Kategorijos
Kompiuterija

Windows 7. Mano nuomonė

Įžanga

Taip, taip, Mantas tik dabar pirmą kartą prisėdo prie Windows 7. O prisėdo tik dėl to, kad susidarytų bendrą vaizdą, kur link Microsoft juda, nes lyginti prieš mėnesį išleistą Linux Mint 9 Isadora ir beveik 10-ies metų senumo Windows XP Professional jau yra šiek tiek nebeobjektyvu. Pirmiausiai operacines sistemas lyginu pagal tai, kaip stipriai jos gadina nervus ką tik įdiegus: Linux Mint sėdi tyliai kamputyje, Windows XP truputį įkyresnė su savo Security Warnings ir panašiais pranešimais, Windows Vista buvo visiškas nesusipratimas, sugadinantis visus mano nervų likučius per valandą. O Windows 7 berods grįžo į teisingą kelią ir nervina mane panašiai kaip ir Windows XP, o dar ir savarankiškai pasisiūlo nebelįsti su savo neįdomiais pranešimais apie visokias saugumo skyles. Taigi pirmas įspūdis buvo gana neblogas.

Windows 7 diegimas ir užimama vieta diske

Jei kas neskaitė ankstesnio įrašo apie Windows 7 diegimą, tai primenu, jog mano kompiuteryje apsigyveno Windows 7 Enterprise iš Linkomanijos. Visų pirma tai grįžkime prie to, kodėl tik dabar įsidiegiau Windows 7? Na taip, Windows man nelabai reikalingi, bet ne dėl to. Kompiuteris pas mane senas, 111GB talpos diskas, Windows XP sau sėdėjo 10GB particijoje ir tylėjo, o čia išlindo Windows 7 ir pareiškė, kad jie yra išpampę ir kad į tą siaurą kambarėlį netilps. Tai ir laukiau naujos Linux Mint versijos, kad galėčiau visą kietąjį diską susiformatuot, išdalint particijas ir susidiegt abi sistemas. Septynetui paskyriau 18GB, paaiškėjo, kad tai gana optimalus pasirinkimas, nes su pagrindinėmis programomis jie surijo gerus 12-13GB. Viršuje esančiame paveikslėlyje matote, kas buvo, kai bandžiau dirbti su kiek stambesne programa: truputį pritrūkau vietos, teko trint visokius sisteminius aplankus, bet apie tai vėliau. Jeigu su vieta diske labai striuka, tai 14-15GB tikrai pakaks paprastam darbui (lyginant su LinuxMint naudojamais 4-5GB, tai silpnokai).

Tvarkyklės (drivers)

Kaip jau tikriausiai minėjau, įdiegimo procesas nuo Windows XP laikų pagražėjęs ir supaprastėjęs, mažai kuo nusileidžia Linuxams. Toliau sekė tvarkyklės. Windows 7 padarė tai, ką Linux daro jau gana seniai, nusprendė aprūpinti vartotojus reikiamomis tvarkyklėmis (drivers). Bandymas neblogas, bet kol kas gana nevykęs. Pradėkime nuo to, kad kai kurios tvarkyklės man buvo įdiegtos kartu su Windows 7 (Bluetooth, Wireless ir pan.). Kitas tvarkykles reikėjo diegtis per Windows atnaujinimus (o tam jau reikia interneto!). Aišku, net ir ten visko nesugaudė, neveikia BisonCam kamera, neveikia Realtek garsas, neveikia spartieji Asus mygtukai bei funkcinės klaviatūros kombinacijos (kaip garso reguliavimas), kažkodėl neįdiegiamas Synaptics jutikliniam kilimėliui (touchpad) reguliuoti ir pan. Taigi bandymas neblogas, bet kol diegiant Windows, kartu nebus įdiegiamos ir visos tvarkyklės, tol Windows šioje srityje vis dar stipriai atsiliks nuo Linux.

Išvaizda

Taigi įsidiegėm, pasileidom, susitvarkėm tvarkykles. Po to aš tvarkausi išvaizdą. Bendras įspūdis visai neblogas, kiek primena Linux KDE blizgesį, bet gana gražiai padaryta. Visgi… Apatinė juosta stipriai per stora ir veltui ryja ekrano vietą, susimažinam, bet vis tiek dar būtų galima truputį nukirpti (aišku, galima ieškoti temų arba pasijungti Windows Classic, bet man visko norėtųsi pagal nutylėjimą). Toliau ta užduočių juostos naujovė sutraukti visus langus į kvadratėlius ir sugrupuoti. Mintis gal ir gera, bet aš nekenčiu grupavimo. Laimė, jį galima išjungti. Taigi šitą idėją įskaitau. Visgi ta užduočių juosta gerokai patampė nervus su savo iššokančiais sumažintais programų langais arba, juos išjungus, su pavadinimais. Ieškojau pora valandų kaip tas nesąmones išjungt. Ir štai ką pavyko rasti:

BONUS TIP: If you want to completely turn off Taskbar thumbnails, unfortunately its not possible in Windows 7 RTM as the functionality has been removed by Microsoft.

Ačiū tau, Microsoft, jog tu geriau už mane žinai, kaip aš myliu tavo dzinguliukus. Visgi sprendimas tiesiai per aplinkui yra: galima padidinti tų nesąmonių pasirodymo delsą. Sprendimas kartais nesuveikia, bet vis šis tas. Tęsiant kalbas apie išvaizdą, dar galima pastebėti ir visai neblogą sprendimą dešinajame apatiniame kampe įdėti „Show Desktop“ mygtuką. Nors aš visada naudodavau ctrl+d, bet čia idėja irgi nebloga. Nusistačiau tą mygtuką ir ant savo LinuxMint (o jaučiat skirtumą tarp „taip yra padaryta“ ir „aš galiu taip nesunkiai pasidaryti“?). Taigi Windows 7 išvaizdą vertinu gana teigiamai.

Atnaujinimai

Toliau galima susisiųsti visokius atnaujinimus. Labai smagu, kad Windows atsisakė visokių nesąmonių ir leidžia nevargstant susisiųsti atnaujinimus į nelegalius Windows 7. Aš tai labai vertinu. Ačiū.

