Kategorijos
Atvirasis kodas Kompiuterija

WordPress 3.8 sulietuvinimas

WordPress versijos pasipylė kaip grybai po lietaus. Tiesa, reikia pastebėti, kad WordPress 3.8 išleista stebėtinai laiku ir pagal planą. Gal dėl to, kad patobulinimai buvo pradėti kurti dar nuo WordPress 3.6 išleidimo. Jei WP 3.7 pokyčių plika akimi nesimatė, tai naujoji WP 3.8 jūsų akis gerokai nustebins.

Paremti vertėją per PayPal

Kas naujo WordPress 3.8 versijoje:

 • Gerokai atnaujinta administravimo sąsajos išvaizda. Galima pasirinkti iš kelių spalvų derinių.
 • Tuo pačiu administravimo sąsaja pritaikyta įvairiems ekranų dydžiams, kad būtų patogi naudoti ir mobiliuosiuose įrenginiuose.
 • Atnaujintas pagrindinis administravimo sąsajos puslapis.
 • Vizualūs pokyčiai jūsų laukia ir išvaizdos temų pasirinkimo puslapyje.
 • Be to, patobulintas valdiklių tvarkymas. Nebereiks vargti tempiant jų per visą ekraną.
 • Pasirodė ir jau anksčiau planuota TwentyFourteen tema.
 • Kiti atnaujinimai >>

Sulietuvinimo atnaujinimų skyrelis šįkart irgi atrodo kukliai, bet kaip visada pareikalavo ne vienos valandos:

 • WordPress: Pritaikytas 3.8.* versijai
 • TwentyFourteen: Įtrauktas 1.0 vertimas
 • bbPress: Pritaikytas 2.5.1 versijai

Gauta padėkų:

 • Kristina: 10€
 • Marius: 10€

17 komentarų – “WordPress 3.8 sulietuvinimas”

Mantai labai tau ačiū palengvini gyvenimą labai smarkiai 🙂 Šaunuolis 😉

Sveiki, esu praktiskai visiskas naujokas, viska pradejau nuo nulio, tad klausimu begale. Noreciau paklausti:
1. pas mane wordpress siulo update t.y. atsisiusti 3.8.1. versija, ar tikslinga ja instaliuoti? ar ja atsisiuntus, man svetaines meniu neissidarkys?
2. del sulietuvinimo: skaiciau Jusu straipsniukus apie tai, bet ar pavyktu paciam man tokius dalykus pasidaryti, net nezinau, kaip isversti tokius kaip leave a comment, home, posted ir t.t. Ar prie savo naudojamos versijos privalau butent tai versijai skirta sulietuvinima ir siustis?
Kol kas tiek, nedristu daugiau Jusu laiko atiminet, dekui uz pagalba. Bandziau uzdarbyje klausinet, bet ten pasyviai sulaukiu pagalbos… 🙂

1. Trečias versijos numeris – saugumo skylių užtaisymai, juos reikia atsisiųsti. Iš tikrųjų tai juos automatiškai turėjo atsiųst.
2. Atsisiųstame archyve yra failas PERSKAITYKITE.TXT, tai siūlau jį ir perskaityti, visa reikalinga informacija ten yra.
3. Sulietuvinimo versijos ir WP versijos pirmi du skaičiai turi sutapti, tada bus viskas išversta.

Sveikas, Mantai,

pasinaudodamas tavo vertimu, verčiu savo Tiny Forge temą (būtinai įrašysiu tavo vardą kredituose).

Pamaniau ar ne geriau skambėtų „Leave a reply“ => „Laukiame komentarų“ ? Nes „Komentarų: 0“ toks sausokas, o „Laukiame“… kažkuria prasme primena „call to action“ kažkiek skatina skaitytoją 🙂

Atsiprašau už komentarų gausą, bet paskutinis šiandien 🙂

Ar įmanoma pakeisti vertimą: „Mėnesio archyvas: vasario 2014“ į sakysime „Mėnesio archyvas: 2014 m. vasaris“?

Kaip suprantu mėnesio pavadinimai su tam tikru linksniu imami iš WP vertimo?

