Kategorijos
Kompiuterija

Užsienyje pirktas telefonas ir garantinis remontas

http://mantas.malcius.lt/wp-content/uploads/sites/2/2011/09/Sony-Ericsson-Xperia-Mini.jpg

Taip jau nutiko, kad prieš pusmetį pirktas SonyEricsson Xperia Mini ST15i pradėjo savivaliauti: šildyti bateriją ir (galimai dėl to) savo nuožiūra maigyti sensorinius „Atgal“ ir „Meniu“ mygtukus. Kitaip sakant, telefono naudoti tapo praktiškai nebeįmanoma. Jis apsiramindavo tik patekęs į minusinę lauko temperatūrą.

Žinoma, keliaujame į Google ir žiūrime, kas per velnias. Paaiškėja, kad problemą turiu ne aš vienas. Man dar pasisekė, nesąmonės prasidėjo tik po pusmečio, kiti gi telefono negalėjo tinkamai naudoti jau po savaitės. Iš SonyEricsson komandos atsakymų ir kitų žmonių garantinio remonto atsiliepimų paaiškėja, kad čia berods yra gamyklinis brokas, reikia keisti pagrindinę plokštę, juokingiausia, kad daugeliui ir tai nepadeda. Daug kam tiesiog duoda naujus telefonus. Šaunuoliai, SonyEricsson! Apie telefoną paskelbėt 2011-ųjų metų pavasary, pardavinėti pradėjote už pusės metų, bet per tiek laiko vis tiek nesugebėjote pamatyti, kad gaminate broką.

Na, gedimas, tai gedimas, kam nepasitaiko. Aiškinamės, kas Lietuvoje oficialiai atsakingas už SE gaminių taisymą. Pasirodo, kad kažkokia monopolistė MTTC, apie kurią internete milijonai skundų.

Dar dėl viso pikto grįžtam į Google, pasiskaitom, ar nekils kokių nesklandumų dėl to, kad pats telefonas pirktas JAV, Amazon.com. Ir… špyga taukuota, o ne garantija man priklauso.

If, during the warranty period, this Product fails to operate under normal use and service, due to defects in design, materials or workmanship, Sony Ericsson authorised distributors or service partners, in the country/region* where you purchased the Product, will, at their option, either repair or replace the Product in accordance with the terms and conditions stipulated herein.

Išvertus į žmonių kalbą, SonyEricsson siunčia visus užsienyje telefonus pirkusius vartotojus ten, kur Rokiškis siunčia savo komentatorius. Tiesa, yra žvaigždutė:

*EUROPEAN UNION (EU)
If you have purchased your Product in an EU country you can have your Product serviced, under the conditions set out above, within the warranty period in any EU country where an identical Product is sold by an authorised Sony Ericsson distributor. To find out if your Product is sold in the EU country you are in, please call the local Sony Ericsson Call Center. Please observe that certain services may not be possible elsewhere than in the country of original purchase, for example due to the fact that your Product may have an interior or exterior which is different from equivalent models sold in other EU countries. It may not be possible to repair SIM-locked Products.

Šioje dalyje sakoma, kad Europos Sąjungoje pirkti telefonai taisomi visoje Europos Sąjungoje, bet SonyEricsson ir šiuo atveju pasilieka teisę savo vartotojus siųsti lygiai ten pat kaip ir kitus, pvz., teigdama, kad Italijoje pirkto telefono Lietuvoje netaisys, nes rozetės kištukas kitoks, arba Latvijoje pirkto, nes pririštas prie operatoriaus tinklo. O labai norint, galima netgi pasakyt, kad ant baterijos kitokie skaičiukai surašyti negu šalyje, kurioje kreipiamasi, todėl vis tiek eikit jūs…

Mano atveju iš viso juokinga situacija. Telefonas pirktas JAV su „No US Warranty“ (nes ten rinkoje yra ne st15i, o amerikietiškas kastratas st15a), taigi ten mano telefono jie taisyti nesirengia. O SE atsisako taisyti telefoną Lietuvoje, nes jis ne čia pirktas. Kitaip sakant, nusipirkau telefoną be garantijos. Pats kaltas, sutinku.

Dar dėl viso pikto pavaidiname kvailius ir parašome į SonyEricsson pagalbą, kaip tik yra lietuviški kontaktai (bent jau tiek). Patvirtinimas lietuvių kalba, kad klausimas užregistruotas. Kitą dieną – Laba diena, negalim atsakyt, nes lietuviškai nesuprantam. Na, tai kokio velnio tada tą lietuvišką pašto adresą pateikiat, jei nėra lietuviškai mokančių? Pasityčiojimas iš žmonių. Pakartojam klausimą angliškai. Kaip ir buvo galima tikėtis, esam mandagiai pasiunčiami… į MTTC taisytis savo lėšomis.

