Kategorijos
Gyvenimas

Visuotinis gyventojų ir būstų elektroninis surašymas

Tikriausiai jau spėjot užgirsti, kad šiandien prasidėjo 2011 metų visuotinis gyventojų ir būstų elektroninis surašymas. Eilinį kartą valdžios projektus gyventojų bandymai prisijungti užklupo netikėtai ir, nelietuviškai sakant, užddosino. Pusę dienos man neatidarė nei surašymui skirto esurasymas.lt, nei pačio Statistikos departamento puslapio (kitiems veikė, gal tiesiog aš ne laiku bandžiau jungtis).

Malonu, kad ne visi el. surašymui skirti pinigai buvo praplauti ir kad el. surašymas veikia ne tik su IE, bet ir su normaliomis naršyklėmis. Prisijungimas per banką irgi be problemų praėjo. Pati sistema irgi pakenčiamai veikia, tik labai jau įkyriai, nes kažką tikrina po kiekvieno paspaudimo (gal užtektų tikrinimo tik kiekviename žingsnyje?). Aišku, dėl didelio žmonių srauto tas kiekvieno punkto tikrinimas trunka įkyriai ilgai, ir man tikrai atsibodo žaist, kol 4 žmones supildžiau. Ypač, kai per tą laiką mažiausiai penkis kartus pasitiko malonus užrašas „An internal server error occurred. Please try again later.“, kurį bent jau galėjo į lietuvių kalbą išverst (ar negalima?). Dar gerai, kad po F5 įvesti duomenys niekur per daug neišsilakstydavo.

Pati anketa gan maloniai sudaryta ir pakankamai patogi, dalį duomenų pati išsitraukė iš visokių duomenų bazių, mažiau darbo buvo. Visgi keli dalykai užkliuvo:

  • Visų pirma nesąmoningi atvirkštiniai giminystės ryšiai. Reikia sukt galvą, kaip čia pažymėt. Dėl to ir Vidmantas nelabai patenkintas buvo.
  • Mielieji, tikriausiai Smetonienei anketos nedavėt patikrinti, prieš viešindami.
    7. Kur Jūs gyvenote vieni metai iki surašymo (2010 m. kovo 1 d.)
    Zuikučiai, „Metai“ yra dauginis skaitvardis, taigi vartotina forma yra „vieneri metai“. Ir iš viso man šito sakinio struktūra labai keistai skamba, gal geriau „vienerius metus iki surašymo“? Klaidų neieškojau, tai daugiau nepastebėjau, gal ir nebuvo.
  • Kai pildžiau senelės anketą, kilo klausimas, kodėl ji nedirba: ar dėl to, kad pensininkė, ar dėl to, kad invalidė, nes abiejų rinktis neleidžia.
  • Ar ne per mažai klausimų, nejaugi niekam neįdomios visokios lytinės orientacijos, atlyginimai iš darbinės veiklos ir pan.?

Ir galų gale svarbiausias visos anketos klausimas, nr. 16.

Valdas liepė žymėt nė vienai (ateizmą), Buržujus irgi agitavo tą patį daryt. Na, iš tikrųjų esu praktiškai ateistas, bet su kažkokiais tikrojo lietuviško tikėjimo likučiais. Nors iš to senojo baltų tikėjimo maži trupiniai telikę (o gal ir jų nebėra), bet tai juk netrukdo save prie jų priskirt. Ech, koks skirtumas, svarbu nesižymėt kataliku, kad tie nesantaikos kurstytojai iš valstybės biudžeto už mane pinigų negautų.

O ir šiaip, save gerbiantis tikras lietuvis čia gali tik du variantus pasirinkt:

  • Nė vienai (jei jis – netikintis lietuvis)
  • Baltų tikėjimas (jei jis – tikintis lietuvis)

O visi kiti variantai tolygūs pažymėjimui, kad žmogus garbina kažkokius svetimų šalių dievus. Susimąstykit, nes baltų žemėse tvarką prižiūri baltų dievai: nežinau, ką dievas Pykuolis po jūsų mirties pagalvos už svetimdievystę.

19 komentarų – “Visuotinis gyventojų ir būstų elektroninis surašymas”

Mantai, vėl blogas išsireiškimas. Punktas „Nė vienai“ nereiškia ATEIZMO. Tai reiškia, kad nepriklausai/nepalaikai nei vienos religijos, ten išvardytos.

Laisvai gali būt agnostikas ir žymėt „nė vienai“. O agnostikai toli gražu ne ateistai.

„An internal server error occurred. Please try again later.“, kurį bent jau galėjo į lietuvių kalbą išverst (ar negalima?)

Galima. Bet niekas branduolinių pranešimų neverčia.

Kodėl 16’as klausimas svarbiausias?

Man bepildant anketą su Safari (Mac aplinkoj) keistas pasirodė vienas dalykas (tai pastebėjau tik pamatęs kitiems blogeriams patalpinus savas ekrano nuotraukas). Dalykas tas, kad kairėj pusėj Safari nerodo Meniu „Asmens duomenys“: asmeniniai ryšiai, demografiniai rodikliai, emigravija ir t.t. Ar čia man vienam toks pokštas?