1. Leave a reply kaip ir turėtų būt verčiama „Parašykite komentarą“ ar kaip tu sakai – „Laukiame komentarų“.
Bet aš verčiu kitaip dėl dviejų priežasčių. Pirma, lietuviškos frazės yra ilgesnės už angliškas, todėl ne visada sutelpa į joms skirtas vietas, ypač frontende. Antras dalykas, tai čia kaip ir daugiskaitos forma, 0,1,x komentarų. Mąsčiau ne kartą dėl šitų frazių, net ir nežinau, kaip geriau iš tikrųjų.
< ?php comments_popup_link( '‘ . __( ‘Leave a reply’, ‘twentytwelve’ ) . “, __( ‘1 Reply’, ‘twentytwelve’ ), __( ‘% Replies’, ‘twentytwelve’ ) ); ?>

2. Kategorija ir Tema. Čia irgi nuo seno klausimas kaip geriau. Kas versdavo WordPress iki manęs, mačiau, kad naudodavo temą. Realiai, tai reikšmė ta pati. Tema gal kiek lietuviškiau skamba. Bet aš daugiau stengiuosi likt kuo arčiau angliško vertimo, kad vertimą būtų patogiau naudotis ir tiems, kurie anglišką sąsają naudot įpratę. Be to, yra išvaizdos temos (kurioms vėlgi nėra tinkamo vertimo), pradės painiotis.

3. Taip, ima iš bendro WP vertimo, ten kilmininku išversti mėnesiai. Lietuviškai taisyklingai turi būti taip:
2014 m. vasario mėn.
Reikia tik F Y vertimą šiek tiek pamodifikuot. http://pastebin.com/VEv2TTnV

Sveiki,

Man reikalinga pagalba, man niekaip nepavyksta paslėpti sukurto puslapio (nes man reikės jų 50, gal ir daugiau) pagal nutylėjimą visi sukurti puslapiai (pages) atsiranda (Parent) meniu juostoje, tai man netinka. Netinka ir tai jeigu keisiu statusą (status) iš Paskelbtas (Published) į kitus du esamus pasiūlymus kontekste Pending Review ir Draft. Planuoju sukurti puslapį kuriame bus daug grafiniu paveikslėlių (apie 10) kuriems noriu suteikti linkus kurie iškviestu man reikalingus puslapis. Pending Review ir Draft pastarieji du netinka dėl to kad pasirinkus juos puslapiai tampa neprieinami. Busiu dėkingas už bet kokią pagalba ar nuorodą. WordPress’o varikliuku pradėjau rimtai domėtis visiškai neseniai, prašau atleisti jei mano formuluotė ne visiškai korektiška.

Dėkui,

Laba diena, noriu paklausti, kaip apsaugoti ir atgaivinti šią svetainę, nes ją labai puola virusai ir jinai pastoviai užlušta (mums taip aiškino) ir jos pastoviai nekrauna (baltas puslapis). Gal reikia atlikti atnaujinimus?

Susisiekite žmogum, kuris puslapį diegė. Jis gal mokės ir sutvarkyti. Baltą langą dažnai rodo dėl kreivai veikiančių temų ar įskiepių, prisijunkite administravimo sąsajon ir atsidarykite tuos punktus (jei išmes klaidą, reiškia, čia tame problema). Jei nemes klaidų, pamėginkite įjungti standartinę temą Twenty***** ir išjungti visus įskiepius, irgi gali padėti.
Nepanašu čia į jokius virusus man, konfigūravimo klaidos, manau.
Atnaujinimų visų atlikimas tikrai nepakenktų.

Laba diena, prašau pagalbos: jei kas galite, patarkite. Mano svetainė http://www.harmonio.lt. Šiandien automatiškai gavau wordpress atnaujinimą, tai yra versiją 3.8.2. Po kelių minučių, kaip tik buvau atsidaręs CSS editorių, pakeičiau vieną eilutę ir žiūriu, kad svetainė nebeveikia. Panaikinau pakeitimą, niekas nepasikeitė – neveikia ir viskas. Svarbiausia, kad nemeta jokios klaidos, paprasčiausia – tuščias puslapis ir viskas. Nardžiau po angliškus forumus, nieko neaptikau (be abejo, kad kažkur sprendimas yra, bet neradau). Nuleidau rankas, nes kaip tik laukiu Googles patvirtinimo dėl adsense programos. Beje, nebegaliu patekti į savo valdymo puslapius, visur meta baltą, tuščia puslapį. Tada į serverį, FileZillos pagalba sumečiau senesnę wordpress versiją 3.8.1, taip pat įmečiau „švarią“ temą, kurią naudojau savo svetainėje, o ji vadinasi Mesocolumn. Labai reikia pagalbos – nesu nei kompiuteristas, nei programuotojas. Jei kas rimtai padėtų, sutartume dėl reklamos mano svetainėje – geriems žmonėms negaila nieko. Jei ne į temą čia rašau, gal galite nukreipti teisingesne kryptimi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Google reCAPTCHA apsauga. Privatumo taisyklės ir paslaugų sąlygos.