Kategorijos
Atvirasis kodas Kompiuterija

Ubuntu Linux / Linux Mint instaliavimas

Įrašas atnaujintas 2011-01-08. Aprašymas pritaikytas Ubuntu 10.10 / Linux Mint 10 sistemoms.

ĮŽANGA

Jeigu skaitote šį įrašą, tikriausiai mažai ką suprantate apie Linux branduolį naudojančias operacines sistemas ir galbūt planuojate pirmą kartą išbandyti šią naujovę arba pirmasis bandymas nebuvo pernelyg gerai pavykęs.

Reiktų pastebėti, kad Linux branduolys yra atvirojo kodo produktas, praktiškai visos juo paremtos operacinės sistemos yra visiškai nemokamos, skirtingai nei Microsoft ir Apple gaminama produkcija. Taigi galėsite ramiai sau naudoti vieną iš Linux operacinių sistemų, nesukdami galvos dėl jos legalumo.

Daug kas vartoja sąvoką „Ubuntu Windows“ – tai visiškas absurdas, nes tiek Linux, tiek ir pati Ubuntu neturi visiškai nieko bendra su Microsoft ir jų gaminamomis Windows operacinėmis sistemomis. Nemaišykite.

Taip pat tikriausiai girdėjote, kad Linux yra niekam tikęs ir skirtas tik programuotojams, čia irgi neišprususių žmonių skleidžiamos paskalos, nes dalis Linux pagrindu sukurtų operacinių sistemų yra žymiai geriau pritaikytos eiliniam vartotojui negu visiems gerai žinomi Windows gaminiai.

Neišsigąskite. Po sąvoka „Linux“ slepiasi ne vienas šimtas įvairių operacinių sistemų variantų (distribucijų), paprastai kiekviena iš jų yra pritaikyta kokiam nors tikslui ar vartotojų tipui. Vienos iš jų tikrai skirtos programuotojams, o kitos taikosi į eilinius vartotojus.

Jūs netgi galite atlikti testą, pagal kurį jums bus pasiūlyta geriausiai poreikius atitinkanti Linux distribucija. Visgi šiame įraše apsistosime ties populiariausia paprastiems vartotojams skirta distribucija – Ubuntu Linux.

Primenu, kad daugelį Linux sistemų galima išbandyti jų fiziškai nediegiant į patį kompiuterį, tiesiog pasileidžiant kaip LiveCD / LiveUSB.

PARENGIAMIEJI DARBAI

Pradžiai reikia pasirinkti, ką diegsime:

 • Ubuntu
 • Linux Mint

Linux Mint – tai Ubuntu pagrindu sukurta distribucija, kuri yra labiau pritaikyta buvusiems Windows vartotojams. Iš esmės jos techninė pusė yra Ubuntu, labiau pakeista tik išvaizda. Jeigu esate Windows vartotojas, siūlau diegti būtent Linux Mint. Toliau įraše Ubuntu ir Linux Mint vartosiu kaip sinonimus, nes jų diegimas yra identiškas.

Iš kur atsisiųsti:

Rekomenduojami reikalavimai kompiuteriui:

 • 1 GHz x86 procesorius
 • 1GB RAM atminties
 • 15GB vietos standžiajame diske.
 • Bent 1024 x 768 rezoliucijos monitorius
 • CD/DVD įrenginys arba USB jungtis

Tokio kompiuterio jums tikrai pakaks. Iš tikrųjų sistema veiktų ir su 512MB RAM ir 8GB vietos diske. Visgi, jei turite tikrai labai seną kompiuterį, verčiau rinkitės lengvesnę Lubuntu versiją arba netgi tokias minimalias sistemas kaip Damn Small Linux. Jei naudojate mažąjį internetinį kompiuterį su mažu ekranu, rinkitės Ubuntu Netbook Edition.

Kaip diegsime (pasileisime iš LiveCD) sistemą:

 • Iš CD arba DVD kompakto. Atsisiųstą disko atvaizdą (jis užima apie 700MB) atidarome su bet kokia turima diskų įrašymo programa bei įrašome su funkcija „Burn disk image“ (ar panašia). JOKIU BŪDU atsisiųsto disko atvaizdo neišarchyvuojame su WinRAR ar panašiomis programomis ir neįrašinėjame jame esančių failų kaip „Burn Data“, nes neveiks.
 • Iš USB. Atsisiunčiame programą Unebootin, joje nurodome atsisiųstą disko atvaizdą ir į USB jungtį įjungtą atmintinę.

PARENGIAMIEJI DARBAI: BIOS

Norint, kad sistema būtų kraunama iš mūsų įrašyto disko arba USB, būtina pakeisti BIOS nustatymus. Jei naudosite kompaktą, CD/DVD įrenginys turi būti veikiantis, jei naudosite USB – įkiškite jį į USB lizdą.

 1. Perkrauname kompiuterį, trumpam turėtų atsirasti užrašas „Press XXX to open BIOS“ (ar kažkas panašaus). Jei matote tą užrašą, maigykite nurodytą mygtuką, jei nematote, bandykite visus mygtukus iš eilės, kuris nors tiks (pvz., pas mane BIOS atsidaro maigant F2, jei jums jis netinka, išbandykit ESC, DELETE, F1 bei kitus funkcinės F juostos mygtukus). Tai reikia padaryti dar prieš ekrane atsirandant Windows paveikslėliui (tada jau per vėlu). Taigi atsidarysite BIOS (jeigu ekrane matote užrašus „safe mode“, tai atsidarėte ne tą, ko reikėjo, bandykite kitus mygtukus).
 2. Dabar su klaviatūros rodyklėmis susirandame BOOT, BOOT PRIORITY ar pan. bei nustatome, kad pirmoje vietoje būtų jūsų cd/dvd įrenginys, o antrojoje – kietasis diskas. Jeigu naudojate USB, šitą vietą paliekame ramybėje, toje pačioje BOOT skiltyje be BOOT PRIORITY turėjo būti ir opcija su „HARD DISK“, „HARD DRIVE“ ar pan., ten į pirmąją vietą nustatykite savo USB. Taip yra pas mane, jei pas jus nėra panašios opcijos, galite bandyti per BOOT PRIORITY į pirmą vietą statyti REMOVABLE STORAGE, gal suveiks.
 3. Spaudžiame „Save and exit“ atitinkantį mygtuką (pas mane F10) bei patvirtiname pasirinkimą. Kompiuteris persikraus. Jei viską padarėte gerai, sistema bus užkrauta iš mūsų disko arba USB.

Kadangi tiek Ubuntu, tiek LinuxMint veikia ir kaip LiveCD/LiveUSB, tai jus visų pirma pasitiks pasiūlymas pasirinkti: išbandyti ar įdiegti. Taip pat, iš karto galite pasirinkti kalbą (yra ir Lietuvių, bet aš naudosiu English). Taigi imame Try Ubuntu.

Jūs išvysite Ubuntu ar LinuxMint darbalaukį, galite išbandyti sistemą (tai nedaro jokios įtakos jūsų kompiuteryje dabar esantiems duomenims ar įdiegtoms sistemoms, perkrovus kompiuterį neliktų jokių Linux pėdsakų, nes Linux dar nėra įdiegta). Į Linux operacines sistemas tvarkyklės yra integruotos, taigi viskas turėtų veikti pagal nutylėjimą (normalios rezoliucijos vaizdas, garsas (neįdiegus gali tik negroti video/audio failų, bet pats garsas turi būti), Wireless, Bluetooth ir t.t. Jeigu kažkas neveikia, reiktų pasiskaityti internete apie kompiuterio dalį, kuri neveikia, nes ją prisijaukinti gali būti ne taip ir paprasta. Jeigu viskas veikia, galime pradėti patį įdiegimo procesą.

UBUNTU LINUX (LINUX MINT) ĮDIEGIMAS

Dabar pažingsniui nurodysiu, ką daryti:

 1. Pirmame žingsnyje pasiūloma pasirinkti sistemos kalbą (ją vėliau bet kada galima keisti). Imame English, spaudžiame Forward.
 2. Antrame žingsnyje patikrinama, ar turite pakankamai laisvos vietos diske. Taip pat galite uždėti varneles, kad būtų įdiegti sistemos atnaujinimai bei video/audio kodekai, bet tam reiks interneto ryšio. Be to, tai bus galima padaryti ir vėliau. Galite rinktis. Einame toliau.
 3. Trečiajame žingsnyje, klausiama, ar formatuoti visą diską, ar nustatyti viską pačiam. Renkamės antrąjį (specify partitions manually).
 4. Išvysite langą, jame matysite informaciją, kaip suskirstyta vieta diske. Jei diskas buvo tuščias, nieko nematysite, pasirinkite „New partition table“. Jeigu jame yra Windows, tai matysite jų skirsnį (skirsnius). Windows tikriausiai norėsite pasilikti, tai jų skirsnių neliečiame, bet juk turime ir kokį kitokį laisvos ar užimtos vietos gabalą. Taigi triname viską, ko nereikia. Atsiradusioje nenaudojamoje vietoje (free space) reiks sukurti keletą skirsnių mūsų Linuxui:
  • Sisteminis skirsnis (mount point /) – Skiriame iki 10GB. Mažiausiai užtektų ir 4GB (4096MB)
  • Virtualioji atmintis (use as SWAP area). Nuo daug ko priklauso. Jei planuojate naudoti Hybernate funkciją, skirkite tiek pat, kiek turite RAM. Kitu atveju, jei turite 1GB RAM ir nenaudosite VirtualBox arba labai rimtų programų arba turite bent 2GB RAM – SWAP yra nereikalingas (iš savo patirties). Jeigu dabar visiškai pasimetėt, tai tiesiog skirkit tiek, kiek turit RAM.
  • Visą likusią vietą skirkite failams (mount point /home). Jame bus talpinami visi jūsų failai bei programų nustatymai. Jei kada sugalvosite perinstaliuoti Linux, šio skirsnio tiesiog neformatuokite, išliks turėti failai ir programų nustatymai.

  Jeigu neturėjote Windows, ir turėjote tik 8GB talpos diską, tai viskas turėtų atrodyti taip:

  Jeigu turėjote 120GB standųjį diską su jau įdiegtais Win7, tai viskas galėtų atrodyti taip:

 5. Liko tik šiek tiek palaukti, kol sistema bus įdiegta. Tai užtruks mažiau nei pusę valandos.
 6. Jūsų dar paprašys pasirinkti laiko juostą
 7. Nurodyti klaviatūros išdėstymą (renkamės Lithuania-Lithuania)
 8. Įrašyti vardą, pasirinkti slaptažodį, nurodyti, ar jo prašyti įjungiant kompiuterį. Taip pat galima užšifruoti savo failus, kad visokie niekadėjai prie jų neprieitų be jūsų žinios.

Po įdiegimo perkraukite kompiuterį, ištraukite USB ar išimkite kompaktą. Taip pat galite susigrąžinti senuosius BIOS nustatymus (nebūtina).

Jeigu prieš tai kompiuteryje turėjote Windows, tai kraunantis kompiuteriui, galėsite rinktis, kurią sistemą užkrauti.

72 komentarai – “Ubuntu Linux / Linux Mint instaliavimas”

Dėl minimalių reikalavimų, tai buvau įkišęs ir į 200 Mhz, su 128 mb ramų, vaizdo plokste 4 mb 🙂 veikė, bet stabdė 🙂

Beja ne į visus kompus įmanoma per grafinę sąsają idiegti. 🙂

Asmeniškai man ubuntu tai visiškai nepatiko, nes kažkodėl neatpažino mano turimo (4 metų senumo) hardware’o. O tai ką pavyko sukonfiguruot, veikė nestabiliai. O štai su openSuse kitas reikalas, viskas suveikia kone iš pirmo karto, entuziastai Suse sukūrė įvairių autoupdateri’ų, kurie praktiškai paspaudinėjant „Next“ surašo viską, ko paprastai gali prireikti (kaip pvz. win32codec). O ir šiaip nežinau dėl kokiu priežaščių, autoritetai (na kaip L. Torvaldsas) visgi renkasi KDE, taigi manau geriau jau Kubuntu, bet čia neįtema, nes tai tik grafinė sąsaja.

Tai Ubuntu ir pas mane ilgai neužsibuvo, gal pora savaičių. Paskui bandžiau Kubuntu, bet nelabai stabiliai jie man veikė. Na bet apie viską gal kada kitame įraše, jei čia viską supilsiu, tai nebebus ką rašyti.

pas mane jau gyvena Ubuntu, beveik penkerių metų senumo laptope. Jokių problemų neiškilo dėl nesuderinamumo. Neskaitant to, kad iš USB mano kompas instaliuot dar nemoka ir CD-rom’as neveikia – užteko parsisiųst iso ir šiek tiek paspaudinėt 🙂

KDE iš pat pradžių nepatiko, per daug win-like, ir šiaip gan kreivai atrodo 🙂
Gnomas daug kartų mielesnis akiai 🙂
Toptelėjo mintis, kad visi gnomo vartotojai viliasi turėti mac’ą, gal niekam nesako bet.. 😉

@Ričardas
Turint windowsinį 10,5GB diską dar kišt Linuxus ten pat? Taigi vargiai sutilps.
O sukurt atskiras particijas tikrai nėra problema, pora minučių ir yra 🙂

@lfx
Kol kas apsistojau ties Gnome, nes Kubuntu nugąsdino su savo kreivu veikimu. Bet gal dar pabandysiu ką nors su KDE ateity, bus matyt 🙂

Man tai normalu. Jei tavo hardas netalpus, tai ką padarysi. Linux naudoja tam kam nereikia žaist, mokytis ir panašiai. Pvz: tu pabandyk tildės biurą įdiegti ant linux, Adobe Photoshop arba Macromedia. Man reikia viskam pc tai geriau windows negu linux. Ant linux dar nėra gerų žodynų, ir panašiai. Windows 7 tikrai geriau. Ant linux sakau šūdas totalus. Linux grabas nelemtas. Windows dar 1 vietoj vis dar. Nes geriau negu linux. Kam patinka linux tegu naudojas. O ma gražiau Windows.

@Tomas
111GB, talpos pakankamai, reikalui esant, galima pakeist particijų dydžius, bet reikalo nėra, nes yra XP, kuris vis dar puikiausiai palaikomas programų kūrėjų, nėra reikalo naudot naujesnius Windows ir veltui eikvot vietą diske.

Dėl žaidimų – yra Wine, žaidimai veikia. Bent jau mano turimi visi trys veikė.
Dėl mokymosi – man visko užtenka. Kaip tik mokantis Linux pranašesni, bent jau kam reikia universitetuose tikslesnius mokslus krimsti.

Tildės biuro gyvenime nereikėjo, LT klaidų tikrinimas yra, man to užtenka.
Photoshopo kaip ir kitų panašių dalykų nenaudoju, bet berods per WIne taip pat galima pasileist. Galų gale yra GIMP.
Macromedia, nežinau kas per daiktas, tai nekomentuosiu.

Man irgi reikia viskam kompiuterio, bet Windows retai beįsijungiu, o įsijungiu vien todėl, kad kai kurių dalykų dar neįpratau daryt su Linux, bet čia laiko klausimas.

Žodynai, žodynai, yra opendict, Anglonas per wine irgi galima pasileist.

Tau gal geriau septynetas, kitiems gal geriau Linux, nesiginčysiu. Faktas, kad šiame tinklaraštyje nuo šiol vienareikšmiškai geriau Linux.

O dėl grožio, tai oi vaikeli, kaip aš buvau užsižaidęs su Compiz pagražinimais. Nors tas grožis man yra paskutinėj vietoj.

O kas dėl „šūdo“, tai vienareikšmiškai galiu pasakyt, jog visiškas vištašūdis buvo ankstesnioji windows versija. Septyneto nebandžiau, negaliu vertint.

Tai tuo ir užbaigsim dviejų trolių pasišnekėjimus apie nieką, ne tam skirta ši tema.

Jei nežinai macromedia tai jau visai. Ji skirta svetaines kurti. O taip, aš apie windows 7 parašysiu temą. Galėsi paskaityti ir įvertinti.

Sveikinu – pagaliau išdrįsai išmėgint kažką kitokio 🙂
Kai aš pirmą kartą įsidiegiau Ubuntu, irgi buvo panašiai – kartais įsijungdavau linux, o windows vistiek dažniau. Paskui liko atvirkščiai. O galiausiai windozė tiesiog yra kažkur, bet praktiškai nenaudojama. Viską, ko man reikia, galima atrast. O dėl grožio – normaliai pasidarius visus beryl ir panašius efektus, tai win7 prieš linux atrodys kaip 3.11 prieš xp 🙂

@Tomas
O kam man žinot, yra WordPressas, man daugiau nieko ir nereikia.
O apie septynetą jau esu permetęs akimis ne vieną įrašą, kažkaip nieko ypatingo nepastebėjau, kas man labai patiktų.

@kroitus
Seniai galvojau išbandyt, bet nedrįsau žaist, kol išorinio disko nenusipirkau ir saugiai nesusikėliau visų sukauptų failų 🙂

Beje, apšviesk mane: Beryl ir Compiz, kuo jie skiriasi, ar čia tas pats tik skirtingais pavadinimais?

Bandžiau prieš pora mėnesiukų suinstaliuot Ubuntu, bet jie atsisakė pripažinti Ati 4850 video kortą. Instaliacijos metu gaudavau „white screen“. Gal kas esat su tuo susidūrę?

@Mantas
Bet žaidimų sparta stipriai krenta…
Na dėl mokslų univeruose, tai čia kaip tik aktyviai windows naudojamas :D, nes tarkim pirmam kurse, programavime, naudojamas borland builderis 🙂 Ir daug kitų programų veikiančių tik ant windows, o emuliuoti nematau reikalo, pamenu tik trečiam kurse buvo programavimas ant linux 🙂 dabar turiu modulį programavimas windows aplinkoje 😀
Gimp’as photoshop’o tikrai neaplenk 🙂

Dėl mokslų ir linux. Vienas pažįstamas Microsoft fanas fizikas būtent mokslams instaliavosi linux, nes tik ten yra kažkokios spec. skaičiavimo programos. O taip pat yra dar ir scientific linux distribucija, kuri būtent moksliniams dalykams ir skirta

man nutiko tokia problema. Susiinstaliavau ubuntu salia Windows 7 ir kraunant neleidzia pasirinkti, apskritai niekur nerandu ju netgi harde. gal kazkam buvo kazkas panasaus ar gali kasnors kanors patart.? 🙂

padek!atsinaujinau narsykle WINDOWS-8,IR NEGALIU PRISIJUNKTI KAI KURIUOSE PORTALUOSE,SUVEDU DUOMENIS O MAN ATMETA,IS DRAUGU KOMPO BANDZIAU VISKAS GERAI.KA NE TAIP PADARIAU?

@iverija
Visų pirma, tai rašom mažosiom raidėm.
Visų antra, kas tas windows-8? Kalbi apie Internet Explorer 8 naršyklę? Tokiu atveju, prie ko čia linuxai?
Niekada nesinaudodavau IE, nežinau. Peržiūrėk nustatymus, gal ten kokie cookiai išjungti, ar dar kas. Galų gale išinstaliuok 8 versiją ir susigrąžink senesnę, jei su jom veikdavo.
Naudok Opera arba Firefox, nebus problemų.

@Mantas
Na IE8 nuo IE6 beveik niekuo nesiskiria, pagrdindinis kodas islieka beveik nepaliestas, tik truputi saugesne nei 6 versija, ir zinoma isvaisda pakeista. O taip kodas toksptas kaip ir IE8

Su UBUNTU nieko nesigauna.Visa para prasikankinau.Jeigu kas pasakytu,kad rankos kreivos ar panasiai,tegul patys bando.

„Palaukiame, kol viskas užsikraus ir pasižaidžiame su Ubuntu.“ – Kiek mazdaug reikejo laukt kol uzsikraus ?
Nes kai as pasirenku man juodas ekranas buna ir viskas 😐

@Linas
O velniai žino, gal kokias 5 minutes. Neatsimenu.
Jei ilgai rodo juodą ekraną, tai gali būt dėl nesuderinamumo su vaizdo plokšte. Reiktų protingesnių klaust, kaip išspręst problemą.

[…] Atsisiuntus reikia įsirašyti į kompaktą. Čia mane maloniai nustebino Linux Mint 7 ir diskų įrašymo programa Brasero, kuri sėkmingai įrašė naująją Mėtą į CD kompaktą. Nustebino todėl, kad su Windows jau pora metų nepavyksta į CD nieko įrašyt, vis sugadindavo kompaktus, jau buvau pradėjęs galvot, kad įrašymo įrenginiui paskutinioji… Kas pirmą kartą planuojat instaliuot, tai pasiskaitykit dar šitą įrašą apie įdiegimą. […]

>Tomas
„Jei nežinai macromedia tai jau visai. Ji skirta svetaines kurti.“

Info siek tiek pasenusi. Macromedijos jau senai nebera. Ja nupirko Adobe. Iš jos produktu nebent Fotoshopas tinka web svetainiu dizainui, o jei turi galvoje Dreamwraveri tai jis web svetainems neskirtas. Jis skirtas santechnikams, o ne Interneto svetainiu programuotojams. Jei turi galvoje Flash tai jis tinka tik baneriukams ir Flashiniams zaidimams.

Sveiki,
Kaip dauguma čia esančių, aš irgi norėjau pamėginti Linux (Ubuntu 9.10 desktop i386, taip buvo parašyta prie versijos). Deja, susidūriau su problemomis jau instaliavimo metu. Pirmiausiai leido pasibandyti iš užkrauto CD, pradėjau instaliuoti, įvedžiau laiką, pabandžiau nurodyti skirsnį ir man jo nepriėmė. Nurodė „doesn’t exist root file system“ ar kažką panašaus. Gal kas žinote, ką tai galėtų reikšti? Skirsnis loginis, jame failų nebuvo.. Gal kas gali pasiūlyti kokį nors sprendimą?

>Indre
Viename įrašo paveiksliuke matosi. Prie mount point turi būti nurodytas „/“ ženklas, kuris ir reiškia tą root file system 🙂
Man irgi tas pats buvo, kai pirmą kartą instaliavau 🙂

Ačiū, Mantai, už greitą atsakymą! 🙂
Prie to paties norėjau paklausti, virš „/“ esančiame punkte ką pasirinkti iš tų visų NTFS, FAT ir t. t.?

Sveiki,
pas mane ubuntu 9.10 ir niekaip negaliu suinstaliuoti ati draiverius. zinau kad jau nera gaminami naujasni draiveriai as atsisiuntes 9.3 versija. bet istikro kaskaip galima suinstaliuoti per terminala, bet neisikertu kaip. jai kas zinote gera linka ar galite paaiskinti prasua padeti 🙂

>ap
1. Iš ko sprendi, kad tau tikrai reikia papildomai instaliuoti Ati draiverius? Neveikia kas nors, kaip turėtų?
2. Susirask kompiuteryje proprietary drivers, ten turėtų būt kas nors tavo kompiuteriui.
3. Iš Ati puslapio atsisiųsti draiveriai neveiks, ypač jei tai nešiojamas kompiuteris.

Ok. reikia tavo konsultacijos dėl particijų. Nieko nesuprantu. Kiek ir kokių particijų prisidaro linux.

>benamis
Naudokis naujesniu įrašu: http://mantas.malcius.lt/linux-mint-instaliavimas/

1. Sukuri sisteminį skirsnį (/) ext4 ir duodi iki 10GB.
2. Sukuri SWAP – nebūtinas, bet jei mažiau 2GB RAM turi, tai nepakenks, ir šiaip nerekomenduojama jo visiškai atsisakyti. Rekomenduojama 2xRAM, bet čia jau kiek nori, tiek duok 🙂
3. Na ir viską, kas lieka sukuri /home skirsnį su ext4. Jame bus saugomi visi tavo failai ir programų nustatymai. Perinstaliuojant linux, šito skirsnio tiesiog neformatuoji.

Kokie yra sukurti skirsniai, gali pasižiūrėti su programa gparted.

Kuo skiriasi “linux current“ nuo “linux legacy“ ir kaip atskirti, kurie yra kurie tai reikalinga ieškant draiverių nes kai “ubuntu“ instaliavau internetas neveikė tai yra tinklo plokštės “draiverių“ nebuvo.

>Liudas
Taigi prieš instaliuodamas visada užsikrauni iš LiveCD sistemą ir pasižiūri, ar viskas veikia. Jei matai, kad internetas neveikia, tai nėra prasmės net ir instaliuot, kol neišsiaiškini.

Nežinau, kas ten per „legacy“. Negirdėjau apie tokius sutvėrimus. Gal turi minty LTS. Visada siuntiesi „Current“, ir rami galva.

O jei jau kas neveikia, tai eini į ubuntu.lt forumą, pateiki kompiuterio specifikacijas, jie pasistengs padėti. Mano žinios per menkos.

Labai ačiū, kad parašėte šį straipsnį, nes labai daug žmonių susidarę nuomonę, kad linux operatyvinės sistemos yra jiems nepasiekiamos ir sunkiau naudotis nei windows. Iš savo patirties galiu drąsiai pareikšti – be jokio išsilavinimo susiinstaliavau ubuntu pati ir negaliu atsidžiaugti. Jokių antivirusinių nereikia, begalės mokslinių programų, viskas pasiekiama, daug lengviau naudotis nei windows, plius – daug daugiau pagalbos internetiniuose forumuose nei windows. O svarbiausia – nereikia už nieką mokėti, pagal statistika – su windows kompiuteris dirbs gal 5-6 metus, su linux – 20-25… Žmonės, pradėkite formuoti savo nuomonę, kai patys pabandote, o ne klausykites amžinai varomos propagandos..

>Laura
Ir nors linux yra paprasti, kartais jie netinka prie jau naudojamo kompiuterio „geležies“. Pas mane taip ir buvo negalėjau nei garso, nei ekrano ryškumo reguliuoti. Bet tikriausiai šitos ligos kamuoja tik nešiojamus.
Gal linux ir geriau, bet kolkas nėra tikrai gerų alternatyvų keletui programų (adobe acrobat, abby fine reader), dažnai kyla nesuderinamumas su prietaisais bei kolegų kompiuteriais.

Kai jau kas neveikia, tai neveikia. Tada jau užsiknisimas. Bet labai norint, galima susitvarkyt, nes visas problemas sprendžia bendruomenė, didesnė tikimybė, kad sprendimas jau yra rastas.
Aišku, pats gal nesusitvarkysi, reiks kokio kompiuteristo rimtesnio. Čia jau ir aš pats nesusitvarkyčiau tikriausiai.
Tuo tarpu, jei ant Windows nėra tvarkyklių, tai jau sudėtingiau. Vargu, ar kažką surasi. Nėra, tai nėra.

Labas,

jau antra karta susiinstaliavau ubuntu netbook 10.10. Naudoju bevieli interneta (gyvenu ale viesbutyje tokiam, tai routeris kaba koridoriuj:) ). Nu tai va, isijungiu as ubuntu ir nerodo, kad yra galimybe prisijungti prie wireless. Raso „missing firmware“ ar panasiai. Tai gal patarsite man, ka daryt.. Su windows 7 viskas gerai, automatiskai rado, suvedziau passworda ir prasau! O su ubutnu va taip… Aciu, labai laukiu, nes tikrai noriu naudotis ubuntu!

>Darja
Kreipkis į Ubuntu.lt forumą, nurodyk labai aiškiai, koks kompiuterio modelis. Gal jie padės. Aš iš tikrųjų labai mažai apie linux žinau, niekada rimtesnių problemų nesu sprendęs.

Sveiki
Turiu problemėlę.
Įsigijau naują kompą, instaliavau (ubuntu-10.10-netbook-i386), viskas lyg gerai, įjungus suvedu login, pasw, ir išmeta …..@……..:~$_
ir mirksi tas brūkšnelis…
Kokį čia stebuklingą žodį įrašyt ar ką spaust, kad pradėtų dirbt…
Ačiū.

>Zenonas
Aš nelabai išmanau apie linux, kaip jau minėjau, dėl kylančių problemų, kreipkitės į ubuntu.lt forumą.
Gali būti, jog jums reikia įvesti
startx
arba
sudo startx

sveiki. kaip galima isspresti problema?

„“Paketų sistema sugadinta

Patikrinkite ar naudojate trečiųjų šalių saugyklas. Jei taip, jas išjunkite, nes jos yra dažnas problemų šaltinis.
Be to paleiskite šią komandą terminale: apt-get install -f““

ka zin ar dovanotam arkliu ziurima i dantys,juk linux nemokamas reikia dziagtis kad dar ira kazkas panasaus i linux,nes siais laikais tuoj uz oro ikvepima mokesim,turejau linux 11 suse dirbo stabiliai,naudojau apie puse metu virusu nemaciau,bet atsisakiau nes nesugibejau instaliot zip failiu,informacijos bent jau lietuviu kalba irgi neradau normalios apie ispakavima zipu,bet su sita problema isvis be juokiu problemu susitvarke windai ,o seip tai dar nera ne vienos narmalios os visos juos kaskokios nedadaritos .

Prieš savaitę meistrai keitė mano kompiuterio motininę plokštę. Kompiuteryje buvo suinstaliuotos 2 OS: Windows XP ir Ubuntu. Jie kažkodėl nusprendė, kad tai reiškia netvarką ir perjungė kad krautųsi tik Windows XP. Kuomet atsisakiau šios neužsakytos paslaugos ir paprašiau atkurti tai kas buvo – man „paaiškino“ kad Ubuntu jau buvo „sugriuvusi“. Jai nebuvo jokio reikalo griūti – nes ji suinstaliuota atskiroje antro hardo particijoje. Dėl tokios meistrų saviveiklos praradau ne tik OS bet ir joje buvusią informaciją. Gal galėtumėte patarti – kokiu būdų man iš Windows XP prisijungti prie Ubuntu? Kompiuterio paleidimo metu Ubuntu OS matosi. Bandant ją paleisti išmeta užrašą, kad sugadintas vienas iš dll failų.

Zenonai, pačiam neteko susidurti su tokia situacija. Bet jeigu home skirsnis buvo atskirtas nuo sisteminių failų (t.y., duomenys tavieji buvo atskirame skirsnyje), gali tiesiog perinstaliuot linuxus į tą patį skirsnį formatuodamas ir vėl prisijungti turimą /home.
Jeigu viskas viename, gali pasikrauti linux per live cd/usb ir persimesti visus dokumentus į, pvz., išorinį diską. Ir vėlgi perinstaliuot linuxus formatuojant.