Dėkui ne, forumuose jau pasiskaičiau, kad tos plokštės keitimas kainuos kaip naujas telefonas, o ir tai negarantuoja, kad problema bus išspręsta. Taigi toliau skaitome nusiskundimus… Ir ką gi matome, problema išsprendžiama programiškai. Dar kartą, ačiū tau SonyEricsson, kad nesugebėjai per pusę metų ištaisyt savo programinės įrangos. O dabar net nesugebi įterpti jau kitų žmonių sumąstytų pakeitimų.

Ką gi. Daug googlinimosi, pirmą kartą per pusę metų panaudoti kompiuteryje esantys Windows, nesupratimas, kam IE buvo įdiegta kortelių funkcija (vis tiek visos nuorodos naujuose languose atidaromos), kažkokio seno kernelio į telefoną kėlimas, rootinimas ir to skriptuko paleidimas. Ir telefonas vėl gyvas. Dvi dienas pražaidžiau, kol susitvarkiau. Antrą kartą tiek nebereiktų.

O moralas kame?

  • Pirkti telefonus tik toje šalyje, kur gyvenate (SonyEricsson – ne išimtis, kiti gamintojai teikia panašias „garantijas“)
  • Nepirkti naujų modelių. Bent jau keletą mėnesių, kad būtų galima pasiieškoti atsiliepimų internete
  • Screw you Sony Ericsson

Šia tema dar galite paskaityti: Why don’t mobile phones have an international warranty?

7 komentarai – “Užsienyje pirktas telefonas ir garantinis remontas”

nežinau kuo čia džiaugtis, jei telefonas užsilenkia po savaitės – jei esi toje šalyje, tai tikrai turi garantiją, gali grąžinti, o po pusės metų jau tik aptarnavimas. O tai, kad dauguma perka daiktus išvažiuodami iš šalies, tai jau patys kalti…
Geriausia kaip ir pats supratai pirkti tik savo šalyje, bet ir tai gali būti galvos skausmas, todėl geriausia nieko nepirkti 😀

Ne vien, su telefonais tokia situacija, daugybei technikos prekių tokia praktika taikoma. Išties prieš perkant reikia pasidomėti viskuo. Net ir Apple produkcijos, kuri rodos pasistengia kokybėje neverta pirkti bent 3 mėnesius nuo modelio išleidimo, buvo išlindę kiekviename modelyje kokių problemų:) Turiu SE Xperia x10i, problemos šaltuoju metu taipogi pradėjo lįst, bet kiek kalbėjau su pažįstamais praktiškai su visais išmaniaisiai jos jaučiamos, ypač su baterija:/

Kiek žinau, amazon (.co.uk) skelbia, kad produktų grupes neparduoda į užsienį: žurnalų prenumerata, maistas ir mob.telefonai.
O šiaip esu pirkę mobiliaką lenkijos aukcione (nokia), susiradau ir užkroviau lietuvišką rom’ą, viskas veikia, aišku garantijos nesitikiu…

p.s. dar vienas pastebėjimas iš kitos srities. mėgstu fotkinti ir nutariau išsirinkti blykstę. Suprantama, su canon fotiku geriau dera canon blykstės, o jos gerokai brangesnės už „pakaitalus“ su tokiom pat ar net geresnėm charakteristikom. Nissin net turi galimybę pr.įrangą atnaujinti… Pasiskaičius randama įvairių nesuderinamumo niuansų, kurių gamintojas per pora metų neištaisė. Va čia ir moralas, kad išleidžia „žalią“ produktą ir kaip privalumą pateikia atnaujinimo galimybę. (canon blykstės modelis 2008 metų, puikiausiai suderinamas su naujais fotoaparatais, ir su būsimais)

Esu ir as turejes Sony ericson – nelaime ne telefonas. Pritariu screw you Sony ercison 🙂

Gal galetumete parasyti,kaip susitvarkete su ta uzkaitimo problema? Buciau labai dekingas:-)

Ne tai, kad kaista, o šyla truputį. gyvent netrukdo. Šilumos išskyrimo sumažint nė nebandžiau, nes vargu, ar tai įmanoma.
Problema buvo tik ekrano išsidirbinėjimas nuo šilumos, kurį išsprendžiau. Nuoroda įraše duota. Daugiau nelabai galiu ką padėt. Senokai tvarkiausi, nebeatsimenu nieko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.