VSD reikia sumokėti Sodrai. Kadangi abi valstybinės institucijos savo veiksmų ne sinchronizuoja – klausdamas ne visada gauni visapusiškai reikiamą informaciją, o tik dalį, už kurią atsakinga konkreti institucija.

Tiesa dar įdomu, kokiai veiklai bus priskirtos šios pajamos? Nes jei tai ne darbo užmokestis ar pagal sutartį gaunamos pajamos, greičiausiai reiktų registruoti Individualią veiklą.

Įdomu, koks būtų Sodros atsakymas.

7. Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį

200Lt kas 2 metus tęstinumu gal nelabai galima vadinti, tai vargu, ar čia gali būti individuali veikla.
Dėl visa ko nusiunčiau užklausą ir į Sodrą, lauksim atsakymo.

Žmonės vieni pas kitus siuntinėja. Panašu, kad vėl reiks į VMI rašyt.

Sodroje registruojami draudėjais (mokėtojais) asmenys, kurie yra įregistravę savarankišką veiklą (veiklą pagal pažymą, individualią veiklą, žemės ūkio veiklą, verslo liudijimą). Tik tokiu atveju atsiranda pagrindas priskaičiuoti soc. draudimo ar sveikatos draudimo įmokas draudėjui – savarakiškai dirbančiam asmeniui.
Jei Jūs nesate įregistravęs individualios veiklos, tokiu atveju ir pas mus nesate registruotas draudėju ir todėl įmokų mokėti nereikia.
O ar reikia Jūsų atveju registruoti individualią veiklą, turbūt jau aiškinotės Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

Nuo atlyginimo darbuotojams, nuo išmokėto autorinio atlygio priskaičiuotas VSD įmokas Sodrai sumoka įmonės (draudėjai), kurie šias VSD įmokas priskaičiuoja.

Va va, ką aš ir minėjau. Institucijos į tokius klausimus žiūri labai siaurai, tiek kiek joms pačioms įdomu, o dar geriau , kai galima atsakyti tik taip arba ne. 🙂

VMI turi atsakyti, kokiai pajamų rūšiai turi būti priskiriamos tokio tipo pajamos. Nuo to tada paaiškės, kokius mokesčius reikia mokėti.

Dar viena litanija. bet kokiu atveju, veiklos tęstinumo nėra, tai individuali veikla atkrenta:

Laba diena,

Atsakydama į Jūsų paklausimą, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) paaiškina, kad registruoti individualią veiklą reikia tada, kada vykdoma veikla atitinka individualios veiklos požymius.

Individualiai veiklai būdingi 2 požymiai:

1) tęstinumas – gyventojo sudaromiems sandoriams paprastai būdingas tam tikras tęstinumas ar atsikartojamumas. Atsitiktiniai sandoriai (pvz., asmeninio būsto, asmeninės transporto priemonės ar kito turto nuoma, pardavimas, kuriame nėra “verslininkiškumo” elementų) negali būti laikomi veiklos vykdymo požymiu, todėl tokie sandoriai nereikš individualios veiklos vykdymo. Taigi, kad gyventojas būtų laikomas vykdančiu individualią veiklą, jo sudaromiems sandoriams turi būti būdingas tam tikras tęstinumas, taip pat motyvas ir galimybės sandorius sudaryti ir ateityje. Atskirais atvejais ir ne vieną analogišką sandorį per trumpą laiką sudaręs gyventojas dažniausiai nebus laikomas vykdančiu individualią veiklą (pvz., išvykstantis į užsienį gyventojas parduoda keletą tapačių daiktų). Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad tam tikrais atvejais ir nesant tęstinumui, iš tam tikrų aplinkybių darytina išvada, kad gyventojas vertėsi individualia veikla. Tokiomis aplinkybėmis gali būti: naudos dydis ir tai, kokią gyventojo pajamų dalį sudaro ši nauda; taip pat su naudos gavimu susijusios sąnaudos,

2) savarankiškumas, t. y. toks gyventojo santykis su kita sandorių, sudaromų vykdant veiklą, šalimi, kuris iš esmės skiriasi nuo darbdavio ir darbuotojo santykių. Gyventojo veikla yra savarankiška, kai jo santykiuose su kita sandorio puse nėra būdingų darbo santykiams požymių (susitarimo dėl darbo apmokėjimo, darbo vietos ir funkcijų, darbo drausmės, atostogų ir pan.), gyventojas pats sprendžia su savo veikla susijusius klausimus, pats dengia savo išlaidas, susijusias su veiklos vykdymu ir kt.

Todėl jei vykdoma veikla neatitinka individualios veiklos požymių, gautos pajamos apmokestinamos kaip kitos neindividualios veiklos pajamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu.

Vykdant individualią veiklą mokesčius moki nuo pelno, t.y. iš gautų pajamų atimi patirtas išlaidas ir tada susimoki kažkokį procentą iš apskaičiuoto pelno. Kaip šiuo atveju? Tu paskaičiavai mokesčius nuo pajamų. Bet jei tavo išlaidos būtų didesnės nei gautos pajamos – vadinasi to negavai jokio pelno. Ar tokiu atveju vis tiek reiktų susimokėti GPM? Tiesiog bandau prisiminti, ar mokesčių deklaracijoje yra toks punktas, kaip išlaidos. Lape apie individualią veiklą yra, bet dėl kitų abejoju. 🙂

Šiuo atveju pajamos ir išlaidos nesusietos, nes veiklos kaip ir nevykdai. Moki GPM nuo visų pajamų ir tiek, o išlaidos – tavo reikalas. Bent jau aš taip suprantu.

Patikslinsiu – VMI ir SODRA šiek tiek sinchronizuojasi – negausi verslo liudijimo iš VMI, jei būsi skolingas SODRAi. Žmonai taip atsitiko, kai Lietuvos paštas įmokas SODRAi ne ten pervedė ir žmona ne savo valia tapo skolinga.

Bankas jama rodos ne maziau 10lt arba 1% uz isgryninima, beto reikia laukti ne viena menesi. Kaip su WesternUnion? Gal gali trumpai papasakoti?

1. Gauni iš Adsense pranešimą, kad tau sugeneravo mokėjimą per WU.
2. Užsirašai ant popieriaus to mokėjimo duomenis.
3. Eini į SwedBank (bent aš ten ėjau)
4. Sakai, va čia toks mokėjimas man per WU turėjo ateit.
5. Duoda užpildyt kilometrinę anketą.
6. Iš karto išmoka visiškai viską, kiek pervedė Google. Jokių komisinių bankas nebenusiima. Hm, o gal bent litą nusiskaičiavo. Nebeatsimenu. Bet man atrodo, kad viską atidavė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *