Kategorijos
Atvirasis kodas Kompiuterija

WordPress 3.1 sulietuvinimas

Paveikslėlis begėdiškai pavogtas iš real estate blog lab.

Pora mėnesių vėluodama, pagaliau pasirodė naujoji WordPress 3.1 versija. Šį kartą jokių revoliucijų neatnešė, bet akiai malonių dalykų yra:

 • Labiausiai man patikęs dalykas – patogesnis nuorodų į jau paskelbtą tinklaraščio turinį įkėlimas.
 • Administratoriaus juosta – daugeliui jau tikriausiai pažįstamas dalykas, kuris atsiranda tinklaraščio viršuje ir kuris suteikia patogų priėjimą prie pagrindinių administravimo funkcijų. Profilio nuostatose juostą galima nesunkiai išjungti.
 • Įrašų formatai nuo šiol leidžia išvaizdos temose nustatyti įrašų pateikimą pagal nurodytą formatą: paprastas įrašas atrodys vienaip, o galerija – visiškai kitaip. Kol kas šią funkciją palaiko tik trys temos, tarp jų ir naujoji TwentyTen 1.2.
 • Tinklaraščių fermų (multisite) administratorius pasitiks atskiras tinklo administratoriaus meniu, kuris man nepasirodė itin patogus, lyginant su senuoju variantu.

Čia labiausiai į akis krintantys atnaujinimai, galite išsamiau pasiskaityti viršuje pateiktoje nuorodoje.

Tuo tarpu Blogr.lt komanda, skirtingai negu WP 3.0 išleidimo dieną, yra pasiruošusi ir laiku viską sulietuvinusi. Tie, kurie naudoja mano WordPress vertimą, galite iš karto čiupti ir naująją jo versiją.

Sulietuvinimo pakeitimai, lyginant su WP 3.0:

 • Išverstos naujos WP 3.1 eilutės, atlikti kiti smulkūs pataisymai
 • Galutinai pereita nuo sąvokos „Nustatymai“ prie sąvokos „Nuostatos“
 • Nuo sąvokos „Šoninė juosta“ pereita prie sąvokos „Valdiklių sritis“
 • Nuo sąvokos „Antrinė tema (child theme)“ pereita prie „Dukterinė tema“, nors VLKK mane už tai ir pakars.
 • Mėnesių pavadinimai pakeisti į kilmininko linksnį ir rašomi iš mažosios raidės. Nebereikalingi papildomi failai lt_LT.php ir lt_LT.css
 • Nuo mėnesio išraiškos (Y-m) pereita prie (Y F).
 • Išverstos naujos TwentyTen 1.2 eilutės. Pagaliau įvykdytas profesionalus ir nuodugnus temos vertimas
 • Įtrauktas BuddyPress 1.2.7 vertimas. Kol kas mažai testuotas, gali turėti esminių klaidų

Sulietuvinimą tradiciškai galite atsisiųsti iš tam skirto Blogr.lt puslapio „WordPress sulietuvinimas“.

Ta proga dar galite paskaityti ir mano seną, ilgą ir nuobodų įrašą „WordPress sulietuvinimas: sistema, temos, įskiepiai

Jei mano sulietuvinimas kažkuo neįtinka, galite naudotis oficialiu WordPress sulietuvinimu.

O aš tuo tarpu laukiu, kol Blogr.lt atsinaujins ir įkels naująją TwentyTen 1.2 versiją. Planuoju atsisakyti senokai nebeatnaujinamos ir labai ilgai naudotos iNove.

7 komentarai – “WordPress 3.1 sulietuvinimas”

Objektyviai žiūrint, gal ir minirevoliucija, bet man tas dalykas asmeniškai nelabai aktualus, tai ir nevadinu revoliucija.

Ėjo kelios revoliucijos su esminiais išvaizdos pokyčiais, ėjo 3.0 su wpmu integracija. Jau nekalbant apie senąsias versijas, kai kiekviena atnešdavo esminius pokyčius. Dabar, kaip sakai, nebėra ką revoliucinio atnešt, lyg ir viskas yra. Gal dėl to jie ir pareiškė, kad daugiau koncentruosis nebe į naujoves, o į esamų funkcijų tobulinimą.

O socialinių tinklų integracijos tai man nereikia, tam yra įskiepiai. Tegu jie per daug nesiplečia.

Įskiepiai sakai? Tai gal pasižiūrėk kiek JS kodo turi vidutinė svetainė su FB ir Twitter įskiepiais. Iškart galiu pasakyti, kad vien tik JS kodo bus megabaitais. Vien XFBML kuris užima virš 200kb bus bent kelios kopijos. Kai kuriais atvejais vien Facebook JS failai užima virš megabaito. O kur dar visi kiti įskiepiai?
Velniop visus šlifavimus ir tegul jie pagaliau atsibunda, kad be integracijos su socialiniais tinklais blogosfera mirs. Jeigu jau nemirė. O padarytu normalią integraciją tai nenorintys galėtu tos integracijos ir nenaudoti. Prieš keletą savaičių mačiau projektą, kur integracija su FB padaryta išvis be JS! Ta prasme be JS kliento pusėje – viskuo užsiima serveris. O taip, kaip yra dabar tai veda į nebūtį. Blogai, kad tie, kas užsiima WP strateginių krypčių kūrimu to nesupranta, kaip ir nesupranti tamsta.

Vieniems reikia integracijos su soc. tinklais, kiti jau seniai keikiasi, kad WP ir taip pernelyg išsipūtusi. Aišku, pasaulis vietoj nestovi ir anksčiau ar vėliau tikriausiai suintegruos.
Bet dėl manęs, tai tie soc. tinklai buvę nebuvę. Taigi ir kalbu už save, kad man ji nereikalinga. Aišku, jei suintegruos, blogiau nebus. Žinant jų požiūrį į pašalines funkcijas, kai net visiškos smulkmenėlės nurašomos įskiepiams, tai vargu, ar greitu laiku tavo svajonės bus išpildytos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.