Programos arba jų nebuvimas

Gerai, sistema daugiau ar mažiau susitvarkyta, einam į internetą. Hmm, kažkokia mėlyna E raidė, paspaudžiam ir panaudojam pagal pagrindinę jos paskirtį: įsidiegiam Firefox. Nusikopijuojam laputės profilį iš Linux, viskas puikiausiai veikia, šaunu. Taigi naršom naršom, užeinam į youtube, paaiškėja, kad reikia Flash, įsidiegiam. Toliau naršom, pdf failas – akatau, nerasta tinkama programa, siunčiamės Foxit. Toliau naršom, doc – ir vėl nėra programos, tai einam į linkomaniją siųstis MS Office 2007. Hmm, nerasta torrent failui atverti skirta programa, siunčiamės uTorrent. Galų gale Office jau vietoj, bet milijone rar dalių, o jų gi windows irgi neatpažįsta, siunčiamės izarc, išsipakuojam, randam iso disko atvaizdą, vėl nėra programos, siunčiamės daemon tools, pagaliau turime veikiantį Ofisą, kuriam paskui dar kokį pusvalandį (o ne per ilgai čia viskas vykdoma?) diegia atnaujinimus. Žinot, norėjau tik pasakyt, kad šitoj vietoj Linux laaaaabai toli nušuoliavus į priekį. Aš kalbu ne apie tai, kad ten programos visos nemokamos, bet apie tai, kad būtiniausios programos įdiegiamos kartu su operacine sistema, normaliam darbui jų visiškai užtenka. Negi Microsoft negali kažko įkomponuot į savo DVD diską? Ir jei jau kalbant apie Linux, tai programų siuntimasis per Google ir siuntimasis per programų centrą yra nesulyginamo patogumo dalykai, deja, Windows tokio dalyko tikriausiai niekad negalės turėti.

Windows Explorer

Windows Explorer. Atrodo gal ir visai neblogai, nors nelabai jaučiu skirtumo. Norėjau tik paklausti, kam šovė į galvą paslėpt meniu juostą ir jos įjungimą velniai žino kur nukišt, kad man reiktų net klausinėtis Google. O iš tikrųjų man reikėjo tik Tools > Folder options išjungt failų galūnių, paslėptų ir sisteminių failų slėpimą. Aš suprantu, kam tie dalykai slepiami, bet kam taip įžūliai slėpt pačią meniu juostą? Be to, noriu primint Windows Explorer kūrėjams, kad jau 2010 metai ir pats laikas būtų bent jau įdiegt korteles (ar jos yra? Nes ctrl+t nereaguoja), apie dviskiltę tvarkyklę aš nė nekalbu.

Kodėl Windows 7 užima tiek daug vietos

Visi žinom, kad Windows, laikui bėgant, užgrobia visą vietą diske, todėl reikia nuolat valytis su Ccleaner bei trinti visokias nesąmones rankomis, nes anoji toli gražu ne viską išvalo (pvz., Windows XP Windows kataloge laikydavo krūvas paslėptų aplankų su per atnaujinimus sukurtomis atsarginėmis kopijomis). O štai Windows 7 viską užgrobia vos įdiegus. Faktas, kad prigrūdama ir saugoma daug nereikalingo šlamšto. Neaišku kodėl, diegiant šią operacinę sistemą, niekas neklausė, ar man reiks virtualios atminties, ar reiks atsarginių kopijų, ar reiks to pačio nusususio Windows Defender, kurio programų pašalinimo įrankyje net nerodo? Negi taip sunku paklausti, ko man reikia?

Kadangi turiu 2GB RAM, tai virtuali atmintis (duomenų krovimas į standųjį diską, pritrūkus RAM) niekam nereikalinga. Bet Windows nusprendė, kad man reikia 2GB virtualios atminties. Aš taip nemanau, todėl ją išjungiu: start, dešinys pelės ant my computer, properties, advanced system settings, advanced, performance settings, advanced, virtual memory change, no paging file (na ir užkišk tu man taip toli). Perkrovus kompiuterį atsilaisvina 2GB.

Toliau kažkas galvoja, kad man reikia atsarginių kopijų ir kuria visokius System Restore Point, kurie iš tikrųjų yra pusiau beverčiai, nes dažniausiai nepadeda, geriau ką rimtesnio naudokit. Vėl keliaujam ten pat iki System Properties lango ir renkamės System Protection. Ten visiems diskams nustatome Turn off system protection. Vėlgi atkovojam keletą gigabaitų.

Bet, kaip matėte pirmame paveikslėlyje, man vietos vis tiek trūko. Taigi pusiau savo iniciatyva, pusiau pasiklausdamas Google ištryniau pora kažkokių sisteminių aplankų: C:\Msocache ir C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. Vėl atkovojom virš 1GB (jei kas labiau domėjotės, pasidalinkit informacija, ką dar galima saugiai trinti, nes tikiu, kad yra daugiau nereikalingų šiukšlių, kurių joks ccleaner nesuranda).

Keletas smulkių pastebėjimų

  • Vis dar nesutvarkytas pelės jautrumas. Tiksliau touchpad. Gerai, aš susikeliu greitį iki galo, bet man dar trūksta. Jautrumas gal ir tinkamas, bet spartinimas man per mažas. Negi taip sunku leist pasirinkt didesnėje jautrumo skalėje? Ir padarykit kaip Linux: ne vieną nustatymą greičiui, o du: jautrumui ir spartinimui (acceleration).
  • Įdėkit pagaliau normalų lietuvių kalbos klaviatūros išdėstymą. Kodėl Linux jį turi, o čia taip sunku įkelt?
  • Laikas kažką daryt su kompiuterio perkrovimais, nes to prašoma po kiekvieno pirstelėjimo.
  • Galiu pagirti, kad sistema neužsilenkė ir stabiliai dirbo net diske likus 80 laisvų kilobaitų. Kiek nustebino.
  • Kažkas negerai su Safely Remove Hardware. Rodo, kad atjungta sėkmingai, o iš tikrųjų šnipštas.
  • Vis dar neatsikratyta įpročio nuolat drožti standųjį diską. Ir kam gi to reikia?

Apibendrinimas

Taip, Windows 7 tikrai verta visų tų pagyrimų, greita, stabili, nereikli ir pakankamai graži. Tai tikrai geriau už Windows Vista (o blogiau dar būna?) ir, matyt, geriau ir už senolius Windows XP. Jei nėra gaila vietos diske, tikrai rekomenduoju atsinaujinti. Visgi, panaudojus Linux, akis labiausiai bado:

  • Silpnai paruoštas tvarkyklių įdiegimas kartu su operacine sistema
  • Elementariausių programų nebuvimas
  • Per daug beprasmiškai diske užimamos vietos
  • Per maža pasirinkimų laisvė diegiant sistemą, nes neklausus prigrūdama daug nereikalingo turto ir įjungiama daug nereikalingų funkcijų.