Mykoliuk, ok, ok, didžiajai daliai lietuvių nė vienai=ateizmas, niekas ten per daug nesikapsto, įskaitant klausimų sudarytojus. Ech, galų gale juk čia esmė yra nežymėt krikščionių/katalikų, o toliau jau buvę nebuvę.
Liudai, jis šiaip svarbiausias. Čia religinė dogma. ChiChi.
Ūžesiai, taip taip, to nepaminėjau, bet kažkas ten kreivai sukoduota. Gyventojus parodo tik tada, kai atsidarai būsto duomenų paskutinę skiltį ir mygi „toliau“. Nelabai patogu redaguot, nes tiesiai per aplinkui reikia eit. Čia ne vien safari čia visur taip.

Deja, tu labai klysti. Čia esmė nežymėti JOKIOS religijos, jei jai nepriklausai. Kad nei viena religinė bendruomenė negautų jai „iš oro“ paskiriamų pašalpų.
Čia ne dėl ateizmo suvešėjimo šitas dalykas svarbiausias, o nuo politikos išsilaisvinimo nuo religijų.

O visi kiti variantai tolygūs pažymėjimui, kad žmogus garbina kažkokius svetimų šalių dievus. Susimąstykit, nes baltų žemėse tvarką prižiūri baltų dievai: nežinau, ką dievas Pykuolis po jūsų mirties pagalvos už svetimdievystę.

Kalbėti apie „svetimų šalių dievus” kiek juokinga, nes dar Gediminas savo laiškuose Europai minėjo, kad Dievas (ir LDK, ir Europoje) yra vienas ir tas pats. Tik lietuviams dar reikia pagalbininkų. Tai kur čia „svetimdievystė”?

Mykoliuk, tavo tikslai yra išsilaisvinti nuo religijų politikoje, o mano tikslas tik UAB Katalikų Bažnyčia įtakos mažėjimas. Aišku, gal tavasis variantas protingiau atrodo (aš jam irgi pritariu), bet man ir savojo kol kas užtenka.

Kept, O ką? Gediminas gal buvo susitikęs su Izraelio dievu ir žinojo visą situaciją? Buvo geras politikas ir tiek, ką Europa norėjo girdėt, tą jis ir rašė. Ir dievą jų neva pripažino, ir krikštytis milijoną kartų žadėjo, ir kas?
Iš viso situaciją vertint pagal vieno žmogaus (nesvarbu, kokios jo pareigos) požiūrį yra ne itin logiška.

bet kokio amžiaus vaikams buvo galima žymėti, kad pragyvena iš algos. verslo ir t.t.

Algimantas Urbanavičius rašo (toj nuorodoj, kurią pats įdėjai): Greta vieneri – vienerios vartojama būdvardinę reikšmę turinčio skaitvardžio daugiskaita vieni – vienos.

Irena Smetonienė rašo: Tiek pagrindinė, tiek dauginė skaitvardžio vienas forma laikomos bendrinės kalbos normomis. Tačiau pirmenybė teiktina senajai vartosenai – taigi pagrindinei formai vieni, vienos.

Negerove, dėkui. Apsijuokiau. Man mokykloj į galvą įsikalė, kad „vieni metai“ yra klaida. Tik man dabar nebeaišku, ar paprasta forma eina tik su „vienais metais“, ar ir su visais kitais, kaip „penki metai“.

Su tikrais dauginiais skaitvardžiais (2 ir daugiau) viskas lieka kaip buvę, t.y. „penkeri metai“. Čia išimtis tik su žodžiu „vien(er)i“.

Truputį vėluojantis komentaras, bet visgi pamėgysiu: vakar iškilo vienas įdomus dalykas esurašyme.lt. Jei tam pačiam būste gyvena du žmonės ir jie užpildo kiekvienas savo duomenis atskirai iš savo paskyros (na, pvz. jei vienas iš dviejų žmonių yra komandiruotėje), pasirodo, kad tai nėra gerai, nes surašinėtojas vistiek turės apsilankyt, ir tik dėl to, kad paklaustų kas tie žmonės yra vienas kitam. Kitaip sakant, nors esurasymas.lt ir supaprastina statistikos departamento darbą, bet vistiek tie surašomi asmenys, gyvenantys vienam būste, turi būt viens šalia kito (arba bent jau palaikyt ryšį), kad galėtų atsakyt į anketos klausymus esurašymo metu. Tada toks esurasymas.lt, kaip patodus duomenų pateikimo būdas iš bet kurios pasaulio vietos nebetenka prasmės.

Aš ir bandžiau. Prisijungiau be problemų, tik kažkodėl nebuvo prie asmenų deklaruotų mano vaikų. Norėjau suvesti, bet aš nepamenu mintinai jų asmens kodų, susinervinau ir nusispjoviau, gal vėliau prisijungsiu, jei surasiu vaikų asmens kodus arba lai ateina į namus. Šiaip tai seniau kai buvo surašymas mažai jaudino asmens kodai, juk apibendrinimui tik duomenys.

Pagal asmens kodą bus lengviau atsekt, ar nėra dublikatų, kurie susirašė ir per el. sistemą ir paprastai.
O šiaip tai tikrai galėtų iš savo duombazių nusiurbt visus būsto gyventojus, juk duomenis registras turi.

Tai daug duomenų nusiurbė ir mano darbovietę ir apie būsto parametrus, kuo iš vis nustebau – tiesa sakant pats nežinojau, kiek iš mano būsto kvadratinių metrų laikoma naudingų (ir toliau nežinau, patvirtinau, kiek jie paskaičiavo). O deklaruotų vaikų nepaėmė, tai įtariu, kad teks jiems ateiti pas mane (o ne pigiau visgi buvo leisti vesti be asmens kodų, o vėliau sutikrinti – papildyti iš registrų patiems tuos asmens kodus niekur nevaikštant).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.