Kategorijos
Atvirasis kodas Kompiuterija

WordPress 3.2 sulietuvinimas

Ne, tikrai ne. WordPress 3.2 dar neišleista. Galutinė jos versija turėtų pasirodyti lygiai po mėnesio, o šiuo metu galima išbandyti tik WP3.2-Beta2 versiją. Bet visi žinome, kad artėja vasara, o tai reiškia, kad šio tinklaraščio autorius tradiciškai kuriam laikui atsijungs nuo visokių blogosferų ir tikrai jokių WordPressų į lietuvių kalbą nevers. Atsižvelgiant į tai, kad labai neliūdėtumėt, jau dabar gausite WP3.2-beta2 sulietuvinimą. Naujovių diegimas į WP 3.2 jau eina į pabaigą, taigi pats sulietuvinimas labai mažai skirsis nuo galutinės versijos. O tai reiškia, kad visą vasarą galėsite ramiai naudoti šį vertimą. Kada nors rudenį gal prisėsiu ir padarysiu galutinę WP 3.2 sulietuvinimo versiją.

Iš pradžių apie tai, ką gi naujo pamatysite, kai po mėnesio išvysite galutinę WP 3.2 versiją:

 • Vėl gana ženkliai pakeista administravimo sąsajos išvaizda. Tapo kiek gražesnė. Be to, žymiai protingiau išnaudojama ekrano vieta.
 • Vėl turime naują išvaizdos temą – TwentyEleven. Įdomiausia pasirodė tai, kad ji turi specialų puslapio šabloną, su kuriuo galima susikurti gana dailų pradžios puslapį. Daugiau nieko įspūdingo, eilinė solidi ir gana daili tema, bet man senutė TwentyTen žymiai labiau prie širdies. Be to, jei gerai supratau, dabar kiekvienais metais bus išleidžiama vis nauja numatytoji tema.
 • Visiškai atnaujinta įrašų rašymo viso ekrano režimu sąsaja. Atrodo labai patogiai ir dailiai. Tikriausiai patiks mėgstantiems rašyti ilgus straipsnius, kai norisi tik balto lapo ir nieko daugiau.
 • WordPress komanda žengia į priekį ir atsisako senienų. Reikalavimai pakelti iki PHP 5.2.4 ir MySQL 5.0.15. Be to, nutrauktas IE 6 palaikymas administravimo sąsajoje. Apsilankius su sena naršykle, turėtų pasirodyti Browse Happy perspėjimas.
 • Komanda žadėjo, kad WordPress 3.2 suksis žymiai sparčiau. Gal nemelavo, nes pakeitimus tikrai vykdė.
 • Administravimo sąsajos apačioje atsirado dvi papildomos skiltys. Vienoje surašytos vartotojų teisės, kitoje paminėti sistemos plėtotojai.
 • Versdamas pastebėjau, kad šiek tiek pakeistos frazės administravimo sąsajos meniu.

Ir dar milijonas smulkmenų bei techninių pakeitimų, apie kuriuos vis tiek nieko nesuprantu, tai pasiskaitysit patys.

Trupai apie paties sulietuvinimo pakeitimus:

 • Vertimas atnaujintas iki WP 3.2 versijos
 • Ištaisyta klaida, kai, užvedus pelę ant žymų debesyje esančios žymos/kategorijos, buvo rodoma ne „x įrašų“, o „x kategorijų“
 • Valdiklis „Meta“ pervadintas į „Metainformacija“
 • WordPress atnaujinimo puslapyje nuo šiol rasite ir nuorodą į puslapį, kur patalpinti sulietuvinimo failai. Bus patogiau.
 • Atsirado naujosios TwentyEleven 1.0 temos sulietuvinimas
 • Ištaisytos kelios esminės klaidos BuddyPress 1.2.8 vertime.
 • Archyve esančioje instrukcijoje įdėtas paaiškinimas, kaip susilietuvinti tinklaraštį, bet pasilikti anglišką administravimo sąsają.
 • Archyve esančioje instrukcijoje įdėtas paaiškinimas, kaip išsidekompiliuoti .po failus, jei jų kam nors reikia.

Sulietuvinimą tradiciškai galite atsisiųsti iš tam skirto Blogr.lt puslapio. Bandomąją WordPress 3.2 versiją galite atsisiųsti iš leidėjų puslapio.

5 komentarai – “WordPress 3.2 sulietuvinimas”

Gal žinai ar veikia naujoji tema ant wp3.1.x? Nes kaiptik renkuosi tema ir tikiuosi, kad pagaliau atsiras normalus post format palaikymas. Nes iki šiol tik mokamos temos palaiko visus post format 🙁

Tai atsisiusk nightbuilda, ten tema yra, isikelsi ir issiaiskinsi. Manau, kad turetu veikt, nes nieko specifinio naujo nera.
Tik turek omeny, kad tema dar ne iki galo uzbaigta, gali buti klaidu.

Tai to ir ir klausiau – ar verta prasidėti su tema kol neišėjo oficialus 3.2. Nes seniai išbandžiau ir patiko, bet nežinosi, kas ten gali kvailioti – visko neįmanoma pastebėti.

Sveiki,
gal zinot koks yra iskiepis „Panašūs įrašai:“ po naujiena taip kaip siame puslapyje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.