63 komentarai – “Windows 7. Mano nuomonė”

labai jau šališkas straipsnis. linuxistai apskritai neturėtų rašyti apie windowsus, nes nesugeba žiūrėti objektyviai. vienintėlis dalykas su kuriuo visai sutinku, tai užimama vieta. visa kita yra kabinėjimasis prie nieko.

Ar dabar dar kam rūpi tie 15GB, kai kietieji diskai po 500GB pardavinėjami ?

Prieš savaitę teko paruošti naują kompiuterį darbui, tai su Win 7 instaliavimu, automatiniu draiverių atsisiuntimu ir instaliavimu (pagarba už šią nuostabią funkciją) ir programų diegimu su Ninite pagalba užtrukau vos 2h.

Keli momentai:

>Labai smagu, kad Windows atsisakė visokių nesąmonių ir leidžia nevargstant susisiųsti atnaujinimus į nelegalius Windows 7.
Gal ir gerai. XP man irgi atsinaujindavo be problemų.

>Ačiū tau, Microsoft, jog tu geriau už mane žinai, kaip aš myliu tavo dzinguliukus.
Manau kaskart būna tokių pasipiktinimų banga, kai bandoma kažką keisti ir siūlyti naujo. Šiaip tie langai ir grupavimas iš pradžių keistai gali pasirodyti, bet jei pasiryžti išbandyti (juk jei darė tai su mintim, kad kažkas geriau būtų), tai vėliau pastebi ir to grupavimo ir langų privalumus. Gudresnės programos tuose languose įdeda ir savo valdymo mygtukus, rodo video, arba tarkim gali išsirinkti norimą naršyklės kortelę. Todėl neištraukus programos į pirmą planą gali pakeisti dainą ar tiesiai nueiti į norimą atvertą puslapį.

>Negi Microsoft negali kažko įkomponuot į savo DVD diską?
Negali. Jei pabandytų ES iškart duotų šimtus milijonų baudas už konkurencijos pažeidimus. Juk Europai skirtoje versijoje berods nėra nei IE nei Media Playerio. Linux matyt niekam nerūpi, ten nesisuka tokie pinigai, todėl niekas nieko į teismus neduoda.

>Negi taip sunku paklausti, ko man reikia?
Jei malonu atsakinėti į milijoną klausimų (suprantamų tik pažengusiam vartotojui) diegimo metu, pabandyk įsirašyti Windows95. O jei patinka, kad tavęs klausinėja „Ar tikrai tu nori tai padaryti?“, naudok Vista.

>Kadangi turiu 2GB RAM, tai virtuali atmintis (duomenų krovimas į standųjį diską, pritrūkus RAM) niekam nereikalinga.
Matyt nedirbi su rimtesnėmis programomis, kur ir 4 GB ne visad pakanka. Ir šiaip įdomu, šiais laikais kai gigabaitai mėtosi pakampėse ir 1TB kainuoja 200lt, skųstis, kad trūksta man kompe vietos tai, išjunginėsiu visokius sistemos elementus, kurie paprastam vartotojui nei maišo nei ką, yra truputį juokinga.

Daug neteisybės parašyta, manau dėl neišmanymo. Bet kuo jau windows klaviatūros išdėstymas užkliuvo tai tikrai negaliu įsivaizduoti 😀

>praeivis
Man irgi kliūna išdėstymas. Nėra lietuviškų kabučių, brūkšnių. Šiaip apžvalga gera, tik kiek paviršutiniškai į kai ką pasižiūrėta. Ne visos išvardintos problemos yra problemos (bent mano požiūriu), bet yra daug kitokių bėdų, bet jos giliau pasislėpusios.

>Rapla
Kas yra lietuviškos kabutės dar galiu įtarti, nors niekada nesinaudoju ir neįsitikinęs, kad tai tikrai lietuviškos kabutės. Bet, kas do per velnias lietuviški brūkšniai? 😀

Duok traktoristui ferrari ir tas pats bus kas linuxistui windousus.
Tik ieško kuo linuxai geriau ir manau jei tau su driveriais ten kažkas buvo blogai tai nevisiems tai buvo, nes windows 7 man puikūs ir greitai įsirašė ir veikia puikiai, o kad tau kokių naglybių reikia tai pats kaltas 🙂
O man užtenka ir virtualių linuxų.
PS. Gyrimasis, kad naudoji piratinius windousu, tai man atrodo kiek bukokas.
Gero savaitgalio 🙂

tiesei swiesei 😉 man xp geriause 🙂 nes seip mano kompas nera tas is paciu naujausiu kad turetu 2 gigus ram turim tik 1giga vietos diske ir gaila 🙂 nes nedauk jos turim o su xp viskas tobula del isvaizdos tai gi yra specialiu visokiu temu ten kaip windoze 7 atrodo nors yra xp 🙂 todel xp turiu turesiu iki tol kol tiesiok nusipirksiu galingesny pc ir ten jau isanksto garantas bus win7 🙂 linux 1 karta pabandziau ir galiu paskyt nuvyle 🙂 ir nesiruosiu instaliuot dar karta linux 🙂 kol bus mano pc tol bus windows xp 😀

>praeivis

Lietuviškuose tekstuose rašomas ne ilgasis brūkšnys (—), o pusilgis brūkšnys (–), kuris klaviatūra renkamas taip: Ctrl + Num- arba Alt + 0150. Brūkšnį reikia skirti nuo brūkšnelio (-).

Šitą išlupau iš kažkur. Esmė, kad minusą dėti nėra taisyklinga. O kabutės tai „“.

Apgailėtinas įrašas. Kritikuoti (dėl faktų neatitikimo ir logikos nebūvimo) būtų galima praktiškai vos ne kiekvieną sakinį. Tačiau nėra tikslo, kadangi su Linux fanboy’jais diskusija apie Windows yra neįmanoma… Tiesiog, trumpai tariant, su tokiais įrašais krenta tinklaraščio kokybė ir tiek…

viskas gerai, kiekvienas turi pilną teisę turėti savo nuomonę ir įspūdžius. O mano ho yra toks, kad win7 nepakeičia xp. Griozdas, valdymas permaišytas atsitiktiniu būdu, pridėta blizgučių varnų džiaugsmui. Pirkti ir upgreidint neapsimoka, kaip už dyką tai dar galima pakęsti. Apie linux ho neturiu. Tiksliau apie kokį nors ui, bo kokia gali būti nuomonė apie konsolę – jei tik veikia, geriau nieko ir nereikia.

Tomai,Mantas manyčiau patyręs Windows vartotojas ir kad perėjo i Linux jokia nuodėmė.Epitetas „Apgailėtinas įrašas“ ir pasakymai „Linux fanboy“ ir kt parodo tavo nebrandumą ir menką toleranciją kito nuomonei.Nepatingėk ir mestelėk argumentuotos kritikos 😉

Naudoju Win7 jau kokius 5 mėnesius ir tikrai nematau labai didelių blogybių palygint su Linuxais. Mantai, Linuxai pritaikyti labiau pažengusiems vartotojams, todėl gali pasirodyti darug patogesni, bet tu į savo kompiuterį įsidieg Linux be ubuntu paketo ir pamatysi kitą Linuxus pusę 😛
Apskritai nėra neivienos OS tobulos, kiekviena turi savo minusus ir pliusus ir vartotojas pasirenka geresnę pagal savo poreikius

@vyk
Sakai šališkas straipsnis linux atžvilgiu, pažiūrėk į savo pirmą komentarą, nes matau tavo šališkumą windows atžvilgiu 🙂

@Tomas
Juk visiems neįtiksi, nepatinka neskaitai 🙂 O faktų autorius neblogų pateikė ir svarūs jie. Aš kasdien susiduriu ir su tokią ir su tokią OS. Bet visvien linuxus myliu labiau, o windowse tarkim jaučiuos kaip paranojikas ar kad sistemos vertybės, funkcionalumas stipriai šlubuoja…

Faktas kaip blynas, microsoft niekada nesistengs įtikti geekams, jie kuria praktiškai viską for lamers, tai nereikia stebėtis, kodėl nelanksčios jos OS… Visada ši kompanija diktavo savo sąlygas ir diktuos ir už jos sąlygas, sprendimus vartotojai turės užtai sumokėti 😀

O Autoriaus straipsnį užskaitau, pasigendu jau IT srityje įrašų, ypač tokių kaip šis, palyginimų, išbandymų 🙂

Sunku suprast, kaip MS ipute i jusu visu galvas, kad 7 geriau nei Vista. Nes, is tiesu, skirtumo jokio nera, jei rimciau pasvarstytumet. Bet MS marketingas gerai padirbejo, jei net Mantas ta tvirtina issijuoses….

Devastatorius :
tai nereikia stebėtis, kodėl nelanksčios jos OS…

Tokios nelanksčios, kad ir įrašo autorius, apstūmęs Windows dėl nelankstumo (default’inių sprendimų) vėliau visam įraše pasakoje kaip nesunkiai customizina windows’us ir pritaiko sau? 🙂

atkreipkit demesy i sito yraso pavadinima „Windows 7. Mano nuomonė“

Deja jis tik paviršių pašlifavo. Bet tokių dalykų kaip pagal save nustatyti sisteminius dalykus be šansų 🙂 Pvz. ateis laikas M$ paleis naują OS ir busi priverstas ją atsinaujinti arba negalėsi įsidiegti tam tikros naujesnės programos. Sunku man paaiškinti dabar, bet ne viską komercinėje programinėje įrangoje pakrapšysi. Kaip pavyzdį nesusijusį su win7 pateikiu, half open connections…

jau dabar taip yra. Buvo atvejis kai nesusiinstaliavo hp printeris dėl to, kad win 7 ne genuine. Tipo yra problemų ir viso gero.

Mantai, staipsnis pakankamai saliskas man pasirode… Per daug lygini su Linux Mint, ar kokia tu ten naudoji.
Bet kaip ten bebutu tik 80% tavo issakytu pastabu yra pakankamai taiklios, visa kita tikrai ne.

vyr :
jau dabar taip yra. Buvo atvejis kai nesusiinstaliavo hp printeris dėl to, kad win 7 ne genuine. Tipo yra problemų ir viso gero.

Taip, Microsoft ar HP yra kalti, kad tu vogi programinę įrangą 🙂

>Tomas
Jūs kaip žmogus artimas imperatoriui, patvirtinate, kad tokia problema tikrai egzistuoja? Nes kažkaip neteko girdėti, kad HP tvarkyklės atsisakytu diegtis jeigu windows ne genuine o.O

man irgi buvo netikėta, nepagalvojau screenų nuimti, bet draiverio instaliacijos nesėkmė buvo įvardinta aiškiai – problemos su „geniais“.

praeivis :
>Tomas
Jūs kaip žmogus artimas imperatoriui, patvirtinate, kad tokia problema tikrai egzistuoja? Nes kažkaip neteko girdėti, kad HP tvarkyklės atsisakytu diegtis jeigu windows ne genuine o.O

Na, asmeniškai su tuo nesusidūriau (teko ir HP spausdintuvą naudoti, o ir nešiojamas kompiuteris HP dabar. Tiesa, Windows’ai legalūs). Girdėti apie tai iki šiol (t.y, vartotojo „vyr“ komentaro) irgi nebuvo tekę. Sunku patikėti kažkaip. Reiktų visa tai gyvai pamatyti, o kol kas galima neatmesti tiek varianto, kad taip tikrai yra, tiek tokių variantų kaip paprasčiausias neteisingas klaidos pranešimo interpretavimas arba neoficialių tvarkyklių (galimai apkrėstų kuo nors) diegimas.

Tu – žmogus rimtas, kai naudojau linux teko sužinot daugiau apie tave, ir tiesa linux, kompiuterių pasaulyje tu kietas, bet tai kompiuterių pasaulis. O žmonės gyvenantys realiai, ir skiriantys kompiuteriui laiko minimaliai vertina windows, nes čia jie populiariasni, kas reiškia kad dauguma pc pasaulyje kalba windows kalba, beto ir patogesni. Tu esi linux žmogus, todėl kaip žmonės minėjo windows vertint neturėtum, ne ta sritis, linux apžvalgos pas tave išsamios, bet windows – neobjektyvios, nekaltink jų dėl užimamos vietos, nors pc ir senas tos vietos galima pasidaryt kiek nori ir pigiai, ir ta windows nepyksta tada, aš pats nuo linux prie windows perėjau, ir man tinka. Programų trūksta po starto? ir gerai nes linukse dauguma pradinių man nepatiko turėjau rinktis nuo 0 vistiek, o čia susirenki pirmą kartą, ir turi savo mėgiamus instalus, jų diegimas nėra toks jau ilgas procesas.

Tavo tinklapį skaitau nes domiuosi atviro kodo judėjimu, ir tu tikrai apie visa tai kalbi tiksliai, bet nepatariu taip žiauriai nagrinėt windows, reikia rinktis viena, ir tai tobulint 🙂 windows renkasi ne tokie užkietėją kompiuteristai, ir žmonės taupantys laiką, bei nervus, nemanau kad jie greitu metu supras tokius straipsnius.

Žinoma tai tavo plotas, ir pasirinkimas, bet aš kaip komentatorius tik sakau kaip man atrodo.

(sorry jei rasit klaidų parašiau paskubomis nes labai užkabino šis straipsnis net neturint laiko)

Įrašas apie Windows, o kas antras žodis „Linux“… Tokie straipsniai daro gėda tavo tinklaraščiui…

Eilinės „Windows vs. linux“ muštynės. Nėra ir nebus teisių nė vienoj stovykloj. Aš, nors ir Linux vartotojas, į win nespjaunu – yra ir ten gėrio. Prie Ubuntu perėjau labiau dėl to, kad gaila pinigų legaliems Windows, o pirataut nesinori.
Kokia realiai yra linuxistų bėda – jie viską nori pasikoregut pagal save. Paskui, įsijungę win, ieško, kaip tą padaryt, neranda, ir dėl to lieka nepatenkinti. Windowsistų problema – atvirkštinė. Jie, įsijungę Linux, neranda nieko taip, kaip win, ir pyksta, kad viskas kreivai padaryta. Nors ten padaryta ne kreivai, bet kitaip. Ir tai yra ne OS bėda, o užsiciklinusių vartotojų.
Apžvalga, kaip ir turi būt tinklaraštyje – absoliučiai subjektyvi. Ir gerai – būtų kokia nors nešališka, būtų mažiau įdomu, ir niekas nekomentuotų 🙂

>Zygfridas
Tai, kad čia ne humoras, o graudi realybė. Nors gal ir ne graudi. Win7 visai nieko.

>vyk
Niekas nedraudžia windows fanams rašyti apie linux. Tiesą sakant, pasitaiko tokių įrašų, ir nieko, padiskutuot galima.

>Justas
O aš nenoriu nieko pirkt, noriu išnaudot savo senuką 🙂

>Rapla
1. Taip, bet jie dar diegdavo kažkokias ten genuine nesąmones, o šitie to nedaro.
2. Dzinguliukai ir patobulinimai nėra blogai. Bet blogai kai jų neįmanoma išjungt 🙂
3. Taip, dėl tos konkurencijos tai neaišku. Gal ir gerai sakai.
4. Užtektų vieno klausimo: nori standartinės instaliacijos, ar nori pasirinkt pats, ką įdiegt.

>Rapla
Paviršutiniškai. O kaip gi kitaip, kai tuos win7 buvau tik kelioms dienoms įsijungęs 🙂
Bet man to užteko.

>osam
Aš juk viską iš savo patirties rašau, tam ir blogas čia, o ne koks portalas. Kaip win7 man su kompu sutarė, taip ir aprašiau. Linux irgi su mano kompu turi smulkių bėdų, ypač su LM9 (Ubuntu 10.04)
O gyrimosi dėl piratavimo čia neturėjo būt, tik fakto konstatavimas. Čia man kaip DEMO versija, vis tiek win jau seniai praktiškai nebenaudoju.

>Liudas
Jei tas bandymas buvo prieš daugiau nei pora metų, tai gali vėl pamėgint, nes linux tobulėja itin sparčiai paskutiniu metu.

>praeivis
Lietuvių kalboje naudojamas ir brūkšnys, ir brūkšnelis. vlkk.lt berods visos taisyklės surašytos. Aš pats dar nemoku 🙂

>Tomas
Ką padarysi, blogas yra blogas, nenorėk per didelio objektyvumo 😀

>Gedzis
Dėl visko sutinku Tik va dėl to, kas paprasčiau paprastam vartotojui, tai dar labai didelis klaustukas. Čia reiktų detalesnio apmąstymo, gal bus kada naujas įrašas tam skirtas. Pliki linux manęs nedomina, man reikia paprastos lengvai valdomos sistemos, kuri būtų paruošta jau po pliko įdiegimo, todėl ir naudoju LM.

>Ramunas
Jie apramino user account control. Visa kita man mažiau rūpi. Man svarbiausia OS savybė, tai, kad nelįstų per daug į akis. Win7 tą moka geriau už vistą.

>Tomas
Tai ne tiuninimas, o dzinguliukų atjunginėjimas pagrinde 🙂
Vietomis tas atjunginėjimas yra tiesiai per aplinkui, kas jau nėra gerai.
Aišku, kažkiek galima pagal save prisitaikyt, bet laisvės žymiai mažiau nei galima gaut iš pingvinuko.

>Eimis
Su linux aš nesu kietas. Kas man reikia, tą pasigooglinu, o į vidurius ir kažkokius tiuningavimus aš nelendu. Man kaip eiliniam vartotojui reikia paprastos sistemos, ir šitoj vietoj LM jau man priimtinesnė.
Sakyk ką nori, bet jei jau kalbam apie paprastumą vartotojui, tai kas geriau: ar kai yra programų ir jos atidaro failus (nors net nežinai, kas ten per programos), ar kai tau išmeta klaidos pranešimą, kad nėra tinkamos programos? 🙂 Be to, aš beveik visas numatytąsias programas ir naudoju.
Aha, aš irgi vertinu sistemos paprastumą ir laiko taupymą, todėl nebenaudoju Win 😀 😀 😀

>Kroitus
Čia dar ne muštynės, muštynės bus kada nors vėliau. Čia tik mini apžvalgėlė po kelių dienų naudojimo. Ir aišku, kad subjektyvi, čia juk tinklaraštis 🙂

„Sakyk ką nori, bet jei jau kalbam apie paprastumą vartotojui, tai kas geriau: ar kai yra programų ir jos atidaro failus (nors net nežinai, kas ten per programos), ar kai tau išmeta klaidos pranešimą, kad nėra tinkamos programos“

Kokių konkrečiai failų tipų (naudojamų kasdien) Windows 7 neatidaro? Tiek audio, tiek grafinius, tiek video, tiek ZIP archyvus, tiek DOCX’us galima peržiūrėti su švariai instaliuota sistema. Žinoma, jeigu tu tik įdiegęs Windows nori out-of-box galimybės autocad’o failus redaguoti, tai čia jau per dideli norai, o jei Linux tai gali – didesnis minusas jiems, nes įdiegus ŠVARIĄ sistemą eiti rankom ir trinti programas, kurių žinau, kad man nereikės – ne varkė.