Jei variantai netinka, kreipkis į forumą http://www.ubuntu.lt/forum/viewforum.php?f=1
Ir ten jau tau padės gal kas. Tik pastabą duosiu – pasakymas, kad trūksta kažkokio dll failo, yra netinkamas. Kai kursi forumo temą, surašyk viską žodis į žodį, kokią klaidą meta.

bet tau truputeli reiketu pasiskaityti apie biosus nes yra 3 variantai atidaryti bios meniu tai f2 f1 ir del mygtukai kitu nera !!!! 😀

Bandziau keleta Linux versiju. Galiu pasakyti, kad su Windows lyginti nei per kur negalima. Tai nemokama OS ir dovanotam arkliui i dantis neziurima. Jeigu yra galimybe nusipirkt Windows, ta reikia ir padaryti. Kas liecia Linux, tai yra daug versiju(distribuciju), taciau kyla mintis, kad kurejai kaip nors suvienytu jegas ir sukurtu viena ar kelias tikrai geras versijas. Dabar gi kiekviena yra atskirai gera kazkuo vienu ar keliais dalykais. Tokia mano nuomone ir apibendrinimas.

>>Laura
„statistika – su windows kompiuteris dirbs gal 5-6 metus, su linux – 20-25…“ is kur sita nesamone ispesei? Kuo tai pagrista? Su Windows kompiuteriai dirba nuo seniausiu laiku, su Linux tai visai neseniai pradejo. Cia gi buvo tiesiog egzotika.
Beje, sekmingas instaliavimas dar ne viskas. Windows irgi puikiai instaliuojami. Gal dar puikiau. Antiviruso nereikia tik todel, kad Linux buvo tiek nepopuliarus, kad niekas virusu ir nekure. Palauk, jei ispopuliares kaip Windows irgi prireiks antiviruso. Pagalbos forumuose Linux daugiau del to, kad pagalbos daugiau prireikia Linux, o ne Windows. Be to Windows dar turi ir MS support. Lengviau naudotis Linux nei Windows? hmm, ar gali buti lengviau uz lengva? Windows naudotis moka visi, kas turi nors truputi veikianciu smegenu. Linux, tai cia jau reikia daug daugiau. Tu, matyt, tikrai tai turi. Atsiprasau, jei ka.

sveiki nepikik kad gal necia parasiau, planuoju isigiti pc is atskiru daliu pagrindines ju tai asus p8z77-v delix i7-3770k ir gtx 680
klausimas toksai ar bus pilnai suderinama linux su siais irenginiais instaliuojant atciu uz komentarus

Galiu pasakyt, kad geriausias variantas windowsiniam useriui yra Mint! Išbandžiau ir Ubuntu, ir Lubuntu, ir Xubuntu, bet nieko geresnio už Mint 14 neradau. Buvo bėdų su draiveriais, bet tik del to, kad naujas kompas.

Tai , kad nesamonė yra: aš nenoriu panaikinti win7 ir win10, noriu padaryti taip, kad rinkčiausi kokia sistema užkraut…mane knisa pasirenki kiek gigų turi būti linux , jie parašo mes ištrinsim viską…man to nereikia…ir ka reikia pasirinkti kokia failų sistema.,koks prijungimo taškas,net neįsivaizduoju

Arai, tai taip ir yra. Tu gal komentuoji nepaskaitęs. Diegiant linuxus pasirenki „specify partitions manually“ ir palieki ramybėj windowsų particijas (neformatuoji, netrini). O vaizdas diegimo turi atrodyt, kaip paskutiniams paveikslėly panašiai.

idiegiam ubuntu windows sistemoje , bet gaunasi šūdo gabalas.Prieš diegiant paprašo ivesti slaptažodį… įvedi ..viskas kol ka gerai..užsikrauna ubuntu… iškarto prašo prisijungti ,bet neina prisijungti …tu tampi kaip svečias… toliau dar įdomiau bandai įvesti slaptažodį per “ user“ …galų gale rašo jis netinka… nors slaptaždoį atsimenu labai gerai.. šūdo gabalas vadinasi…apsiška tegul…viso

Help! Niekaip nepavyksta instaliuoti Linux…nepavyksta įdiegti grub failo, o be jo kaip rašo išokančiame lange – sistema nepasileis…Kokios galimos priežastys?
Instaliuojiu per usb, naudojau rufus usb paruošimui. Bandžiau ir mint ir ubuntu…iki tos pačios vietos instaliavimas vyksta ir tada užlūžta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.