>Tomas
Pala, juk kalbam apie eilinį vartotoją, kuris net nelabai žino, kokios čia programos gali reikt, jam tik svarbu, kad viskas būtų atidaryta.
O švarūs win7 man toli gražu ne viską atidarė. Tai aprašyta skyrelyje „Programos arba jų nebuvimas“.

Dėl disko drožimo – taip, drožia, kad ir mažiau negu Vista, bet jaučiasi, todėl nešiojamuose kompuose atjungiu search ir superfetch tarnybas, ypač pastaroji drožia diską, tada viskas tvarkoj. Stacionariame kompe tas nemaišo. Daugeliui dalykų susižinoti dar kažkada Džiugo iš nežinau.lt nurodytą Vistos žinyną atradęs dabar jo analogu septintiems langams naudojuosi (http://www.tweakguides.com/TGTC.html), ten daug visko prirašyta, ir skyręs tam laiko, pristaikytum tikriausiai kaip tau patinka.

>kūkalis (tadas)
Aa, taip, priminei, buvau pamiršęs, kaip ant XP anksčiau atjunginėdavau visokius paieškos servisus 🙂
Realiai ten visur tas pats, ar 7 ar xp, ar vista, beveik tą patį atjunginėt reikia, nebūtina per daug ir ieškot info.

O laiko septynetui skirt tikrai nesirengiu, nes aš jo nenaudoju 🙂

WIndows 7 tikrai geri. Aš juos visada naudojau ir problemų nėra. Programos visos kokios reikia turiu kompe ir man nebent tik reik atnaujinti jas kai jos atsinaujina. Tvarkyklės viskas veikia. Žodžiu sistema liux.

Beto galima atsisiųsti iš čia updater checker:

http://www.filehippo.com/updatechecker/

Ir ji pasakys ar reikia naujinti programas ar ne.

Sveiki.
Mano personali nuomonė, nes šiuo metu turiu 2OS kompe.
Win7- Lgeras microsofto produktas, jei kas neranda skirtumų su vista, tai turbūt naudoja tik tinklalapį atsidaryti ir ofisą. Programų grupavimas taskbare ir pele užėjus parodymas- pagerin darbą, man asmeniškai labai patinka ir patogu.

Lyginant su Linux mint KDE 9, kurį dabar turiu arba su Ubuntu- visų pirma aplinkos išvaizda linuxų geresnė, nežinau kas per šriftas Ubuntu yra, nesigilinu, bet atrodo žymiai maloniau akims jos nepavargsta. Linuxuose nereikia- ANTIVIRUSINĖS, ANTIROOTKIT, ANTIŠNIPINĖJIMO ar normaliai dirbant galima išsivversti ir be ugniasienės. Tai laaaaaabai dideli privalumai. Man patinka linuxuose out of box multidesktopas.

O šiaip, esmė yra pati didžiausia kainoje. Todėl nematau ką čia lyginti.

>Xramas
Tai nuomonės čia visų asmeninės, niekas ir nesiekia per didelio objektyvumo, visgi tinklaraštis 🙂
Įrašas nebuvo Linux vs Windows (daugiau stengiausi apžvelgti win7 ir pastebėt, ko man juose trūksta), taigi nesiplėsiu, bet su tavo mintimis sutinku (išskyrus tą programų grupavimą – man ten visgi peilis pakaklėj).

Nors aš ne esu linuxistas, tačiau nesenai mane windows 7 nustebino, kai pabandęs įsirašyti visual c# programą, ji tiesiog neįsirašė. „Pagooglinus“ paaiškėjo, kad windows 7 visual … produktai neveikia 🙁 Smūgis žemiau juostos man.

Laba diena, įdomus blogas
W7 dar nesu bandęs, todėl įdomu dėl reikalavimų sistemai. Gal autorius bandė sekt ram’o sunaudjimą prie įvairių užduočių? (kiek pamenu, MS pastoviai prisidirbdavo su velniaižinokur nukišama atmintim, o 2GB čia kaip ir yra rekomenduotinas kiekis…). Be to, ar įrašei būtiną komplektą: antivirusą + firewall’ą +… ?

>edvinas
Netikrinau aš tų resursų, bet nemanau, kad labai daugiau už XP ryja. 1Gb RAM tikrai turi užtekt.

Būtiną komplektą įrašiau: Avira Antivir Personal ir daugiau nieko. Nesu toks paranojikas, kad dar visokias ugniasienes, antišnipines ir pan. rašyčiau 😀

Sveiki, naudoju win7 nuo pat ju atsiradimo pradzios,na nezinau kaip kitiem, bet as susirases visas programas,draiverius,ir normalioje busenoje ramu ryja nuo 880mb iki 940mb, procesoriaus dabas 1-2%,labai stabilus,lyginant su ankstesnem os versijoms,nors ir su xp neturejau problemu,tiek kad naujas daiktas labiau vylioja,ir aplamai grazesni,tokiu programu nebereikia kaip nero ir pan,viskas vietoje,iso atvaizdus iskart iraso,cd imeti,filmo reikia,yra dvd montaze,ir t.t.kalbant apie draiverius,problemu nebuvo,nors pries 9men kazkur dar rasiausi i sena pc w7, kaip kiti ten rase problemu kruvas su draiveriais,nieko nebuvo,viska radau savo laptopo gamintojo puslapyje,nebent issimtis tiems kurie naudoja tikrai senus pc,mano buvo 2007m gamybos, 2gb ram procas dual core 1,46ghz ir t.t.
na ka dabar laukiam W8 kurie pasirodys 2012, 🙂

Na žinai čia su tom programom. Windows tikrai nekompinuos jų. Nes pavyzdžiui failams rarinti tinka tiek winrar tiek winzip ir pan. Tiesiog pats žmogus turi jas rinktis kuri geresnė ir panašiai.

Del win7 tai nuo vistos beveik kaip ir nesiskiria , ir ramu ima panasiai , ir uzima diske vietos panasiai tik vista man grazesne kazkokia ryskesne , win7 blankoki kazkokie . Dar naudoti windowsus ir netureti Internet explorerio kazkaip neidomu pas mane jis buvo beveik visuose windowsuose nors as juo naudojaus gan retai . Siaip didziausia visu windowsu beda tai visoke virusai ir snipai nes isirasius kokia antivirusine ji uzimdavo beveik tiek pat vietos kaip ir pati sistema . Dar prie tuo kad windowsai neideda i windows DVD kokio MSoffiso programu paketo ar kokio Photoshopo tai tuo dvd kaina butu apie kokius 4000LT jei dabar neperki uz kokius 600LT tai ar pirksi uz 4000LT .

>jonas
Niekas ir nekalba, kad reikia dėti prie windowsų papildomai MSOffice ar Photoshop. Visų pirma, tai kitas gamintojas vargiai jiems leistų taip įkomponuoti, bet to, kaip pats sakai, kaina.
Turėjau omeny, elementarias minimalistines pačių sukurtas alternatyvas arba tokias nemokamas programas, kurių autoriai leistų prekiauti kartu su windows.

Elementarios butent ir yra sudetos programos tokios kaip paint , wordpad , movie maker , disku irasymas , notepadas . Nera Pdf programos cia matyt del adobes nes ji nori pinigu pdf formato naudojima ir didesnio archyvu ivairoves palaikymo bei visokiu ten virtualiu disku palaikymo . Ka galetu idieti tai ta vadinama nemokama MS office progama kuri skirta perziureti MSoffice sukurtus dokumentus .

>jonas
Pala pala, Linuxai kažkaip nemokamai sukrauna programas, o windowsams jau adobei reiks kažką mokėt? Elementarios programos nesudėtos, toli gražu. Pagrinde tai trūksta bent jau PDF atidarymo ir archyvavimo programos. Be kitų kelių dar galima būtų gyvent.
Galų gale, net nebūtina tų programų kišt į patį windows kompaktą. Užtektų pasisveikinimo lange išmest langą su pasiūlymais atsisiųst ir įdiegt tam tikras programas automatiškai. Lygiai kaip daro Ubuntu su nuosavybiniais dalykais.

Na matai jei linuxsai imtu uz cd/dvd savo OS kokius nuo 300 iki 600 lt tai ir tuos nemokamos programos uzsinoretu savo dalies . Beto openofice ir kakurias kitas programas kurie Linuxsai deda i savo OS patys kuria ar prisideda kuo nors prie ju kurimo . Nors palyginus openoffice ar firefox Linuxsos ir windowsos tai Linuxsine versija visada pasirodo kokias pora menesiu veliau nei windowsine . Is esmes Linuxsai yra kurti kaip alternatyva windosams tiems kas nenori moketi microsoftui , o ne kaip konkurentas realus windowsu kokurentas yra tik Macosas nes ju kompiuterios kitos OS kaip ju nelabai paleisi ir parduotuvese kai perki kompiuteri ka tau siulo Windows arba Macos nes is ju galima uzsidirbti , o Linuxso nelabai eis .

>jonas
Kas būtų, jeigu būtų… Faktų norėtųsi. Visų pirma, siūliau microsoft sukurti savo nemokamas alternatyvas (minimum pdf ir archyvų). Tokiu atveju neliktų, už ką mokėt. Visų antra siūliau susitarti su nemokamų programų kūrėjais dėl tokio leidimo (galų gale, nusipirkti jau sukurtus produktus). Visų trečia, kaip daro Ubuntu – išmesti langą ir pasiūlyti atsisiųsti tas programas ir įdiegti (prie šito irgi niekas negalėtų prisikabint).

Windows ir Linux Firefox versijos išeina lygiai tuo pat metu. Tai, kad Ubuntu ją kaip atnaujinimą atsiunčia vėliau, jau tik tavo problemos. Niekas nedraudžia prisidėti repozitorijų arba atsisiųsti iš kūrėjo puslapio.

Linux kurti kaip Windows alternatyva? Pala pala, aš istorija nesidomiu, bet akivaizdu, kad nė velnio taip nebuvo. Windows taikėsi į vartotojus, Linux – į serverius ir stabilumą. Tik vėliau (daugiausiai Canonical pastangomis) Ubuntu ir kitos distribucijos pradėjo taikytis prie eilinių vartotojų.

Į obuolius kitas operacines įdiegt tikrai nėra problema. Eina tiek Linux, tiek Windows. Nors daugiau apie tai nesigilinau.

O kompiuterius su Linux, deja, pardavinėja. Ir jau kurį laiką taip daro. Visa bėda, kad ten paprastai būna vartoti netinkamas Linux Limpus (berods). Nors yra ir tokių pardavėjų, kurie diegia Ubuntu, Fedora ar Baltix.
Aišku, daugiau pardavinėja su Windows. Negi orientuosis į Linux, kai juos naudoja 1%. Visgi kai kurie nebespjauna ir į Linux, nes mato, jog žmonės nori taupyti. Ypač gerai tai matosi netbook klasės kompiuteriuose, kur jie diegdami Linux, numušinėja savo produkcijos kainas. Ir tai daro jau nebe pardavėjai, o patys gamintojai.

Be to, tamsta, būk žmogus, rašyk įskaitomai. Nes dabar rašai kažkokiais žodžių kratiniais, suprast neįmanoma. Skyrybos ženklai irgi nepakenktų.

Manyciau win7 apzvalga nelabai tikusi. Bandziau ir as Linux, bet neturejau laiko labiau isigilinti.Kitas dalykas privertes atsisakyti Linux tai kad norint susikonfiguruoti reikia praleisti begales laiko, ir igyti visiskai nauju ziniu.
Gincytis kas geresnis ar blogesnis nera prasmes.Viskas turi pliusu ir minusu. Dirbu su Win7 jau metai laiko ir ne karto kompas nebuvo pakibes. Turejau XP. Tai man win7 atrodo geresni.
Dar vienas dalykas apie win tai reiketu panarsyti MS pagalbos puslapiuose- nustebsit kiek daug galima padaryti.Pradekit nuo admin irankiu.Nuo galimybiu susikurt savo duomenu bazes, netgi turint spartu interneta ,kompa paversti i host serveri (susikuri savo puslapiuka ir visi gali ji pamatyt, nereikia moket mokesciu uz talpinima),MS nemokami netgi programas sukure puslapiu kurimui…
Zodziu kam reikia tas suranda.

>Skaitytojas
Žinoma, kad susikonfigūravimas užima laiko. Ypač, kai tai darai pirmą kartą, nes sistema anksčiau nematyta, reikia susigaudyt tarp visų skirtumų. Windows jau seniai naudoji, tai ir lengviau susigaudyt naujoj versijoj.
Visgi ir su Windows yra vargo, bent jau man. Knisuosi žymiai ilgiau negu suinstaliavęs linux, nes reikia visą šlamštą atjunginėt (virtualios atmintys, system restore, indeksavimai, paskui dar išjungt visokius security center ir kitus velnius, kurie nervus gadina). Vėliau išvaizdą pasitaisyt, bet paaiškėja, kad to padaryt neįmanoma, kaip mano atveju.

Win7 apžvalgą rašiau kelias dienas juos panaudojęs, tai nieko keisto, kad nėra itin tikusi. Be to, koncentravausi į tai, ko man juose trūksta. Ko nepaminėjau – tas man tinka.

Ir taip, win7 ir pas mane veikia geriau negu xp. Tikrai geras MS produktas, bet man pabandžius linux, to jau nebeužtenka, lenda dalykai, kurių trūksta.

O kurtis duomenų bazes, serverius ir interneto puslapius, tai jau daugiau Linux specifikacijos. Aišku, galima ir ant Windows.

„windows nori, kad visas pasaulis nemokėtu kompiuteriais naudotis tik ikonėles tampytu va tada iš tokiu nieko nemokančių žmonių galima neblogai užsidirbti “
Čia ne mano žodžiai . Bet kietų programišių .
Mano nuomonė , jai išmokai dirbt su Linux,ų bet kuria distribucija , nebaisi nei viena os ,nei mac ,nei sušiktos langinės .Pasodink Linux,istą prie bet kokios os ,jis sugebės viską . Jai jau nesugebės kažko ,visą laiką mokės pasinaudot google , ko nepasakysi apie windowsistus .Pasodink windowsistą prie linux,o 😀 Pradės ieškot C disko 😀 O ,jai prie mano pc pasodink 😀 Pas mane nei vienos ikonos nėra ir automatiškai atsidaro konsolės langas (windowsistų siaubas ) .Mačiau ir juokiausi iš vienos firmos darbuotojų išraiškos , kaip atsisėdo prie mano pc , neįsivaizduojat su kokiu malonumų žiūrėjau , kol jie pasakė ,kad nesugeba .
Išvada : Langinės bukiems .
Straipsnyje nepaminėta dėl skirsnių . M$ iki šiol nesugeba padaryt ,kad visi duomenys butu automatiškai išsaugomi home (Pagal windowsistus „D“ ) diske .Reikia pačiam pasidaryt . Bet ir tai visko nepasidarysi . PVZ : Linux,e , jai suformatuoju „/“ diską (pagal windowsistus „C“ ) , tai visi mano nustatymai pasilieka home diske .Visų programų nustatymai . Man reikia tik susimest visas programas ir vėl viskas kaip buvę .
Programų instaliavimų ,tai langinės niekada neprisivys Linux,o .

Dar vienas fanboy atsirado… lygina home diskus su C ir kt. sh… juokinga… kaip windows vadinti „langinemis“… langines buna kaimuose ant senu trobu langu… ir versti OS pavadinima i lietuviska versija isvis slykstu… tai gal linux vadinkim-vista pereksle,nes jau labai gera ir rupestinga kaip mama su visasi reikalingais priedais… 😀 juokdariai ir eilinis fanboy musis… nieko nauja… bla bla bla…

diskusijos ir aistros jau aprimusios , bet paskaičius kitų nuomones , turiu ir aš kai ką pasakyt : >kritikas , tik nereikia taip … keiktis 😉 . Nesunku atspėt , kad nelabai ką ,,rauki“ apie OS (operacines sistemas).Geriau pasėdėk tyliai ir pasimokyk rašyt. >Evaldai , nesutinku su nuomone , kad visi langų vartotojai – buki , jau ,,perlenkei lazdą“ 😉 . Taip , dauguma jų bijo terminalo , bando paleidinėt .exe failus ir krečia kitas nesąmones(,,Didžiausios Linux vartotojų klaidos“Mantas jau rašė apie tai) dėl nežinojimo.Langais naudotis taip pat ne per savaitėlę išmokom.Išvada : be mokslo – tamsa , su mokslu – prieblanda 😉 .Windows 7 – nebloga , už Vistą gerokai viršesnė OS.Deja ji milžiniška savo apimtim , ryja nemažai resursų , prikišta nereikalingų progų ir servisų , o kur dar darbastalio spindesys ?O kiek dar programų trūksta , jei tu koks tai ,,specas“ ? Tada langinės dar išsipūs ! 🙁 .Jeigu norit , kad 7 win gerai bėgiotų , temtų progas ir žaidimus – reikia ir geros geležies …kelių branduolių , minimum 4 Gb DDR3 ,1 Gb vaizdo.Tokia OS – tikrai ne man .Pagrindinė OS – Linux .Jau 2,5 m naudoju LinuxMint 9 versiją , labai retai – XP SP3 .Mint – paprasta ,lanksti ir greita OS 🙂 . Taigi – nelimpa man windows 7 🙁 .

Gal jau laikas nustoti komentuoti bene dviejų metų senumo straipsnį. Juolab, kad jau pasirodė Windows 8 ir ten erdvės diskusijos kur kas daugiau – vien jau Start mygtuko panaikinimas 😀

Man dzin tas start langas jį tematau tik vieną kartą į dieną įjungęs kompą pereinu į desktop Šiaip nebloga OS, vienodai stabili su „išsvajotaisiais linuxais“ Nežinau kame bėda kad mato greičio skirtuma nes jo pajusti neimanoma nebent prisiryjes virusu esi

Mantai esi labai nusiteikes prieš Windowsus, manaisi esąs valdovas ant Windowsų tau trūksta to ir ano netgi išvaizda netinka Betgi yra parametrai galėjai atsiversi į klasikinį Win95 sąsają, ten ir spalvos kaitaliojasi kaip ir su Aero aplinka nors kita vertus linuxfanatikai VISADA ras priekabų prie Windows, nes tai jau tapo jų gyvenimo būdu – juodinti visaip MS 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.